Invakäru
#61

http://www.neonet.pri.ee/rs/index.php?showtopic=9502 Leitud selline kuulutus, hind aint 1000.- eek ja egas hullusti seda rikutud ju ka pole.
Vasta
#62

Maal metsas on ka üks invaliidi sõiduki raam, aga see pole selline nagu siin nähtud vaid on olnud 3-rattaline ja varem oli sinna ise aretatud võrrimootor aga siis läks katki esihargi kinnitus koht raami küljes. Ja sellest ajast ta seal metsas seisab. Eks ma üritan seal ära käia ja mõne pildid teha.
Vasta
#63

uglyant Kirjutas:Et siis sai õele sünnipäevakingiks tehtud selline käula: http://bg.ee/gallery/album23

Kui mu silm mind ei peta siis... ei paista esimese pildi tagaplaanil midagi muud kui Tema GAZ-93 Ise, kapott rõõmsalt üleval Smile Ja kastikõrgendused rõõmsalt taeva poole sirgumas Wink

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#64

Nüüd siis pildid ka saadaval, aga ma kavatsen selle ära vedada sealt metsast ja seda putitama hakata ja sõidukorda saada. Järgmine kord kui lähen maale siis olen juba targem ja tean millega tegu on ja mida sellega ette võtta. Praegu jään ootama targemate arvamusi asja kohta. http://www.automoto.ee/gallery/album17
Vasta
#65

tundub, et see on mingi iseehitatud masin olnud... miks ma nii arvan?!, sellepärast, et vaadates neid pilte, on näha, et üks jalgrattaraam on meesterahva oma ja teine naisterahva oma... ja oma ehituselt tundub see asi kuidagi robustne, kuigi kui oma silmaga näeks oleks palju lihtsam tuvastada millega täpsemalt tegu võib olla. igaljuhul jõudu sellise taastamisel, olgu mis ta on aga lõpptulemus võib lahe olla!

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#66

unicman Kirjutas:tundub, et see on mingi iseehitatud masin olnud... miks ma nii arvan?!, sellepärast, et vaadates neid pilte, on näha, et üks jalgrattaraam on meesterahva oma ja teine naisterahva oma... ja oma ehituselt tundub see asi kuidagi robustne, kuigi kui oma silmaga näeks oleks palju lihtsam

Fotod ei hiilga detailsusega aga... kindlalt on näha, et selleks aparaadiks on kaks 1920te teise poole või 1930te aastate Saksa tüüpi jalgrattaraami (välismuhvid!) kokku keevitatud. Seega 99% tõenäosusega isetehtud asi.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#67

Too jargrattaraamidest tehtud asjandus tõi meelde omaaegsed invaliidisõidukid, millel tegelt ainult vineerist iste külgedega ja kolm jalgrattaratast. Sõjainvaliid istus sees, medalilindid rinnas ja ajas kätega ringi vänta, millelt jooksis kett esirattale. Mõnel oli ka võrrimootor peale pandud. Viimati nägin sellist riista kuskil 70-ndate keskel.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#68

selline rattaraamidega invakäru oli rakveres ka ühel mehel tehtud, 90-ndate algul veel täitsa liikus ringi, kuid nüüdseks on see kahjuks vanarauda viidud...

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...
Vasta
#69

Viljandis alles eelmine aasta nägin viimati sellist, olen ka varem näinud.
Vasta
#70

Imelik Pärnus küll üsna tihti näeb neid 3 rattaga invaliidi jalgrattaid ,üks mees ,kellel 1 jalg puud vurab sellega iga päev siin oma asjatoimetusi ringiBig Grin
Vasta
#71

[attachment=2323]
viimast Autolehte tasub huvilistel lugeda.
Vasta
#72

Tziklivend Kirjutas:[attachment=2323]
viimast Autolehte tasub huvilistel lugeda.
See arikkel mulle eriti ei meeldinud ,seal on pigem kirjas kuidas neid autosid omalajal valmistati ja mis nendega \"üldiselt\" ajajooksul saanud on ja kuhu jäänud jne. Ma arvasin ikka et seal on kirjas selle masina restaureerimislugu ja saamislugu jne. Pildilmaterjal on küll hea.

MArek
Vasta
#73

Ei hakanud uut teemat tegema.Täna sai õuele ära toodud 91 a. invakäru.Omanik tahtis ta vanarauda saata, aga oli nõus mulle loovutama teatud summa eest.Nüüd oleks vaja natuke tehnilist infot (kust netist leida võib) ja mõningaid osasid. Algatuseks oleks vaja mootorit koos starteriga, esimest paremat tuld, tagatulesid ja võib olla veel midagi, see selgub natuke hiljem.
Masin ise selline: www.hot.ee/puksiirteenus/sant.jpg
Vasta
#74

UM Kirjutas:Ei hakanud uut teemat tegema.Täna sai õuele ära toodud 91 a. invakäru.Omanik tahtis ta vanarauda saata, aga oli nõus mulle loovutama teatud summa eest.Nüüd oleks vaja natuke tehnilist infot (kust netist leida võib) ja mõningaid osasid. Algatuseks oleks vaja mootorit koos starteriga, esimest paremat tuld, tagatulesid ja võib olla veel midagi, see selgub natuke hiljem.
Masin ise selline: www.hot.ee/puksiirteenus/sant.jpg

Jõudu!
Taastad originaalis?
Vasta
#75

Lahe Rošetž tõesti(osa muhu kirjast ninal) Ma arvan ,et originaal juppidega tuleb nats probleeme ja võiks sellele mõne võimsama mootori peale aretada, äkki mahuks ette ntx zazi omagiBig Grin Tagatuled sel ju vist Skif käru taolised kandilised vist , võin ka eksida, need uue skifi omad oleks mul võtta ,aga äkki oleks lahedam panna ümarad tuled tahad Ehk siis vanem Skif või Zaz 966/968, oleks vb. natuke ilusam. See muidugi omaniku otsustada ,kas tahab teha originaali või ehitada ümber(Sel juhul soovitaks väljast originaali/ajastu lähedaseks jätta)

Parimat,
MArek
Vasta
#76

Huvitav oleks endalegi teada, kas keegi on istutanud sinna vahele muud mootorit?Hetkel ise mõtlen originaali lähedaseks teha, aga kõik sõltub varuosadest, kas ja kust neid saada on.
Kui õieti olen aru saanud, siis starter istub vist väntvõlli otsa ja see võll peaks pikem olema, kui tavalistel IZ-de mootoritel.Samas oleks huvitatud mõne isendi lähemalt vaatamisest ja uurimisest , mis on komplektne ja asub Tallinnas või siis Harjumaal.Hetkel on masin nagu Lego, hunnik hoobasid, krontsteine,pardaandureid jms. kapoti alune täis.Kiiruga uurides tundus osa lausa üleliigne olevat, aga eks näis.
Vasta
#77

Sinna on aretatud mootorsaani mootoreid vahele koos variaatoriga,ühte olen näinu sellist mingi neli aastat tagasi.Oli Rotax Bombardir 250ccm mootoriga ja sõitis küll.Sellised olid vanematel Yamaha ja Tunduri saanidel peal,võib-olla veel mõnel muul ka.Käivitus oli nööriga ,nii nagu saanilgi.Kuumade ilmadega jäi mootori jahutus natuke puudulikuks ja lõpuks läks kolb puruks ja siis minuteada rändas see aretis Emexisse.
Vasta
#78

Kusagilt sattusin nägema, et Okupatsioonide muuseumis on peale ZAZ 965-e ja M 412-e ka invakäru (uuem).
Vasta
#79

Regardman Kirjutas:Kusagilt sattusin nägema, et Okupatsioonide muuseumis on peale ZAZ 965-e ja M 412-e ka invakäru (uuem).
Ja must Gaz 21 on neil ka, kuigi pole ise käinud nägin seda \"Pealtnägijas\" kunagi.
Vasta
#80

carrating.org seal on näha
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne