Keevitus

(13-12-2020, 18:23 PM)MOOTOR Kirjutas:  Vabandust ei uurinud asja täpselt nüüd tuleb välja et on siiski 3x230v
See on sul tõenäoliselt siis faasipinge.
Liinipinge ilmselt ikka 400V. Mõõda kahe faasivahelist pinget.
Faasipinge on faasi ja neutraaljuhtme vaheline pinge. Liinipinge faasidevaheline pinge.
Vasta

Tere kas keegi omab sellist keevitust? Lincoln Electric Powertec 191C
Küsin sellepärast et ehk keegi saab saata pildi masina trafost, või teab missugune trafo on masiana sees kas kinnikeevitatud või poltidega kokku pandud?
Vasta

Tere

Tahaksin küsida kas sellise ülesehitusega trafosid on võimalik uuesti mähkida? Pilt sellest mida mõtlen: https://st2.stblizko.ru/images/product/2...iginal.jpg 
Ja ehk kellegil on pilti Lincoln Electric powertec keevituse seest mudel pole oluline. Või ehk keegi teab linki või kontakti kust leiab selle kohast infot. Tahaks teada millise ülesehitusega trafosid nemad kasutavad.

Aitäh
Vasta

Infoks, et Anapoli 3/8" RH isa <-> 3/8" RH isa koonilise tihenduspinnaga topeltniplid (Laokood: 5855) ei tarvitse teie voolikukuuskede vms. koos toimida. Olen sarnast rämpsu ka mujal välismaa veebipoodides silmanud. Kuna neil veebipoes fotot polnud, siis enne ostmist küsisin EN 560 standardile vastavust, aga vastust muidugi ei saanud. Üks foto on parem kui tuhat sõna, paar korralikke pikki topeltnipleid on mul üle 8 a. käigus olnud ja igat sorti vidinatega alati kokku istunud...

Muide, Anapolist hangitud Parweldi pakendis adapter (Laokood: 608538) istub kenasti tolle "probleemse" voolikukuusega kokku, niiet asi pole viletsates voolikukuuskedes. Parweldi adapteri 3/8" isa otsas on sügav koonus nagu ka korralikel topelniplitel.



http://bsd.ee/~kalts/topeltnippel1.jpg

http://bsd.ee/~kalts/topeltnippel2.jpg

http://bsd.ee/~kalts/topeltnippel3.jpg

http://bsd.ee/~kalts/topeltnippel4.jpg
Vasta

Tere küsimus selline et kui keevitusaparaadil on kirjas et: INPUT CURRENT 20A siis kas see on maksimaalsel võimsusel? Et kas saaks seda keevitust kasutada ka 16a kaitsmega võrgus kui ei kasuta maksimaalsel võimsusel?
Vasta

Tsiteerin iseennast:


Tsitaat:100 amprit välja tähendab 6 amprit sisse. 180 välja nõuab juba 18-20 amprit sisseminevat.


See tähendab, et kui ei nõua välja väga palju, siis ei lähe ka sisse palju. Mõistusega kasutaja saab keevitada küll. Tavakodanikul üle 120 A. eriti tarvis pole.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Kas see on trafo puhul? Kui 100 amprit välja on 6 amprit sisse, siis peaks 180 peaks olemas siis ju 10.8 või kuidas seda loogiliselt seletada ilmselt olen mina siin loll.
Vasta

Minu antud amprid olid inverteri alusel. Trafokeevitust ei ole mõõtnud, ehk siis ei ole ühtegi ühefaasilist trafokeevitust veel kohanud, mis üle 120 a üldse välja annaks. Või noh, nõuka ajal olen tõenäoliselt kohtunud, need olid nupumeestel "modifitseeritud" millestki ja nõudsid suurema vooluga keevitumiseks ühendust otse liinile, peakaitsmest mööda.

Voolutarbimine võrgust ei ole lineaarne, seega ei ole 60-e ja 120-e ampri väljundvoolud Narvast tulevate amprite suhtes mitte kahekordsed, vaid rohkema koefitsendiga. Valemit ei oska öelda, aga mulle on piisanud ka nende nn. kontrollpuktide teadmisest.

N.B Kõik see kehtib ühefaslise keevituse korral. Kolmefaasiline on väiksema tarbimisega, ehk kogu eelnev tuleb jagada kolmega.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Sai huvipärast krutitud ja proovitud lincolni ja kaitset.

keevitusel maksimaalne keevitusvool 320A, sisse tahab 3x400V/20A aga mul garaazis seda pole panin siis 3x400V/16A, et jämedamat elektroodi käepärast polnud kui 6mm sain väljundiks 280A, kaitset välja ei löönud ja muid tõrkeid ka ei tajunud. Keevitasin paar elektroodi, lihtsalt proovimise pärast.

Mõned lehed tagasi arutati CEA keevituste kvaliteedi üle.. Tööjuures mõned project 1600-d on, vooluga on väga tundlikud, seal kus kemppi minarc keevitab, cea vajab peale pingelangust välja sisse lülitamist. Ja kui keevitada 7014 elektroodiga, siis on tükkaega jebimist, et arusaada kumb siis nussib kas elektrood või masin..

CEA plasma shark 35? on aga omaette nähtus, pistik on küljes 1F230V/16A aga masina peal on ilus tabel, kus kirjas, et masin tahab maksimum võimsusel saada ca 23A. Ja noh, kui just paberit ei lõika, siis ainult maksimumil mina teda hoida tahakski.

Ära pole meil 1.5 aasta jooksul lõppenud ükski CEA kuigi töökeskond eriti puhas pole, aga samas sellise kogemuse pealt ma endale koju kunagi ühtegi ei hangi.
Vasta

(04-01-2021, 01:01 AM)MellMellMell Kirjutas:  Mõned lehed tagasi arutati CEA keevituste kvaliteedi üle.. Tööjuures mõned project 1600-d on, vooluga on väga tundlikud, seal kus kemppi minarc keevitab, cea vajab peale pingelangust välja sisse lülitamist. Ja kui keevitada 7014 elektroodiga, siis on tükkaega jebimist, et arusaada kumb siis nussib kas elektrood või masin..

CEA plasma shark 35? on aga omaette nähtus, pistik on küljes 1F230V/16A aga masina peal on ilus tabel, kus kirjas, et masin tahab maksimum võimsusel saada ca 23A. Ja noh, kui just paberit ei lõika, siis ainult maksimumil mina teda hoida tahakski.

Ära pole meil 1.5 aasta jooksul lõppenud ükski CEA kuigi töökeskond eriti puhas pole, aga samas sellise kogemuse pealt ma endale koju kunagi ühtegi ei hangi.

Nojah, nüüd kui kasutatud CEA koju veetud on eriti vaimustav seda kuulda  Toungue Hea seegi, et uut ei ostnud.
Eks annan teada kaua minu oma kodukasutuses vastu peab...  võibolla igavesti, sest ootan juba kuu aega Cedost 0,6/0,8 rulle.
Vasta

Mis imerullid need sellised on, mida mujalt, kui Cedost ei saa?
Oli mul suvel samuti rulli tarvis. Ühte. Igivana, juba ammu tootmisest maas Deca keevituse jaoks, et millimeetrist traati saaksin siristada. Võtsin stangli kätte, tegin kõigist võimalikest ja võimatutest mõõtudest pildid, paiskasin meili teel viiele kaupmehele postkasti. Kolm laiutasid käsi, sest ühel polnud ja teised kaks, nii põnev, nii põnev... - neil polnud ladugi Big Grin (üks neist oli kuulus Stokker!) 
 Kahel olid olemas, neist üks jäi vastusega hiljaks, sest teise pakkuja kaup oli juba minu poole teel. Kahe päeva pärast võtsin pakiautomaadist kauba välja ja elu lill Smile
Vasta

(03-01-2021, 23:31 PM)Wiki432 Kirjutas:  Minu antud amprid olid inverteri alusel. Trafokeevitust ei ole mõõtnud, ehk siis ei ole ühtegi ühefaasilist trafokeevitust veel kohanud, mis üle 120 a üldse välja annaks. Või noh, nõuka ajal olen tõenäoliselt kohtunud, need olid nupumeestel "modifitseeritud" millestki ja nõudsid suurema vooluga keevitumiseks ühendust otse liinile, peakaitsmest mööda.

Voolutarbimine võrgust ei ole lineaarne, seega ei ole 60-e ja 120-e ampri väljundvoolud Narvast tulevate amprite suhtes mitte kahekordsed, vaid rohkema koefitsendiga. Valemit ei oska öelda, aga mulle on piisanud ka nende nn. kontrollpuktide teadmisest.

N.B Kõik see kehtib ühefaslise keevituse korral. Kolmefaasiline on väiksema tarbimisega, ehk kogu eelnev tuleb jagada kolmega.
See on see aparaat mida ma mõtlen: https://www.lincolnelectric.com/en-gb/eq...c_EU_Base) Ühe või kolme faasiline kuidas seda nüüd võtta.
Vasta

võta kuidas tahad. sakummiga või ilma.
aga kolme faasi selle riista sisse toppida väga ei saa.
Vasta

(04-01-2021, 03:49 AM)Janka Kirjutas:  Mis imerullid need sellised on, mida mujalt, kui Cedost ei saa?
Oli mul suvel samuti rulli tarvis. Ühte. Igivana, juba ammu tootmisest maas Deca keevituse jaoks, et millimeetrist traati saaksin siristada. Võtsin stangli kätte, tegin kõigist võimalikest ja võimatutest mõõtudest pildid, paiskasin meili teel viiele kaupmehele postkasti. Kolm laiutasid käsi, sest ühel polnud ja teised kaks, nii põnev, nii põnev... - neil polnud ladugi Big Grin (üks neist oli kuulus Stokker!) 
 Kahel olid olemas, neist üks jäi vastusega hiljaks, sest teise pakkuja kaup oli juba minu poole teel. Kahe päeva pärast võtsin pakiautomaadist kauba välja ja elu lill Smile

Ei tea, üks oli neil karpi seisma jäänud mingi muu, vist Smartmig rulli vahetusest. Võib tõsi olla, sest Smartmig T25 tundub sama rulli kasutavat, aga on ainult ühe rulliga. Täpselt ei tea, sest CEA veebist ei saa Smartmigi kasutamisjuhendit kätte, et tootekoode vaadata.

Ega elu sellest seisma jää, sussutan niisama ja ei tooda midagi. CO₂ või segugaasi pole ka veel hankinud ja argooni viimast natukest hoian TIG jaoks. Rasked ajad ka praegu, aga mõtlemisainet on sellegipoolest kui seandset pisikuluosa nagu rulle peab margiesindusest kuude kaupa ootama.
Vasta

(04-01-2021, 01:32 AM)Kalts Kirjutas:  Nojah, nüüd kui kasutatud CEA koju veetud on eriti vaimustav seda kuulda  Toungue Hea seegi, et uut ei ostnud.
Eks annan teada kaua minu oma kodukasutuses vastu peab...  võibolla igavesti, sest ootan juba kuu aega Cedost 0,6/0,8 rulle.

Kartma eriti siiski ei pea, ei usu mina, et Sul kodus sedavõrd kõikuv vool või, et sa seda masinat nii hoiad, nagu meil "keevitajad" seda teevad.. Oskaks meie "keevitajad" masinaid hoida oleks ammu kemppid ostetud nagu kõik tahavad, aga kuna cea on palju lollikindlam (või siis pommikindlam) pole seda teed mindud. Selle ajaga mis mina seal olnud pole need masinad hooldust näinud. Kodus iga peremees teab ise kas puhub masina läbi kord aastas või kord kuus...
Vasta

Mida te kõikuva voolu all silmas peate? Minul alajaam on maksimaalselt 2 km kaugusel. Ja sealt tuleb 230v 16a. Ja mis vahe on 230v ühe ja kolmefaasilisel voolul?
Vasta

kõikuv vool tähendab maakeeles pikka liini ja lahjat alajaama.
kõigub siis pinge. näiteks minul liini viimasena kustus varem laes lamp kui
liini alguses karjalauda lüpsimasin käima pandi.
ühel ja kolmel faasil teed vahet posti otsas juhtmeid lugedes.
või kui on kaabel, siis vaata oma liitumispunkti. sealt saad ikka aru kas on kaks juhet või neli.
Vasta

Lisan ka oma nägemused küsimustest:

Kõikuv vool. Pinge langeb proportsioonis koormuse tõusuga. Mõõdad laes paistva tule paistel - 230v. Torkad veekeedukannu järgi - 209v. Hakkad keevitama - 176 v.

Kolme faasi erinevus ühefaasilisest. Peakaitse on sama - 16A. Ühefaasilise süsteemiga saad oma 16A juhtmepaarist kätte ja ongi piir, rohkem ei saa. Kolme faasi puhul on sul avatud veel kaks magistraali, mõlemad läbilaskega 16A, ehk siis kokku 3x16A. Energia hulk, mis peakaitset läbib on kolmekordne, kuigi ükski liin neist ei ületa 16A.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

(04-01-2021, 23:57 PM)Wiki432 Kirjutas:  Lisan ka oma nägemused küsimustest:

Kõikuv vool. Pinge langeb proportsioonis koormuse tõusuga. Mõõdad laes paistva tule paistel - 230v. Torkad veekeedukannu järgi - 209v. Hakkad keevitama - 176 v.

Mul tuttav ostis ca 5 aastat tagasi esab caddy mig c200i, enne seda oli tal olnud 3faasiline trahvo keevitus, probleeme 0, aga elektroodiga ikka plekki ei keevita.. Jamas tükkaega, lõpuks võttis tööjuurest voltmeetri kaasa, kui pinge langes 189 voldini lülitas keevitus välja, uuesti tööle ei läinud, see siis erinevus nende CEA keevitustega mis peale pingelangu uuesti tööle lähevad, aga keevitama ei hakka... Tema jaoks lõppes asi muidugi sellega, et elektrilevi tuli ja vahetas mõnedsajad meetrid liini välja ning paigaldas uue kõrgepinge transformaatori tarbimispunktile lähemale.
Vasta

(05-01-2021, 15:44 PM)MellMellMell Kirjutas:  
(04-01-2021, 23:57 PM)Wiki432 Kirjutas:  Lisan ka oma nägemused küsimustest:

Kõikuv vool. Pinge langeb proportsioonis koormuse tõusuga. Mõõdad laes paistva tule paistel - 230v. Torkad veekeedukannu järgi - 209v. Hakkad keevitama - 176 v.

Mul tuttav ostis ca 5 aastat tagasi esab caddy mig c200i, enne seda oli tal olnud 3faasiline trahvo keevitus, probleeme 0, aga elektroodiga ikka plekki ei keevita.. Jamas tükkaega, lõpuks võttis tööjuurest voltmeetri kaasa, kui pinge langes 189 voldini lülitas keevitus välja, uuesti tööle ei läinud, see siis erinevus nende CEA keevitustega mis peale pingelangu uuesti tööle lähevad, aga keevitama ei hakka... Tema jaoks lõppes asi muidugi sellega, et elektrilevi tuli ja vahetas mõnedsajad meetrid liini välja ning paigaldas uue kõrgepinge transformaatori tarbimispunktile lähemale.
Mis mõttes lähevad tööle aga keevitama ei hakka?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne