Kart ja selle legaalsus?
#1

Huvitab selline asi, et kas kardiga, millel on näiteks 125ccm mootor, oleks võimalik legaalselt Eesti teedel liigelda? Eeldusel, et tal on olemas kõik vajalikud tuled ning ta oleks võimeline ülevaatuse läbima. Päris auto mõõtu ta välja vist ei anna, kuid ka teatud maastikusõidukeid on ka võimalik ju arvele võtta? Ka mootorrattana vist pole võimalik neljarattalist registreerida? Endal on nii A1 kui ka B kategooria muidu olemas. Linna ma nagunii sellega ei kipuks. Toungue
Vist oli see mingi mootorratta teemaline ajakiri (kui ma nüüd väga mööda ei pane, siis oli see Motomaania), millest ma lugesin autokujulisest neljarattalisest \"mopeedist\", mis pidi tõesti mopeedi alla minema, olgugi, et neli ratast. Selline asi oleks võimalik ka 50ccm kardiga?
Ise kohe mitte ei tahaks uskuda, et kardi arvele saaks, kuid keegi rääkis, et tal ATV registreeritud ning tohib tollega ka liikluses osalega (ma ei ole ta väites päris kindel). Sellepärast ma igaks juhuks siit küsingi, ehk kellegil on kogemusi rohkem.
Vasta
#2

Arvele võtta ei saa, olen asja uurinud.
Mõtle ise, see on nii väikene, et paljud autojuhid ei tavatse seda märgatagi .
Ja teiseks ei tohi ATV\'ga linnas liikuda .

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#3

Kui panna masinale alla 50ccm mootor, siis ei pea teda arvele võtma, sest ta läheb mopeedi alla.


Vasta
#4

Kui ATV vastab igasugu erinevatele nõuetele ja omab tootjapoolset sertifikaati, mis omakorda vastab igasugu nõuetele, siis saab ATV panna arvele neljarattalise mootorrattana (kvadrik) ja siis võib ATV-ga ka igalpool sõita.Kui ATV on arvel maastikusõidukina , siis teedel liigelda ei tohi.Kardi kohta ei oska midagi öelda.
Vasta
#5

rnkx Kirjutas:Kui panna masinale alla 50ccm mootor, siis ei pea teda arvele võtma, sest ta läheb mopeedi alla.

Tooksin välja ühe lõigu seadusest:
\"Mopeed on kahe- või kolmerattaline sõiduk, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h.\"

Just see lõik ajas mind segadusse ka tolle Motomaanias olnud \"auto\" kohapeal. Sellepärast ma kardangi, et kardiga päris nii lihtne pole, et ainult alla 50ccm mootor.
Ehk mõni targem oskab kommeteerida?
Vasta
#6

Ja Sa tahad eluga riskides sõita kardiga niimoodi kuskil tänavatel ?
No okei, külavahel, kuid külavahel on juba välja kujunenud selline viis, et \" ah, kedagi ikka siin ei sõida\" ja siis sõidetakse autojuhtide poolt kiiremini. Ja kui veel pisikene kart ette satub siis on kabeliplaks .

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne