Keevitus

Üldiselt, ei saa 3f masinat kasutada 1f peal vaatamata sellele, et tal on kaks erinevat toitepinget need toitepinged üldiselt tähendavad lihtsalt, et seda masinat on võimalik erinevatel turgudel müüa. st tegu on 400v masinaga, mis saab hakkama vähendatud võimsusel ka 230v.

seega kui tahad kasutada 1f peal osta 1f masin, inverter tüüpi 1f toitel masinad on täna väga võimekad. krt fronius laseb akutoitel juba Smile
Vasta

https://www.rparts.ee/toode/inverterkeev...ig-350-pro
Täitsa hea masin hea hinnaga. Kes otsib omale, siis tasub kaaluda. 4x etteveo rullik, 5a garantiid ja muud jutud
Vasta

Kuigi mul on traadikeevitus ostetud ja ootab sobivaid rulle, ei ole saaga lõppenud.
Kui ennist ütlesin, et Anapoliga suhtlemine on väga hea, siis nüüd pean vastupidist
teatama. Ootan 27. novembrist saadik vastust e-mailiga saadetud küsimusele, asja
pole muutnud ka 2x kõllamine inimesele kelle käest e-mailiga küsisin.
Vasta

(07-12-2020, 07:13 AM)maisalup Kirjutas:  https://www.rparts.ee/toode/inverterkeev...ig-350-pro
Täitsa hea masin hea hinnaga. Kes otsib omale, siis tasub kaaluda. 4x etteveo rullik, 5a garantiid ja muud jutud

Oled 5-6 a. sellega keevitanud, et nii räägid?
Vasta

(09-12-2020, 12:02 PM)Kalts Kirjutas:  Kuigi mul on traadikeevitus ostetud ja ootab sobivaid rulle ...

Mainid siis ehk ära ka, milline aparaat siis lõpuks valituks osutus? Saan aru, et eeltöö oli päris korralik enne ära tehtud ja siis võiks ju tulemuse ka ära mainida.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

(09-12-2020, 12:07 PM)Kalts Kirjutas:  
(07-12-2020, 07:13 AM)maisalup Kirjutas:  https://www.rparts.ee/toode/inverterkeev...ig-350-pro
Täitsa hea masin hea hinnaga. Kes otsib omale, siis tasub kaaluda. 4x etteveo rullik, 5a garantiid ja muud jutud

Oled 5-6 a. sellega keevitanud, et nii räägid?
Ei ole, aga kõik näitajad on kirjas ja päris head võrreldes aparaatidega kus maksad ainult nime eest... Kodukasutajale kindlasti sobiv masin. Kindlust annab 5 aastane garantii...
Vasta

https://www.stokker.ee/mig-keevitusseade...-634825659

Mina läksin sellise aparaadi teed. Koduseks kasutuseks täitsa piisav. Suurema mahuga tööde jaoks on töökojas Esabi sarjast. Mudeli nime jään hetkel võlgu...
Vasta

(09-12-2020, 13:15 PM)korvimees Kirjutas:  Mainid siis ehk ära ka, milline aparaat siis lõpuks valituks osutus? Saan aru, et eeltöö oli päris korralik enne ära tehtud ja siis võiks ju tulemuse ka ära mainida.

Ostsin kasutatud CEA Digistar 250 DP, müüs sama mees kes Cedos uut demos. Ajal kui Cedos uut katsumas käisin ei olnud veel müügis, kuigi nägin seda nurgas ja tuli korraks jutuks ka.
Eeltöö oli puhtalt müüjatega suhtlemine, saamaks mingit aimu teeninduse kvaliteedist.

(09-12-2020, 18:07 PM)maisalup Kirjutas:  Ei ole, aga kõik näitajad on kirjas ja päris head võrreldes aparaatidega kus maksad ainult nime eest... Kodukasutajale kindlasti sobiv masin. Kindlust annab 5 aastane garantii...

Ma ostsin ka kunagi UK-st "nimega" hiinaka, aus kaup ja toona hinnati järelteenindust suhteliselt hästi. 3 a. hiljem suss, sisuliselt uus, max 5 tundi reaalset keevitusaega, kodune värk. Müüja ei soovinud minuga suhelda, kõik läks musta auku. Elektroonikat ma ei karda, jõuvoolu osa võtsin juppideks ja kontrollisin üle nii IGBT-d, dioodid jms, kõik terve, ainult et ekraanil "Err" ja ei võta kaart üles kuigi TIG HF-süüde toimib. Elektroodiga sama lugu. Kandsin maha. Võibolla kunagi uurin edasi kui oss laual, aga niisama multimeetriga edasi kaevuda pole mõtet.
Ainus erinev asi minu silmis on eestimaine müüja. Jasic ja poolakate Sherman pidavat suures osas sama kaup olema.
Vasta

Kas 100% 70 amprit jääb väheks kodukasutuses? Kui paksu saab 70ampriga lasta?
CEA SMARTMIG M20
Vasta

(11-12-2020, 21:12 PM)MOOTOR Kirjutas:  Kas 100% 70 amprit jääb väheks kodukasutuses? Kui paksu saab 70ampriga lasta?
CEA SMARTMIG T25
See 100% tähendab et saad lasta 10 minutit jutti. Palju tal max amprid on. Elektroodiga pead ju kogu aeg pausi tegema, vahetad elektroodi, kopsid slakki, harjad puhtaks.  2.5mm elektroodiga saad vabalt toimetada, heal juhul ka 3.2mm. Kodus saab kõik asjad tehtud, kui paksem materjal siis rohkem õmblusi.

Vaatasin oma telwinilt ja sellel 105a 100% ja pole kunagi jõudnud selle piirini et jääks lahjaks. Järjest ~2.5kg 3.2mm elektroode läbi lasknud ja ei olnud midagi häda
Vasta

(11-12-2020, 22:45 PM)Kult Kirjutas:  
(11-12-2020, 21:12 PM)MOOTOR Kirjutas:  Kas 100% 70 amprit jääb väheks kodukasutuses? Kui paksu saab 70ampriga lasta?
CEA SMARTMIG M20
See 100% tähendab et saad lasta 10 minutit jutti. Palju tal max amprid on. Elektroodiga pead ju kogu aeg pausi tegema, vahetad elektroodi, kopsid slakki, harjad puhtaks.  2.5mm elektroodiga saad vabalt toimetada, heal juhul ka 3.2mm. Kodus saab kõik asjad tehtud, kui paksem materjal siis rohkem õmblusi.

Vaatasin oma telwinilt ja sellel 105a 100% ja pole kunagi jõudnud selle piirini et jääks lahjaks. Järjest ~2.5kg 3.2mm elektroode läbi lasknud ja ei olnud midagi häda

Tegu on mig masinaga
Vasta

No ja minu jagatud masinal on 350a 40%  kuskil ca 150a 100% ajast ja soodsama raha eest... küll on paha masin...
Vasta

Eks seda see MIG seal nimes vihjab jah, väike feil minu poolt, aga põhimõte on umbes sama, kodus kärab küll.
Vasta

(11-12-2020, 23:46 PM)maisalup Kirjutas:  No ja minu jagatud masinal on 350a 40%  kuskil ca 150a 100% ajast ja soodsama raha eest... küll on paha masin...

Ära pane pahaks, ma ei mõelnud oma jutuga üldse seda, et sinu viidatud masin halb on.
Ma ei öelnud ei selle ega ühegi teise seadme kohta, et nad kehvad on, jagasin vaid enda
kurba kogemust. See on loterii-allegrii ja minul ei jopanud. Nimega seade on samuti
loterii, aga panused on kõrgemad ja kukkumine valusam Big Grin
Vasta

Eks ta joppamise asi on ja vahest on nimeta seade üllatavalt hea. Mul on see nn saksamaal projekteeritud ja hiinas tiodetud stahlwerk mma keevitus, mis on puhas hiinlane. Midagi vaimustavat seal ei ole aga ära ka ei lõpe, et saaks uue ja parema osta, seega töötab siiani ja noh sellega on ikka avasid lõigatud terasesse max vooluga ja muidu saanud kõva kasutust 4mm elektroodiga. Kodukasutajale täiesti piisav hiinlane. See jagatud masin tundus ka selline kvaliteetsem kodukasutaja poolakas kus pole ülearu rõhku pandud voolujoonelistele nuppudele ja kujule aga samas näeb ok välja ja võimu on piisavalt, et talunik saaks sellega kasvõi adra kokku keevitada. Mis sa hing veel ihkad. 
Minu vihje oli pigem sellele, et miks osta 70a profimasinat kodus kartes, et jääb lahjaks, kui saaks kohapealt osta poole võimekama aga tundmatu nimega masina... Esindaja on ka olemas kelle juures 5aasta jooksul käia remonti nõudmas kui peaks miskit juhtuma. 
Rahvas rohkem usku vähe tuntud tootjatesse ja valitsusesse  Big Grin
Vasta

(06-12-2020, 18:06 PM)MOOTOR Kirjutas:  Tere kuna vaatan uut apraati siis ei taha midagi ümber teha peale pistiku vahetamise kui sedagi.
Kui ei ole võimalik nii lihtsalt asja ajada siis lihtsalt tuleb võtta valmis 230v keevitus.
Nt CEA COMPACT 240M aga mida see tähendab Delayed Fuse (l2 @ 60%)  A  25.
Kuna endal on suurim kaitse 16a.
Kas seda seadet võib kasutada 16 a kaitsmega?
Siin on CEA COMPACT mudelite tehnilised andmed: https://www.ceaweld.com/wp-content/uploa...CT_ENG.pdf
Kas 16A kaitse on A16, B16, C16 või veneaegne automaat või sulavkaitse, ei selgu tekstist, samuti kas tegu 1 faasiga või kõigi kolme faasiga? Kui need küsimused lahendatud võib edasi arutada.

Veel: kas see on peakaitse voolumõõtja juures või on voolumõõtja juures suurem kaitse ja see on juba kaugemal?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Tegu on 16 amprise kaitsmega aga täpselt ei tea millisega tegu. Aga nõukogudeaegne see ei ole. Kolme faasiline aga 220v.
Vasta

kas kuskil veel 3x220 üldse alles on?
tallinna vanalinn oli küll kunagi ja natuke ümbert ka, aga seuke
mulje jäänd, et keik tehti juba ammu uuemale sisteemile ringi.
Vasta

Tsitaat:viiakse praegu uuele pingesüsteemile üle kuni 150 maja aastas, kuid endiselt ootab oma järge veel 2000 maja, mis tähendab, et vanade ja ohtlike elektriseadmetega elab umbes 33 000 klienti nii Tallinna kesklinnas, vanalinnas kui ka Kalamaja ja Kopli piirkonnas.
See on 2011 aastast: https://epl.delfi.ee/artikkel/62991550/v...-tuhandeid 

Kas 3x220 on seal juba asendatud 3x380 süsteemiga, mina ei tea.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Vabandust ei uurinud asja täpselt nüüd tuleb välja et on siiski 3x230v
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne