suunatuled iz-jup 71a. vl
#1

Ahoi,
Teemaks siis 71 aasta iz-jup, eelmise omaniku käes mõõdukalt modifitseeritud. Olen valmis minema temaga ülevaatusele, kuid üks asi on ebaselge- kuidas suhtutakse seal tsikli küljes olevatesse suunatuledesse? Kas peab parempoolse suunatulede komplekti kombineerima korvile külge või võivad mõlemad jääda tsikli külge?
Vasta
#2

RAudselt peravad olema ka korvi küljes. Vähemalt nõuavad seda Tartu arki vennad. Tsikli külge võid sa ka jätta, kuid pead parempoolse lahti ühendama siis ja suunda näitab partemale vaid korvi küljes olevad.
Ps liikliuses arusaamatuste vältimiseks soovitan nad panna ikka korvi külge ja tsikli küljest otse ümber tõstes.

Küs kas sul korvi küljes siis ei olnud? kas su masin on soolona arvel -- kui on, pead dokid välja vahetama, kuna korviga ei tohi muidu sõita.

Unimüts @ vaidles sellel teemal ülevaatuspunkts ja arkis.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#3

Tänan vastuse eest! Eks ma seda kartsingi... Riistapuu on arvel koos korviga, sellega pole muret. Mis suundadesse puutub, siis niipalju olen ma välja nuhkinud, et sellel mudelil olevat vilkunud tagatuled (korvil ja tsiklil), eespoolsete suundade kohta ei oska isegi arvata. Kui keegi siinolijatest rajale juhataks, siis ehk võiks proovida algupärase taastamist.
mhhh, see kõrvadega (loe: suundadega) korv saab päris perversne välja nägemaSad
Vasta
#4

päris kindlasti polnud sel mudelil vilkuvaid tagatulesid.

vahest on isegi lihtsam suunad hoopis küljest võtta. need pole kohustuslikud siklitel (proovitud ja vaieldud), suunda saab näidata (ja on õigust seda ka teha) ka käega.
Vasta
#5

klaabu Kirjutas:päris kindlasti polnud sel mudelil vilkuvaid tagatulesid.

vahest on isegi lihtsam suunad hoopis küljest võtta. need pole kohustuslikud siklitel (proovitud ja vaieldud), suunda saab näidata (ja on õigust seda ka teha) ka käega.

Ka autode puhul pole suunatuled kohustuslikud, suunda võib käega ka näidata. Kuid kui tootja tehas on ette näinud, et suunatuled peavad olema, siis neid ära võtta ei tohi ja nad peavad töötama nagu ette nähtud. Suunatulede eemaldamine läheb ümberehituse alla ning selleks on vaja ARKi nõudolekut.
Vasta
#6

et kui tehases on peale pandud siis vist peavad olema ikka vist. ei tohi tulesid juurde paanna ega ära võtta minu meelest
Vasta
#7

oli 2 aastat tagasi vaidlus ülevaatuspunktiga ja kokkuvõttes esitati mu palvel mulle dokument, kus olid kohustuslikud tuled üles loetletud. Kindlasti oli seal nt. pidurituli, aga suunatuled siklil kohustuslikud polnud. sellest, kas sellel siklil on ka tehasest need ette nähtud, ei tulnud jutukski.

aga see on huvitav väide, et sikli suunatuled lähevad ümberehituse alla. järsku on mingi võimalus, et see käib ainult autode kohta?
Vasta
#8

[quote=klaabu]
päris kindlasti polnud sel mudelil vilkuvaid tagatulesid.

Oskad sa öelda millistel mudelitel need olid? Kuna eelmine peremees väitis, et surmveendunult, et sellel mudelil just tagatuledega suuna näitamine käis... siis peaks uurima, et kas on tegemist mingi kahest kokku pandud riistaga?

Suundade ära jätmine oleks ahvatlev küll- need nagu võõrkehad seal, kuid ülevaatustel olen enamasti kohanud parajaid pelmeene, kes mõnuga jätaksid templi panemata...ja siis jälle suvi mokas kuni nendega vaidled.
Vasta
#9

ühelgi izhevski tänavasõidu seeriasiklil pole suunad läbi tagatule käinud. mis ei tähenda aga, et seda ise raske teha oleks.
Vasta
#10

69 aasta soolo jupiter 2 on originaalis ilma suundadetta.
KINDEL.Wink
Vasta
#11

Nii, leidsin ühe ülevaataja, kes minu üllatuseks polnudki pelmeen vaid täiesti asjalik inimene Wink Ta kinnitas Husu arvamust ning polnud kuulnudki, et 71 a jupil võiks suunad olla. Homme siis, juhul kui saun liiga pikaks ei kujune, lendan peale ja saab ehk ülevaatusega ühelepoole Smile Tänud vastuste eest!
Vasta
#12

Viimastele jupiter 2 pandi suunatulesid küll.
Vasta
#13

noonii, kodunt startides oli kõik OK, ülevaatusele jõudes kadus esialgu üks tagatuledest, seejärel ka muud. Hakkasin juba otsa kodupoole keerama, kui ülevaataja tuli garaashist välja, võttis mult võtmed, lõi tsikli käima, tegi paar kiiremat ringi ja suubus garaashi tagasi dokumente tembeldama- ilma et oleks kasvõi moe pärastki tulesid kontrollinud Smile Noh, mõnikord peab vedama ka. Dokumente vormistades rääkis mees, et tal noorpõlves samasugune riist olnud, ehk tegi see ta leplikuks. Igatahes võtan omad sõnad (kõik ülevaatajad on pelmeenid) tagasi ja korrigeerin oma arvamust Big Grin
Vasta
#14

Lanos Kirjutas:69 aasta soolo jupiter 2 on originaalis ilma suundadetta.
KINDEL.Wink

ega see ei tähenda, et suunad veel läbi tagatule peaksid käima.
Vasta
#15

lööb tagasi Kirjutas:Viimastele jupiter 2 pandi suunatulesid küll.

kust sul selline info?
küllap see ikka omalooming oli?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne