AZLK 2140, nokitsen palju
#61

Majaehituse körvalt on vaba aega nii vähe, et elektriventikas ja kesklukk peavad ikka veel oma järge ootama. Söita on aga vaja autoga. Tuli kätte aeg ülevaatuseks. Päev ennem seda juhtus aga selline mure, et mootoril jahutusvesi läks igal söidureziimil keema. Vötsin termostaadi vahelt üldse ära, kuid ka siis läks keema. Tuli ette vötta plokikaanetihendi vahetus:

       

           

       

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#62

Kui plokk maas, keerasin küünlaaukude keermed keermepuuriga üle. Kippusid osad raskesti keerama:

       

       

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#63

Pildilt on näha väikest soont kaane sees. Neid on mitmel silindril. Nemad kurjajuured olidki. Kuna neid on küünega tunda, tuleks kaan üle lihvida. Selleks mul aega aga polnud, lootsin, et uus tihend parandab vea. Kui nüüd uuesti peaks minema keema, siis vahetan mootori ära, kuna varu mootor on tagatoas olemas ja alles siis hakkan tegelema selle mootoriga jälle (kaant lihvima), et sellest siis uus varumootor teha.

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#64

Uued vene päritolu plokikaanetihendid on salakavalad. Nii mossedel kui siksidel. Panin mootori kokku, lasin vee sisse. Järgmine päev asja uurides, oh mis ime, vee tilgad plokikaanetihendi juures. Immitseb teine örnalt. Hiljem linnas autojuppide poest jahutusvedelikku ja lekkestopi ostes rääkisin oma murest ühele tuttavale automehhaanikule. Ta tundis probleemi kohe ära. Uute tihenditega pidi neil pidevalt vene autodega selline jama olema. Kaan ei suru keskmisi metalltihendeid (ettenähtud Nm-ga kinni tömmatult) hülsside vasta piisavalt kokku ning nii jääbki kaane äärest immitsema. Oleks ma seda ette teadnud, oleks silikooni ju pannud. Nüüd siis tean, ehk mo jutt on mönele lugejalegi kasuks hoiatusena.

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#65

Peale kaane kinni keeramist reguleerisin klapipilud ära. Isa andis sahtlist selleks ka spetsvötme, mille olemasolust mul aimugi polnud. Sellise riistapuuga pilude regull lausa lust.

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#66

Kaan peale, vesi sisse ja testima. Enam keema ei lähe, kuid nüüd ei julge ka rohkem xxx km/h (loe: liiga kiiresti) söita. Eks vaatab, kas peale talve jääradasid tuleb mootor ära vahetada, kuna jää peal saab mootor taas suuri koormusi ning kardan et selliste soontega kaanes ei pea see tihend seda vasta.

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#67

Mootorit hellitan ma nagu oma aastast poega. Täissünt öli, 98 bensiin, punane jahutusvedelik, jne. Ei hoia ka süüteküünaldega kokku. Ostsin parimad mis mossele panna annab:

   

Ja kuna mo naine söidab ka tolle autoga, siis tema soove peab ka täitma (mo mono originaaliga polnud ta rahul):

           

           

           
   

Makk on kindalaekas asja pärast, nimelt ei taha salongis originaalsust kaotada. Samuti tuleb veel tagaaknalaud teha nii, et kölarid ei paistaks.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#68

Ülevaatuseks tuli vahetada alumised sarniirid, tagapidurivoolik, käsipiduritrossid. Sarniiride kulumist saab ju nihiku sügavusvardaga mööta ning see näitas: "liiga kulunud". Pidurivoolik oli möraline.
Ülemiste sarniiride kausid ning esipidurite voolikud vahetasin eelmisel aastal.

       

       

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#69

Tunda oli ka rooliotsade loksu. Kuna mossel saab kausse eraldi vahetada, otsustasin 30x hinna vahe töttu mitte köiki rooliotsi ära vahetada, vaid köikidel rooliotstel kausid ära vahetada. Kogu kaadervärk küljest ning vahetus vöis alata.

       

       

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#70

sellisel viisil ei läinud isegi kokkujooks paigast. Kontrollisin seda pärast rooliotsade hoolet.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#71

Rooliotste kohta: kas sa vahetasid ainult kausid ära või ka "munakad"? Ja kuidas lõppresultaat on? Ma võtsin omal peaaegu sama riituse ette (kausid+munakad), kokku panin omast arust "nagu ГОСТ-is ette nähtud", kuid märgatavalt paremaks ei läinud... Samas, mis siin salata, ka rooliotsad tundusid veidi kulunud (seest), kuid kausid istusid sisse väga ilusti... Lühidalt: mis muutused sul esinesid?
Vasta
#72

Jõudu!

Mõlemad kausid soovitan ~1 mm madalamaks lihvida, porikummid kõvasti "tavotti" täis toppida ja 2 aastat pidevat sõitu garanteeritud (ka kasutatud munakatega). Peale selle paigaldasin otstesse niplid, mis küll OTSESELT määrimiseks ei toiminud, kuid tekitas seespoolse surve ja vesi ei tunginud lihtsalt sisse. Smile

KUI ON VALIDA KAHE HALVA VAHEL, SIIS VALI UUEM !
Vasta
#73

41Degree Kirjutas:Rooliotste kohta: kas sa vahetasid ainult kausid ära või ka "munakad"? Ja kuidas lõppresultaat on? Ma võtsin omal peaaegu sama riituse ette (kausid+munakad), kokku panin omast arust "nagu ГОСТ-is ette nähtud", kuid märgatavalt paremaks ei läinud... Samas, mis siin salata, ka rooliotsad tundusid veidi kulunud (seest), kuid kausid istusid sisse väga ilusti... Lühidalt: mis muutused sul esinesid?


Munakaid ei vahetanud. Paistsid korras. Kuigi oleks vast pidanud äärmistele panema, sest need ei jäänud ülevaatusemehe jaoks piisavalt kenad. Äärmised vahetan täiesti ära, kuna need saavd köige rohkem vett ja nende korpused olid köige rohkem kannatada saanud. Teised jäid head, pika varda omasid poleks pidanud üldse lahti vötmagi, need olid niisamagi korras.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#74

kogerel Kirjutas:Jõudu!

Mõlemad kausid soovitan ~1 mm madalamaks lihvida, porikummid kõvasti "tavotti" täis toppida ja 2 aastat pidevat sõitu garanteeritud (ka kasutatud munakatega). Peale selle paigaldasin otstesse niplid, mis küll OTSESELT määrimiseks ei toiminud, kuid tekitas seespoolse surve ja vesi ei tunginud lihtsalt sisse. Smile

Jöudu Tarvis!

Kausside lihvimisest rääkis mulle isa kohe kui tegema hakkasin. Määret panin piisavalt.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#75

1976 aasta masina ohurihmad on tavalised, mitte rullrihmad. Minul nendega probleeme ei ole, reguleerin nad paika vastavalt isteasendile, kuid kuna ma olen ise enamuse ajast autojuht, pole palju vaja regullida. Tuleb aga välja, et enamus inimesi tänapäeval ei saa selliste vanakooli rihmadega hakkama. Ei saa nad neid öieti seina pealt kätte, reguleerimisest pole örna aimugi, ning tagasi seina peale panna on seda rihma nende jaoks nii keeruline, et parem nad jätavad selle istmele vedelema. Ning kuna mo naine ka vahest mossega söidab, siis oli asi ikka väga jama, sest mulle kohe mitte ei meeldi, kui rihmad on valesti reguleeritud ja istme peal ripakil.
Otsustasin panna rullrihmad, et kaasreisijaid ja naist piinadest säästa. Kahjuks on mosse kere kitsas ning need siksi rullrihmad, mis mul kodo üle olid, jäid oma asendilt pörandal nii, et istet enam täiesti taha lükata ei saanud, rullik jäi ette.Samas polnud see probleem, kuna see tagasilükatud asend, mida rullik lasi, oli piisav söiduasendiks. Kuid vahest harva tahaks ikkagi veel tahapoole istet sada, mitte söidu ajal, vaid praami peal magades vöi kui tahaks kuskil parklas läppariga netis surfata, siis ei mahu viimane rooli ja mo vahele hästi ära.
Seega, vahetasin nüüd jälle juhipoolse rihma tagasi originaaliks. Sest nii saan istet vajadusel liigutada maksimaalselt taha. Ja pealegi, leian rullrihmade ja tavarihmade plusside ja miinuste vahelt, et tavarihmad on turvalisemad kui nad on öieti reguleeritud.
Kundepoolse jätsin rullrihma, et kaasreisijaid raskest rihmapingutusest päästa.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#76

overspeed Kirjutas:Mootorit hellitan ma nagu oma aastast poega. Täissünt öli, 98 bensiin, punane jahutusvedelik, jne. Ei hoia ka süüteküünaldega kokku. Ostsin parimad mis mossele panna annab:

http://www.hot.ee/avatarovs/azlk2140/ngk/IMGP1909.JPG
Ka UMZ-331 on selline, et märkide järgi seatud süütega saab vaid 98 bensiiniga sõita klappide klõbinata...
Kaane ussitamine on 412-331 puhul tõsine probleem (hülsside kõrgused paigast ilmselt pisut ära)...tasuks ilmselt kergelt lihvida ja mitte lihtsalt uue tihendiga paika panna...
Vasta
#77

via Kirjutas:Kaane ussitamine on 412-331 puhul tõsine probleem (hülsside kõrgused paigast ilmselt pisut ära)...tasuks ilmselt kergelt lihvida ja mitte lihtsalt uue tihendiga paika panna...

overspeed Kirjutas:Pildilt on näha väikest soont kaane sees. Neid on mitmel silindril. Nemad kurjajuured olidki. Kuna neid on küünega tunda, tuleks kaan üle lihvida. Selleks mul aega aga polnud, lootsin, et uus tihend parandab vea. Kui nüüd uuesti peaks minema keema, siis vahetan mootori ära, kuna varu mootor on tagatoas olemas ja alles siis hakkan tegelema selle mootoriga jälle (kaant lihvima), et sellest siis uus varumootor teha.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#78

Jahutusvedeliku leke ei kadunud. Vaikselt muudkui vähenes. Tähendasin, et leke muutub järjest suuremaks. Kapoti alt oli näha, et esiventikas ajab vedeliku masinaruumi laiali. Ventikast eest poolt on köik kuiv, tagantpoolt aga märg (aku, jagajakaan, öhusissevötutoru, jne.) Järeldasin, et plokikaane vahelt see leke siiski ei toimu, kuna sellisel juhul ei pritsiks ventikas teda niimoodi laiali. Kuid taskulambiga uurides ei leidnud kuskilt tilkumist. Löpuks kahe mehega uurides sain vea kätte. Mina ligutasin köiki lödvikuid kui teine mees lambiga vaatas. Pragu oli ühes väises lödvikus pumba juures, risti kinnituskoha körval. Näha oli teda altpoolt kui lödvikut väänasin. Ühendasin lödvikuotsa lahti, löikasin jupi maha ning tagasi otsa. Jahutusvedeliku vähenemine kadus, meel röömus.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#79

Palju aega on möödas kui viimati seda söidukit puutusin. Ootab ta uut värvkatet. Ühtlasi paigaldan siis ka signa ja keskluku, elektriventika, kiirema tagadifri. Vahetasin mootori, kuna vanal plokikaan hakkas liialt palju gaase jahutusvedelikku laskma.
Arvutis sobrades leidsin möned kenad pildid, sai 2007 aastal hiiumaal käidud. Piltidel komplektid samaaegsetest masinatest: auto, järelkäru, praam (tulevikus saab järelkäru olema mossega sama värvi).    
   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#80

Veidi OT: Aga milleks need metallist asjandused järelkäru peal on? Ise näinud neid asju küljes 2 sarnasel isendil.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne