mootorivahetus ja tehnoülevaatus
#1

Heip!

Küsimus üsna lihtne: vahetan mootori igati ARKi poolt lubatud piirides (lihtsalt diisel --> bensukas) ja tahan selle ka ARKis vormistada. Kui seda ARKi tegema lähen, kas nad sunnivad kohe mulle peale ka uue ülevaatuse või saan hakkama lihstalt mootorivahetuse registreerimisega?

Tervitades,
Anti

suuga teen suure linna
Vasta
#2

Kui seda mootorit on sellele kerele tehases paigaldatud, siis saad lihtsalt registreerimisega. Kui on mingi x mootor, siis läheb ümberehituse alla ja selle kohta ma ei tea.
Vasta
#3

Tänud.. siis peaks olema OK, sest seda mootorit on sellele kerele küll ja küll paigaldatud.

suuga teen suure linna
Vasta
#4

mootorit võib paigaldada auto margi piires kui on teise margi mootor läheb ümber ehituse alla ja on vaja ümber ehituse luba, siis tuleb atesteeritud ülevaataja juures käia ja tema otsustab kas vastab nõuetele(see maksab ca 2000 kr)
Vasta
#5

olen kõige eelpoolmainituga päri.

sama margi mootor -> uus tehniline pass (=200eek). Mul anti ülevaatus samuti sama pikk, kui oli vanas passis - kuigi vanast masinast jäi ainult kere+klaasiring...

...ja paneme siis OT-na ka mootorivahetusest üldisemalt kirja:
ümberehitusloa saamiseks tuleks ARK poolt tunnustatud eksperdiga konsulteerida juba enne ehitust. Silmas tuleb pidada ka ARK poolt dikteeritud võimsuse, töömahu ja mootori massi nõudeid. Protsendid liitke juurde suurimale mootorile, mis tehas pannud on! Keretüüpidel (sedaan vs universaal vs luukpära) ARK vahet ei tee - s.t. et kui mootorit on tehases paigaldatud näiteks ainult mingi mudeli luukpära-versioonile, võib selle südamerahus ka sedaani või universaali kapoti alla tõsta. Väga mõistlik lähenemine IMO.

mootorivahetus (eksperti kaasates) maksis mu mäletamist järgi 2600eek - aga võin ka eksida, kuna minu jaoks oli teema aktiivne juba 2aastat tagasi...
Vasta
#6

Tänud kõigile!

Järelikult ei tohiks probleeme tekkida.. idee üsnagi lihtne:
5,7L diiselmootor (oldsmobile valmistatud) vahetub 5,7L bensiinimootori vastu (samuti oldsmobile valmistatud, kuigi törtsu vanem mootor).

Tervitades,
Anti

suuga teen suure linna
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne