Teema on suletud

Appi, mul on IZ Jupiter 3, mida teha?
#1

Mu perel on 70-ndatest alles garaazis IZ Jupiter 3. Sõidukorras ja puha. Aga tuuleklaase pole ja iste on katkise kattega. Ja viimane ülevaatus jääb nõukogude aega. Läheks linna peale ja teeks uhked tiirud, aga välimus on roostene ja kurb. Unistus:teeks korda ja läbiks ülevaatuse. Igasugused näpunäited on teretulnud. Kuna ei leidnud foorumist sellise motika kohta midagi, saan aru, et ainult mina pean seda nunnuks sõiduvahendiks.
#2

Ära kohe lootust kaota. See ju väga tore nostalgia-hõnguline kulgur. Kui oma rahakotti 5-10k krooni jagu kergendad saad arvatavasti väga kobeda masina (no kui ta ikka enamvähem komplektne on - pole pilte ju näinud ). Abiks asi kui tahad massist erineda või oled lihtsalt fänn.
Tuuleklaase ära külge panegi. Neist on 99% juhtudest rohkem tüli kui kasu.
Esimesed näpunäited sulle oleks:
  • Ilma tõsise taastamise soovita/rahapuuduses ära hakka masinat lammutama, juppidena on ta kordades vähem väärt kui komplektsena
  • Ära vaheta ühtki juppi ilusama vastu välja, kui tegemist ei ole just 100% identse detailiga
  • Tee pildid (edaspidiste näpunäidete saamiseks)
  • Selgita välja dokumentide olemasolu ning vanus - vene paberitega masina esmaregistreerimine maksab miski ~1200eek

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
#3

Tore tore.

Olen ise ka üks selline kes jupiteri ilusaks tegi.
Üks soovitus sulle: kuna ratas on ilmselt pikalt seisnud, siis soovitan mootori lahtivõtta ja vähemalt väntvõlli laagrid ära vahetada. Samas saad ka kõrvaldada sisselaske kanalite servadest valu jäägid. Ise jätsin selle tegemata ja nii umbes nädalase kasutamise järel esimene laager \"lendas\".

Jõudu
#4

to alvar36
mis sa sest jupiterist õlisisse panid?
mida sa järgmine päev proovisid? õli või?
mis sa sest õli täis "karaasi" põrandast lahti võtsid?
ma pole teadnudki, et kuradil ka sidur on
mille järgi sa selle raamatu panid?

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
#5

alvar36 Kirjutas:eii ära jupiteri lahti küll lõhu sest minul seisis jupiter kodu panin õli sisse ja hakkasin proovima järgmine päev oli karaasi põrand õli täis  no ja võtsin lahti ja pärast seda enam kokku ei saanud kuradi sidur ei hakanud ringi käima panin veel raamatu järgi

Tegelikult võiks ikka mõne koma või punkti ka oma postitusse vahele "lükata", oleks kaasfoorumlastel lihtsam asjasse süveneda.
#6

Alvar36 särab oma operatiivsete nõuannetega- algupärane postitus oli tehtud 12.07.2005 21:36, kuidagi ei taha uskuda, et Blond istub endiselt Jup3 kõrval, poetab pisaraid ja ei oska midagi sellega ette võtta Wink
#7

kle ega mina nii kergelt alla ei anna sain mootori kokku ja sõidan sellega. ja mai ole mingi plond võibolla ise oled ei ole näinud sind.
#8

alvar36 Kirjutas:ja mai ole mingi plond

Keegi pole väitnudki, et Mai blond on.
#9

alvar36, palun jäta teinekord poolteist aastat vanad teemad üles tõstmata - eriti veel juhul, kui Sa oma esimese postituse kustutada plaanid. Praegu hakkab 2006-teema justkui "tühja koha pealt".

kuna kodanik "blond ja naiivne" sai ilmselt ammendavad vastused ning hellrix sai päris ilusa irooniaga õigestikirjutamise aadressil hakkama, siis loeme õige teema lõppenuks. Mai juuksevärvi üle juurdlemise jätame ehk automotost välja Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne