ARKis uunikumi arvele saamine.
#1

Et kuidas siis masina ikkagi arvele saab?
Mul on auto mis 68ndal valmistatud. vene teh.pass, omanik surnud, abikaasaga ostu-müügi leping. Aga ARK tahab pärandi paberit veel.
Jääb arusaamatuks mulle, kui panen uunikumi kokku metsa alt saadud tükkidest, mis siis saab? ARK\'i vastus oli mulle et sellist ei saagi arvele võtta.
Kuidas on siinse foorumlaste kogemus?
Vasta
#2

Noh Nymmik, sa ei oska siis otsingut kasutada või? Minu isiklik lemmik on selles teemas viimases postituses JyrkaEE avaldus ARK-ile.
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=9284

Tom.
Vasta
#3


1)Veneaegses \"hallis\" passis omaniku nimi kirjas. Eks?
2)Abikaasa on vist(minuteada) täiesti seaduslik pärija, nii et seaduse järgi peaks nüüd abikaasa selle masina omanik olema- ehk temal on õigus seda ka müüa.
3)Mingisugune pärandipaber(kus kõik päritav vara kirjas on) peaks igaljuhul notaril olemas olema.

Mina ei saa aru, millest ark siin aru ei saa. Minu meelest pole siin mingit avaldust vaja.
Vasta
#4

väike-tom Kirjutas:Noh Nymmik, sa ei oska siis otsingut kasutada või? Minu isiklik lemmik on selles teemas viimases postituses JyrkaEE avaldus ARK-ile.
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=9284

Tom.
Ma ei tea kuidas selle avaldusega arvele sai, sest Saue ARK ütles mule kohe ära et Notariaalset pärimistunnistust on vaja, et ilma selleta ei saa kuidagi. Sad
Vasta
#5

Probleem ilmselt selles, et notar paneb pärimistunnistusele kirja selle kola ,mida pärija nimetab.Pärimistunnistuses nimetamata vara ei ole päritud ja selle omandivorm on selgusetu.Kuna põhimõtteliselt iga päritava asja eest tuleb tasuda riigilõiv, siis pärijad tihti lasevad tunnistusele kanda vaid selle vara, mida nad tahavad kasutada või müüa.Hiljem tihtipeale leitakse siis ,et veel mõned asjad oleks võinud panna ,aga on juba hilja...Kui seaduses näpuga rida ajada, ja KÕIK teha nii,nagu peab ,siis ei ole mitte mingit võimalust lihtsalt avaldusega (JürkaEE) asja arvele panna.Notaril ei ole mingit paberit ,kus kõik päritavad asjad kirjas on.Kirjas on vaid need asjad ,mida pärija soovis pärida.Muidugi on võimalus hiljem teha veel uus pärimisõigustunnistus , kuid see maksab ja vajab ka aega.
Vasta
#6

Mina näiteks soovitan sul lihtsalt kõik paberid koju jätta tegutseda nii nagu ma seda tegin (lisaks jäävad ära ka igasugused mured ja rahakulutused vanade dokumentidega seoses). Rakveres võeti küll niimoodi arvele, kas siis Tallinna omadel sellises asjaajamises kohe EI-redel ees?

Pots ja postivahe.


Vasta
#7

naine kellelt asja ostsid saab selle notari juures päranditunnistusse juurde lisada (uurisin notari käest ja maksad notari tasu asja väärtusest, väärtuse määrate ise, ise küsisin näiteks 3000 eeki maksva asja notari tasu oleks 198 eeki) ja alles siis saab naine sulle selle müüa ja pärast seda ark-is arvele võtta. Suhteliselt lihtne ja odav protseduur.
Vasta
#8

Kuidas on aga ilma igasuguste dokumentidega auto arvele saamisega?
Vasta
#9

Tere. Mul on täpselt sama situatsioon ( zaz-iga ). Soovitus siis selline: Saue ARK (HAHA inimeste norimise koht) see on viimane koht kuhu minna tasub. Võtad mehe surmatunnistuse, auto dok.-id ja naise kaasa ja linna, seal peab hakkama saama.

Saue ARK-iga siis veel selline kogemus: Lähed sinna ostetud tsikliga (minsk) ja hakkad ümber kirjutama enda nimele, siis nemad kohe norima, et raami lapaka number ei ole loetav ja lõpuks ütlesid, et tegin selle ise. Pika pika vaidlemise peale ikka sain arvele. Muidugi need, kes seal üleval pabereid vormistavad on ka oma teema, nagu vihkaks nad teisi inimesi ja ei viitsi seletada kuidas asju tuleb teha.
Vasta
#10

Vabandus minu halva eesti keelt , aga provin küsida.Smile

Mul on niisugune situatsion . 1994 aastal sugu vend ostis endale moskvich 401 , võib olla tal olnud mingit paberit, ja dokumentid aga mina täpselt ei tea sellepärast et 1996 ta istus vanglase rumaluse ees Sad . ja tänapäevadeks kõik dokumentid on kaotanud SadSadSad eelmine omanik mina täpselt ei tea sugualsed ütlevad et sõitis 90 aastadel ära venemaale .

kas on vqimalus auto ark arvele panna või üldse ei saa mitte midagi teha Smile
Vasta
#11

kas autol on reg. number olemas? On leitud isegi vana veneaegse numbri järgi dokumendid ark arhiivist üles. Seda eelmine aasta ühe muraveiga, selle järgi omanik üles leitud jne Smile
Vasta
#12

numbrit ka ei ole Sad aga võib olla on vqimalus selle auto isikud leida kere numbri eest ?
Vasta
#13

hommik,

on keegi viimasel ajal ARKga nn tavakastist väljas olevaid asju ajanud? Tahaks omal teh passi õige aastaarvu tekitada - masinal on VIN-osa kellegi poolt ära vahetatud ning on teine 8a noorem, kui tegelikult. Pirka õige VINga on olemas-küljes.
aastat neli tagasi oli see põgusa uuringu kohaselt ok - nüüd aga soovitab üks tuttav "Mäepealse paberimäärija" mitte torkida. Aga jah - eks me kõik elame oma maailmas ja minu maailmas peaks asja kas siis hea või halvaga tehtud saama - mina ta sellisena ostsin ning masinale tehti ka registreerimiseelne ülevaatus. Selle teenusega oleks ju ARK pidanud andmed jonksu saama ning kui ei saanud, ei ole see minu probleem. Või?
ilmselt on see "doonor-VIN" natuke raskem juhus, kui puuduvad dokumendid ja/või omanik...
masin läeb talvepuhkusele, niiet on aega oma õigust taga nõuda misiganes institutsioonist Smile

Teet,
kel juba sportlik huvi ses osas - et kuidas selline asi lihtsalt sisse astudes (st ilma igasuguste eelnevate kokkulepeteta Mäepealse kõrgematel korrustel) laabub Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#14

Vaat se nende regamiseelne ülevaatus on ka nagu kahe otsaga asi, ühest küljest nemad tuvastasid ja tegid aga teisest küljest sina kirjutasid alla et oled andmetega tutvunud ja nendega nöus.....vähemalt nii seletas mulle üks mitte-Tallinna arkimees.
Mul oli siis probleem autoga mille Eestist ostsin ja millele ilmselt esmaregistreerimisel oli märgitud passi 100kw rohkem jöudlust mootorile ja üks koht vähem reisijaile. Seekord siiski parandati vead ja vahetati pass ilma minupoolsete kulutusteta, aga anti möista et ega nii ei ole et neil miskit valesti saab olla sest ise sa ju passi kätte saades kirjutad aktile alla ja oled nöus köigega mis seal seisab.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#15

(09-11-2010, 07:19 AM)13piisab Kirjutas:  hommik,

on keegi viimasel ajal ARKga nn tavakastist väljas olevaid asju ajanud? Tahaks omal teh passi õige aastaarvu tekitada - masinal on VIN-osa kellegi poolt ära vahetatud ning on teine 8a noorem, kui tegelikult. Pirka õige VINga on olemas-küljes.
aastat neli tagasi oli see põgusa uuringu kohaselt ok - nüüd aga soovitab üks tuttav "Mäepealse paberimäärija" mitte torkida. Aga jah - eks me kõik elame oma maailmas ja minu maailmas peaks asja kas siis hea või halvaga tehtud saama - mina ta sellisena ostsin ning masinale tehti ka registreerimiseelne ülevaatus. Selle teenusega oleks ju ARK pidanud andmed jonksu saama ning kui ei saanud, ei ole see minu probleem. Või?
ilmselt on see "doonor-VIN" natuke raskem juhus, kui puuduvad dokumendid ja/või omanik...
masin läeb talvepuhkusele, niiet on aega oma õigust taga nõuda misiganes institutsioonist Smile

Teet,
kel juba sportlik huvi ses osas - et kuidas selline asi lihtsalt sisse astudes (st ilma igasuguste eelnevate kokkulepeteta Mäepealse kõrgematel korrustel) laabub Smile

mul sama mure!käisin arkis ja küsisin et mis kamm on mul auto passis aastaks68 aga tegelik 65aasta oma ja nii juba mitmes omanik.kästi auto arki viia ja maksaks omast taskust registri muudaduse eest(ma juba korra maksin ju!).kui regamas käisin seisis treila peal arki ees(auto on juba 4korda arkis käind enne mind)vin kood on passis õige aga aasta vale!pleki tk peal suurelt kirjas et auto aastast 65 tehasest välja sõitnud.
ühesõnaga saadeti mind hease kohta-või köhi pappi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne