Kas on võimalik D-6 mootorile süütepool panna ?
#1

Tere. Lugu siis selline, et säde nõrk . Proovisin panna tavalise juhtme küünla juhtme asemele ja säde oli tumesinine. Kuid nii ei saa ju jätta, sest varjestust pole ja kui külavahel sõidad siis telekatelt pildid eest ära. Nii otsustanin küsida, et kas on võimalik panna d-6 mootorile süütepool ja mis tuleks süütemängus ümber ühendada ?

Hea kui saaks väikse skeemi ( nii on kergem)



Ette tänades
Mark
Vasta
#2

Pane siis uus küünla juhe/piip.

Kas D-6 on see väikse magneetokettaga?
Vasta
#3

D6 on \"suure\" magnetrauaga.
Sul oleks vaja ilmselt uut kõrgpingejuhet.
Vasta
#4

Ma panin uue kõrgepingejuhtme(vasest) ja säde läks tugevamaks.

Kuna ma võrridega hakkasin tegelema 1 aasta tagasi siis oleks vaja mulle ikka väga täpselt ära seletada mida peab tegema.

Arvan, et kui ma selle süütepooliasja korda saan siis peaks töötama. Praegune säde tundub ikka liiga nõrk sest küünal on märg ja käima lükates kuuleb, et saab liiga palju peale. Väiksemat düüsi pole ja segukruvi ka pole mõtet keerata (sureb välja)
Vasta
#5

Vahest on õhupuhastaja umbes/kinni?
Vasta
#6

D6 mootorile süütepooli sobitamine on suht kerge asi. Tuleb Mähiselt see originaal süütepooli osa maha harutada ja siis paigaldada kuhugi raami külge süütepool ja juhe tuua sellest mootoril asuva tulede elektri klemmist. Endal sama asi tehtud ja 12V süütepooliga on säde norm. Pole tulesi taha ühendanud, aga peaks ka ära toitma.
Vasta
#7

makuke Kirjutas:Nii otsustanin küsida, et kas on võimalik panna d-6 mootorile süütepool ja mis tuleks süütemängus ümber ühendada ?

D-6 mootoris on juba süütepool olemas, aga kui sa mõtled mootorratta või auto oma, siis kasuta otsingut, sest ma juba ammu tekitasin sellise küsimuse siin foorumis ja sain väga asjalikke vastuseid.
ÄRGE TEKITAGE JUURDE SELLISEID TEEMASID, MIS ON JUBA OLEMAS!

KEEGI POLE KÕVEM TEGIJA SIIN FOORUMIS, KUI TAL ON POSTITUSTE ARV SUUREM TEISTE OMADEST. LOEB SEE, ET KUI ASJALIKUD KÜSIMUSED JA VASTUSED TAL ON.


Vasta
#8

See väga lihtne ja töökindlam kui originaal.
Siin pole miskit skeemi vajagi :::
Kõik jääb samaks nagu on aint kõrgepinge mähis oleks soovitav maha mähki.
Üks süütepooli ots läheb massi ja teine kontaktide peale.
Vasta
#9

makuke, sa vaheta see eboniidist küünlajuhtme isolaator ära mis hoiab küünlajuhet karteri küljes, arvata on et sealt hüppab osa sädemest massi .
Vasta
#10

Nii...Kõik räägivad siin natuke erinevat juttu ja mina sain asjast aru nii: 1.paigaldan süütepooli
2.Viin süütepooli + klemmile juhtme mis ühendab kontakte ja kondekat.
3.Mähise juhtme ühendan lahti ja ......(rohkem aru ei saanud kuhu see peab sattuma edasi)


Kuna kõigi jutt oli erinev siis keegi tark ja teadja inimene võiks teha kokkuvõtte kuidas asi peab olema.....Kuid eriti tänulik oleksin paindis joonistatud mõttelise joonistuse eest. Arvan, et siis mul enam küsimusi poleks.
Vasta
#11

Kokkuvõte:
1) Eemalda mähiselt Süütepooli osa ja piibujuhtme auk kata kinni.
2)Magneeto juures tuleb nüüd jätta kõik juhtmed nii nagu on originaalis.
3)Kinnitad kuhugi süütepooli ja tood juhtme sealt tulede klemmist ühele süütepooli klemmile ja teiselt klemmilt viid juhtme massi.

Ongi kõik valmis.
Vasta
#12

Kurat alati on neil eestlastel häda, ei ole sellega ega teisega rahul - anna raisal nõu annab veel sull vastu lõugu.
Vasta
#13

Suured tänud sulle mossepower.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne