tahaks mootorit veidi kobedamaks ehitada
#21

Kusjuures väljalaskekollektori ja kaane avasid ei soovitata samasse mõõtu ajada - \"aste\" mis jääb, kui kollektor on suurem kui port, peegeldab väidetavalt kuidagi rõhulainet, takistades gaaside tagasivoolu silindrisse. Muidugi, kui ma väidaks, et ma sellest aru saan, mismoodi väljalaskes asjad täpselt käivad, siis ma valetaks räigelt, seal toimuvad protsessid on nii keerulised, et uurimisinstituutides modelleeritakse neid superarvutitel. Harrastajal jääb üle ainult mängu kõrvalt jälgida ja käputäie \"rusikareeglite\", lihtsate valemite, kogemuse, silmamõõdu, järjekindluse ja näputäie õnnega tulemusi saavutada. Aga selline asi on mitmel pool välja hõigatud, seega mingi \"usaldatavuse kraad\" tal on.

Mis puudutab nukkade lihvimist, siis loomulikult jääb ta vähem vastupidav kui originaal, aga üldiselt on lood nii, et enne jõuab selline tuunitud mootor kümme korda lahtikokku käia, kui see nukk seal kuluma hakkab. Kui muidugi on plaanis selle mootoriga 100000 kilomeetrit ilma kätt külge panemata läbida, siis lihvitud nukka väga ei soovitata Smile

Vastupidavuse kohta üks asjalik link ka: http://www.rehermorrison.com/techTalk/ ja sealt artikkel \"The Hidden Costs of Horsepower\" (muidugi on ülejäänud artiklid ka lugemist väärt). Ei tasu tähele panna, et seal jutt muudkui kuuptollide ja dragracingu ümber keerleb - füüsikaseadused kehtivad ühtmoodi nii 1,5 kui 15 liitrise mootori puhul ja igal modifitseerimise tasemel.
Vasta
#22

nuka tsementiitimise peale olen ka ise mõelnud - see võib pidurdavaks saada küll

tehakse küll, isegi taastatakse nukkvõlle, tulemused väidetavalt rahuldavast heani, ise nende meestega esialgu otsekontaktis ei ole

ei taha hirmsaid hj välja võluma hakata - huvi oleks teha lihtsalt ergutav operatsioon, ja siis 1.5 stockiga võrrelda, et kuidas õnnestus. 1.7 naljalt ei leia (ka soomes defka), kui leiab, siis lõpnud kone, millele naljalt varuosi ei leia, ja kui ka varuosi leiab, siis kordades raskemalt ja ka kallima hinnaga kui 1.5
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne