Keevitus

Parima tulemuse pidi saama(ise ei ole proovinud) kui kasutada täidistraati ja kaitsegaasi korraga. Probleemiks on hind.

Gaaside erinevus tuleb eriti hästi esile, kui aparaat on lahjake. Kui puhasCO2 puhul pidi olema 125A masin põhjas, siis MIX-i puhul võis ühe astme maha võtta. Tulemus oli sama, aga masinat ei koormatud niipalju. Need odavad on niigi suht olematu tööajaga. Õnneks on Tilwini masinad seadistatud soojema kliima jaoks ja meil käivad vähe pikemalt sama voolu juures, kui tehas annab.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Kevad on kohale jõudnud ja vajan endale uut keevitust, kuna mind aastaid truult teeninud Kemppi 325 andis sügisel pärast vahepealset elluärkamist lõplikult otsad ja nüüd soojemate ilmadega tahan käsile võtta mõned mahukamad nokitsemised.

Kuna ma selles valdkonnas olevate elektrilahendustega pole eriti kursis, siis küsin targematelt, et missugune kaasaegne aparaat võiks mulle parim olla. Peamiselt tegelen musta metalliga paksusvahemikus 1,5-5 mm, kuid tahan, et aparaat ei sureks siis, kui korra miskit rohkem jõudu kannatavat on vaja kusagile kinni või kokku lasta. 
Oleks muidugi hea ka omada TIG-i ühendamise võimalust, kuid see pole primaarne.

See Kemppi oli küll vana, kuid ta töötas ja probleeme õmbluse kvaliteediga polnud - kui materjal oli puhas, siis kõik jooksis alati ilusti ühtlaselt. Seda tahan ka uuelt keevituselt ja ei eelda, et seda kõige odavamalt pillilt saab. Seega olen arvestanud väljaminekuga, mis võiks jääda 1000 euro suurusjärku.
 
Kilbist tuleb kolm faasi, alajaam 200 m kaugusel.

Tooge siis palun välja, missuguse abilise omale selle raha eest garaaži võtaksite ja miks just mingit aparaati eelistaksite Rolleyes
Vasta

(22-03-2017, 23:34 PM)Jahimees Kirjutas:  Kevad on kohale jõudnud ja vajan endale uut keevitust, kuna mind aastaid truult teeninud Kemppi 325 andis sügisel pärast vahepealset elluärkamist lõplikult otsad ja nüüd soojemate ilmadega tahan käsile võtta mõned mahukamad nokitsemised.

Kuna ma selles valdkonnas olevate elektrilahendustega pole eriti kursis, siis küsin targematelt, et missugune kaasaegne aparaat võiks mulle parim olla. Peamiselt tegelen musta metalliga paksusvahemikus 1,5-5 mm, kuid tahan, et aparaat ei sureks siis, kui korra miskit rohkem jõudu kannatavat on vaja kusagile kinni või kokku lasta. 
Oleks muidugi hea ka omada TIG-i ühendamise võimalust, kuid see pole primaarne.

See Kemppi oli küll vana, kuid ta töötas ja probleeme õmbluse kvaliteediga polnud - kui materjal oli puhas, siis kõik jooksis alati ilusti ühtlaselt. Seda tahan ka uuelt keevituselt ja ei eelda, et seda kõige odavamalt pillilt saab. Seega olen arvestanud väljaminekuga, mis võiks jääda 1000 euro suurusjärku.
 
Kilbist tuleb kolm faasi, alajaam 200 m kaugusel.

Tooge siis palun välja, missuguse abilise omale selle raha eest garaaži võtaksite ja miks just mingit aparaati eelistaksite Rolleyes

Mina vötsin omale sellise ligi  - https://www.stokker.ee/inverter-tuupi-po...hId=194223
Hobigaraasisi toimetab väga hästi. Elektroodi käpa saab ka külge panna kui vaja. Vahva asi on sisse ehitatud voolutöstja, ehk ta toimib 220V pealt.
Vasta

(22-03-2017, 23:34 PM)Jahimees Kirjutas:  Kevad on kohale jõudnud ja vajan endale uut keevitust, kuna mind aastaid truult teeninud Kemppi 325 andis sügisel pärast vahepealset elluärkamist lõplikult otsad ja nüüd soojemate ilmadega tahan käsile võtta mõned mahukamad nokitsemised.

Kuna ma selles valdkonnas olevate elektrilahendustega pole eriti kursis, siis küsin targematelt, et missugune kaasaegne aparaat võiks mulle parim olla. Peamiselt tegelen musta metalliga paksusvahemikus 1,5-5 mm, kuid tahan, et aparaat ei sureks siis, kui korra miskit rohkem jõudu kannatavat on vaja kusagile kinni või kokku lasta. 
Oleks muidugi hea ka omada TIG-i ühendamise võimalust, kuid see pole primaarne.

See Kemppi oli küll vana, kuid ta töötas ja probleeme õmbluse kvaliteediga polnud - kui materjal oli puhas, siis kõik jooksis alati ilusti ühtlaselt. Seda tahan ka uuelt keevituselt ja ei eelda, et seda kõige odavamalt pillilt saab. Seega olen arvestanud väljaminekuga, mis võiks jääda 1000 euro suurusjärku.
 
Kilbist tuleb kolm faasi, alajaam 200 m kaugusel.

Tooge siis palun välja, missuguse abilise omale selle raha eest garaaži võtaksite ja miks just mingit aparaati eelistaksite Rolleyes

Kas seda Kemppit siis ära remontida ei saa? Tollele peaks ju varuosi ikka leidma ja masin ise ju tegija..
Vasta

Juhatage kus kohast võiks leida MIG/MAG poolautomaadile mootori juhtimis plokki valmiskujul?
Tean et kunagi ammusel ajal isegi Eestis toodetud "Moduleid" ja viimasel ajal vanemaid masinaid ümber tehtud, aga seni ise pole pihta saanud.
Tekkis siis selline vanakooli 315A ESAB (traadi Feeder´isse tuleb vist 42V pinge)
   
aga traadimasina seest puudub originaal juhtimine.
   
Kui nüüd keegi tunneb, et tal on just sellist jämmu raua keevitamise tööstuslikku aparaati vaja siis olen avatud pakkumistele.
( 250 raha oleks minu jaoks motiveeriv, kuna 1F laste-kemppi on ka olemas )
Vasta

Ehitan gaasiballoonist kasvuhooneahju.
Kas tohib ballooni terast ning pliidiukse malm raami kokku keevitada?
Kuumutades malm katki ei paisu?
Vasta

(27-04-2017, 21:58 PM)tõnn Kirjutas:  Ehitan gaasiballoonist kasvuhooneahju.
Kas tohib ballooni terast ning pliidiukse malm raami kokku keevitada?
Kuumutades malm katki ei paisu?

Võib ,aga parem ikka polt:neet ühendus.Ei kuku eest ära.
Vasta

Nagu Linnuke siristas, võib keevitada, aga tolku pole. Malm läheb katki ja uks kukub eest. Pane kohe poltidega.
Vasta

Mõnda metallist ust pole? Mul neid vanaraua hunnikus lausa 2tk mida saaks keevitada saatust ootamas. Samas kui lõikad ukse augu, siis sellele välja lõigatud osale keevita hinged külge ja voilaa uks olemas... Kinnitus ka külge ja korras ongi
Vasta

(28-04-2017, 20:48 PM)maisalup Kirjutas:  Mõnda metallist ust pole? 
Malm on ka metallist. See selleks.
Malmi keevitamine on õnneasi. Mul kreissae rataste külge keevitatud malmist piduritrumlid, siiani ok.
Kuumade asjade juures siiski soovitaksin ilmselt teras - teras kooslusi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(27-04-2017, 21:58 PM)tõnn Kirjutas:  Ehitan gaasiballoonist kasvuhooneahju.
Kas tohib ballooni terast ning pliidiukse malm raami kokku keevitada?
Kuumutades malm katki ei paisu?

Garaasis on balloonahi keevitatud malm uksega. Ühe talve on ees seisnud. Ava on tihke ka ja ukse raam läks jõuga sisse, äkki sellepärast polegi ära kukkunud.
Vasta

Uks on pandud ballooni peale, nagu 'molle' katlal, eest ära kukkumine on välistatud.
keevituse eesmärk oleks vahesid tihendada.

Ahi on mõeldud kasvuhoonesse ning puid saab pealt poolt ahju panna ning ülevalt süüdates loodan saavutada pikka põlemisaega.
Vasta

Pilte ka palun, omal ka mõttes balloonist kasvuhoonesse ahi teha nii, et laod täis ja pealt põlema.
Vasta

Küsiks targematelt, siiani endal olnud mingi deca 140a mig keevitus. 
Kogematta tuli ühega jutuks ja pakub mulle kemppi minissytem mm20 mp2400 aparaati. Seisnud tal mõned aastad ja ta vajadust ei näe. Kunagi olevat toiminud.

Mida arvata? Kodukasutusse.


Ja küsiks veel sellised asju, et mida kõik need lülitid ja nupud teevad? Siiani väga lihtne keevitus mul olnud ja ei suuda leida ka kirjeldusi nendele asjadele.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta

Kõige ülemine nupp on gaasi valik. Milleks, ei tea.

Järgmine on selleks, et lülitada punktimis ja keevitus režiimi vahel. Keeratav nupp selle all on punkti panemise pikkus sekundites. Võimali, et ka veel(juhul kui kolme astmeline) impulsiga keevitamise võimalus ja keerab impulsi pikkust.

Järgmine keeratav on traadi kiirus ja selle all lüliti traadi kiiruse duubeldamiseks. 

Siis on see suur sisse ja välja keeramiseks.

Selle kõrval vastavalt keevitustüübi valitsast keeramiseks pinget või voolu. 

Pinge/voolu keeramise nupu ja sissevälja lülitamise nupu vahel on lüliti mille otstarve on ilmselt selleks, et kui on pandud väline, näiteks käpa külge pandud voolu/pinge keeramise nupp, siis saab sealt masinale öelda, et see on nüüd küljes ja kasutusel.

Selle voolu/pinge nupu all TIG, MMA, MIG/MAG

Masin ise kodukasuuses piisavate näitajatega. Kui heasti töötab, kogemus puudub.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Aeg veidi edasi lennanud ja viimasest postitusest veidi aega möödas, kuid ikka põhjusel, et on muid tegevusi olnud.

Hakkasingi uuesti vaatama mis müügis head on,
Hetkel välja leitud kolm, kaks neist üsna sarnased. Hinnad ka justkui samad, aga üks võimsam kui teine. Samas võimsama kohta ei ole suurt internetis informatsiooni, ainuüksi udused pildid ja Telwini enda lehel ei ole samuti selle mudeli kohta mitte mingit informatsiooni. Mis aga seab seadme kahtluse alla, et tegu mõne hiinlasega millel Telwin küljepeale teibitud. Ilmselt nad kõik hiinlased, kuid kodukasutuseks vahest kere paigata või summutile tatt peale lasta. 

BIMAX 4.195 TURBO TELWIN - Võimekam.

BIMAX 162 TURBO TELWIN - Veidi lahjem.

Ja kolmas mille leidsin on suht no-name. Samas meeldib, et sellel on vahetatav kõri ning mõlemast eelnevast võimekam. Mingi video leidsin ka ja tegi väga ilusat õmblust, viimane muidugi ka töömehe teha. See, et seal elektroodi saab pritsida on muidugi ka viimase puhul boonus, mugav kindlasti ühe seadmega mõlemat teha, aga ei oma suurt tähtsust. Paksu raua jaoks vastav elektroodisüliti olemas.

Inverterkeevitus MIG+ MMA 200

Või midagi hoopis muud valida? 500€ kanti ja eelistaks uut. 

Parimat!
Vasta

Kirjutan oma arusaama poolautomaat keevitusest. Ostmisel peab vaatama aparaadi koormustabelit. Et mis voolutugevusel töötamiseaeg on. Igal keevitusel peal. Ka teise tööpõhimõttega aparaatidel. See määrabki hinna. Kallid aparaadid on mõeldudud suuremate koormuste jaoks ja ei kuumene nii kergelt üle. Koju sellist pole vaja. Aga mida on vaja on varuosad. Niiet ärge ostke aparaati millele pole juppe saada. Kõri ja düüs peab olema standartne. Kolmas asi millepealt odavad tootjad kokku hoiavad on juhtmed. Massijuhe on tavaliselt kidur aga selle olen ise uue teinud. Muud midagi.
Elektroodkeevitusega on parem kui osta nats kallim. Neil on süütamisabid. Konstruktsiooni elektroodid nagu elga p48s jne ei sütti eriti kergelt kui neid pole pinalis/ahjus kuumutatudkuid selle eest jääb õmblus kordades tugevam kui poolautomaadiga keevitades või nn käsipuu elektroodidega. Minu kogemus on näidand et kui elektrood süttib hästi siis õmbluse tugevusnäitajad kuigi head pole.
Ja ärge ihaldage isetumenevaid maske. Ostke mask millel saab ees klaasiluugi poolde vinna jätta. Silmad tänavad pärast. Isetumenevatel on ikkagi väike viivitus(ennustada nad ju ei oska) ja see annab peale pikka päeva tunda.
Vasta

Ma mõistan väga hästi, et hind 500€ on siinsele pundile ilmselt naljanumber. Enamus ilmselt teenib elatist säärase tehnika peal, kihistab pihku naerda ja näitab näpuga.
Aga mina, hobikorras mõned särtsud siin/seal - no kurat, ma ei näe mõtet rohkem kulutada masina peale mis näeb ilmselt paari keevitustööd suvisemal ajal. Mõnel korral vaja summutit paigata, või vanemal autol natuke teha - ongi kõik. 
Sellest ka hind. Ilmselgelt on mu välja pakutud odavad ja lahjad masinad, saan sellest hästi aru.

Elektrood huvi ei paku, on olemas ja teeb väga kanget keevist.

Põhiline ostu mõte ongi - enamasti 2mm plekki/toru ... etc kokku lasta. Mida ise ka ostuga üritan silmas pidada, et ka varuosi oleks saada.
Vasta

Isegi kui raha palju oleks, ei ole mõtet seda raisataSmile üks võte mida olen hädaga kasutanud elektroodkeevitusega. Vahest on natuke plekki vaja keevitada ja poolautomaati pole käepärast. Siis olen kohalikust tööriistapoest peenikesi roostevaba elektroode ostnud. Need lubavad väga väikse vooluga keevitada. 1,6 eletkroodiga olen 30 ampriga keevitanud.
Vasta

Elektroodi mõistan mööda rauda ajada küll. Põllumajanduslikule/metsamajanduslikule tehnikale olen agrekaate juurde ehitanud/remontinud sellisega küll.
Põhiline nagu ma aru saan, vaadata et seadmel nimi oleks + vajalikke varuosi saada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne