Keevitus

mul on miski inverter, vist 165A telwin.
Kas paksemat materjali keevitades peab paksem elektrood olema? Neid ka millegi järgi valitakse? 
Seni mul mingid 2mm olnud ja nendega saanud rohkem sumpat ravida vms. Ei tundu, et nendega adra kallale kannataks minna... Big Grin
Vasta

(09-02-2019, 05:06 AM)Kuusiku_ Ets Kirjutas:  Järgmine kandidaat oleks vähe kõrgemast hinnaklassist, samas peaks olema ka törts tõsisem tükk. On kellelgi kogemusi/asjalikke kommentaare?

Deca D-MIG 525T

https://www.decaweld.com/en/welding-equi...p.20322.uw

[Pilt: 23693_1.PNG]

P.S. Jah, olen kursis, et eelnevalt uuritud Hiinakas Twinmig on valgusvoolul ja antud pill kolme faasi pealt ning erinevad kui siga ja kägu. Lihtsalt sain tutvuste kaudu hea pakkumise.
Siin tuleb juba paraku ka see mõttemoment - Kas oleks mõistlikum võtta mingi vana kasutatud Kemppi Kempomat(nt 163S vms.), mida paraku vajalikul hetkel niisama lihtsalt ei leia.  või siis ülaltoodu tutikas Deca. Hinna poolest siis suht samas kuni 800 eur hinnaskaalas. Või on mingi kolmas variant selles rublavääringus?
sa pead siiski lähtuma kui hea tugev vool kapis on,kui mädade liinide tõttu nigel siis unusta 220v toide.kui korralik siis õhema  kuni 5-6mm kärab 220v pill küll.mina enne oma telvini ostu stokkeris kodupoes sain tagatoas pilli proovida täidistraadiga ja alles pärast seda ostsin.

olen kunagi omanud 220 1f traatkeevitust ja 800m alajaamast sumpsi keevitada polnud võimalik,alajaamas lasi mürinal.

lisaks kui ostad siis kindlasti käpp europistikuga,see palju etem,stokker rääkis.
Vasta

(09-02-2019, 10:52 AM)muska71 Kirjutas:  
(09-02-2019, 05:06 AM)Kuusiku_ Ets Kirjutas:  Järgmine kandidaat oleks vähe kõrgemast hinnaklassist, samas peaks olema ka törts tõsisem tükk. On kellelgi kogemusi/asjalikke kommentaare?

Deca D-MIG 525T

https://www.decaweld.com/en/welding-equi...p.20322.uw

[Pilt: 23693_1.PNG]

P.S. Jah, olen kursis, et eelnevalt uuritud Hiinakas Twinmig on valgusvoolul ja antud pill kolme faasi pealt ning erinevad kui siga ja kägu. Lihtsalt sain tutvuste kaudu hea pakkumise.
Siin tuleb juba paraku ka see mõttemoment - Kas oleks mõistlikum võtta mingi vana kasutatud Kemppi Kempomat(nt 163S vms.), mida paraku vajalikul hetkel niisama lihtsalt ei leia.  või siis ülaltoodu tutikas Deca. Hinna poolest siis suht samas kuni 800 eur hinnaskaalas. Või on mingi kolmas variant selles rublavääringus?
sa pead siiski lähtuma kui hea tugev vool kapis on,kui mädade liinide tõttu nigel siis unusta 220v toide.kui korralik siis õhema  kuni 5-6mm kärab 220v pill küll.mina enne oma telvini ostu stokkeris kodupoes sain tagatoas pilli proovida täidistraadiga ja alles pärast seda ostsin.

olen kunagi omanud 220 1f traatkeevitust ja 800m alajaamast sumpsi keevitada polnud võimalik,alajaamas lasi mürinal.

lisaks kui ostad siis kindlasti käpp europistikuga,see palju etem,stokker rääkis.

Mul hetkel olemas Üks Deca täidistraadiga (ainult tädistraadiga keevitamise võimalus) aparaat. Deca Star 130AC oli äkki nimi. Üldiselt tatistab ja plätserdab päris palju. Mõnikord laseb ka suht ühtlaselt. Pluss muidugi väga kesine reg. vahemik, ainult Min ja Max, ehk 2 võimalust ongi. Ühe faasi peal on siin suht palju voolu kõikumist. Päris tihti näha, kuidas laes tuled vilguvad. Seepärast ongi mõte läinud 3 faasi peale, et see stabiilsem.

Tööl lasin suvel mõned päevad Kemppi Kempomat 163s nimelise elukaga. Ja eks need tulemused on kui öö ja päev, ebastabiilsel valgusvoolul täidistraat VS 3 faasi peal Ar+C02 segu kaitsegaasiga.
Vasta

Kui on kahtlane vool võib ka 3-faasiline lollitada ja lõpuks võlusuitsu välja lasta.
Ei tea kas keevitust kaitseks (3-f mootori kaitselüliti)?
Vasta

(09-02-2019, 13:45 PM)vwt2 Kirjutas:  Kui on kahtlane vool võib ka 3-faasiline lollitada ja lõpuks võlusuitsu välja lasta.
Ei tea kas keevitust kaitseks (3-f mootori kaitselüliti)?

sita vooluga õnnestus mõistliku hinnaga 1f aparaat turgu panna ja asemele mingi 250A sama firma pill ja müristas hääste.
Vasta

Kas keegi siin ka kallimaid Synergic ja Pulse funktsiooniga keevitusi(3f) on näppinud? MIG keevituse poolelt just ja õhemate materjalide(0,6...1,5mm) peal. On oma krõbedat hinda väärt? Kuidas toimib CuSi traadiga laskmine?

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(25-02-2019, 23:33 PM)wagoneer Kirjutas:  Kas keegi siin ka kallimaid Synergic ja Pulse funktsiooniga keevitusi(3f) on näppinud? MIG keevituse poolelt just ja õhemate materjalide(0,6...1,5mm) peal. On oma krõbedat hinda väärt? Kuidas toimib CuSi traadiga laskmine?

Meil Migatronic Sigma 300 C-V Puls täitsa olemas, vaatasin just ostuarvelt, et kohekohe 7 aastat käibel. Igasugu asju teeb vist toredalt aga CuSi traadini oleme vaid mõtteis jõudnud. Ise olen diletant kuubis, a Ints oskab sulle kindlasti pajatada riista eripäradest. Traadi kaasavõtad, siis võid ju Lääneosariikidesse ekskursioonilegi minna ja ise näperdada junntükki.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(25-02-2019, 23:33 PM)wagoneer Kirjutas:  Kas keegi siin ka kallimaid Synergic ja Pulse funktsiooniga keevitusi(3f) on näppinud? MIG keevituse poolelt just ja õhemate materjalide(0,6...1,5mm) peal. On oma krõbedat hinda väärt? Kuidas toimib CuSi traadiga laskmine?

Kui tõsisem huvi loomkatseid teha, siis hetkel oleks pakkuda Fronius TIME synergic 450 masin.
Väidetavalt töökorras olev, aga hetkel endal võimalus puudub järgi kontrollida (kuna varasemas elus oli "abielus" robotiga ja traadimasin läks robotiga kaasa)
Juurde leiab ka FK71 jahutusüksuse.
4WD traadimasinat pakutakse 250.- raha eest, aga endal puudub vajadus nii võimsa pilli käima panemiseks (endal piisab täitsa väikesest laste-Kemppist kah, kui midagi vaja kokku suristada)
Hind jääks kolme kohaliseks, kui huvi võib ühendust võtta PS kaudu.
Vasta

Täna sai proovitud neid uusi synergic pulse masinaid(3f). Krt on ikka head küll. Ja seda CuSi traati laseb pulse peal ikka kordades paremini kui ilma. AL-i ja roostevabat lastes pidi vahe veel rohkem märgatav olema. Õhukest plekki tavalise traadiga lasi ka pehmemalt ja pritsmeid kõvasti vähem. Traadi otsa puhastused ja hot/softstardid ning ma ei tea mis kõik veel. Loomulikult võib nüüd öelda,et on seda kõike tarvis ja saab ju vanaga ka. Aga krt ennast piinata kui saab paremini ja oluliselt mugavamalt Smile (vist hakkan vanaks jääma). Proovisin siis GYS Neopulse 300 ja Kemppi Kempact Pulse 3000.
Midagi ei ole öelda,aga asjad on 13a(mu praeguse väga lihtsa agregaadi vanus) ikka meeletult arenenud.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Vaikselt aeg seal maal et vaja koju keevitus soetada. Eelistatud 3f masinaid. Hea meelega üle tuhande ei maksaks. Silma on jäänud Telwini Mastermig 220/2. Või võiks juba 1f inverter keevitusi vaatama hakata?
Vasta

(22-03-2019, 16:46 PM)Rauno. Kirjutas:  Vaikselt aeg seal maal et vaja koju keevitus soetada. Eelistatud 3f masinaid. Hea meelega üle tuhande ei maksaks. Silma on jäänud Telwini Mastermig 220/2. Või võiks juba 1f inverter keevitusi vaatama hakata?
palju sõltub kui hea vool on ning ka sellest kui paksu keevitada soovid.kui vool hea ja nii 5mm materjaliu paksus siis tasub inverterite poole kiigata,head kerged ja mobiilsed ja saad ka teenust pakkuda soovi korral.mullu sügise stokkerisyt võtsin inverteri ja rahul,keeran nupust materjali paksuse paika ja tuld.
Vasta

Alajaamast ca 550m kaugusel. Hiljuti vahetati õhuliin korraliku maakaabli vastu. Hetkel küll 16A kaitse aga selle peaks siis ilmselt suurema vastu vahetama.
Üle 4-5mm keevitamist ei tule just tihti ette.
Vasta

Lisaks ka mõned read.
Ma olen suht algaja keevitaja. Eelmine või üleeelmine aasta sai ostetud omale esimene elektroodkeevitus. 
Soov'ist vist, vene (hiina) aparaat Interskol. Hea pisike kerge aparaat. Tuttuus, pakendis, vist keegi venemaalt tõi

Keevitasin ka aastaid tagasi, noh pigem katsetasin, isa juures mingi trafo keevitusega, millel olid valed elektroodid ja koguaeg võttis elektroodi kinni.

Interskoliga oli esimene projekt teha garaazi omale hüdropress, kuna oli plaanis autol kõiksugu puksid jms vahetada, rattalaagrid jne.
Sellega sain hakkama ja oli hea harjutada. Mõned keevised olid päris ilusad, mõned aga kehvemad. See näitas ära, et teatud kindlas asendis tuleb mul keevitamine paremini välja. Nurgas või nurkades on mul raskem. Aga siiski kuna hüdropressiga tegu, siis käisin keevitused ilusti üle.
Hiljuti andis isegi järgi ühest kohast, kuna pressisin väga "rasket" asja pressi jaoks, aga seal oli ka näha, et kehvasti keevitatud. Vähe voolu. Aga uuesti kinni ja käib jälle.
Töö tegin ära.

Mingi aeg aga vaatasin, et traatkeevitusega saab teha ilusamaid ja peenemaid töid. Sai võetud ebayst odavaim traadikas, paraku oli see AC. Tegin ümber alalisvoolule. Lisasin euro pistiku, euro gaasikäpa, gaasisolenoidi, kuna see aparaat ei toetanud gaasi algselt.
Aga tahab nokitsemist, kuna polaarsus vale ja pritsib. Vaja ära muuta.
Siiski sain selle aparaadiga koos täidistraadiga teha omale terve summuti ära ja kõik ok.


Siis mingi aeg oli soovis kasutatud Telwin, mingi vana mudel 162 või 165, mõnekümne euriga, suht räsitud, aga kõvasti etem kui see hiinakas.
Paraku on ka sellel vigu. Osad pisiasjad sai kohe parandatud.
Keevis on tal ilusam (gaasiga), kui hiinakal. Siiski ei ole ikka päris see mis videotes.
Ei suuda mina sealt välja võluda seda õiget sirinat, pinget ei saa muuta, aint traadi kiirust, ja 0-1 ja Min-Max, kõik, nagu hiinakal.

Lisaks põhiprobleem: traadi etteande mehhanism on kulunud. Vaatasin, seal on metallist hammasrattad, aga osad hambad kulunud, kuidagi imelikult teatud kohtades aint.
Seetõttu traadi etteanne lonkab. Koguaeg peab reguleerima kiirust.
Saan selle sirina enamvähem kätte, siis tulevad need kulunud hambad ja taas hakkab tatistama, ei saa traati kätte
Etteande mootor karjub kõigest väest, aga traati ei tule piisavalt.
Ja keevitada saab pmst aint max kiiruse lähedal, ehk traadi etteanne peab olema suht maximumis.

Ühesõnaga ei ole mõtet osta kasutatud asja. Mõtlesin, et saan omale hea aparaadi, aga paraku kõige tähtsam osa on kulunud.
Mõte oli osta plastikust etteanne, vahetaks ära..

Gaasiklapp käpas ka lekkis, seal oli see julla, millel O rõngad ehk kummitihendid istuvad, see oli pooleks ja parandatud naelaga. Plastikjulla.
Ma tegin treipingis uue messingist ja panin uued tihendid, klapp ilusti toimib ja ei leki enam. Nüüd on "igavene"
Käpp on korras.


Sõbral garaazis keevitust pole, mõtlesin, et annan talle niisama, raha ei küsi. Ainult suure seguballooni eest.
Omale plaanis rentida.
Paneks aparaadi tööle ja saaks lahti, saab harjutada, nagunii ta uut ei osta praegu.. ja soovi katsetada tal on


Mina aga mõtlesin võtta midagi säärast omale:
https://www.antehnika.ee/toode/1097/inve...00-sherman

Või näiteks:
https://www.ebay.co.uk/itm/MIG-Welder-MM...1249791521

Või "Poolaka"
https://www.ebay.co.uk/itm/PM-IMG-220T-M...3247253402

Olen vaadanud videosid kõigi kohta ja keevitavad ilusti. Lisaks on palju paremad reg. võimalused.
Telwinis olen pettunud. Mõtlesin stokkerist võtta selle 500'se telwini, aga ei võta.


Kommentaare nende 3 aparaadi kohta, mis lingitud?

Tänud
Vasta

Mõtle parem sellise peale(https://www.osta.ee/index.php?fuseaction...=120887625) -juhul kui voolu on.
Vasta

(31-03-2019, 13:05 PM)vwt2 Kirjutas:  Mõtle parem sellise peale(https://www.osta.ee/index.php?fuseaction...=120887625) -juhul kui voolu on.

Tänan, aga liiga kallis.
Ma keevitan haruharva..
Ei tasu ära.
Minu piir ongi ca 500.

Aparaat enamus ajast seisaks. Jah uhke oleks küll. Aga samas garaazis 380V pole, suvilas on, aga seal mul töökoda või garaazi pole.
Kuur ainult.
Vasta

(31-03-2019, 13:17 PM)A.V.S.K Kirjutas:  
(31-03-2019, 13:05 PM)vwt2 Kirjutas:  Mõtle parem sellise peale(https://www.osta.ee/index.php?fuseaction...=120887625) -juhul kui voolu on.

Tänan, aga liiga kallis.
Ma keevitan haruharva..
Ei tasu ära.
Minu piir ongi ca 500.

Aparaat enamus ajast seisaks. Jah uhke oleks küll. Aga samas garaazis 380V pole, suvilas on, aga seal mul töökoda või garaazi pole.
Kuur ainult.
siis jälgi nt stokker ja teiste müüjate e poode,aeg ajalt teevad sooduskampaaniad kus saad norm aparaadi hea hinnaga.head voolu on vaja 220 masina puhul.
Vasta

(31-03-2019, 13:17 PM)A.V.S.K Kirjutas:  
(31-03-2019, 13:05 PM)vwt2 Kirjutas:  Mõtle parem sellise peale(https://www.osta.ee/index.php?fuseaction...=120887625) -juhul kui voolu on.

Tänan, aga liiga kallis.
Ma keevitan haruharva..
Ei tasu ära.
Minu piir ongi ca 500.

Aparaat enamus ajast seisaks. Jah uhke oleks küll. Aga samas garaazis 380V pole, suvilas on, aga seal mul töökoda või garaazi pole.
Kuur ainult.

Nojah, ahvist inimeseni evolutsioon. Eelnevad pooletoobistele keevitustele kulunud summad, pluss veel nüüd see 500.-. Teeb kokku juba arvestava raha, mille eest oleks kohe korraliku nimega asja saanud.
Ma ise selle sama tee läbi käinud ja tean seda kuratlikult hästi.
Keevitan harva, ei tasu ära ja liiga kallis. Selline Kemppi teenib ilma probleemideta mitukümmend aastat hobikasutuses. Jaga see raha ära nende aastate peale.
Samas olles omanud ühte Longweldi Hiina inverterit, millel kahe aastaga kondensaatorid sees punni läksid...
Ei tule see "pulli" pärast odava hiinaka ostmine kokkuvõtteks küll kuskilt otsast odavam. Võib ju öelda, et uus asi ja kaks aastat garantiid. Aga hobi korras mõned keevitused aastas ja ikka paarsada raha läinud.
Kui muidugi tööstusvoolu võimalus puudub, siis see Kemppi ei sobi. Aga neid on ühefaasilisi ka.
Mõnisada raha juurde ja leiab ka uusi nimega asju.
Vasta

Loen minagi seda ja imestan et saadakse peaaegu ilma rahata mingi rape ja tehakse põhjalikud järeldused et asi on saast.Mõni aasta tagasi jäi töökoha vahetusega jõude seisma Telvin Digitalmig,sai korra siin müüki riputatud vist oli 1200 euri koos nelja erineva traadiga,erinevate reduktoritega aga kuna huvi oli leige siis sai asi uude töökohta veetud.Olgugi et tööandjal on suht normaalne aparaat aga siiski pisut vanakoolikas aga siiski aeg on edasi läinud ja ei viitsi olla nagu mingi lennukikapten ja kogu aeg mingeid nuppe kruttida.Parem kasutan ise kui poolmuidu ära annan.Suvel sai proovitud erinevaid uusi keevitusi ja võib öelda et minu Telwin ei jää neile millegiga alla kui siis pulsega on al jah parem keevitada.
Vaadates neid eespool mainitud asjandusi siis teine maksab ju eurodes pea 600 ja kolmandal maksab käpp kolmandiku keevituse hinnast.No peavad inimesed ikka vihased iseenda peale olema et igasugust jama endale kaela tellida.
Vasta

Jätan siia fooruminurka kah märgi maha Smile 

Tegelikult tahtsin ma seda postitust kirjutada juba möödunud aasta 1. aprillil, tähistamaks oma keevitusaparaadi 10ndat sünnipäeva. Õigem oleks küll öelda renoveerimisjärgset taassünnipäeva, sest tegelik sünniaasta on 1989. Seega saab sel aastal tähistada 30ndat sünnipäeva. Teaks ainult millal Sad  Sehuke ta on:
   
Kuna 1. aprill on teadagi naljapäev, siis jäi 01.04.2008 tehtud pildil tahtmatult puudu üks puuviljakastil olev täht (pildil vasakul):
   
Aga sugugi ei saa öelda, aparaati saaks kuidagi seostada kehaosaga, mida sõna pildil tähistab. Täiesti rahuldavalt on aparaat mind teeninud. Miskipärast jäid 2008 vahetamata võrgupinge all olevad juhtmed (kõik muud said vahetatud), tegin seda nüüd, sest kohati oli juhtmete isolatsioon pragunenud. Sai siis selline:
   
Millalgi võiks veel ära vahetada käpa kaasaegse vastu. Naljakas konstruktsioon on, näiteks kulgeb traadikõri gaasivooliku sees Smile Sad  Aga siit küsimus: kas sellise pistiku
küljes olevat plastdetaili kusagil eraldi kah müüakse? Asi selles, et mul neid metalljunne mitu tükki, aga plasti pole Sad  Seetõttu ei taha tervet mängu osta.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida Big Grin  Eespool oli veeretatud põhjalikku maskijuttu, räägiti patareidest. Kust sellist patareid võiks saada:
   
Tegelikult on see rohkem teoreetiline küsimus, sest maskil tuli päikesepaneeli küljest üks juhe lahti. Tehases oli joodetud, mina proovisin kah, aga ei õnnestunud Sad  Mask ostetud viimasel krooniaastal Tööriistamarketist, maksis 1000 kr.

Aga nüüd on vist mõistlikum hakata uut otsima. Lahti saigi võetud selle pärast, et enam ei tumenenud Sad 

Üldiselt kipuvad inimese oskused millegagi tegeldes järjest paremaks minema. Aga minu keevitusoskus (niivõrd-kuivõrd seda üldse on) on aja jooksul taandarenenud. Alguses pidasin põhjuseks üleminekut segugaasilt tseeookahele, hiljem arvasin, et Airoki segu on kehvem kui Messeri oma. Aga järele mõeldes tuli tõdeda, et süüdi on mask. Asi ei ole selles, et ei oska, vaid selles, et ei näe. Võtsin vana hea tavalise maski, ostsin sinna uue DIN 8 klaasi ja hoopis teine asi, kui isetumenevaga, mis hakkab pihta DIN 9st.

Ma ei tea, kas olen ainuke imelik, kellel selline probleem?

Ja siit küsimus: kas kusagil müüakse isetumenevat maski, mis algab DIN 8st?
Vasta

Ma ei oska kodukasutuse kohalt kosta,aga krt ma nüüd,kui omale modernse keevituse ostsin natuke suurenenud hobigaraazi kahetsen sügavalt,et seda varem juba ei teinud. Proovisin igasugu keevitusi lõpuks. Nii odavamaid kui päris kalleid Froniuse omi. Vahe on ikka päris jõhker. Kõik nad keevitavad samas. Mulle meeldib näiteks see,et saab oma välja krutitud seadistused salvestada ning vajadusel on nupulevajutusega olemas jälle. Alguses on kruttimist jubedalt muidugi. Samas võib kasutada ka seda automaatset seadistust. Seal keerad materjali paksuse ja traadi ning soovitud gaasi,käpa seadistuse ning STD/Pulse valiku ja annad tuld. Ma AL käppa ei võtnud endale,aga täna käis tuttav oma käpaga ja proovis lasta. Oli päris üllatunud tulemusest. TIG i vastu ei saa,aga 100x parem kui tavalise MIG-iga üritada AL-i keevitada. PULSE peal jooksis sirinal.
Alla 1mm materjali puhul tekkis probleem,et keevise lõppedes toimub mingi nii öelda traadi läbilõikamine suurema vooluga,mis omakorda tekitas plekile sisse augu õmbluse lõppu. Lugedes lõpuks manuaali oli seal ka olemas soovitus see välja lülitada alla 1mm materjalide puhul. Nii,et kui vähegi tööd teha,siis korralik tööriist on väga vajalik. Säästab närve ja mis seal salata,teeb elu natuke lihtsamaks. Igapäevaselt kettaga telefoniga ju eriti ei kujuta ennast enam numbreid valima Smile

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne