Kurtna laat kevad 2005
#21

Rahu seltsimehed ja härrad!

Kõik siin kirjutajad taovad palli ühte väravasse, millest õhkub muidugi tõsist entusiasmi. Nimemuutus on siiski mõeldud just soki, põdravorsti, prilliraami ja muu sellise müüjatele. Kui sa juba loed seda foorumit, siis sinu jaoks on kõik endine, sest oled vanatehnikahuviline.
Eesti Vanamootorrattaklubi \"Unic-Moto\", nagu ka teised vanatehnikaühendused ei ole kaubandusorganisatsioonid, seega juriidiliselt korrektsem on korraldada temaatilisi päevi, mille raames huvilised saavad oma vanatehnikat osta-müüa ja vahetada, mitte laatasid, odavaid lõpupakkumisi vms. Nagu ka juba varem teada antud, ei tohiks vanatehnikajumalast suuremaks saada rahajumal. Raha on ikkagi ainult vahend ja vanatehnikakultuuri kõrge tase on eesmärk!!!


Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#22

Kas keegi sellest on midagi kuulnud, et see laat pidi nüüd Patikale ümber kolima?
Vasta
#23

minimop Kirjutas:Kas keegi sellest on midagi kuulnud, et see laat pidi nüüd Patikale ümber kolima?

Patika kolamüük toimub niigi iga pühapäev Rolleyes
Vasta
#24

Seda küll. Aga kola pole eriti mototeemaline seal rohkem mööblit. Aga täika vendade käest olen uurind ja on öeldud, et Unic-Moto on see kevad Patikal
Vasta
#25

ilus unistus neil täikavendadel Wink

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#26

Üleüldiselt suht mõttetu vaidlus. Kuna üritus on igatepidi vanatehnika jaoks mõeldud, siismida siin veel viriseda, vaid kohale ilmuda ja ongi kõik. Mina igatahes juba praegu väga ootan, saaks tuulutada end, ringi vaadata, huvitavaid autosid näha; kellegiga ehk tuttavaks saada ja juttu ajada isegi äkki......

Põnevus on juba sees.

Stiff Skunk Kustompood - http://www.stiffskunk.com
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee
Vasta
#27

Ja kui korraldaja ütleb, et ei müüda lenini postkaarte ja lamba kampsuneid, siis ei müüda ja jutul lõpp ju. Kui keegi end sellepärast ahistatuna tunneb, siis saab teha oma laada. Nagu ma siin jutust aru olen saanud, siis vanatehnikaga seal kaupa siiski võib teha, seega ei tohiks ka neil, kes tõesti asjast huvitet, mingit kobisemist olla.

Stiff Skunk Kustompood - http://www.stiffskunk.com
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee
Vasta
#28

Ega ma polegi midagi öelnud, et kus peaks olema või mis peaks olema. Püüan lihtsalt selgusele jõuda kus se laat või näitus siis lõppudelõpuks toimub.
Vasta
#29

minimop Kirjutas:Kas keegi sellest on midagi kuulnud, et see laat pidi nüüd Patikale ümber kolima?

Tunnistan üles, et mina olen sellest iseenda mõtete ja suu läbi kuulnud.
Idee seisnes selles, et Patikale võiks teha eraldi sektsioonid tehnikale, antiigile ja täikakaubale. Vanatehnikahuviline saaks külastada ainult ennast huvitavat korpust, pealegi toimuks kõik siseruumides.
Läbirääkimistesse aga sekkus juba varajases staadiumis Euroopa Liit oma allstruktuuride abil. Nimelt on kohalik külakogukond panustanud palju oma ja EU raha külaelu edendamisse, mootorrattamuuseumisse jne. Seega oleks kohaliku eluedendamise idee vastane kolida teise valda. Olgem ausad, kui paljud meist muidu Kurtnat või selle naaberküla Tagadit teaks.
Ja teiseks ei ole RESTAURAATORITE PÄEVA korraldajad huvitatud tegevusala laiendamisest. Korralduslikus mõttes ei ole tegemist (ja ei peagi olema) tulusa äriga, mida tasuks laiendada ja käibe osas suurendada. Pileteid müüakse ka ainult selleks, et peldikumajandust, jäätmekäitlust ja muid korralduslikke kulusid katta. Ilusa ilma korral jääb ka natuke teiste vanatehnikaürituste toetamiseks.

Eesmärk ei ole äri ajada vaid vanatehnika restaureerimiseks vajalikku pinnast luua.

Tänapäeva kapitalismi tingimustes võime ilmselt ainult iseendale rääkida sellest, et me ei taha teenida kasumit. Aga mina olen piisavalt hea elustandardiga inimene ja võin endale lubada ühe kultuuri osa, tehnikakultuuri edendamist, kasu saamata. Kui ma leian midagi, mida mulle vaja ei ole, siis ma edastan selle ka kasu saamata selle ala harrastajale. Kui ma ostan midagi, siis ma ei müü ka seda kasumiga edasi vaid hea oleks saada kulud tagasi. Kui ei saa, pole ka hullu, sest ma olen endale selgeks teinud, et kõik hobid on kulukad.

Noored! Kasumit teenitakse hariduse ja teadmistega, mitte Zubrljoonoki täie roostes kolaga!!!!!!!


Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#30

Teeksin Kurtna/Tagadi kokkutuleku 2005 korraldajatele veel ühe ettepaneku:
Kõik me teame kui tülgastav on tulla poolest ööst ja külmakäes värisedes oma Zubrjonokitäie kraamiga laada pääsla taha passima. Pärast pääsla läbimist suundud müügikohta otsima. Mida rohkem otsid seda kehvemaks olukord muutub. Lõpuks paned masina kuskile paika ja esimeselt tutvumistuurilt naastes kohtad, et \"sõber restauraator\" on laotanud oma puuvitsikud just sinu müügiplatsi ette, sest tema kaubavalik on nii ütlemata suur jne. (See jutt oli siis sissejuhatuseks!)

Aga kas ei võiks joonistada üles restauraatorite päeva platsi plaani s.o. jagada plats mõttelisteks nummerdatud boksideks ja grupeerida \"boksigrupid\" tsikli-ja automeestele jne.
AMF liikmed saaksid siis juba aegsasti interneti teel AMF-is omad boksid broneerida ja üks mure siin elus oleks jälle vähem. See pole aga veel kõik! Tore oleks, kui saaks kohapileti mõttelise boksinumbriga lunastada juba näiteks homme interneti teel ja pääseks selle lihtsa liigutusega 1 mail töörahva pühal järjekorras konutamisest. Kui siin esitatud ettepanekud on naiivsed ärgu pandagu pahaks, vaid vaadeldagu neid kui eemalseisja nõuandeid.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#31

eberhard Kirjutas:Teeksin Kurtna/Tagadi kokkutuleku 2005 korraldajatele veel ühe ettepaneku:
jagada plats mõttelisteks nummerdatud boksideks ja grupeerida \"boksigrupid\" tsikli-ja automeestele jne.
Õige ... ja päeva edenedes korraldaks nende grupeeringute vahelised poksimatsid erinevates boksidesBig Grin Seente-Herneste sõda vms...
Sry, ei saanud kohe vait olla. Sinu kirjutatu kohe kutsus seda tegemaRolleyes
Vasta
#32

PlyVal64 Kirjutas:
eberhard Kirjutas:Teeksin Kurtna/Tagadi kokkutuleku 2005 korraldajatele veel ühe ettepaneku:
jagada plats mõttelisteks nummerdatud boksideks ja grupeerida \"boksigrupid\" tsikli-ja automeestele jne.
Õige ... ja päeva edenedes korraldaks nende grupeeringute vahelised poksimatsid erinevates boksidesBig Grin Seente-Herneste sõda vms...
Sry, ei saanud kohe vait olla. Sinu kirjutatu kohe kutsus seda tegemaRolleyes

Tänud! Mulle teeb aiva headmeelt, et mu kirjutised kasvatavad Su fantaasiale tiivahaaret!

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#33

Eberhardi mõtted on juba kunagi töös olnud.
Algselt olid nummerdatud platsid maha märgitud asfaldile ja neid sai broneerida. Seltskonna suurenedes aga jäi asfaldist puudu ja igapäevaselt sel platsil toimetav ettevõtlus ei suutnud igal aastal samades piirides platsi vabastada. Siiani ei ole leidunud ka vabatahtlikku, kes võtaks vastu neljas keeles rahvusvahelisi kõnesid ja broneeriks platse. Asja ei saanud teha ka internetipõhiseks, sest 80 % \"restaureerijatest\" puudub igasugune teadmine IT võimalustest.
Väravas ei tekita järjekordi raha vahetamine vaid kohaliku võimu kehtestatud registreerimise kord, mis näeb ette auto ja müüja registreerimist ja vajaliku dokumentatsiooni printimist. Bürokraatia!
Ainus tegelikkuses toimiv rahvusvaheline lahendus oli platsile lubamine öö läbi. Hommikul tekib järjekord aga muul ajal seda pole. Platsile asjade laotamise osas tuleb loota ainult osalejate intelligentsile, sest korraldajaid selle reguleerimiseks lihtsalt pole.
Sektsioonideks jagamist takistab müüjate soovimatus seda teha, stiilipuhta kauba olematus ja erinev tuleku aeg.

Kui keegi soovib osaleda ilma rahata RESTAURAATORITE PÄEVA korraldamisel, siis igasugune abi on teretulnud. Paraku on kõik vanatehnikahuvilised huvitatud ainult ostust-müügist-vahetusest. Seega loota tuleb ainult iseenda käitumisoskustele.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#34

Käidud siis laadal aga pilt ikka sama, mis vana nimega, samovarid, klaasilõikajad, haakristid, portselan junnid Sad Peaaegu oleks tühja pihuga tagasi koju läinud aga ühe relee sain vähemasti tagavaraks Smile Ahjaa üks mees müüs uusi muhu plekke igasuguseid aga hinnaskaala ületas isegi minu taluvuspiiri.
Vasta
#35

Nimetage kuidas tahate seda üritust , mulle meenutab ta vana nõukogude aegset TÄIKAT-kust oli kõike ja igasuguse hinnaga saada. Loll on see kes maksab , mitte see kes küsib . Ostsin isegi mõne vale asja ja võib olla ka vajamineva liig kõrge hinnaga ,aga tääki ei pand keegi kõrile ja ei käskind osta.
Mugavam oleks tõesti kui eri sortiment oleks oma nurgas , aga selle nõudmine oleks juba vägistamine.
Tänud korraldajatele ! JÕUDU JA KANNATUST SEDA VANKRIT VEDADA!

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#36

Ikka täika, ei enamat. Fotokasse suutsin manada kaks autot-müüjat, ühe auto ja \"miilitsad\". kõik. Sobilikud \"restauraatorite päeva\" tegelased olid kaks \"vana Volga\" meest, üks too sinivalge noore mehega ja teine luitunud helesinine vanema mehega. Vaat seal oli asi õige: auto ja selle auto jupid. Siis veel Cadillac, millele kiirelt omavoliliselt hr. Pappeliga \"musta numbri\" ülevaatuse tegime ja selle kupee suure tõenäosusega ka seda numbrit kandma tunnistasime. Ja siis mõnusad miilitsad. Vaat need on õiged mehed! Muuhulgas sai ka üks sisseost tehtud, Halda Speedpilot 300 krooni eest(hea, et on olemas \"lolle\", ausõna!). Töökorras ja puha, ainult reduktor puudu. Selle ostsin sihtotstarbeliselt, kuna üks seltsimees seda kindlasti vajab. Täiesti mõtlemata ostsin ära, helistasin, läheb kaubaks. M408 rool Halda vastu. Btw, Historicu sõitmiseks peab selline riistapuu olema. Inglismaal maksab Halda Mk.VI ja V 600 naela!!! Ja ma tean, et inimene tahab Historicut sõitma hakata... muidu ei kingiks.
[Pilt: halda%20speedpilot%20sports%20mk%204%2025-90.jpg]
Vasta
#37

nii et ikkagist toimus meeletu äritsemine...nagu öeldakse massi vastu ei saa keegi.ise sain 300 krooniga planeta sport forsitud mootori ja veel igast pisijubinaid.ainuke jama see et laat võiks kesta terve nädalavahetuse.ühe päevaga ei jõua tõesti kõik üle vaadata...
Vasta
#38

Sai ka siis ära käidud,Kahjuks almale tagastanget ja tihendeid ei hakkand silma.Kuid pole hullu sügisel uuele katsele
Vasta
#39

Muidu oli normaalne kuid mis restauraatorite päev see on? Müüakse klaasilõikajaid, sokke, aiavoolikuid, särke ja muud sellist sodi. Muidu räägiti et ei lasta selliseid asju müüma aga ikka oli.
Vasta
#40

paag Kirjutas:Kahjuks almale tagastanget ja tihendeid ei hakkand silma.
Kui huvi on, siis minult saad Almale korraliku velje. Päästsin ühes vanarauahunnikust. Tundub väga kabe, kenad needid ja ilukilbi \"kõrvad\" kenasti alles ja pinges.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne