Muudatused kohustuslikus liikluskindlustuses
#41

(15-03-2012, 12:07 PM)kris Kirjutas:  Ma kasutan kõikide autode puhul IIZIt ja tavaliselt JAH lepingut. Kui periood hakkab lõppema, saadavad nad kaks nädalat ennem uue pakkumise ja kui mul antud autot lähiajal plaanis sõidutada pole, palun lepingu lõpetada ja muuta EI lepinguks.

Ei ühtki probleemi ja olen alati veendunud, et mul on odavaim kindlustus (Ingest väldin põhimõtteliselt)
Neid meeldetuletusi saadavad nad ka EI lepinguga, ise seal kõige odavama EI lepingu võtnud. Mõned eurod kallim kui JAH aga pole vaja spetsiaalsel ära lõpetada, kui auto seisma jääb. Ise olin varem JAHiga Ingeses, aga lõpetasin kui IIzi odavaim EI oli tuntavalt odavam.


You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#42

(13-03-2012, 23:39 PM)13piisab Kirjutas:  hmm - kui nüüdne kindlustusmakse läks eelneva 3-kuulise perioodi võlgnevuse likvideerimiseks, siis järelikult ei taganenud kindlustusselts oma lepingukohustustest, kuigi ma enda kohustusi ei täitnud. Niiet mul oli siiski Talveralli ajal kehtiv (mitte-maksevaba, paraku aga labasel kombel maksmata) liikluskindlustus ja see on ka nüüd, kuigi ma käesoleva perioodi makset tasunud pole. Pärin homme seltsist, kas ma ikka õigesti aru saan ja kas ma võin ikka kahtiva kindlustuskattega arvestada Wink

Seaduses on see JAH-leping selles mõttes krutskaga kirjutatud, et Sinul on kohustus tasuda järgmise perioodi makse, samas seltsil on võimalus valida, kas nad mittemaksmise korral väljastavad poliisi või mitte (LKindlS §18 lg 3).

Praktikas, kui JAH-leping on tehtud otse seltsis (mitte läbi maakleri), enamasti seltsid siiski väljastavad uue poliisi. Samas, sellisel juhul on neil (vastavalt LKindlS §48 lg 4) kahjujuhtumi korral õigus kogu teisele poolele hüvitatud summa Sult regressi korras sisse nõuda.

Maaklerid käituvad, kuidas keegi - meil IIZIs on näiteks üldtingimustes punkt, et JAH-lepingu uue perioodi arve mittetasumise korral annab klient meile sellega õiguse leping maksevabaks muuta.


Indrek
IIZI Services
(15-03-2012, 12:20 PM)Simson0077 Kirjutas:  Ise kasutasin enne IF teenuseid, nüüd olen Swedbanki poolt pakutava peale üle läinud ja seal on hinnad tunduvalt soodsamad kui mujal kindlustusbüroodes. Samuti kasutan EI lepingut ja alati umbes 15 päeva enne poliisi lõppemist saadetakse ka meeldetuletus.

Iga selts kujundab oma tariifid oma kahjustatistika põhjal, seega sellist üldist rusikareeglit, et selts A on odav ja selts B on kallis, ei ole - kui ühe sõiduki/piirkonnaga on A kõige odavam ja B kõige kallim, siis teisega võib vabalt olla olukord täpselt risti vastupidine.

Swedbanki Varakindlustus kahjuks läbi maaklerite oma liikluskindlustust ei müü (nad on peamiselt keskendunud oma panga liisinguportfelli kindlustamisele), kõigi ülejäänud 8 Eestis liikluskindlustust pakkuva seltsi kohta teeb Sulle kindlustusmaakler võrdleva pakkumise ja on mugavalt näha, milline soodsaim valik on.

Renault Laguna GT '06
Renault Twingo GT '08
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne