Keevitus

Nüüd on siis selle maski saaga lõppenud. 
Sai tellitud hiinast selline asi- http://www.aliexpress.com/item/Replacebl...09125.html
Kuna selliste näitajatega mask eestis maksis keskeltläbi 60eur siis hiinast tellides ainult elektroonika ja mask jääb vana saan selle kätte ikka odavalt, tervelt 43 raha hoian kokku ja vahetamine võtab aega maks 1minut. Vanast maskist peaks tumenemine olema 3korda kiirem mis suht hea. Arvestades hiina hinda siis peaks olema palju kvaliteetsem kraam kui see mida siit poest saab terve maskina pluss kaupmehe hiigelkasum sama hinna eest.
Ja muidugi patareid on juba vahetatavad mis on meie kaubandusketis soodsatel maskidel haruldane Ja lõpuks on siin müüdavad maskid ka kõik samamoodi hiinas tehtud nii footonid kui patronid 
Vasta

 Keevitusmaskiks kasutan sellist asja :http://www.stokker.ee/p:2123679/isikukaitsevahendid/keevitusmaskid/isetumenevad-keevitusmaskid/keevitusmask-kmpl-speedglas-100v-isetumenev-din-8-12   
Ostsin aastaid tagasi Stokkerist pooleteise tuhhi eest, sooduskampaania oli. Usun et see on kvaliteet toode ; ei kilka siin et mul palju raha on  või midagi, lihtsalt... silmadega ei mängita krt.  Smile  Ja rellakal on ketta kate alati peal.

Olge tublid!
Vasta

Näitajate järgi peaks minu uus maski klaas olema 3 korda kiirema reageerimisajaga kui see speedglas mask vaateväli on sama ja tööaeg on 1500 asemel 1000tundi ning filter on tumedam... ja hind on 10 korda soodsam, kui hiina lehel surfasin, siis oli seal ka selline speedglas taolise väljanägemisega mask maksis seal 45 raha  ainult kui õigesti meeles
Vasta

Hiina mask on ilus ainult paberil.
Vasta

Siit ostad ju sellesama hiina maski, lihtsalt 10kordse hinnaga

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Mitte, et see midagi tõestaks aga kiri mu Speedglas filtril ütleb Made in Sweden. Samas ega me keegi ei tea kuidas erinevad maskid meie silmi mõjutavad, ainus mida adume on kasutusmugavus, e. vaatevälja suurus, läbipaistvus heledas olekus, jne. Huvitav oleks sellise seltsimehe kommentaar, kes kaheksa tundi järjest viieste elektroodidega säristab; et kas on õhtul teine tunne kui oled selle või tolle maskiga keevitanud. Speedglas on vist domineeriv meil ehitus ja metallisektoris, ega naljalt muud maski kusagil ei näe. Eks tegin oma valiku kah selle järgi "mis kõigil teistel on" Big Grin , mitte et oleksin mingeid tehnilisi andmeid uurinud.                                                                      


Deville, mida tähendab Karateturbo-kolm purki ja tigu? 


Mida keevitajale soovida,       Cool säde põue ?
Vasta

Allkiri vist tähendas seda:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=45959

Aga teemasse, ise ma paraku polegi vist kiirusklaasiga keevitanud eriti(proovinud kunagi siiski olen), hiinakatega aga küll.
Tuline öigus, et keegi meist ei tea kuidas see silmadele möjub, ja kuna ma ei keevita järjest 8t siis ilmselt ei saagi teada.
Enda hiinakas on vist 10a vana vms, järgmise ostan töenöoliselt ka sealtkandist aga suurema illuminaatoriga.
Keevitajale soovitaks veel ka pölevat rauatükki körvaSmile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

sääduse järge oli vist nõnna, et selle "meid in ..." kirja panemise õigus on sellel, kelle maal kõikse suurem osa rahalisest väärtusest tekib. seega kiireklaasi kontor ostab hiinast näiteks kümne rahaga ja müüb edasi ütleme seitsmekümnega poodnikele ja ongi temal õigus oma sveeden peale kirjutada.
Vasta

Oman kogemust kunagi ammusest ajast kvaliteet maskiga ja tänapäevase odavhiinlasega ja võin öelda, et kui 8h järjest 400A juures susistada, siis eelistan esimest maski ja kui võimalik, siis üldse klaasist maski.

Odavhiinlased kipuvad aeajalt otsustama, et sa enam ei keevita ja lasevad klaasi vilksamisi heledaks. Punktimise juures, kui seda palju ka veel, väsitab silmad rohkem ära kui tava klaas. Esimene päikesejänku tuleb ikka läbi. On küll lühike ja seda ei pruugi nähagi, aga mask peab ju kuidagi reageerimiseks infot saama ja kas ta jõuab valgusest kiiremini reageerida on kaheldav. Lahendus on nupuvajutamise hetkel silmad kinni panna. Elektroodiga, eriti kui kehvad süttijad, on natuke tüütu.

Tava klaasiga punktimisel saab kasutada oma mälu ja tunde järgi kõik punktid omale kohale saada ilma maski koguaeg kangutamatta. Selle juures ei pea olema masstoodang. Võimalik, et see on pideva tööga kaasa tulnud oskus.


Säde silma!

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Maskil ja maskil on tõesti vahe sees.Endalgi kodus Speedglasi mingi 9000 seeria kõvem mudel.Toimib küll.Olgu nüüd asja juurde.Tööl sai proovitud ka igasuguseid maske,mis välja tuli, slle suure klaasiga põleb mehel nägu ära,odavaga jäävad silmad valusaks ja lihtsalt lampi ütleb lepingu ülles.Nüüd on enam vähem kõik sellised maskid 
Optrel e680,vanemad Optreli maskid on ka head aga elu iga umbes 4 aastat, patarei vahetamis võimalus puudub.Optrelil on olemas lõua kaitse nahast ja üleni müts õlgadeni mis kaitseb põlemise vastu kui lased ala 300A järjest no nii 7 tundi.Ilma kippuvad nägu ja kõrvad ära kärssama.Ja Esabi maskid on ka täitsa ok.Pidage meeles pime on kehva olla,selle odava hiinaka asemel ostaksin tavalise Würthi maski.
Vasta

Mis silmanägemine... tähtis on praegu raha kokku hoida. Tervel xx eurot. Pensionipõlve silmanägemine on mökudele...

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Hea sõber oli keevitaja terve tööl käimise aja,õppis isalt,mehel aastaid 34 ja nüüd ühest silmast peaaegu pime.Töö oli kaheksa tundi pävas,õpetas mind ka keevidama.Tean kogu selle loo üksik asju.Ei ole see hiinakas hea.Algu aastatel oli mehel pohh mis asi peas,pea asi,et tumedaks läheks. nüüd on aga tulemus on pensist kaugel siin AS eesti vabariigis.
Vasta
Photo 

Mees on meil ikka tööl aga mitte keevitajana.pilt tehtud tööst[attachment=53379][attachment=53379]


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

Kui 8 tundi päevas lasta siis jah võib kiirklaas või lincoln hea olla, kuid 1-2 korda aastas keevitamiseks ei näe asjal pointi, ja minu keevitusvoolud jäävad kaugele 300 amprist, pigem 120amprit. Ja eks hiinlasel ja hiinlasel on ka vahe. Mina otsisin omale kõige kallima hiina klaasi välja, oleks olnud võimalik ka tellida 4 korda odavam, kuid vanasõna on meeles- Mida vähem maksad seda vähem vastu saad.
 Paljas klaas hiinas maksis samapalju kui 2 aastat tagasi eestist ostetud mask.
Hiinlased oskavad teha kvaliteetseid asju, aga neid ei saa lihtsalt odavalt... Kui oleks ülearust finantsi siis muidugi ostaksin omale miski 400eur maksva maski, kuid minu keevituski maksab vaevalt 200eur Big Grina
 Vana hiinlasega polnud silmad valusad terve päeva keevitamisest, praegu aga keevitasin selle madei germani kaasa tulnud käeshoitava tavalise klaasiga ja no silmad valutavad.
Eks kui 3nädala kuni 2kuu pärast kohale jõuab ja pikem keevitus ette tuleb annan teada kuidas silmad selle vastu võtsid
Vasta

(02-05-2015, 22:42 PM)margopyks Kirjutas:  Hea sõber oli keevitaja terve tööl käimise aja,õppis isalt,mehel aastaid 34 ja nüüd ühest silmast peaaegu pime.Töö oli kaheksa tundi pävas,õpetas mind ka keevidama.Tean kogu selle loo üksik asju.Ei ole see hiinakas hea.Algu aastatel oli mehel pohh mis asi peas,pea asi,et tumedaks läheks. nüüd on aga tulemus on pensist kaugel siin AS eesti vabariigis.

Kaks küsimust:
 - kuidas sõbral selle hiinlasega keevitamisega oli, kas päeva lõpus andis tunda, et silmad haiged? Või ei andnud ja mõjus nii tasapisi, et aru ei saanud, aga "päike" tegi vaikselt oma tööd?
- kuidas EV asjasse puutus või miks see ette jäi?
Vasta

Väga kohatu on võrrelda mingit iinlaste noname maski kvaliteetse sertifikaate omava speedglas maskiga.
Speedglas maskil on garanteeritud, et sealt ei tule uv ja muud kahjustavad kiirgused läbi aga hiinlasel ma selles kindel ei oleks.
Meil on elujooksul kasutada ainult 1 paar silmi ja seda tasuks hoida, nagu siin juba eelnevalt mainiti, et pime on jama olla!
Vasta

Uurisin oma maski ja leidsin sellise kirja: AWELCO HELMET 2000E. Kas tegemist on "normaalse" Asjaga? Mask ise tulnud, ei tea hinnaklassi ja nii vana enam uuena ei müüda.
Ja teine küsimus, kas pool aastat puhanud maskil on hämaras reageerimiskiiruse langus normaalne? Eile õhtul täheldasin viimaste õmbluste juures jäneste läbitungi. Tööd olin selleks ajaks teinud paar tundi, sellest keevitusaega u veerand.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(05-05-2015, 11:21 AM)Marko Kirjutas:  Uurisin oma maski ja leidsin sellise kirja: AWELCO HELMET 2000E. Kas tegemist on "normaalse" Asjaga? Mask ise tulnud, ei tea hinnaklassi ja nii vana enam uuena ei müüda.
Ja teine küsimus, kas pool aastat puhanud maskil on hämaras reageerimiskiiruse langus normaalne? Eile õhtul täheldasin viimaste õmbluste juures jäneste läbitungi. Tööd olin selleks ajaks teinud paar tundi, sellest keevitusaega u veerand.

Tüüpiline hiina pask. Võibolla on patarei tühjavõitu või on seaded paigast ära?
Vasta

(05-05-2015, 11:21 AM)Marko Kirjutas:  Ja teine küsimus, kas pool aastat puhanud maskil on hämaras reageerimiskiiruse langus normaalne? Eile õhtul täheldasin viimaste õmbluste juures jäneste läbitungi. Tööd olin selleks ajaks teinud paar tundi, sellest keevitusaega u veerand.
mu Speedglass muutus uimaseks, kui katteklaas tuhmus. Viimase otsa tuhmumise tegi suht järsku - puhastasin katteklaasi nitrolahustiga ja loodetud nähtavuse paranemise asemel läks pilt hullemaks.
ehk siis vaata üle, kas sensorid saavad kenasti UV kätte - kui mitte, ei oska nad ka tumenemist juhtida.

oma maski valisin ksf autojuhiga sarnaselt mõeldes. Lisaks tervisele on mul kriteeriumiks ka võimalik varuosa saadavus 5..10a perspektiivis - hobiriistad saavad ju vähe kasutamist ja otsene kulumisamortisatsioon on väike. Kallimatel ja-või brändiriistadel ja-või nn profiriistadel on üldiselt varuosa paremini ning kauem saada.

kui soetaksin praegu maski, võtaksin lausa õhuvõtu / filtriga variandi - nt rattakoopas toimetades tahaks hingata paremat õhku.

(03-05-2015, 15:59 PM)autojuht Kirjutas:  Speedglas maskil on garanteeritud, et sealt ei tule uv ja muud kahjustavad kiirgused läbi aga hiinlasel ma selles kindel ei oleks.
Meil on elujooksul kasutada ainult 1 paar silmi ja seda tasuks hoida, nagu siin juba eelnevalt mainiti, et pime on jama olla!

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

See leht
http://awelco.com/sales-agents
annab mingi seose Itaaliaga...
Patarei koht tuleb alles üles otsida, samas täna päeval töötas korralikult jälle. Läbi paistab hästi, ei ole klaas otsas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne