kodarad keerama panna
#1

tere,kuidas oleks kõige lihtsam moodus kodarad mis on kaua velje küljes olnud liikuma-keerama panna,rattad sai liiva pritsitud,rooste surmaga üle tehtud,wd-40 ga kodara niplid õlitatud aga ei taha kuidagi liikuma hakata,kodarad ise veel nii asjalikud et ei taha neid veel vahetada,äitäh.
Vasta
#2

Nipleid pead kuumutama niikaua, kui hakkavad keerama.

Kurtna Mootorrattamuuseum; külalistemaja,saun www.teearu.ee
Mootorite plokikaante remont; alumiiniumi keevitus, töötlemine. tel.5087150, Urmas Teearu.
Vasta
#3

tänud,mul algul sama mõte aga siis mõtli ega kuumutamine äkist metalli pehmemaks tee,osade teraste puhul on kui veidi kuumutad siis metalli struktuur muutub,aga tänud.
Vasta
#4

Endal sain kinnised kodarad hea sügavale tungiva roostesurmaga (nch k-release) lahti.. Esimesed paar päeva pidevalt aeg ajalt pihustasin ja lasin õlil imenduda seejäärel tulid ilusti lahti
Vasta
#5

PFTE..!!!  
Orginell, mida kasutanud, oli "ZEP 45" ,mida paraku enam ei toodeta vist.  Tulemus aga poole päeva taguse pihustamise järel olnud parem kui kuu aega bensuleotist. Mutrid tulevad varrega keerates lahti ja isegi uusi polte ei pea ostma ega otsima...
..Toda zepi vist pole enam saadaval aga tasuks vaadata tolle pfte nime alt, oleks justkui näind miskit sarnase koostisega purki hiljemgi kaubanduses...  ise põle viitsind otsida kui harva tarvis ja poolteist purki veel alles... ;-)  
 Aga soovitan katsetada! Mitmest sitast olukorrast üle aidanud. PFTE..!!!

loll on loll olla.
Vasta
#6

Siit justki saaks. Ise ei ole proovinud, seega ei oska kiita ega laita. https://profikeemia.ee/maardeaine-teflon...gKscPD_BwE

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#7

(24-05-2020, 09:22 AM)näkisepp Kirjutas:  tere,kuidas oleks kõige lihtsam moodus kodarad mis on kaua velje küljes olnud liikuma-keerama panna,rattad sai liiva pritsitud,rooste surmaga üle tehtud,wd-40 ga kodara niplid õlitatud aga ei taha kuidagi liikuma hakata,kodarad ise veel nii asjalikud et ei taha neid veel vahetada,äitäh.

Leota MoS2 eraldusõliga paar nädalat. Mina olen jalgratastel käima saanud enamiku. Mida ei saa, seda ei saa (st mõni läheb katki ikka)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Vastus Wikile ja Valdole...
Olin ka MOS2 usku enne kui toda zepi nägin.
Wiki antud lingil täpselt samane purk, mida korduvalt kiitnud taevani.  
Kui osta võimalik, siis proovige!!!  Toda ei kulu palju, paar sussu roostes junni pääle ja poole kuni paari tunni pärast keerad kenasti lahti... 
Sajandijagu maakera sees olnd isendite puhul muidugi pisut rohkem aega ja sussu.... aga see on tõesti ägedaim mida mu noored silmad kunagi näind on..!!!

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne