-matu- | Izh 56 K + PILDID!!!!
#21

nonii........
lõpuks siis paremaid uudiseid kah- eile veetsin päea maal ja tegelesin tsikliga... kohe hommikul läksime selle mehe poolt läbi, kes mule izhi müüs.... ta andis lahkelt mulle olemasolevaid varuosi, sealhulgas mitu täiesti korralikku siduriketti jne.........
ja andis ka uue kondeka ning süütepooli...
algul soovitas proovida, kas siis tuleb säde, kui küünlajuhe ära vahetada.. see ei aidanud, nisiiis sai proovitud uut süütepooli ning ennäe- sädemesurakas pani papsile mööda näppeSmile
monteerisin siis kõik asjad külge-selgus tõsiasi, et sidur ei tööta, kuna tross oli kõrisse kinni roostetanud... praeguseks on see proble lahendatud jubaaBig Grin
igatahes proovisin siis käima, et sugulane lükkas, proovisin teisega.... unustasin öelda, et weic \"totkat\" panin kah sisse...
igatahes lükkas, hakkas vaixelt lubama ja siis minekut..
aga see rõõm kestis vaid 3 sekundit, siis kustus see tuli ära, mis näitab, et süüde sees...??? arvatavasti sellepärast, et mul ple orig. võtit ja see naelajublakas ei seeisa seal sees, võibolla aga on midagi muud vigaToungue eks siis näeb, kui õige süütevõtme saab..... igatahes jätsin selleks koraks sidrita isendi piinamise ja puhastasin ted tubli tunnikese naftaga, kõik kohad läikimaWink
isegi mingi va värv hakkas sädelema............
ja kõige parem veel see, et sain ka paar pilti tehtud- sõbranna digikaga, vast varsti saadab mlle, siis saate kah mu imemasinat näha...... praeguseks siis kõikWink
loodetavasti vaja veel ainult:
1. normaalne syytevõti kusagilt sebida (kellel on siinkandis, andke märku)
2. siduritross peale monteerida
kui hästi läheb, peaks see olema kõik... aga kes teab...loodetavasti olen laupäeval targemWink


pakkuge syytevõtmeid või ideesid selle probleemi osas,
parimat soovides: matu.

Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta
#22

jätkuvalt on küssa in the air: KUST SAADA ODAVALT IZHILE SOBIVAT SÜÜTEVÕTIT? mingeid eripärasid pole, ümmargune jne.... aga mingid suvalised jubinad seal sees ei püsi... ja sellise totaka vea pärast tsiklit käima ei saa no tere-tore..... plz keegi otepää- elva kandist pakkuge....

Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta
#23

nonii... tänane päev läks täiega!!! just tulin maalt, tsikli sadulast- järeldus: sain käima... jessBig Grin
et siis syytevõtme probleemi lahendasin ajutiselt vana õhukummiga, mis hoiab seal augus üht jublakat sees.... ja siduri sain kah lõpuks tööle.... niet kõik läks hästi... algul oli küll jamad, sossklapp hakkas jebima, lasi seal õhku vahel välja ja siis sikkel tegi selliseid imelikke hääli jne aga see ju loom´ulik, kui masin pole üle 20 aasta häli sisse saanud...... lõpus läks ikka päris korralikult, jõudu normilt, kiirust samuti...... aint külka on liiga kerge, võimatu sõita...Toungue paps tremostreeris korv õhus sõitu kah nati, mingi 200 m sai ikka kätte.. ja siis üritas korv õhus kurvi kah võtta, see üritus lõppes aga lepavõsas, niiet pulli sai küllagaBig GrinWink
praeguseks siis kõik, naudin izhi vibra ja olen õnnelik järgmise remondiniBig Grin
varsti sebin siia pilte kah loodetavasti....Smile

Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta
#24

NONNII!!! nüüd siis kauaoodatud pildid kah käes... originaalsuuruses saab neid läha lehel zone.ee/plesinuasi

ja needsamad pildid proovin lisada ka siia alla.....ainult natukene väiksemad, kui orig. size...

[Pilt: izh1small5bi.th.jpg]


[Pilt: izh2small0yo.th.jpg]


Niiet siis kommenteerige......


Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta
#25

Esiporilaud on vale otsustades esitule ning esihargi järgi. Loomulikult võib olla tegu uuema IZ variandiga, millele on vanema versiooni esihark ning esituli külge pandud. Ning tagaratta pöid on ka suht kõver.
Tee teisest küljest kah pilti

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#26

1. kyssa: ma olen veel noor algaja ja ei tea, misasi on tagarata pöid?
2. enam mul pole digikat,. niiet ma ei saa teist külge pildistada..ToungueSad teisel pool on \"külgkorvi\" raam kinnitatud ratta külge, midagi selles mõttes erilist seal vaadata pole.... mida sa täpsemalt seal näha sooviksid??

Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta
#27

ja üks väike küssa oleks veel: kas keegi umbes oskab selle tsikli tootmisaastat öelda??

Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta
#28

tagaratta pöid on see, mille peal on kumm. tootmisaasta leiad plekitükilt, kui see on säilinud, siis asub ta lenksu all raami küljes.
Pildid mootorist ning mootorratta teisest küljest aitaksid paremini tuvastada, mis seal masinal on originaal ja mis mitte, samuti väljalaskeaastat.
Siis võid veel uurida mootori ja raami numbreid. Kui need kattuvad, siis on originaalmootor (vähemalt karter).

Praeguste piltide põhjal (orienteerudes esi/taga porilaudade ning silindri järgi) võiks arvata, et tegu on u 60-62 aasta masinaga.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#29

ehk sis: pöid on minu keeles velg... okidoki....
thnx ka muu info eest, vaatan kunagi selle tootmisaasta kindlasti äraWink
ja ma usun, et motor ise on küll original, sest eelmine omanik seda vähemalt küll minu andmetel vahetanud pole.....

Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta
#30

üks väike probleem veel, mis eriti tähtis pole, küll aga tahaks spido korda saada....... ma arvan, et nagu teisedki trossid (sossklap, sidur, pidur) on kinni roostetanud ka spidokatross ja sellepärast ta ei tööta...... aga tegelt ma seda ei usu, sest teistele trossidele sai vett ja muud jama sisse minna, aga tule sees vaevalt mingit vett või midagi on, mis saaks sealt trossist siise minna ja selle liikumatuks teha..... et milles siis võib se probleem olla?
olen 80%kindel, et enne seismajätmist see spido töötas..... kas kakkuda esiratta trumlist see spidotross välja?? või mida teha?
ette tänades,
mina ikka..

Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta
#31

-matu- Kirjutas:üks väike probleem veel, mis eriti tähtis pole, küll aga tahaks spido korda saada....... ma arvan, et nagu teisedki trossid (sossklap, sidur, pidur) on kinni roostetanud ka spidokatross ja sellepärast ta ei tööta...... aga tegelt ma seda ei usu, sest teistele trossidele sai vett ja muud jama sisse minna, aga tule sees vaevalt mingit vett või midagi on, mis saaks sealt trossist siise minna ja selle liikumatuks teha..... et milles siis võib se probleem olla?
olen 80%kindel, et enne seismajätmist see spido töötas..... kas kakkuda esiratta trumlist see spidotross välja?? või mida teha?
ette tänades,
mina ikka..
Roostetamiseks ei pea alati olema igalpool vett, seda tingib ka õhuniiskus ja üldjuhul lähevad küll kõik trossid seistes rooste. Nende määrde vananemise ja seepärast ,et trossidel pole mingit korrosioonivastast kaitsekihti peal, sest seda poleks mõtet panna, kuna kõri hõõruks selle trossi liigutamisel maha. Trossid peaks kindlasti liikuma saama need WD-40-ga üle lastes.
Vasta
#32

aga trosse ei saa kah muidu üle lasta, kui nad tuleb kõrist välja saada..... ja näitex selle siduriga oli selline oper, et mingi hinnaga ei saanud kõrist välja teda, kanguta mis väega tahad... jäi üle vaid 1 trossikiud välja võtta sealt seest.... nii sai kätte... ja esipiduritross andis üldse alla, nii roostes, et läks puru, kuui vajutasin... aga nüüd selle spidokaga et kuda siis teha?? ikkagi sealt altpoolt lahti võtta(rattast) ja siis üritada kudagi liikuma saada ta?? samas tegelt siis tuleb ratas kah alt ära võtta... noh vaatab mis sellega teha annab....
btw mossepower: thnx nõuande eest!

Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta
#33

Spidokatross on suure tõenäosusega pooleks Sul.


-matu- Kirjutas:ehk sis: pöid on minu keeles velg... okidoki....
Pöid on ainult velje välimine osa. Velg on terve ratas ilma rehvita ja koosnebki pöiast, rummust ning kodaratest.
Vasta
#34

-matu- Kirjutas:aga trosse ei saa kah muidu üle lasta, kui nad tuleb kõrist välja saada..... ja näitex selle siduriga oli selline oper, et mingi hinnaga ei saanud kõrist välja teda, kanguta mis väega tahad... jäi üle vaid 1 trossikiud välja võtta sealt seest.... nii sai kätte... ja esipiduritross andis üldse alla, nii roostes, et läks puru, kuui vajutasin... aga nüüd selle spidokaga et kuda siis teha?? ikkagi sealt altpoolt lahti võtta(rattast) ja siis üritada kudagi liikuma saada ta?? samas tegelt siis tuleb ratas kah alt ära võtta... noh vaatab mis sellega teha annab....
btw mossepower: thnx nõuande eest!
Mudu A.Palu õpetab trosse õlitama nii ,et valmistad mingisuguse lehtri kõri otsa(kus tross veel sees) paned trossi rippu üleni nii ,et lehtrisse õli valades peab ta gravitatsioonijõu tõttu kõri ja trossi vahelt alla voolama ja küll mingi aja pärast see õli sinna alla ka vajub, seni ongi vaja õli lisada kuni see alt tilkuma hakkab.
Vasta
#35

Kui Palu trikid natuke tänapäevasemaks teha, siis käib asi nii:
Võtad kinnitad ühe voolikuotsa tugevasti trossi kõri külge, kallad voolikusse natuke õli ning lööd kompressori/pumba abil voolikusse surve sisse.
Läheb mööda mõni hetk, kuni trossi teisest otsast hakkab õli tulema. Ei pea ennast sodiks ootama. 4at survega on ühe trossi õlitus u. 10 sekundit + loomulikult vooliku kinnitamise protseduur.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#36

njah.... tänud heade nõuannete eest, endal kopressor olemas ning isandpaugu õpetust oleks väga lihtne järgida, juhul kui saaks sele trossi sealt kuidagi kätte (tule seest) ja kui ta poleks pooleks, nagu stretch arvab..... no okey, se on siiski teisejärguline probleem, kuna täna juhtus sihke asi, et õhupuhasti tuli lahti... ta on sinna mingite klambritega kinnitatud, maitea kas originnaalis kah aga igastahes minul on... ok, sõidan-sõidan siis ilusti, järsku hakkab nagu \"lämmatama\", kui gaasi annad... mõtlesin koge, et kas mngi bena või õhu jama..... ja esmavaatlusel oligi kohe näha, et kogu see õhupuhasti kupatus oli küljest ära, tahtis vist lendama minnaToungue see kinnitusklamber oli järele andnud... siis hakkasin tagasi panema kodus ja oh seda minu uudishimu- varem pole ju sellist õhu\"filtrit\" uurinud, jäi silma kohe see õhuklapike, mis seal keeratav on..... loomulikult koge, näpud kallale, et kuda liigub jne..... ja vaata imet- panen õhupuhasti külge tagasi, aga ikka selline sama lämmatav hääl, nagu enne oli, siis kui ohupuhastikupatus lendama tahtis õppida.... arvatavasti ma midagi nokkisin ära selle õhuklapi juures, noh et liigutasin ta valesse asendisse.... ja mis sa tont taga teed... proovisin teda väljast siis näpitsatega keerata, kui täitsa kinni keerad, jääb mootor seisma...(mis on ka loogiline) aga vot sellist asendit enam kätte ei saa, kus ratas ilusti töötaks.... kas tõesti on viga selles väikses klapikeses, või võis midagi muud kuhugipoole sõitma hakata?? üldse aega kah ei olnud asjaga tegeleda, paps pidi töle jõudma ja nii see asi jäigi seekord.... laup proovin ika korda saada, kui head nõu antaxeWink
ja muuseas see spidotross ei ole ju selline tavaline, nagu need teised trossid- et siis juhul kui ta puru on, siis kas sellist üldse saab kusagilt, ja kui saab, siis palju maksab.....??
igatahes EDU TEILE KÕIGILE NÄPU ÕLISEKS TEGEMISEL! Big Grin

Ma olen Amatöör [suure tähega] tsiklite alal, 90% minu postitustest on suht lapsikud...Toungue
Inimene õpib oma vigadest....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne