Keevitus

Lugesin deepl.com abil elektroda.pl foorumit ja seal küll midagi head ei kirjutatud.
Mujal ka kirutakse poola keeles, et varu- ega kuluosi pole ega tule, käis muruniidukite kohta.
Ühesõnaga tore kuni töötab, aga kui ei tööta siis viska ära. See käib muidugi kogu odava Hiina
kola kohta.

Huvitav kas siinsed Bester 190 kasutajad on rahul? Kaua teil aparaat on olnud
ja kui palju ning millega (elektrood, traat) keevitatud?
Bester 190 on ka ilmselt hiinakas, aga ma eelistaks seda Powermatile.
Vasta

Peened elektroodi ju võivad olla,aga nendega keevitamine nõuab mega keevitusoskust...Mul nt 2mm ja alla selle ei õnnestu elektroodiga keevitamine...Paksemaga saan igas poosis hästi hakkama.
Vasta

(24-10-2022, 23:35 PM)Kalts Kirjutas:  Huvitav kas siinsed Bester 190 kasutajad on rahul? Kaua teil aparaat on olnud
ja kui palju ning millega (elektrood, traat) keevitatud?
Bester 190 on ka ilmselt hiinakas, aga ma eelistaks seda Powermatile.
 Oman seda Bester aparaati, nüüd olen juba jupp aega kasutanud ka, keevitab tõeliselt hästi ja vahet pole kas elektroodi või traadiga. Proovisin ka ära 1mm täidistraadi huvi pärast, täiesti kasutuskõlblik asi kui tõesti gaasi ei ole, just paksema raua jaoks, aga sai ka plekki punktida, ei olnud väga hullu, midagi keevitamata küll ei jäänud. Autol karbi vahetuseks võtsin siiski rendist 10l ballooni segugaasi.
Vasta

Keevitusega said asjad selgeks.

Aga mis oleks mõistlikus hinnaklassis hea isetumenev mask? Panin korra poes 700eurise laiekraani pähe ja sain erinevusest enda omaga aru küll. Olen seni läbi ajanud mingi kitsa vaatepiluga 70eurisega, millega eriti midagi ei näe ja mille mark ei tule isegi meelde(deca wm31). Oleksin nõus ehk paarsada raha välja käima, et mitte rohkem pimedaks jääda ja rajale pihta saada. Kas sellise raha eest juba midagi asjalikku saaks?
Vasta

Lehel nr77 oli just neist juttu ja mõned soovitused ka.
Vasta

Lehel 77 on viide industar.lv poele mis müüb kvaliteetseid saksas toodetud (rinnert.de) messingjubinaid.
Internetipood Rinnertil on kuid jaeostjale nad kahjuks ei müü.
Vasta

Mina otsustasin, et teen ise keevitusaparaadi valmis.
Olen elektroonikaga 20a tegelenud ja lõin juppide hinnad kokku.
Tuleb odavam, kui poest kõva masin võtta, aga samas kallim, kui osta odav saast.
Samas keevitab ta sama hästi kui kõvem aparaat.

Ja iseehituse lõbu ja nauding muidugi ka.
Mul elektroonikadetaile sadades kilodes erinevaid, tuleb kuskil kasutada.

Aparaat on universaalne: MMA, MIG-MAG, TIG.
TIG vajab eraldi AC moodulit Alu keevituseks, mida plaanis hiljem teha, aga roostevaba jms saab keevitada niisamagi.

Mul hetkel vaja MIG keevitust rohkem.

Garaažis on ebays võetud hiina nikats, mis ainult pläriseb ja tatistab. Mõttetu aparaat. Sai kunagi ammu ostetud.
Seal võtan maksimaalselt jupid maha, mida saab taaskasutada.
Telwin bimax 4.165 sarnane saast

Korpus tuleb arvuti ATX korpusest (vedeleb neid jalus niipalju), kuna sinna hiinaka omasse ei mahu isegi suur 5KG keevitustraadi rull.
Trükkplaadid tulevad hiinast suure tõenäosusega. Lasen neil teha.
Kodus saaks ka teha triikrauaga ja laserprinteriga, aga liiga keerukad plaadid.
Pealegi näha on, et laserprinteri tooner hakkab otsa saama, aga trükkplaatide tegemise jaoks ei ole see hea asi.

Vaatab.
Hiinast pole muidu kordagi plaate tellinud, äkki proovin ära.
Hiinlased teevad plaate odavalt ja kvaliteet ülihea, ainus mis tõstab hinda on postikulu.
DHL ca 20-30€.
5 plaati (Hiinlaste miinimum): ca 5$

Trafod ja drosselid kerin ise.
Ainult teatud südamikud tuleb tellida, kuna neid mul lihtsalt pole. Aga need pole kallid, 12-15€ tk.

Kogu asja juhib mikroprotsessor ja kõike saab ekraanil seadistada. Ainult 2 nuppu.

Kui on huvi kellegil, siis projekti arenedes võin teha eraldi teema. Ei taha siin läbustada.
Vasta

Nii põhjaliku ja keeruka projekti jaoks peaks olema lausa eraldi DIY teema, et ei sumbuks muu teema sisse ära.

Huvi pakub kindlasti ning neile kes lugeda ei viitsi, tee palun pilte. 

Smile

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Krt! Aru ma ei saa miks need korralikumad keevitused on nii täis topitud nagu vaesema vallavalitsuse serverijaam?

Mille kuradiga need suuettevötete sajad ja tuhanded insenerid tegelevad?
 Milleks peavad tipptootjad enneolematut koodikirjutajate armeed kes kirjutavad udupeenelt salastatud ja masinast kättesaamatut koodi selleks et saaks -keevitada?

Mille kuradi pärast on vaja neid pulsse ja synergic ja muid mitte pähe jäävaid termineid et -keevitada?

Paar pilti ka 10 a vanast masinast. Milleks see kola sinna sisse kui aitaks trahvost, mönest transist ja türistorist-dioodist?

Ei saa aru….

[Pilt: AL9nZEXvOCD_suoG-4iLONiq9a87G_-2UvaYHj4Z...authuser=1]

[Pilt: AL9nZEWlxe-OFZIW4_RRvuWgqZEThDoqb-cJZj2E...authuser=1]
Vasta

(01-11-2022, 16:40 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Trükkplaadid tulevad hiinast suure tõenäosusega. Lasen neil teha.
Kodus saaks ka teha triikrauaga ja laserprinteriga, aga liiga keerukad plaadid.
Pealegi näha on, et laserprinteri tooner hakkab otsa saama, aga trükkplaatide tegemise jaoks ei ole see hea asi.

Vaatab.
Hiinast pole muidu kordagi plaate tellinud, äkki proovin ära.
Hiinlased teevad plaate odavalt ja kvaliteet ülihea, ainus mis tõstab hinda on postikulu.
DHL ca 20-30€.
5 plaati (Hiinlaste miinimum): ca 5$
 Ise tellisin EasyEDAs oma joonistatud kahepoolseid trükkplaate Hiinast, täitsa OK kvaliteet oli tõesti. Ma SMD asja ei tahtnud ning lihtne skeemike oli aga tundub et kõik jääb enese "joonistusoskuse" taha.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Kui see nüüd järjekordne "mersuniiduki" teema pole, jälgiks ka  Big Grin
(viimati tehti Maarjamaal keevitusi ise siis, kui midagi saada polnud. Nüüd on keevitusi nagu kirjuid koeri, vali millist tahad. Kui isetegemise tuhin suur, siis anna ainult minna!)
Vasta

Mu esimene CO2- keevitus, või siis moodsas keeles MIG/MAG koos MMA- ga (mitte see maadlusari, vaid elektroodiga keevituse võimalus) oli ühe kohaliku meistrimehe tehtud ja plekki keevitas mõneti paremini kui mu praegune ESAB- i trafomasin Origomig 340 pro vms. Puudusteks olid kehv reguleerimisvõimalus nii voolul kui traadi kiirusel, traadilt elektroodile ümberlülituse lüliti oli ka omatehtud trummel- lüliti ja tükkis aeg- ajalt ära põletama klemme. Traadi pool oli ka pisike vineerist tehtud algselt. Hiljem oli aparaat aastaid sõbra juures kasutuses, tema pookis sinna külge suurema pooliga traadiveo ja muid täiendusi, käpp ja kõri läksid ka vahetusse.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Mersuniiduki paralleel on asjakohane.
Ootame Avsk praktika ära - seni on kodanikul olnud palju mõtteid ja küsimusi garaaži ehitamisest, ehitamiseks pole aga läinud.
Ilmselt kehtib seesama "palju kära, vähe villa" ka muudes tegemistes. Vähemalt kuni päriselt midagi ette näidata pole.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(01-11-2022, 23:16 PM)rehepapp Kirjutas:  Krt! Aru ma ei saa miks need korralikumad keevitused on nii täis topitud nagu vaesema vallavalitsuse serverijaam?

Mille kuradiga need suuettevötete sajad ja tuhanded insenerid tegelevad?
 Milleks peavad tipptootjad enneolematut koodikirjutajate armeed kes kirjutavad udupeenelt salastatud ja masinast kättesaamatut koodi selleks et saaks -keevitada?

Mille kuradi pärast on vaja neid pulsse ja synergic ja muid mitte pähe jäävaid termineid et -keevitada?

Paar pilti ka 10 a vanast masinast. Milleks see kola sinna sisse kui aitaks trahvost, mönest transist ja türistorist-dioodist?

Ei saa aru….


Milleks neid transusid ja türastore sinna veel vaja on, kui saab ka ilma nendeta:


[Pilt: africanarcwelder.jpg]



Big Grin

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(02-11-2022, 09:10 AM)13piisab Kirjutas:  Ootame Avsk praktika ära - seni on kodanikul olnud palju mõtteid ja küsimusi garaaži ehitamisest, ehitamiseks pole aga läinud.
Ilmselt kehtib seesama "palju kära, vähe villa" ka muudes tegemistes. Vähemalt kuni päriselt midagi ette näidata pole.
Ei ole vaja nii negatiivne olla.
Pole enam vajadust ehitada, üürisin sobiva garaaži. Umbes 50 ruutu, tööstusvool mingi 32A. Ja hetkel sellest enam kui küll.

Kui garaažiehituse teemat siin foorumis lugeda, siis esitasin seal ka mõned küsimused oma fotode all. 

Keevitusega on asi teine. Vajadus selle järgi on ja ei soovi osta järjekordset kasutatud nikatsit.
Mulle meeldib ise asju ehitada. Mulle meeldib elektroonika ja kõik seonduv.
Lisaks on mul lademetes detaile, mis tuleb ära kasutada.

Ma olen 15a neid detaile kogunud, kokku ostnud, USAst, Hiinast, Venemaalt, Eestist jne. Olen ahne. Mul on neid detaile minu viieks eluks saada.
Minu põhimõte: Kõike on vaja, kõike läheb vaja.

Kui foorumi administratsioon vastu pole iseehituse teemadele, siis tuleb see teema ka.
Mulle siin vihjati, et moderaatorid ja administraatorid siin suht karmid.
Ei taha reeglite vastu ka minna oma teemaga.
Vasta

Iga huvitavat teemat on põnev jälgida ja isetegemise teemad ei ole küll need, mis mingite reeglitega vastuollu lähevad, seega pole siin põdeda midagi. Lisaks veel see, et need DIY teemad on sellised, kus loeb rohkem teemaomaniku sõna ja soov vajadusel teemat puhastada. Muidugi veel see, et siinne foorum on enam-vähem ainuke, kus need isetegemise teemad eriti teretulnud on.
Vasta

(02-11-2022, 09:10 AM)13piisab Kirjutas:  Mersuniiduki paralleel on asjakohane.
Ootame Avsk praktika ära - seni on kodanikul olnud palju mõtteid ja küsimusi garaaži ehitamisest, ehitamiseks pole aga läinud.
Ilmselt kehtib seesama "palju kära, vähe villa" ka muudes tegemistes. Vähemalt kuni päriselt midagi ette näidata pole.
Imo otsis kodanik ühes teises foorumis abilist, kes max 10€ eest kola keldrist garaaži veaks, sest endal puudub auto.
Vasta

Üritasin elus esimest korda 0,6 mm traadiga ja see oli täielik fiasko.
Lõpuks avastasin, et traat on poolil millegipärast nii lõtv, et pinge all maha kerides poob vahetevahel keerdude vahele kinni. Kuid see pole veel kõik, traadil on iga meetri takka tõmbamislained peal, viiliti valguse käes näha ja näpu vahel selgelt tunda. Kerisin umbes 10 m maha ja no lõppu ei paistnud ei ühel ega teisel, lainetavad lõigud kõikusid 2-3 kuni 20 cm ja ikka lõtv. Eemelist ostetud 5 kg tehasepakendis Inefil, olen ebameeldivalt üllatunud, sest pidasin INE-t n.ö. kindla peale minekuks.
Vasta

On keegi ukrainlaste Paton MIG-i pruukinud? Tehnilisi andmeid oskan lugeda ja pilte on kena vaadata, aga rohkem huvitaks kuidas need aparaadid peene traadiga õhukese plekiga hakkama saavad.
Vasta

Ennem kui 0.6 traadiga hullama hakkasid kas rullikuid ka vaatasid. 
Minu pisikesel kirjas 0.8 min.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne