Jawa 250
#1

mida arvata Jawa 250 mootorist mille silinder on ümber puuritud ja sisse pandud Panonia 2 kolvirõngaga kolb? Äkki kellegil on kogemusi selle kohapealt?
Vasta
#2

Kuna varuosadega on mõnel vennan kitsas käes siis kõike tehtud, samas panni kolvirõngad on täielik defka. Samas soovitan taastada originaali. Kompote on EEstis suht palju juba.
Mootor muidu suht ok pidavat olema, ei saa kurta.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#3

Esiteks: mis Jawa mudeliga tegu on, kas 353 või 559? 353-l on näiteks silindri hülsi sein nii õhuke, et vaevalt seda on eriti mõtekas kui mitte võimatu 1,5 mm võrra õhemaks lasta (Pannonia kolvi nominaalläbimõõt peaks olema 68 mm). 559-l on hülsi sein küll paksem, kuid ilmselt on Jawa ja Pannonia kolbidel kolvipõhja ja kolvisilma kaugus erinev, mis eeldab juba suuremat ümberehitust (igasugused mahatreimised/-lihvimised jne.) Originaaliks taastamine oleks sellisel juhul raskendatud, kuigi loodetavasti mitte võimatu. Samas ma ei näe tänapäeval sellel kompotil erilist mõtet, sest minuteada on Pannonia jupid veel haruldasemad kui Jawa omad.
Vasta
#4

Taastada on sellist masinat võimalik vist ainult uue silindri ja kolviga
Vasta
#5

Taastamine piirdub nii väikese tööga ainult siis, kui karterist ei ole midagi maha lihvitud. Vastasel juhul tuleb muretseda uus karter ning mootor täiesti laiali võtta.
Vasta
#6

parem on see sama silinder ja kolb jätta sest panoonial on suurem töömaht!mul on omal ka 250 jawa millel on silinder läbi puuritud ja panoonia kolb pandud!
Vasta
#7

jawajawa Kirjutas:...panoonial on suurem töömaht!
Pannonia mootori töömaht on \"Piibli\" andmetel 246,83 cm3, Jawa 250 töömaht 248,8 cm3.
Sul enda mootorist mõnda pilti ei ole?
Vasta
#8

pilte kahjuks ei ole aga see mootor millest .:LiveToRide:. rääkis ongi minu oma!mootor muidu selline vist http://www.zone.ee/jawa/Internet/1962%20...%20559.htm kui sial midagi aru saab
Vasta
#9

Jah, ma tean milline on 559 mootor, endalgi selline laua alt vastu vaatamas. Mind huvitab just milline see Pannonia kolviga mootor välja näeb.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne