Koostame fotoalbumit vanadest tsiklitest.
#1

ÜLESKUTSE KÕIGILE VANATEHNIKA HUVILISTELE !

Eesti Vanamootorrattaklubi \"Unic-Moto\" koostab fotoalbumit vanadest mootorratastest. Albumi jaoks otsime vanu fotosid, mis on pildistatud Eestis enne 1941. aastat ja millel põhirõhk oleks mootorratta(ste)l. Kui sinu fotokogus leidub just selliseid pilte ja sa soovid neid ka teistele näidata, siis võta ühendust. Fotod tagastatakse omanikule pärast skaneerimist.
Koostaja: Sander Muhu
tel: 56657716
sander.muhu@mail.ee


Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#2

Piibur Kirjutas:ÜLESKUTSE KÕIGILE VANATEHNIKA HUVILISTELE !

Eesti Vanamootorrattaklubi \"Unic-Moto\" koostab fotoalbumit vanadest mootorratastest. Albumi jaoks otsime vanu fotosid, mis on pildistatud Eestis enne 1941. aastat ja millel põhirõhk oleks mootorratta(ste)l. Kui sinu fotokogus leidub just selliseid pilte ja sa soovid neid ka teistele näidata, siis võta ühendust. Fotod tagastatakse omanikule pärast skaneerimist.
Koostaja: Sander Muhu
tel: 56657716
sander.muhu@mail.ee
Hr Piibur! Seda minu saadetud kaitseväelasest mootorratturi pilti võib lahkesti kasutada kui on huvi ja on kohane.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#3

Tekkis kohe küsimus:
Kui mootorrattur istub mootorrattal ja vaatab rõõmsa näoga kaamerasse, kus asub sellisel juhul põhirõhk?
Selliseid pilte võin pakkuda.
Teatavasti oli tol ajal mootorratas tarbeese ja kes ikka kallist fotomaterjali tööriista pildistamiseks raatsis raisata.

lugupidamisega
Kalle Tikas
Vasta
#4

Oodatud on kõik pildid kus kasvõi sabaotsaga paistab vana mootorratas!
Sander.Muhu@mail.ee

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#5

Mul üks pilt skanneeritud kujul olemas või on tagumise külje skanneerimist ka vaja
Vasta
#6

Tagumise külje skanneerimine ei ole vajalik. Juhul, kui sinna on kirjutatud miskit olulist - kuupäev, koht, nimed jne tuleks need andmed ka edasi anda.

Põhirõhk mootorratta(ste)l tähendab seda, et pildil võib olla ka kõike muud - seda huvitavam foto ongi.

Tublimad on juba oma pildi mulle saatnud.
Vasta
#7

Kas digikaameraga võib pilti pildistada ja siis digitaalsel kujul saata ?
Vasta
#8

Raigo Kirjutas:Kas digikaameraga võib pilti pildistada ja siis digitaalsel kujul saata ?

Selline menetlusviis vanade fotode puhul vajab suuri kogemusi ja võib algajal ülikergesti põhjustada kvaliteedi kadu. Esiteks - selleks peab olema hea optikaga digikaamera ning tulemust ei tohi mingil juhul salvestada kadudega pakkimist sisaldavate vormingutes, nt JPEG. Kõlbavad näiteks suure resolutsiooniga TIFF ja RAW vormingud. Ka tuleb säilitada pildi geomeetria, st pilt peab asetsema objektiivi suhtes keskel.

Teine ja palju keerulisem on tagada korralik värvi/valguse/varju valik. Eriti kehtib see läikega fotopaberite korral, kus see on tihti suur probleem. Ühest küljest peab pildistatav foto olema ühtlaselt valgustatud, teisest küljest ei tohi valgusallikas (-allikad) tekitada seal mingeid varje. Mõistlik oleks kasutada kas loomulikku valgust (st teha pildistamist välitingimustes) või ehitada lambi ette suured mattklaasist hajutid. Mul on raamatute digiteerimisel see vahel olnud parajaks probleemiks.

Kui ei oma pikka kogemust fotograafia valdkonnas ning baasteadmisi valgusest/varjust/pildivormingutest jms, siis on minu arvates mõistlik seda teenust üldse tellida. Suvalistes tingimustes üles pildistet foto kvaliteet on tihti allapoole arvestust.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

Mul ka mõned pildid (kahjuks küll mitte digitaalsel kujul veel). Huvitavamad neist vast üks pilt kus mootorratta ja auto avarii kus ka üks kodanik linaall juba, paar sellist tüüpilist laadapilt ka kus inised motika seljas ja siis üks pilt aastast 1950 ja pild´il kiri \"Mõisaküla mootorratta kursus\" (inimesed ja 9 siklit. Kui äkki on huvi.
Vasta
#10

Lgp Valdo,ma teen täna mõned pildid ,kahjuks fotokas salvestab nad JPEG -na.Ja ma võin internetti üles panna ja siis saab vaadata kas kõlbavad või mitte ?

PS Tegin pildid ära ,fotoalbumisse nad tõesti ei kõlba ,kuid kui on soovi neid ikkagi vaadata ,siis nad asuvad aadressil : http://www.asfalt.pri.ee/vanad_pildid
Vasta
#11

Väga huvitavad pildid - suur tänu nende avalikkusele näitamise eest!

Kui need nüüd skanneriga ka sisse saaks...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#12

siin siis selline ratas.

http://pilt.ee/photo/484101/10401474/

kas keegi oskab miskit rääkida \"Standard\" mootorratastest


terv
hanno51

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne