Mõned küsimused Alma kohta.
#1
Question 

Tere. Olen olnud juba aastakese Mokits 401 omanik. Masin on selle ajaga sõitma pandud ja mootor enam-vähem korda tehtud. Nüüd tuleb vaikselt kere kallale minna...
KUID tekkisid väiksed küsimused:
1. Kuidas töötavad Moskvitš 401\'l kojamehed? Olen aru saanud, et kahe suurema kella (spidomeeter ja masla+bensin) vahel asub selline hõbedane lüliti, millest peaks asja sisse lülitama. Aga minul ei toimunud lüliti kruttimisel midagi, millimeetri liikusid kojamehed. Asjatundjad võiksid veidi seletada seda värki.
2. Kuidas lukustatakse samal isendil uksi? Olen aru saanud (jälleToungue) et lülitatakse väiksest lülitist tagumised- ja juhiuks kinni ning lahkutakse autost. Aga mis saab edasi? Kõrval istuja uksel põle seda lukustus lülitit. Kuid on lingi keskel väike kruvi ja lingi äärel pisike auk... Keegi kes teab, võiks teha mulle (meile) asja arusaadavaks.

Ette tänades: Kaspar
Vasta
#2

1. Kas mootori panid enne käima? M 401 kojamehed käivad trossiga mootori nukkvõllilt.
2. Sinna parempoolse esiukse lingi auku peaks võti mahtuma (kui sinna just eelmine võti kunagi ära murdunud pole).

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#3

smolin Kirjutas:1. Kas mootori panid enne käima? M 401 kojamehed käivad trossiga mootori nukkvõllilt.

Tal pole minuteada originaal mootor, vaid 408 oma vist.
Vasta
#4

m400.km.ru all on piisavalt kirjandust Alma kohta, katmaks kõiki tehnilisi küsimusi (kataloogid, ehituse kirjeldused jms).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

smolin Kirjutas:1. Kas mootori panid enne käima? M 401 kojamehed käivad trossiga mootori nukkvõllilt.


Panin küll.
tamar99 Kirjutas:Tal pole minuteada originaal mootor, vaid 408 oma vist.

Täpselt nii ongi.


Aga seda lukuauku pean vaatama, aga minu meelest oli mul seal hoopiski kruvi pea...Sad
Vasta
#6

kapa Kirjutas:
smolin Kirjutas:1. Kas mootori panid enne käima? M 401 kojamehed käivad trossiga mootori nukkvõllilt.


Panin küll.
tamar99 Kirjutas:Tal pole minuteada originaal mootor, vaid 408 oma vist.

Täpselt nii ongi.
Ka 408 mootoril on kojameeste paindvõlli ajami paigaldamiseks ava olemas, kaetud plekkplaadiga!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne