Teema on suletud

Mida kõike meil Eestimaal leidub,osa 2...
#41

fic Kirjutas:oskab keegi öelda mis on esimene auto minu piltidel?
Paistab Buick 8 special aastatest 1937-38 olema. Samas võib ka Chevrolet või Oldsmobile vabalt olla.

Tom.
#42

fic Kirjutas:oskab keegi öelda mis on esimene auto minu piltidel?

Paistab olevat see Buick 8 Special
http://www.rrg.edu.ee/~rainvaikla/Buick8Special_38a.jpg
Siin veel pilte http://www.rrg.edu.ee/~rainvaikla/m8.html
#43

Täna seisis Tartus Vanemuise väikese maja ees PAZ 672, millel vaid üks reisijateuks ja puudus taga keskmine aken.
Millegipärast on moodi läinud veneaegsed sigade vedamiseks mõeldud poolhaagised (ühe teljega, plekkseintes ovaalsed augud). Paari päeva jooksul olen näinud kolme, vedukiteks vastavalt ZIL 130, MAZ 5429 ja MAZ 5432. Ei saanud aru, mida nendega veetakse, sigu igatahes sees ei olnud.
Kreutzwaldi tänaval asuvate EPMÜ töökodade (needsamad, kus ka lennukolledž asub) taga Kummiboxi viilhalli juures tehakse aeg-ajalt traktoritega õppesõitu. Oli siis paar päeva tagasi seal Kirovets K 701 slaalomit sõitmas, järelvankriga Belaruss ootas oma järge. Seesama K 701 lükkas talvel sealkandis lund ja vahepeal käis ka õppesõitu tegemas (koos sahaga muidugi).

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#44

smolin Kirjutas:Täna seisis Tartus Vanemuise väikese maja ees PAZ 672, millel vaid üks reisijateuks ja puudus taga keskmine aken.
Kreutzwaldi tänaval asuvate EPMÜ töökodade (needsamad, kus ka lennukolledž asub) taga Kummiboxi viilhalli juures tehakse aeg-ajalt traktoritega õppesõitu. Oli siis paar päeva tagasi seal Kirovets K 701 slaalomit sõitmas, järelvankriga Belaruss ootas oma järge. Seesama K 701 lükkas talvel sealkandis lund ja vahepeal käis ka õppesõitu tegemas (koos sahaga muidugi).
Kas see PAZ oli sini-valge? Viimasel ajal mitu korda selline silma jäänud.
Nende traktoritega teeb mul isa õppesõitu.
#45

Ise ka imestan, et need loomaveo-poolhaagised nii moodi on läinud. Üleeile nägin analoogset käru kombineerituna beežikabiinilise Super-MAZ-iga Tartus Lõunakeskuse juures, umbes kuu aja eest sõitis Aardla-Ringtee ristmikust mööda ZIL-130, millel oli samuti üheteljeline seakäru taga... Huvitav, kust need haagised välja on võetud?
#46

Ühes kohas mitte kaugel mu püsielukohast on üks õu,kus lugesin kokku viis erinevas komplektsuses Bedford Blitzi+Polski Fiat 125p pikap+üks 70-te alguse,PAZ-ist pisut väiksem Mercedes buss.
#47

Niitväljal seisab,, vähemalt suvel seisid zil 151 ja gaz 51 (võin ka eksida).Kui suvel golfikeskuses tööl olin märkasin ühe hoone juures neid,,ja minu mäletamist mööda olid komplektsed.
#48

Kaberneeme sadamas

[Pilt: kaber.jpg]
#49

andres22 Kirjutas:Kas see PAZ oli sini-valge? Viimasel ajal mitu korda selline silma jäänud.
Sini-valge jah.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#50

martinmannik Kirjutas:Ise ka imestan, et need loomaveo-poolhaagised nii moodi on läinud. Üleeile nägin analoogset käru kombineerituna beežikabiinilise Super-MAZ-iga Tartus Lõunakeskuse juures, umbes kuu aja eest sõitis Aardla-Ringtee ristmikust mööda ZIL-130, millel oli samuti üheteljeline seakäru taga... Huvitav, kust need haagised välja on võetud?
Küllap samad, mis mina nägin, sest nägin neid erinevatel päevadel Ringteel Riia ringi ja Ilmatsalu ringi vahel. Üks MAZ oli jah beeži kabiiniga.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
#51

Need kärud lähevad sealt tihti läbi ma ootan seal tihti bussi ja näen neid peaaegu alati.
#52

Jõgeva poolt Palamusele sisse sõita umb.1km enne Palamuse
seisab salatirohelise kabiiniga IFA 2wd ja taga raami peal
väiksemat sorti kraana.
Palamuse PMÜ õuel seisab sildadel Kubani kere,sisemus tühjas
tehtud,mootor maas.
Laiusel(Jõgeva MK),toidupoe vastas õues kollane GAZ-69
pealnäha komplektne.

1985 Lada 1300 SL
#53

Mehed, rohkem pilte, vähem möla Wink

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
#54

Rummu kandis Harjumaal jäi mingil õuel silma Volvo 200-seeria universaal,pikendatud teljevahe ja kõrgendatud katusega (samas lühem,madalam ja rohkem originaali moodi kui kiirabi-versioon).
#55

Pole küll teemasse kuid homme pühapäeval siis selline asi ETV-s

19:00 Ajaproov. Enne ja pärast EMEXit
Kõigepealt oli vanametall probleem, siis tuluallikas, millest olid osa saamas nii aferistid, allmaailm kui ka tõsised tegijad. Praegu läheb Eestist välja 300 000 tonni vanametalli aastas. Majanduslikule kasule lisaks saame rääkida ka puhtamatest tagahoovidest ja metsaalustest, puhtamast keskkonnast. Metalli keerdkäikudest ja ärist on kaheksakümnendatel tehtud kaks filmi ja rida telesaateid, mille jälgedes käivadki saate autor Mati Talvik ja režissöör Indrek Kangur.

ISe vaatan kindlasti!
#56

mrali Kirjutas:Rummu kandis Harjumaal jäi mingil õuel silma Volvo 200-seeria universaal,pikendatud teljevahe ja kõrgendatud katusega (samas lühem,madalam ja rohkem originaali moodi kui kiirabi-versioon).
Tõstamaa vallavalitsusel (Pärnumaal) oli veel hiljaaegu matuseauto Volvo 200-seeria baasil (pilti hetkel ei leia). Kiirabiversioonist oli ta igatahes madalam ja lühem (ja musta värvi).
#57

tamar99 Kirjutas:Pole küll teemasse kuid homme pühapäeval siis selline asi ETV-s

19:00 Ajaproov. Enne ja pärast EMEXit
Kõigepealt oli vanametall probleem, siis tuluallikas, millest olid osa saamas nii aferistid, allmaailm kui ka tõsised tegijad. Praegu läheb Eestist välja 300 000 tonni vanametalli aastas. Majanduslikule kasule lisaks saame rääkida ka puhtamatest tagahoovidest ja metsaalustest, puhtamast keskkonnast. Metalli keerdkäikudest ja ärist on kaheksakümnendatel tehtud kaks filmi ja rida telesaateid, mille jälgedes käivadki saate autor Mati Talvik ja režissöör Indrek Kangur.

ISe vaatan kindlasti!
Sai DVD-le Salvestatud, oleks rohkem tahtnud kuulda ka sellest kuidas varastatud vanatehnikat EMEXisse sattunud on.
#58

PAGi vrakk Võrumaa kagunurgas Luhamaa lähedal. Seisnud üle 10 aasta. Väga üksildases ja ligipääsmatus kohas.

[Pilt: pag.jpg]

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
#59

Veerenni tänavalt on kastiga ŽUK kadunud Sad
PAG on küll kole Rolleyes
Ja kui hästi läheb, siis Kohila Uralets saab.... (teate isegi).
#60

Regardman Kirjutas:Veerenni tänavalt on kastiga ŽUK kadunud Sad

Ammu juba. Sõidan väga tihti sealt mööda.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne