Invakäru

Tänx jasper
Vasta

Uhke sõiduk on küll!

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Kuigi Sa ei plaani originaalis taastamist, soovitaksin Sul autentsema välimuse huvides kasutada siiski originaaltagatulesid. Neid on piisvalt liikvel ning sobivad paremini. Kandilised on üsna robustsed ja rikuvad välimust.

Katuse kohta niipalju, et Põhja-Eestis on samuti taastamisel üks SZD ning taastaja plaanib lasta õmmelda katusepresendi. Andsin talle oma originaalkatuse malli võtmiseks. Kui Sul on huvi, võin anda Sulle tema numbri ning leppige kokku. Hulgi tuleb vast katuste tegemine odavam.

Kui Sul ehk silma jäänud või endal üle selle mudeli kütusepaak või uksed (piisab klaasiraamidest), siis neilegi on huviline. Rääkimata poritiibadest, mille valmistamiseks on paaril taastajal kavas jõud ühendada ning teha vastavad vormid.

Indrek

PS käivad jutud, et järgmisel suvel kavatsetakse Eestis korraldada invasõidukite kokkutulek
Vasta

Leidsin pilt.ee-st sellise isendi http://pilt.ee/photo/566468/13013671/ .Kas on tegu mingi uuema vene invaautoga?
Vasta

siim006 Kirjutas:Leidsin pilt.ee-st sellise isendi http://pilt.ee/photo/566468/13013671/ .Kas on tegu mingi uuema vene invaautoga?

Vene toodangust on asi väga-väga kaugel. Ja inva-autost ka Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

hehehee...Sulky, norrakate minikäru.

Just a man!
Vasta

Kas kõigil invakärudel on sillad ühesugused või on siin ka mingeid modifikatsioone?
Vasta

Teema küll juba väga vana , aga kui kellelgi huvi on , siis:
http://www.album.ee/?o=316941399
see kraam on müügiks või vahetuseks.Kui piltidelt kõik ei paista, siis seal on üks kolmerattalise kere , üks neljarattalise kere ja veel üks neljarattalise esiots, on olemas ka katuse sõrestik ja üks esiklaas.
Vasta

Kas keegi on endale midad ostnud, vahetand, müünd?
On keegi uue projektiga alustand?
Vasta

Kas invaautodel(kõigil smz-tel) pole välispeegleid või on see ka mingi modifikatsioon?
Vasta

Sildadest - neljakandilise kerega invakärudel on teistsugused rattad. Uuema ratastest on võimalik vanema mudel rattaid teha, vastupidi mitte. Uuemal on teistsugused piduritrumilid. Pole uuemat lahti lõhkunud, kuid sellel on kindlasti teistsugused piduritrumlid. Ka pidurisüsteem peaks olema juba õli peal.

Välispeegleid minu teada standardvarustuses ei olnud. Kuigi oleks võinud. Kinnise katusega on näiteks sõiduraja vahetamine alati riskiga seotud - tekib üsna suur nn surnud nurk.

Kas Sinu masin on lõpuks sõitma hakanud?

Indrek

PS otsin 6V starterit. Sobib ka M400/401 starter. Vastu võin pakkuda 12V samasugust - peaks sobima nt M408.
Vasta

Vaikselt juba hakkab, kuid puudu on veel möned osad.
Vasta

http://www.soov.ee/adview.do?altId=0612140244
Vasta

Regardman Kirjutas:http://www.soov.ee/adview.do?altId=0612140244

OT: mitte käsijuhtimine, vaid multifunktsionaalne rool - see on päris hea Wink

(Arvuti)vanaraualadu -> www.hot.ee/hqs

Vasta

Mis arvate kas selle kandilise ehk uuema tüübi invakäru esisild peab vastu, kui peale panna opel ascona 1,3 benzu mootor ja kolmese bemmi tagasild? Ehk ma mõtlen siis ,et mootor tuleb ikka taha mitte ette. Mul olemas ta bagi variandina.

Otsin Türil olnud jalgratta poest ,,Raidaru,, pilte ja jutustusi!

Tulihingeline asjaarmastaja retro ralli teemal !
Vasta

vilkar. Kirjutas:Mis arvate kas selle kandilise ehk uuema tüübi invakäru esisild peab vastu, kui peale panna opel ascona 1,3 benzu mootor...

Minu arvates on see mootor sinna tsipa suur. Nii mõõtmete, võimsuse kui ka kubatuuri/kaalu poolest. Minu arvates - kui Sa ei taha sinna algset või algsele lähedast kolmepoolest "ižžilist" mootorit panna, siis tuleks otsida jõuallikaid, mille kubatuur jääks ikka palju alla liitri. Rääkimata sellest, et kui tahad isendit liikluskõlbulikuks (paberikõlbulikuks) teha, siis tulevad need üldtuntud kaalu/kubatuuri/võimsuse protsendid...

vilkar. Kirjutas:... ja kolmese bemmi tagasild? Ehk ma mõtlen siis ,et mootor tuleb ikka taha mitte ette. Mul olemas ta bagi variandina.

3nda seeria moodsa BMW ja invakäru laiused on ikka PALJU erinevad. Selline silla paigutus vajab suuri ümberhitustöid pooltelgede juures, sest mujalt pole ju kitsamaks kuskilt teha...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

vilkar. Kirjutas:Mis arvate kas selle kandilise ehk uuema tüübi invakäru esisild peab vastu, kui peale panna opel ascona 1,3 benzu mootor ja kolmese bemmi tagasild? Ehk ma mõtlen siis ,et mootor tuleb ikka taha mitte ette. Mul olemas ta bagi variandina.

Taha 1,3 ascona mootor ja kolmese bemmi tagasid? sinna vahele on ju veel ka käigukasti vaja ning kuhu see kompott seal kõik ära mahub. Suht võimatu mu meelest.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

Sellest bagist tuleb lihtsalt selline hobi rallikas ilma paberiteta. Algselt oligi tal iz-i mootor mis on mul praegugi veel alles. Kuna see oli üpris lahja siis otsustasingi midagi võimsamat aretada. Tagasild on juba alt ära lõigatud, ning külge algselt aretatud bemari tagasild, mis ei olegi kõige laiem. Ruumi peaks mõõdulindi järgi küll taga mootori jaoks olema.
Pilte saab ka sellest isendist mõne tunni või minuti pärast.

Otsin Türil olnud jalgratta poest ,,Raidaru,, pilte ja jutustusi!

Tulihingeline asjaarmastaja retro ralli teemal !
Vasta

vilkar. Kirjutas:Sellest bagist tuleb lihtsalt selline hobi rallikas ilma paberiteta. Algselt oligi tal iz-i mootor mis on mul praegugi veel alles. Kuna see oli üpris lahja siis otsustasingi midagi võimsamat aretada. Tagasild on juba alt ära lõigatud, ning külge algselt aretatud bemari tagasild, mis ei olegi kõige laiem. Ruumi peaks mõõdulindi järgi küll taga mootori jaoks olema.
Pilte saab ka sellest isendist mõne tunni või minuti pärast.
'

Kahjuks pilte niipea ei saa.

Otsin Türil olnud jalgratta poest ,,Raidaru,, pilte ja jutustusi!

Tulihingeline asjaarmastaja retro ralli teemal !
Vasta

Nii võtaks uuesti teema üles. Mul siis võimalus saada paarisaja krooni eest vana see ümarguse kerega inva´auto. Öelge kui ära toon siis mis tuleks autoga teha kõigepealt? Ise veel näinud pole ega tea mis olukorras on auto (kuivas keldris seisnud). Kui millaski saab ära toodud siis teen pilti ka. Küsimus võis natuke lollisti välja kukkuda aga ühesõnaga jahBig Grin

Otsin Türil olnud jalgratta poest ,,Raidaru,, pilte ja jutustusi!

Tulihingeline asjaarmastaja retro ralli teemal !
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne