Likvideeritud raudteed
#21

80 sõitis Antslast iga õdagu 9.30 ajal läbi tollane Läti raudtee esindusrong \"LATVIJA\".Tolle juht andis alati vilet ja lehvitas kui ma koiraga jalutamas sai käüdud.Sealtkandi reisiliiklus praegusel ajal vist praktiliselt olematu.Pole sinna enam pääle 97 sattunud.
Vasta
#22

PETSS Kirjutas:80 sõitis Antslast iga õdagu 9.30 ajal läbi tollane Läti raudtee esindusrong \"LATVIJA\".Tolle juht andis alati vilet ja lehvitas kui ma koiraga jalutamas sai käüdud.Sealtkandi reisiliiklus praegusel ajal vist praktiliselt olematu.Pole sinna enam pääle 97 sattunud.
Valga-Petseri liinil on reisiliiklus täiesti null ja kaubaliiklus peaaegu null.... Viimane reisirong sõitis seal 03.03.2001a.,eelviimaseks reisirongiks oli D1-801(Veskist tagasi Valgasse oli just see rong viimane,mis reisijaid vedas!) ja kõige viimane mis Valgast Veski läks,DR1BJ. See DR1BJ tuli pärast Veskilt tagasi reservis ning reisijaid ei vedanud.
Valga-Petseriga peaks nüüd selge olema?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#23

Viimane OLI D1-692!!!
Vasta
#24

2TE116 Kirjutas:Viimane OLI D1-692!!!
Sõiduplaani ka vaadata oskad? See pole lihtsalt võimalik,kogu lugu.
Rohkem nendest \"viimaste rongide\" teemast kirjutatud http://mulgiraudtee.viljandimaa.ee/trainsim/teema.php?vid=6&tid=42&lk=80
ja http://mulgiraudtee.viljandimaa.ee/trainsim/teema.php?vid=6&tid=42&lk=81

692 sõitis tol päeval päevast Tartu-Oravat hoopis,ühes lehes oli isegi pilt olemas.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#25

See seal lehes oligi 801.Ja Veskit läks 692.
Vasta
#26

PETSS Kirjutas:80 sõitis Antslast iga õdagu 9.30 ajal läbi tollane Läti raudtee esindusrong \"LATVIJA\".Tolle juht andis alati vilet ja lehvitas kui ma koiraga jalutamas sai käüdud.Sealtkandi reisiliiklus praegusel ajal vist praktiliselt olematu.Pole sinna enam pääle 97 sattunud.
Möödunud suvel,s.o. 2004 käisin sealkandis.Peale 10 aastast vaheaega.Masendav oli.Eriti Kurenurme.Masendav oli ta ka 94. aastal,aga nüüd eriti.Raudteel reisiliikluse lõpetamine andis siis nüüd viimase,otsustava hoobi.Soovitan minna vaatama.Aga Eestis ju see kord juba paiguti läbielatud.Seda seoses kitsarööpmeliste liinidega.
Tervitades,Flanagan
Vasta
#27

Sul õigus ,kitsa lõpp sai ka alguse reisiliikluse lõpetamisest ja seejärel kaubaweo omast.Ja mis oli tulemus ,kohalik elu suretati praktiliselt välja.Too Antsla oli juba vene lõpus suht kurwas seisus aga nüüd läheb asi vist ikse täitsa rukkisse.Tollel raudtee liikluse kaotamisel oma osa kindlasti bussifirmadel .Kas on too tõesti võimalik ,et järjena Haapsalule ja Mõisakülale jõuab warsti kätte ka Walga-Wõru liin.EVR leiaks kindlasti põhjenduse.Ja enamus kuulab toda lollust pealt ja kõik läheb samamoodu edesi.Varsti jääbki ainult Tallinn-Tapa-Narwa suund.
Vasta
#28

Sai täna veidi hulkuda kunagisel jaamavahel Ridala-Taebla.Osades kohtades on veel liiprihunnikud maas,endise raudtee tundemärkideks veel tamm,kilomeetrikivid ja mingi teadmata otstarbega ehitis kohas,kus läks harutee praegusesse FarmPlanti söödalattu ja kunagiste Haapsalu EPT ladude poole (ka see on üles kistud).Üldmulje-kurb.Ja ei taha eriti uskuda,et kunagi veel Haapsalu suunale rööpad maha pannakse...
Vasta
#29

2TE116 Kirjutas:See seal lehes oligi 801.Ja Veskit läks 692.
Seal lehes oleval rongil numbritahvlit küljes polnud ja värviskeemgi oli nagu 801,järelikult 692.
See et D1-801 Veski läks,olen ise isiklikult tunnistaja!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#30

mrali Kirjutas:Sai täna veidi hulkuda kunagisel jaamavahel Ridala-Taebla.Osades kohtades on veel liiprihunnikud maas,endise raudtee tundemärkideks veel tamm,kilomeetrikivid ja mingi teadmata otstarbega ehitis kohas,kus läks harutee praegusesse FarmPlanti söödalattu ja kunagiste Haapsalu EPT ladude poole (ka see on üles kistud).Üldmulje-kurb.Ja ei taha eriti uskuda,et kunagi veel Haapsalu suunale rööpad maha pannakse...
Seda wähemalt minu eluajal ei juhtu.Kunagi 90 lõpul oli tollasel Haapsalu linnapeal mõte panna Tallinna ja Haapsalu wahel käima aururong koos tolleaegstete wagunitega.Et oleks magnet turistidele ja ka omadele.See paraku mõtteks waid jäigi.Kas aastal 2020 saabki raudtee 150 aastapäewa tähistada?
Vasta
#31

PETSS Kirjutas:
mrali Kirjutas:Sai täna veidi hulkuda kunagisel jaamavahel Ridala-Taebla.Osades kohtades on veel liiprihunnikud maas,endise raudtee tundemärkideks veel tamm,kilomeetrikivid ja mingi teadmata otstarbega ehitis kohas,kus läks harutee praegusesse FarmPlanti söödalattu ja kunagiste Haapsalu EPT ladude poole (ka see on üles kistud).Üldmulje-kurb.Ja ei taha eriti uskuda,et kunagi veel Haapsalu suunale rööpad maha pannakse...
Seda wähemalt minu eluajal ei juhtu.Kunagi 90 lõpul oli tollasel Haapsalu linnapeal mõte panna Tallinna ja Haapsalu wahel käima aururong koos tolleaegstete wagunitega.Et oleks magnet turistidele ja ka omadele.See paraku mõtteks waid jäigi.Kas aastal 2020 saabki raudtee 150 aastapäewa tähistada?
Seltsimehed!
Tänavu saab laiarööpmeline raudtee 135!
Vasta
#32

Eesti Raudtee AS-il lähiajal plaanis kolmandik Kopli kaubajaamast üles võtta e. ära koristada.
Vasta
#33

Regardman Kirjutas:Tänavu saab laiarööpmeline raudtee 135!

Oleneb, mida vanuseks lugeda. Kui ametlikku avamist, siis 135 jahh. Kui... esimest rongilikumist, siis sai juba eelmisel aastal 135. Tallinnas liikusid valminud rööbasteedel rongid juba 1869. Esimene vedur saabus Tallinnasse 20. novembril 1869, mil see suvest selle ajani valminud rööbasteedel juba ringi tossutas.

Vt - http://et.wikipedia.org/wiki/1869

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#34

Järgmine aasta kitsas 110.Ei tea kas ka mingeid üritusi plaanis või jjääb asi ainult huviliste teada?
Vasta
#35

Eile jäi silma,et Aserisse sunduv tee ka kadunud.Regio selle aasta kaardil ka tolle tee kohta ainult joon tõmmatud.Sama ka Haapsalu liin kohta.Raudtee märgitud vaid Riisipereni.Kas 10 aasta pärast on EW kaardil ainus raudtee Tallinn-Narwa ?
Vasta
#36

Kuldne Trio tegi 69 aastal laulu kitsarööpaluisest teest.Vanemad foorumlased kindlast mäletawad toda lugu.Sõnad olid säänsed:Kitsarööpaline tee rõõmu toob waid lastele,liha ,mune kollast võid linnarahvale sa tõid.Kuna aga tolleaegse võimu jaoks oli kitsas tee kondanlik igand tehti kõik ,et toda raudteed hävitada.Kurb on aga too ,et samasugust poliitikat kasautatakse tänapäiwal ka laia tee suhtes.
Vasta
#37

EdR Kirjutas:Aga Mõisaküla-Ruhja(Läti) raudteepildid nüüd olemas ja asuvad http://www.pilt.ee/view/456142/ Tehtud 30.Aprill tänavu.

Suur tänu Mõisaküla-Ööbiku-Kirbla-Ruhja-Salatsi raudtee piltide eest! Kas piirivalve kimbutama ei tulnud? St Sa Lätti läksid ikka üle korraliku piiripunkti ja sealt taas raudteele tagasi? Mul ei soovitanud Eesti piirivalve 1996 Läti pool piirile väga lähedal kolada...

Ega Sa Salatsist (Mazsalaca) Lemsalu (Limbaži) ja Riia poole ei läinud mööda raudteed? Huvitaks, kas seal on rööpad veel maas.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#38

valdo Kirjutas:
EdR Kirjutas:Aga Mõisaküla-Ruhja(Läti) raudteepildid nüüd olemas ja asuvad http://www.pilt.ee/view/456142/ Tehtud 30.Aprill tänavu.

Suur tänu Mõisaküla-Ööbiku-Kirbla-Ruhja-Salatsi raudtee piltide eest! Kas piirivalve kimbutama ei tulnud? St Sa Lätti läksid ikka üle korraliku piiripunkti ja sealt taas raudteele tagasi? Mul ei soovitanud Eesti piirivalve 1996 Läti pool piirile väga lähedal kolada...

Ega Sa Salatsist (Mazsalaca) Lemsalu (Limbaži) ja Riia poole ei läinud mööda raudteed? Huvitaks, kas seal on rööpad veel maas.
Üle piiri läksime Mõisaküla piiripunktist nii nagu kord ja kohus,piirivalvet ennast me ei näinud raudtee ääres kolades kordagi.
Läksime kuni viaduktini,kust raudtee enne Ruhja jaama Riia poolt tulles suure kurvi teeb,sealt pealt tegin viimased pildid. Rohkem ei olnud meil lihtsalt aega kaugemale minna,kuigi ma seda väga tahtsin. Ma huvitun Lätlaste raudteest samapalju,nagu Eesti omastki,muude riikide omad niipalju ei tõmba.
Põhieesmärk oli tookord ikkagi Mõisaküla-Pärnu jaamad/peatused läbi vaadata-pildistada(vaid Vaskrääma peatuses jäi ajapuudusel käimatta). Ka selle trassi pildid tulevad varsti.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#39

EdR Kirjutas:Ma huvitun Lätlaste raudteest samapalju,nagu Eesti omastki,muude riikide omad niipalju ei tõmba.

Siis soovitan Sul vaadata, mis on saanud Puikule-Ozoli-Dikli kitsarööpmelisest raudteest. See on (oli) viimane säilinud lõik Heinaste (Ainazi)-Volmari (Valmiera) raudteest, mille enamik kisti üles 1970ndatel. Umbes 20 km teed oli veel 2001. aastal alles, kuigi kasutamata ja rohtu kasvanuna. Diklis oli turbatööstus ja veel miski tööstus, mis seda teed kasutas.

Kusagil peaksid mul olema ka 2000-01 tehtud fotod (minu peamine eesmärk olid toona siiski mõisad, aga pildistasin ka raudteed).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#40

valdo Kirjutas:
EdR Kirjutas:Ma huvitun Lätlaste raudteest samapalju,nagu Eesti omastki,muude riikide omad niipalju ei tõmba.

Siis soovitan Sul vaadata, mis on saanud Puikule-Ozoli-Dikli kitsarööpmelisest raudteest. See on (oli) viimane säilinud lõik Heinaste (Ainazi)-Volmari (Valmiera) raudteest, mille enamik kisti üles 1970ndatel. Umbes 20 km teed oli veel 2001. aastal alles, kuigi kasutamata ja rohtu kasvanuna. Diklis oli turbatööstus ja veel miski tööstus, mis seda teed kasutas.

Kusagil peaksid mul olema ka 2000-01 tehtud fotod (minu peamine eesmärk olid toona siiski mõisad, aga pildistasin ka raudteed).
Ma põhiliselt huvitun laiarööpmelisest raudteest. Aga kui kitsast trassi kusagil veel maas on,võtaks pilti.Kevadeti tuleb selliseid pildistamisi teha,hiljem on kõik umbrohu all.
Ka Ventspils-Liepaja laiarööpmeline pidi olema rohtu kasvanud ja kaua kasutuseta. Lätis on üldse enamus Lääne poole jäävatest raudteedest reisirongiliikluseta. Kuidas neil seal kaubaliiklusega lood on,pole aimugi,suletud on ka läbi Gülbene Venemaale minev laiarööpmeline tee.
Kui veel mul võimalus tuleb Lätti minna,siis lähen uuesti.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne