'75 Dnepr MT-10 - JyrkaEE
#21

unimüts Kirjutas:Ma ei tea, mis teised inimesed arvavad, kuid tagaporika tugevamaks tegemiseks soovitan kasutada tugevduseks rauda nii 5-6mm plaat 5-8 cm lai. Mille paned sinna vedru põhimõttel. St esiotsa keevitad esimese istme alla ja latina painutad porika peale. Teiseks poldil on suht suur tugevus. St mine treilai juurde ja lase endale korralikust materjalist treida poldid. Toru on halb paindub hästi. Kõva teras ei lähe kuhugile.

Ise panin jawa 638 amordist läbi väntvõlli siduripoolse otsa punni, mis treiti mõõtu.

Millegipärast oleks ise oodanud, et viid numbri tsiklile ligemale ja veidi veidi tahapoole. Nimelt tagatuli on seal suht varjatud.

Aitäh asjaliku vastuse eest.
Ise aga eriti seda plaadi toppimist porika peale eriti ei poolda. Pigem keevitan (kui üldsegi julgen nii õhukest plekki nagu porikas keevitada) või kinnitan poltide-mutritega porika alla kaardus teraslatid või terasplaadi. Siis ei jää ta kusagilt silmariivavalt paistma.

EDIT: Pikad teraspoldid on tõesti üks võimalus. Samas need torud oleksid piisavalt paksud ja piisavalt lühikesed, et mitte painduda. Samas paksem toru lisab mehelikkust Wink
Numbrit ei anna eriti tsiklile lähemale tuua kuivõrd see niiigi lähedal on. Samas tahapoole viia ka veel eriti ei taha. Praegune lahendus meeldib mulle. Muidugi ei ole kindel, kui väga numbrikrempel seal ühe poldiga vastu peab. Kindlasti aretan sinna teise kinnituse millalgi juurde.

Pots ja postivahe.


Vasta
#22

iz\'i porilaua tugevdussooned jätad alles?
ma kaotaks need ära.
Vasta
#23

I.A Kirjutas:iz\'i porilaua tugevdussooned jätad alles?
ma kaotaks need ära.

Jätan alles. Ei viitsi ausalt öeldes tegeleda porika sirgeks ajamisega. Lisaks annavad need jooned ju stiili juurdegi Wink

Pots ja postivahe.


Vasta
#24

genekat pakutakse siin
http://www.album.ee/?o=316854992
Vasta
#25

Natuke Dneprist jällegi.
Talveks on ratas valmis. Konserveerisin ta vastavalt Palu raamatule.
1) Vahetasin mootoris õli (sooja mootoriga muidugi)
2) Kolvid jätsin sellisesse seisu, et kõik klapid on kinni.
3) Silindritesse valasin tsipa õli. Umbes nii palju, et oli küünlaaugust natuke juba näha.
4) Tõin tuppa ja viksisin nahkosad (paagikate ja esiiste).
5) Laadisin aku ja tõin korteri keldrisse, kus talvel peaaegu 20 kraadi sooja
6) Paagi tõin ka korteri keldrisse. Avastasin, et see kahjuks seest nati roostes. Järgmisel hooajal tulevad seega bensufiltrid vahele.
7) Kroomosad katsin õliga.
8) Kummides vähendasin rõhku.
9) Summuti avad toppisin täis.

Enne pole kordagi sellist asja ette võtnud ning nüüd juba ootan kevadet ning tahaks näha, et motikas seks ajaks sama korralik on. Arvatavasti siiski peaks ratas nüüd üldiselt edukalt need mõned kuud säilima.

Muud praegu teinud pole. Järgmisel nädalavahetusel jätkan ehitustöödega.
Eks siis räägib lähemalt.

Pots ja postivahe.


Vasta
#26

To jyrkaEE , mõtlesin selliseid suunakaid, kuid ei tea kas EEstis ka neid saab.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Turn-indi...4485QQrdZ1


Kas keegi teab täpselt, kas see kroom osa on täismetall või see on ikka plastik.


On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#27

Hmm, tegu tõesti kenade suunakatega.
Paraku on praegu eelarve limiteeritud ning nende jaoks suurt raha nagu välja käia pole. Kes teab- äkki kevade poole õnnestub need soetada. Muidugi oleks targem juba kõik neli sellist kroomsuunakat leida.
Jällegi- kui kellelgi on siiski hea hinna eest kroomsuunatulesid pakkuda (terve komplekt), siis andku aga privaatsõnumiga teada.

Pots ja postivahe.


Vasta
#28

Need olid pildil Jawa suunakad ju. Täitsa ilusad rsk... endalegi ei kahtleks panna neid!

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Vasta
#29

agent007 Kirjutas:Need olid pildil Jawa suunakad ju. Täitsa ilusad rsk... endalegi ei kahtleks  panna neid!

Ei ole need jawa suunakad, need ikka Dnepri omad

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
Vasta
#30

Jawa ikka.
Vasta
#31

Sai siis sel nädalavahetusel vaid korra garaazhis käidud ja ka vaid pilte tegemas ning ratta asukohta muutmas, et auto sisse mahuks.
Seega- hetkel näeb Dnepr välja üsna paljas... Aga see-eest kaitstud.
http://www.pilt.ee/view/538382/3/

Muuseas tegin pool tundi tagasi pangakontot vaadates otsuse, et lähen lähipäevil Kloostrimetsa motopoest läbi ning soetan siiski omale kiire diffri.
Niiet algne plaan kiire neljas käik paigutada, jääb suure tõenäosusega õnneks ära.

Muide. Siinkohal küsiks ka midagi.

Millise poleerketta ja poleerpasta peab ostma, et alumiiniumpinnad (klapikambrikaaned, reduktori korpus, ratta rummud) läikima saada? Leidsin netist firma nimega Mecro, kes selliseid asju müüb.
Muidugi- kui keegi ei oska küsimusele vastata, lähen niikuinii sinna ning küsin klienditeenindajate käest nõu.
Asi lihtsalt selles, et mainitud firma veebileheküljel pakutakse poleerkettaid 100st kroonist kuni 600 kroonini. Et sellest pisike arusaamatus.

Kas keegi teab, kust Tallinnas saab neete osta? Mitte tavalisi tõmbneete, vaid just selliseid, millega saab sadulat ääristada dekoratiiveesmärkidel.


Praegu pole lisada.
Jürgen

Pots ja postivahe.


Vasta
#32

Kiire diffri ost lükkus edasi, kuna Kloostrimetsas hetkel need viimseni otsas. Tuleb paar nädalat oodata.
Eile eriti palju teha ei jõudnud. Nikerdasin tagumiste suunatulede tarbeks krontsteinid ning vedasin ka nende juhtmed. Vasik külm ja niiske oli garaazhis ning seepärast kaua seal olla eriti ei suutnud.

Täna tellisin motolammutusest ka korras geneka.

Kes seda lund kinni hoiab, aru ma ei saa? :S

Pots ja postivahe.


Vasta
#33

Palju Kloostrimetsas kiire differ maksab?Oma K-le ostsin sügisel Tagadilt,see mees müüb motika juppe ka autoturul.Ei tea kas sain pügada?Aga ülekandega olen rahul,palju parem kulgeda.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#34

Kloostrimetsas maksab 9ne differ 950 krooni. Samas 10ne ehk "ülikiire" maksab umbes 2500 krooni. Ei saa ma siiamaani aru, miks viimane niivõrd kallis on. Ega eriti ei huvita ka, kuivõrd taolise ülekandega jääks mootor juba arvatavasti liiga lahjaks.

Paljuga sina oma K-le kiire diffri said? Kus autoturul ta juppe müüb? Äkki saab tema käest nii mõndagi head ja odavat Dneprile?

Pots ja postivahe.


Vasta
#35

Ma maksin 900.- Ta käib Tallinna autoturul ja viimasel ajal on ta olnud 123 Mersuga, papist kohvrid katusel.Tal on igasugust kraami aga kas just odavalt... Niipalju kui mina tean, käib ta Venest asju toomas ja viib neid poodidesse müüki (ka Tondile).Vast ikka siis odavamalt kui poest.Iga laupäev teda pole turul, kuna käib Venes.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#36

Kas Dnepr on sul 6 või 12 voldi peal?
Vasta
#37

Pildilt paistab et 12v genekas peal.
Vasta
#38

Alates MT-10st on kõik Dneprid minuteada 12 volti. Nii ka minu oma Wink

Pots ja postivahe.


Vasta
#39

Nõndaks. Võtab siis kätte ja kirjutab, millega vahepeal hakkama on saadud...

Alustaks Dnepri välisilmest.
Keevitatud sai tagaporika kinnitused, mis omakorda peavad vastu pidama tagaistuja raskusele. Kuna kerekonstruktsioone polnud plaanis ümber ehitama hakata, tuli lootma jääda sellisele lahendusele, mille pildi leiab siit: http://www.zone.ee/jyrksialbum/dnepr/
Suurt raskust see süsteem tõenäoliselt pikaaegselt ei kannata, kuivõrd otsustasin ka mitte porika sisse tugevdusi keevitada. Ise olen katsetanud ja igatahes koha peal porikal tagumikuga hüpates midagi ei vaju ega murdu.
Põhimõtteliselt jäigi tagaiste selliseks hädavariandiks, kus peal "seljakotiks" saavad olla vaid normaalkaalus naissoo esindajad. Kujutan ette, et raskeid mehemürakaid vedades suuremast august läbi sõites võib kas a) deformeeruma hakata porikas või b) murduma hakata kinnitus(ed).

Alustanud olen ka värvimise eeltöödega. Uue värvkatte saavad paak, esitule korpus, tagavedrustuse ülemised katted ning tagumine porikas.
Esiporika värvimisest loobusin, kui avastasin, et selle musta värvkatet kruvika küljega koorides ilmub alt korralik kroomkate. Seega loobusingi ratta parema väljanägemise ja töömahu vähendamise nimel selle värvimisest. Ka selle kroomiluduse pildi leiab eeltoodud aadressilt.

Mootoriga ettevõetavast.
Üsna kaugele on jõudnud monokarpa süsteemi ehitamine. Õhufiltri "pesa" eemaldasin juba üsna ammu. Kollektor hakkab peagi valmis saama. Valmis on juba kroomtorud, millede ühendamiseks vaid õige kummilõdviku leidma pean ning ostetud sai ka ZAZ'i karpa K125. Pildid sellest kõigest: http://www.zone.ee/jyrksialbum/monokarpa/

Hetkel suurt midagi vist lisada pole. Kuna plaanin 1. aprilliks kõik valmis saada ning sõitma hakata, olen asjaga tõsisemalt tegelema hakanud.

Igasugune tagasiside, nagu ikka, on alati teretulnud.

Pots ja postivahe.


Vasta
#40

nojah,hakkab looma kuid see kandiline paak ei ühti ratta stiiliga.MT-9 tilgakujuline oleks nagu maasikas karu p'sse minumeelest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne