Iz jupiteri mootori kap.rem
#1

kysimus selline et kuidas panna sisse uued laagrid? kas kuumutada enne laagri pesa või panna kylmalt. sama kysimus ka eskade paigaldamise kohta.
Vasta
#2

mul on siiamaani läinud laagrid kerge haamri löögiga paika. ja pole teind mingit eeltööd
Vasta
#3

väikese haamriga koputades. võid ka kasutada mingit puuklotsi.
Vasta
#4

Kuumutades lähevad laagrid kergemini.
Aga simmerlingid pane külmalt ikka.
Vasta
#5

panin uued laagrid, uued väntvõllid aga laagrid lähevad väntvõlli otsa liiga kergelt. lihtsalt käega surudes. ja kui panin väntvõlli kylge hooratta ning hakkasin hoorattast ära võtma ja väntvõll liikus edasi-tagasi täiesti vabalt. kuigi peaks väntvõll liikumatult paigal olema. mulle tundub et mingit õhukest plekki tuleb vict vahele panna et väntvõll laagritesse ikka kõvasti kinni jääks ja ei loperdaks seal.
Vasta
#6

poest võid küsida laagri liimi...ja mõnes paremas poes võib isegi leida siukest ainet,mis kuskil vahel olles hakkab paisuma ja pigistab su laagri ilusti kinni...mul oli mingi loctite toode aga nime kahjuks ei mäleta....maksis mingi 80 ....eeku
Vasta
#7

Olen kuulnud, et laagri liim pidi suht kallis olema, sest üks tuttav käis poes ja vaatas, et väike pudel(umbes küünelaki pudeli suurune) maksab ligi 80 kr.

Samas olen kuulnud, et saab kasutada epo liimi.


Vasta
#8

ehk on kellegil kogemusi epo liimiga? ei julge toda enne katsetama akkataToungue
Vasta
#9

Ku suur see lõtk Sul seal on üldse? Kui väntvõll laagris radiaalsuunas käega tuntavalt ei loksu, siis ma ei näe erilist põhjust mingite liimidega mäkerdamiseks.
Vasta
#10

rnkx Kirjutas:... laagri liim pidi suht kallis olema ... olen kuulnud, et saab kasutada epo liimi.

Ja kuidas Sa mõtled hiljem kokku-EPO-tatud asja taas lahti võtta? Vrd - jalgratta vändad, kus loksuma hakanud kiil-liide on kinni keevitatud...

Mina soovitan kasutada siiski korralikku laagriliimi, sest materjalide ning töövõtete arvelt ei tasu kunagi kokku hoida. Hädapärane lahendus on ka laagripesa kärnimine (korpuse korral), kuid seda peab oskama õigesti teha.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#11

panin laagriliimi ära, eks näis kas asi end ka ära õigustab;d
tänud abi eest!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne