Keevitus

Ehk kellegile kuluks ära korralik pisike 1-faasiline MIG/TIG/elektrood "kombain" tipptootjalt. Sama aparaat nüüd küll juba Böhleri värvides Stokkeris 1500€, kuigi vanal aastal küsiti veel 1350 Sad.
https://www.facebook.com/groups/MetalEnt...G_ACTIVITY
Vasta

Sai gaaskeevitust esimest korda katsetatud. Propaan ja hapnik. Järjekord selline, et teen propaani lahti, süütan ja siis lisan hapniku. Kinnipanemisel kõigepealt propaan kinni ja siis hapnik. Kuna kinnipanekul tegi paar korda päris kõva pauku, ise arvan, et selle põhjustas liiga vähene, või puuduv hapnik sulgemisel. Ehk oskavad kogenenumad seda täpsemini kommenteerida. Kas reduktorite küljes olevad tagasipõlemiskaitsmed võisid kannatada saada selle paugu pärast?
Vasta

Enne hapnik, siis propaan kinni.
Vasta

Gaasikeevituseks ikka atsetüleeni vaja propaaniga saab lõigata ja soojendada või on tänapäeval mingi uus meetod?
Vasta

(23-02-2022, 20:37 PM)ahtos Kirjutas:  Gaasikeevituseks ikka atsetüleeni vaja propaaniga saab lõigata ja soojendada või on tänapäeval mingi uus meetod?
Tean seda, et propaaniga keevitada ei saa, aga mõtlesin, et kui kirjutan gaaskeevitus, siis saavad kõik aru.
Vasta

(23-02-2022, 20:32 PM)qwerty009 Kirjutas:  Enne hapnik, siis propaan kinni.
Kasutusjuhendis: When welding process is finished, first close the gas fuel valve and then the preheating oxygen valve. Ise seostasin paukude tekkimist sellega, et hapnik läks liiga palju kinni ja siis panin propaani kinni. Ise mõtlen, et kas leek võis vooliku sisse jõuda, aga kindel ei ole.
Vasta

(23-02-2022, 20:48 PM)Joe_ Kirjutas:  
(23-02-2022, 20:32 PM)qwerty009 Kirjutas:  Enne hapnik, siis propaan kinni.
Kasutusjuhendis: When welding process is finished, first close the gas fuel valve and then the preheating oxygen valve. Ise seostasin paukude tekkimist sellega, et hapnik läks liiga palju kinni ja siis panin propaani kinni. Ise mõtlen, et kas leek võis vooliku sisse jõuda, aga kindel ei ole.
Niiaplju kui ma kuulnud olen ja eluaegseid keevitajaid vaadanud, keeravad kõik siiski ennem propaani kinni. Olen ka ise seda praktiseerinud ja ei ole mingeid pauke tekkinud. Kunagi kui tattnina olin ja vene pitsiga kartulikombaini tükeldasin, siis ikka mingi hetk kippus paukuma, aga ma usun, et puudulikud oskused olid düüsi pekki keeranud. Minu tagasihoidlik arvamus, aga ma pole ka mingi keevitaja ja võibolla on mul lihtsalt hästi läinud.
Vasta

(23-02-2022, 20:32 PM)qwerty009 Kirjutas:  Enne hapnik, siis propaan kinni.

Kust see teadmine?


Koolis taoti iga jumala kord, kui gaasikeevitusest juttu oli: "leek puhutakse hapnikuga surnuks". Ehk enne põlevgaas kinni ja siis hapnik.
Vasta

Kas seal koolis oskas õpetaja oma veendumusi ka argumenteerida?

Atsetüleen/hapnik puhul peaks alati hapniku enne kinni keerama ning siis atsetüleeni.
https://www.harrisproductsgroup.com/en/b...rches.aspx
http://training-esabna-com.azurewebsites...tylene.pdf
ESAB ning Harris võiks olla piisava pädevusega lingid. 
Vastupidi tehes pidi põleti sisse ladestuma tahma jääke.

Propaan/hapnik puhul võib teha pmst nii või naa (propaan ei ole ebastabiilne nagu atsetüleen). Pühapäeva kasutajana keerates enne propaani kinni on hea võimalus selle paugu tekkeks. Keerates enne hapniku kinni tekib suur propaani leek (rumala inimese käes võib midagi süüdata, kui põleti jumal teab kuhu on suunatud - see on ka põhjus miks manualis on kirjas, et propaan enne kinni).
Vasta

Balloonid ei mõista nalja.


Manustatud failid Pilt (pildid)
       

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta


  1. Jääb arusaamatuks pildi postitus ja allkiri piltidele. Tahtlik hirmu külvamine!  On selgelt näha, et antud balloon on pildile toodud suuremast tulekahju koldest, mis ei ole seotud selle ballooni ja selles olnud gaasiga.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Vales järjekorras kinni keerad võid oma agregaadist ilma jääda.
Omal kogemus atsetüleeniga.
Keevitasin ühte autot suht väikese leegiga ja kogemata juhtus nii, et hapniku kraani lõin kinni vastu poritiiba.
Seljataga käis paar pauku nagu keegi oleks stardipüstolit paugutanud.
Tõmbas tule sisse ja lõi vooliku neljast kohast lõhki.
Imekombel jai generaator alles.
Vanemad mehed arvasid, et viga oligi selles, et leek liiga väike ja tuli jõudis sisse pugeda.
Suure leegiga seda ohtu polevat.
Võta sa kinni.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(25-02-2022, 11:04 AM)qwerty009 Kirjutas:  Kas seal koolis oskas õpetaja oma veendumusi ka argumenteerida?

Atsetüleen/hapnik puhul peaks alati hapniku enne kinni keerama ning siis atsetüleeni.
https://www.harrisproductsgroup.com/en/b...rches.aspx
http://training-esabna-com.azurewebsites...tylene.pdf
ESAB ning Harris võiks olla piisava pädevusega lingid. 
Vastupidi tehes pidi põleti sisse ladestuma tahma jääke.

Propaan/hapnik puhul võib teha pmst nii või naa (propaan ei ole ebastabiilne nagu atsetüleen). Pühapäeva kasutajana keerates enne propaani kinni on hea võimalus selle paugu tekkeks. Keerates enne hapniku kinni tekib suur propaani leek (rumala inimese käes võib midagi süüdata, kui põleti jumal teab kuhu on suunatud - see on ka põhjus miks manualis on kirjas, et propaan enne kinni).
Sul ju mõlemad lingid räägivad atsetüleeniga keevitamisest, kuid siin käib praegu jutt propaanist. Ma küll täielik amatöör sellel alal ja ei kujuta ette kas neil gaasidel selle koha pealt mingit vahet on, kuid minule on algusest peale kõik inimesed korrutanud seda mantrat, et lahti keerad kõigepealt propaani ja siis hapniku ning kinni keerad täpselt samas järjekorras. Ehk kõigepealt propaan ja siis hapnik.
Vasta

Tere, mehed!
Pakun Teile välja variandi (aga ainult omal vastutusel!) - ärge, kurat võtaks, näppige neid kraane, ärge kruttige neid lahti ja Te elate kaua, muretult ning õnnelikult ja pole Teil vaja neid ka kinni tagasi kruttida!
Vasta

No aga mis elu see on, kui käid terve selle pika eluaja ringi käed taskus ja mõtled, et peaks ja teeks ja oleks, kuid ei julge? Ma lähen ikka kindluse mõttes profi juurde.

Kui oled endale omaarust asja piisavalt selgeks teinud siis ongi ainus võimalus kogemuste omandamiseks see, et võtad need käed sealt taskupõhjast välja ning asud tegudele.
Vasta

(26-02-2022, 22:57 PM)pikk88 Kirjutas:  Kui oled endale omaarust asja piisavalt selgeks teinud siis ongi ainus võimalus kogemuste omandamiseks see, et võtad need käed sealt taskupõhjast välja ning asud tegudele.

See on õige, asu tegudele, keera kraanid lahti!  Cool Aga pärast seda, kui oled käed taskupõhjast välja võtnud ja tegudele asunud, loe igaks juhuks oma sõrmed üle, pärast on hea võrrelda, palju alles on! Muide, kuidas on edusammud puurpingi värvist puhtaks saaberdamisega?
Vasta

Iga asi omal ajal. Praegu tegelen vihmaveerenni kanduritega, sest töökojale on tarvis paigaldada rennid ja räästakastid ennem kui linnud pesade ehitamisega tegelema hakkavad. Kandurid tulevad 4x20 lattrauast ning nende vormimiseks kasutangi gaasikeevitust, et raud kuumaks ajada.
Kraanid said lahti keeratud peale seda kui pidasin nõu umbes täpselt kahe elukutselise sepaga ning kahe inimesega kes on eelmisel sajandil keevitajana leiba teeninud. Samuti sai nõu peetud kõigi sõprade-tuttavatega kes teemaga natukene kokku on puutunud. Lisaks sellele sai haiguslehel istudes läbi vaadatud hunnik videosid ning läbi loetud kogu materjal mida netist leida suutsin ning mis tundus kasulik olevat. Peale seda tundsin ennast piisavalt kindlalt, et käed taskust välja võtta ja tegudele asuda. Senimaani on kõik näpud alles.
Vasta

Kui meie esivanemad oleks lähtunud sellisest kassitapjalikust loogikast, elaksime me siiamaale koopas ja sööksime erinevaid taimi ja loomi, mida on võimalik loodusest kätte saada. Miks mitte ka kasse, kui nad meie metsades elaks.
Vasta

(28-02-2022, 15:45 PM)Mahno Kirjutas:  Kui meie esivanemad oleks lähtunud sellisest kassitapjalikust loogikast, elaksime me siiamaale koopas ja sööksime erinevaid taimi ja loomi, mida on võimalik loodusest kätte saada. Miks mitte ka kasse, kui nad meie metsades elaks.

Tere!
Tänan mu postituse menetlemise eest! Jah, vabandan, see oli lihtsalt tühi loba koos mõningase aasimisega! Kipun vahel hoogu minema, oleks selle mõttetu postituse juba enne tahtnud ära kustutada, aga paraku ei ole mul vist jälle postituste muutmise ja kustutamise õigust...  Sad 
Lisaks pean häbiga tunnistama, et söön ka erinevaid taimi ja loomi, mida on võimalik loodusest kätte saada! Ja ei keevita ka!
Vasta

Ma mõistan, et ma ei sobi nüüd foorumi üldisesse meelsusesse ja peaks hetkel leidma võimaluse kassitapjale otse silme vahele põrutamiseks...

Aga ka mina aasisin ja ei mõelnud midagi halba. Tunnistan, et ka mina söön looduses leiduvaid taimi ja loomi ning tegelen korilusega.

PS kuidas see õige käänamine ikkagi käib? Kas kassitapp-kassitapu või kassitapp-kassitapja?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne