Jawa250 - vajab kordategemist
#1

Tere
Mul mure, et juba kümmekond aastat seisab kuuri all üks vana jawa250 (1971aasta) ning minust pole selle kordategijat. Aga sõita tahaks sellega küll. Seisma jäi ta kolvi purunemise tõttu ja arvan et ka silinder on seetõttu rikutud. Praeguseks vajab see massin ka juba iluravi (nikeldatud detailid on pisut roostekarva).
Siit küsimus kas leidub lõuna osariikides (tsikkel asub Võru lähedal) tegijat kes minu 250-ne uuesti käima ja läikima lööks. Ja mis see maksma võiks minna.
Vasta
#2

Mina tegelen jawadega, 350cm3 ja 250cm3. Aga elan Tallinna lähedal.
Vasta
#3

tallinna ma teda veel vedama ei tahas hakata, aga igatahes jätan meelde.
Vasta
#4

Nii,250se jawa jupid on defitsiitsemad ja uus kolb, silinder ja ültse mootori remont ei ole odav lõbu ja nagu aru saan tahab sul välimus ka taastamist. Paak ja summutid on kallid, kuid jawa juppe ikka liigub.
Taastamine võib suht kalliks minna, oled sa selle peale mõelnud?

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#5

Paak ja punane osa üldiselt on korralikud, sumpsidel on kohati roostet , kuid suurim probleem on veljed, kust on nikkel ulatuslikult maha koorunud. Kuid hinnast pole mul veel vähimatki ettekujutust.
Vasta
#6

Kas sellest Jawast pilte ei ole? 1971. aasta tundub natuke ebareaalne olevat.
Vasta
#7

tsiklivend Kirjutas:Nii,250se jawa jupid on defitsiitsemad ja uus kolb, silinder ja ültse mootori remont ei ole odav lõbu ja nagu aru saan tahab sul välimus ka taastamist. Paak ja summutid on kallid, kuid jawa juppe ikka liigub.
Taastamine võib suht kalliks minna, oled sa selle peale mõelnud?

Väidan vastupidist. 350cm3 osad on defitsiitsemad. Endal on olemas 250cm3 2 silindrit ja 3 silindri pead, aga mitte ühtegi sellist 350cm3 oma. Minu Jawa taastamisele ei ole läinud eriti palju raha, ainult need mida poest peab ostma, kuid teen kõik ülejäänud ise ka (värvin, remondin jne).
Vasta
#8

Vana Jawa osad on täpselt nii defitsiitsed kui vähe keegi neid otsida viitsib või ei viitsi. Ei ütleks, et 350-se jupid 250-se omadest haruldasemad oleks, eriti kui arvestada, et umbes 90% nendest on sama aastakäigu tsiklitel identsed.
Vasta
#9

Üldiselt peaks ka Kloostrimetsa motopoe kaudu kõike saada olema. Ja kui seal ei ole, siis Saksamaalt saab tellida.

Igatahes summuteid on küll Kloostrimetsas saada.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#10

tähendab et jaawa probleemid.. jah no mul 250-nese silinder , täiseti korras ehk siis kasutamatta. kloostrimetas on selle hind 1700.- aga mina müüks siis 1500.- ja neid pole saada ka eriti ( ma mõtlen korras silindreid). kui huvi antke teada mul veel palju asju mis paratamatult tolmu koguma jäätud!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne