Keevitus

Ahoi! Mis traati ja kui jämedat oleks hea kasutada 1mm roostevaba pleki jaoks? Kas gaasiks kõlbab CO2 või peaks olema mingi segu?
Vasta

Niipalju kui mul vanadest aegadest kogemust, siis analoogne töö sai kunagi tehtud 0,6 roostevaba traadi ja argooniga. Võimalik, et muud kombinatsioonid töötavad ka, aga sellega olen ise reaalselt asju kokku lasknud.

Ahja, veel tuli meelde - juhtus korra, kus ununes või ei viitsinud tavaliseks keevitamiseks kasutatud segu (sisaldas vist 60% Ar + veel mingit pahna) roostevaba jaoks argooni vastu vahetada. Üllatus, üllatus - toimis ka üsna eduliselt! Niiet võib proovida: kui seguga ei toimi, siis argooniga saab kindlasti. Traat oli igal juhul roostevaba Smile
Vasta

Roostevaba keevitatakse kasutades kaitsegaasina argooni. CO2 ei kõlba. Kui materjali (1mm plekk) järgi oletada, siis on ilmselt oluline ka keevituse välimus. Sel juhul ei kõlba MIG keevitus üldse - pritsib kui kurat. Ilusa keevituse roostevabale materjalile saab TIG kasutades.
Vasta

Tänud vastuste eest. Välimus niivõrd oluline pole, küll aga peaks enam-vähem hermeetiliseks saama. Täpsemalt siis mesi ei tohiks läbi joosta. Seni kogemus näitab, et mesilasvaha tihendab üsna hästi ära.
Vasta

Kui suurt tünni keevitad?

Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta

(12-01-2012, 16:18 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  Kui suurt tünni keevitad?

Hetkel on plaan teha vann, kuhu 40 kärjeraami lõdvalt ritta mahuks. Pikkust tuleb siis kusagil 2 meetri alla.
Vasta

Vaja oleks masin sättida 3-le faasile 400v
Manuaalis asi küll seletatud, kuid võhikule segaselt.
Kas ja kuidas peaks juhtmed ringi tõstma?
manuaal; http://www.aianduskool.ee/attachments/ar...00TELW.pdf
[Pilt: telwin.jpg]
Vasta

See keevitus toimib 400V asendis 2 faasi vahelisel(vaja ainult kahte faasi, üks jääb kasutamata) pingel 400V. Pistikus ühendada 2 juhet faasidele ja kolla-roheline kaitsemaandusse. Nii seal juhendis kirjas.
Vasta

(15-07-2012, 20:46 PM)seeteine Kirjutas:  See keevitus toimib 400V asendis 2 faasi vahelisel(vaja ainult kahte faasi, üks jääb kasutamata) pingel 400V. Pistikus ühendada 2 juhet faasidele ja kolla-roheline kaitsemaandusse. Nii seal juhendis kirjas.

Siiski jääb arusaamatuks kuidas ja millised otsad ühendada.
Kas pistikus kaks juhet ühe otsa alla või eraldi + maandus?
Saan asjast aru nii;
1. vaja kolme otsaga pistikut(kaablil kolm soont)
2. juhtmed pistikus ühendan kõik eraldi otste alla (faas 230v+faas 230v+maandus,null

3. pistikupessa vean kaks faasi 230v+230v+maandus,null



Vasta

juhend kirjeldab kehvasti, aga üldiselt ütleb, kuis on - maandus jääb paika, nulli asemel kasutad teist faasi:
---
400V 50 Hz toite puhul:
 kasutatakse seadme toiteks kahte faasi.
 Kollase-roheline juht ühendatakse kaitsemaandusega.
---
uba on, et faasi-nulli vahel on 230V (RMS ehk efektiivväärtus), aga kahe faasi puhul võnguvad kaks (suvaliselt valitud) pingesiinust alati teineteise suhtes 120 kraadi vahega ning nende vahel moodustub eri faasis olevate võnkumiste tõttu juba 380V RMS-pinge. Koolitrigonomeetria mulle paugust piisavalt meelde ei tule, aga taolise 380V annab "ruutjuur kolmest korda 220V" (märk ei ole oluline), niiet seda ruutjuure-väärtust või tema pöördväärtust andev sin-cos-tan on selle "faasimängu" kirjeldamises sees.

edit: pistik võta ikka sobiv 3f oma. Üks faas ja N jäävad lihtsalt ühendamata.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Kui on jahutusventilaator, vaata et see alati nulli ja faasi vahele jääks. Siis ümberlüliti piirdepolt välja ja võibki töötada. Sain kunagi soodsalt osta laialilammutatud Telwin`i keevitustrafo, sest kauplus ei jaganud seda ventilaatori läbipõlemise põhjust...
Vasta

Ei soovita 220V pesasse 380V sisse lasta, et saaks mugavalt kasutada 220V jaoks mõeldud pistikut. See oleks lõks, mis tavaliselt ka oma otstarbe täidab, st. kunagi kindlasti kinni langeb. Millist kahju ta teeb, oleneb asjaoludest. Lihtsam variant - lapselaps 5-aastane, pistab sinna toast toodud laualambi pistiku ja saab ehmatuse osaliseks pirni lõhkemisel. Välistatud pole tulekahju. Oleneb, mis sinna pistetakse ja järlvalveta jäetakse.
Seetõttu: kasuta ainult viie kontaktiga pesa, mis on ette nähtud 380V pingele või sellist, kuhu on võimatu kohvikeetjat ühendada.
http://www.google.ee/search?q=pistik380V...04&bih=945
Ülemises reas küllalt valikut.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Tänud nõuannete eest!
Sai pandud viie otsaga pistik ja esimene keevituski tehtud.
Sulatab päris hästi ja õmblus jääb ilus ühtlane. Varasema 220v-ga ei anna mitte võrreldagi.
Vasta

Äkki kellegil Pärnus co keevitust pakkuda?
või tuleks oma keevitusega külla mulle € eest?Smile kulutarvikud ostaks ise. Ühte vanakooli audit oleks vaja keevitada.


Rainer
Vasta

Vähese kogemuse tõttu ei oska võrdlusmomenti tuua aga see aparaat toimib minusuguse algaja käes küll ideaalselt: http://www.ebay.de/itm/MTS-200-3in1-Inve...3a70f5f669

Suurimaks plussiks on see, et töötab ideaalselt kehvas vooluvõrgus. Kuna tegu on invertertüüpi MIG-iga siis kasutegur on suur, mistõttu saab suhteliselt suurt voolu läbi väikese kaitsme ajada.

Oksjonilt saab selle pilli 330€ - 360€ euroga (+15€ post).
Vasta

Tere alar1. Kahju, et Sa ei ole jõudnud lugeda läbi kogu teemat k e e v i t u s e s t... Sinu isiklikule probleemile (keevitusest) on raske leida lahendust siin avaldatud andmete põhjal. Sad See "vajab putitamist" ei olegi nii lihtne, kui Teile, kes sädeme ( sepa kirbu) lendu lasevad aparaadist, mis küla pealt korjatud igaks juhuks... See ei ole keeevitus. Siin on tarvis õppida Füüsikat ja Elektrotehnikat ja tunda metallide koostist. Kui tahad k o h e "keevitada "ja ilusaid õmblusi ise õppida, siis tuleb ka raha välja käia ja asine töökorras aparaat soetada. Parimate soovitustega
Margus.
Ps. Vanasti sepad keevitasid vankri assid kokku sepa ääsil. Kui mõned sõnad tundmatud. kasutage Wikipeediat....Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(24-10-2012, 23:23 PM)meli666 Kirjutas:  ...Alajaamast kah. Päris nii see pole, et tutvustega ainult asjad liiguvad. ...
Aastaid kuskil 3 vast tagasi sai hädaldatud mitmeid kordi klienditeeninduspunktis ja mingi aja pärast paigaldati aparaat kilpi nädalaks ilmselt siis pinget mõõtma ja salvestama. Läks mingi aeg edasi, tehti projekt ja nüüd sügisel tekkiski viimasel pildil olev "mesitaru" aia taha...
Olen kah ikka kaevanud ja mulle isegi ei paigaldatud mingeid mõõtmeseadmeid. Sain pikka aega nn soodushinnaga elektrit halva kvaliteedi tõttu ja lõpuks läks katkestuste eest tagasiarvestuste tõttu EE automaatne arvete arvutamise proge lolliks, kuna polnud ette nähtud, et EE on mulle võlguBig Grin Kusagil poolteist aastat ei tulnud üldse arveid ... Lõpuks aasta-poolteist tagasi tekkis ka uus mesipuu külaserva. nüüd kiusan EE edasi, et nad ka liini korda teeksid, mitte nii nagu praegu: kui tugevam iil raadio (tühja ämbri vms) õues pikali lükkab, siis on ka elekter lännu, kuna traadid käisid korra kokku. Tuleb remondimeeste auto ja lükkab alajaamas kaitse uuesti sisse ja kõik korrasSad
Vasta

Tere
Mul on ainult üks küsimus, milline aparaat sobib kõige paremini auto-väljalaske keevitus ja parandus töödeks. Ei ole mass-töö.

Ja veel-leidsin garaazist vedelemas sellise elektri keevituse-220-lt.
pioner T185 küsimus olekski, selline mida sellega saab keevitada...
ELEKTROODI LÄBIMÕÕT (mm) KEEVITUSVOOL
1,6mm 25-50
2mm 40-80
2,5mm 60-110
3,2 mm 80-160
4 mm 120-180

Ettetänades.Smile

Hingega keevituses....
Vasta

Uskumatu viitsimine ikka asju keeruliseks ajada enda jaoks. Isetehtud ja vene päritolu keevitused...

Mina ostsin endale umbes 2005.a. paiku Telwin 161/1. Ühefaasilise. Kõik need seitse aastat kuni Automoto foorum pole ikka veel kollektiivselt järeldusele jõudnud, milline ikka on see päris õige ja hea aparaat, olen mina sellega keevitanud. Autosid, torusid, summuteid, raame, kõike muud mida vaja. Mu võidusõiduautos on isikliku naha terviklikkuse suhtes vägagi kriitilised istme ja turvavööde kinnitused puhtalt selle vapra aparaadi abil kinni praavitatud. Paljud stardid oleks nii mul kui teistel startimata jäänud, kui see aparaat poleks kaubikus alati kaasas. Kõik mu garaažikaaslased on ka keevitanud, alguses oli küll üks jörmim masin ka, aga kui see jukerdama hakkas, ei viitsitud seda enam putitada, kuna Telwin on seljale mugavam ühest nurgast teise lohistada. Paljud mu sõbrad on käinud minu juures keevitamas. Ja lähipäevil lähen ma ilmselt ja keevitan jälle, ja nii ilmselt veel seitse või rohkemgi aastat, sest aparaat ei näita mingeid väsimuse märke.

Edu jalgratta leiutamisel!
Vasta

Ise kasutan samasugust, väike mudelinumbri erinevus vist oli...
Kõik tööd teen ära, ka pidevat ja pikemat keevitustööd. Samuti, ei maksnud ta palju, lagunend pole. Oma lollusest lõhkusin kord kõri ära vaid.



Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne