DKW restaureerimine
#1

Tervist.Mul on üks küsimus.Kas on võimalik leida näpunäiteid ja osasid-juppe ühele vanale saksa tsiklile.Nimelt õnnestus mul välja kaevata suure sodihunniku alt isa vana DKW.Tegemist on 250 kuupsentimeetrise isendiga.Isa sõnul on see ennesõjaaegne.Täpselt ei tea.Igatahes on olemas raam,porikad paak,kaks sadulat,käigukast,magneeto,silinder,kolb väntvõll ja muud nipet näpet.On sellisele rattale võimalik eestist midagi leida.Pildid saan teha nädalavahetusel.
Vasta
#2

On ikka juppe saada. Kas tal raamipeal on alles see tehaseandmetega plaat ka. Kui on siis sealt raaminumbrijärgi saab aastaarvu ja täpse mudeli teada. ja nipet näpet kirjandust leiab ka kui huvi on.
Vasta
#3

DKW restaureerimisega tegeleb hetkel Märt Karu, tead küll, kroomimees ja vana unic-moto \"peer\". Konkreetse tsikli kroomdetailide pildid olid ka ajakirjas. See vist on ka 250 tsikkel. Mine uuri, saad teada, palju ka maksma läheb.
Vasta
#4

On küll raami peal nö.kereplaat.Sealt ma lugesin välja mootori töömahu ja siis on seal mingid kaaluga seotud numbrid(enda kaal ja kandejõud?).
Vasta
#5

No raami number peab seal ka olema.
Vasta
#6

Küllap vist.Pean lähemalt uurima.Aga kas on keegi huvitatud ka sellise tsikli omandamisest-ostmisest.Otsest müügihimu pole aga kui pakutakse siis annab erinevaid plaane välja mõtelda.Muide on Tallinnas olemas keegi kellega võiks restaureerimise teemadel vestelda?Või Viljandis hoopis?Mu number on 53404347.Oleks tore kui saaks vestelda.
Vasta
#7

Selle sama DKW pildid siin: http://reio.dap.ee/dkw
Peaks varsti selle ära tooma, aga et kust pihta hakata?
Varsti saaks võib-olla uusi pilte, kui uutele väljakaevamistele minna.
Vasta
#8

Peaks olema NZ 250, 1939 aasta mudel.

Alusta sellest, et kogu kokku kõik jubinad, mis antud masinale kuuluvad. Seni ei näe esituld, rattaid, leegitorusid ja summuteid.

Kui need olemas või oled kindel, et need kadunud, saad hakata otsima asendustükke.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#9

Olen lähipäevil soetamas 1929.a. DKW Luxus 200.
Tundub olema komplektne, vaid tagatuli (kas üldse on olnud?) ja numbrialus on puudu. Ma ei ole varem taolist isendit kohanud ega tea kas Eestis selliseid veel leidub?
Olen hetkel kahevahel kas restaureerida algvärvides (raam must, paak punane, rohkelt niklit) või teha välihall 2.maailmasõja reenactmenti tarbeks. Kui tegemist on haruldase tsikliga, jääb reenactment mõistagi ära, aastaarv ei ole ka selleks kõige sobivam.
Fotod: http://www.pilt.ee/view/625037/
Vasta
#10

See on üsna haruldane asi jah - selle aastaarvuga tsikkel juba iseenesest on harvaesinev. Ja Sul on ta üsna komplektne!

Mina soovitan ta teha nii algseks kui võimalik. Reenactment'i jaoks ta nagunii ei sobi, sest WWII ajal hülgas Wehrmacht selle aastaarvuga aparaadid nagunii kui liialt vanad. Uuemaid isendeid oli tal küll võtta nii Saksamaal uutena valmistatuna kui ka Prantsusmaalt/Belgiast jms rekvireerituna.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne