Keevitus

Ju siis on veel neid ,peale minu ,kes viplala huumorile pihta ei saanud.Smile
Peab tema kirjutised järjest üle lappama ,ehk selgub järjepidevus.Smile
Vasta

Mine parem keevita auto all sumbutit ja saad aru allergia olemusest.
Vasta

(16-06-2019, 23:44 PM)motamees Kirjutas:  Mine parem keevita auto all sumbutit ja saad aru allergia olemusest.

Seilasime ,teame ,mis on keevitamine . Big Grin Big Grin Siin ongi see teadmatuse vili.Keegisoovitab humoristist aru saada ,teine õpetab rauamehele sumpsikeevitust.Smile
Vasta

Lähipäevil kasutan keevitamiseks sellist: https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-...1606368859
Ja elektroodideks Omnia 46.
Eks paistab kuidas välja tuleb, keevitan väga harva, viimati hoidsin elektroodi käes umbes aasta tagasi ja varasemgi kogemus on üsna väike, iga aasta pole ette tulnud. Paar aastat tagasi on üks algtaseme koolitus läbitud. Ma ei ole väga kindel, kui palju sellest midagi paremaks muutus, aga mõne tunni sai elektroodiga lastud, võrreldes varasema kogemusega (ka võibolla mõni tund) vähemalt ajalises osas üsna märkimisväärne edasiminek. Big Grin
Eks annan tagasisidet.
Vasta

elektroode on poes palju. Millised need õiged on? Rolleyes
Vasta

(28-06-2019, 23:53 PM)veix__ Kirjutas:  Lähipäevil kasutan keevitamiseks sellist: https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-...1606368859
Ja elektroodideks Omnia 46.
Eks paistab kuidas välja tuleb, keevitan väga harva, viimati hoidsin elektroodi käes umbes aasta tagasi ja varasemgi kogemus on üsna väike, iga aasta pole ette tulnud. Paar aastat tagasi on üks algtaseme koolitus läbitud. Ma ei ole väga kindel, kui palju sellest midagi paremaks muutus, aga mõne tunni sai elektroodiga lastud, võrreldes varasema kogemusega (ka võibolla mõni tund) vähemalt ajalises osas üsna märkimisväärne edasiminek. Big Grin
Eks annan tagasisidet.

Olen sama keevitust juba 5 aastat omanud ja ei oska midagi ette heita, palju ei kasuta ka - umbes 10 kg elektroode aastas. Alusatsin täitsa nullist keevitamise õppimisega selle masinaga.

(29-06-2019, 08:03 AM)pannkook Kirjutas:  elektroode on poes palju. Millised need õiged on? Rolleyes

Eks see vist kõik kasutaja valik ja mis tööd vaja teha, ma tavaasju keevitan esab ok 46.00 ja nii öelda tähtsamaid asju remontelektroodiga ok 68.81, süttib väga hästi ja lihtne keevitada, hind ainult 3-4 korda kallim 46.00-st. Elektrood ise roostevaba ja kannatab ka malmi lasta.
Vasta

Kult :
Eks see vist kõik kasutaja valik ja mis tööd vaja teha, ma tavaasju keevitan esab ok 46.00 ja nii öelda tähtsamaid asju remontelektroodiga ok 68.81, süttib väga hästi ja lihtne keevitada, hind ainult 3-4 korda kallim 46.00-st. Elektrood ise roostevaba ja kannatab ka malmi lasta.


Sama siin .kui ikka hobikeevitust teha (pean silmas elektroodide kulu ja hinda) ,siis rostfree parim valik.Sulab ,süttib paremini ja keevitab igat sodi (peale Al ,Cu)
Vasta

mul kulub pakk paari aasta peale. Siinkohal pole mõtet koonerdada.
Kust neid saab? Big Grin
Vasta

(29-06-2019, 21:49 PM)pannkook Kirjutas:  mul kulub pakk paari aasta peale. Siinkohal pole mõtet koonerdada.
Kust neid saab? Big Grin

Rakveres olen ostnud Feb-ist, aga Alas-Kuul-ist saab ka
Vasta

(16-06-2019, 22:59 PM)linnuke Kirjutas:  On minu huumorimeelega nagu on ,aga tõsimeelsed vastused ja soovitused selle peale on ju lausa totakad . Smile

Need vastused võivad veel diibima huumori rubriigist olla, aga sina jäid konksu otsa : ))
Vasta

(29-06-2019, 12:34 PM)Kult Kirjutas:  
(28-06-2019, 23:53 PM)veix__ Kirjutas:  Lähipäevil kasutan keevitamiseks sellist: https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-...1606368859
Ja elektroodideks Omnia 46.
Eks paistab kuidas välja tuleb, keevitan väga harva, viimati hoidsin elektroodi käes umbes aasta tagasi ja varasemgi kogemus on üsna väike, iga aasta pole ette tulnud. Paar aastat tagasi on üks algtaseme koolitus läbitud. Ma ei ole väga kindel, kui palju sellest midagi paremaks muutus, aga mõne tunni sai elektroodiga lastud, võrreldes varasema kogemusega (ka võibolla mõni tund) vähemalt ajalises osas üsna märkimisväärne edasiminek. Big Grin
Eks annan tagasisidet.

Olen sama keevitust juba 5 aastat omanud ja ei oska midagi ette heita, palju ei kasuta ka - umbes 10 kg elektroode aastas. Alusatsin täitsa nullist keevitamise õppimisega selle masinaga.
Proovisin siis ära. Umbes 45 elektroodi (2,5 mm) läks. Omale tundus päris palju kuna üldiselt keevitan nii harva ja väikeseid asju, et varasemalt olen vist umbes sama koguse ära kulutanud aastaga. Big Grin Keevitasin 3 mm letmetalli ja 20x20 nurkrauda (see vist oli ka 3 mm). Ainult kiidusõnad tulevad nii aparaadi kui elektroodide kohta. Smile Kui peaks tekkima vajadus omale osta, siis ostaksin selle aparaadi küll ja poleks mõtet hakata ka mingeid teisi elektroode katsetama.

Pildil on nurkraud lehtmetalli peale keevitatud. Kokku lasin u. 2 m nurkrauda niimoodi.
[Pilt: w89CHK.jpg]
Vasta

(29-06-2019, 12:34 PM)Kult Kirjutas:  
(28-06-2019, 23:53 PM)veix__ Kirjutas:  Lähipäevil kasutan keevitamiseks sellist: https://www.stokker.ee/inverterkeevitus-...1606368859
Ja elektroodideks Omnia 46.
Eks paistab kuidas välja tuleb, keevitan väga harva, viimati hoidsin elektroodi käes umbes aasta tagasi ja varasemgi kogemus on üsna väike, iga aasta pole ette tulnud. Paar aastat tagasi on üks algtaseme koolitus läbitud. Ma ei ole väga kindel, kui palju sellest midagi paremaks muutus, aga mõne tunni sai elektroodiga lastud, võrreldes varasema kogemusega (ka võibolla mõni tund) vähemalt ajalises osas üsna märkimisväärne edasiminek. Big Grin
Eks annan tagasisidet.

Olen sama keevitust juba 5 aastat omanud ja ei oska midagi ette heita, palju ei kasuta ka - umbes 10 kg elektroode aastas. Alusatsin täitsa nullist keevitamise õppimisega selle masinaga.

(29-06-2019, 08:03 AM)pannkook Kirjutas:  elektroode on poes palju. Millised need õiged on? Rolleyes

Eks see vist kõik kasutaja valik ja mis tööd vaja teha, ma tavaasju keevitan esab ok 46.00 ja nii öelda tähtsamaid asju remontelektroodiga ok 68.81, süttib väga hästi ja lihtne keevitada, hind ainult 3-4 korda kallim 46.00-st. Elektrood ise roostevaba ja kannatab ka malmi lasta.
Kus muidu 68.81 ostnud oled? Alaskuulis pole hinnakirjas, kuigi nad on ESAB maaletoojad.
Vasta

(01-07-2019, 07:49 AM)pid=\479652 Kirjutas:Kus muidu 68.81 ostnud oled? Alaskuulis pole hinnakirjas, kuigi nad on ESAB maaletoojad.

Siiamaani Febist saanud, letihinnast mingi 15% alla ka tehtud, arvatavasti Alas-Kuul-is kallim.
Vasta

Mainin enda poolt viimati kasutatud elektroodide kohta ka seda, et neil oli soovitatav elektrood "miinusesse" ühendada, muidu üldiselt elektrood "plussis" on nagu vist enam levinud, mingist ajast vähemalt on meelde jäänud
https://www.stokker.ee/kelektrood-omnia-.../116654755
Mulle väga meeldisid, kergelt süttisid, ka poolikut elektroodi süüdates, šlakk ei olnud eriti paks ja kõvasti kinni, nagu varasem kogemus mõne teisega on olnud. Muust seisukohast ei oska hinnata, kindlasti proff meelitab ilusama õmbluse välja kui mu pildil (ise jään rahule arvestades väikest kogemust ja harva kokkupuudet), aga antud juhul ilu ei olnud ka väga prioriteetne.
Vasta

Käpp läheb miinusesse üldiselt roostevaba el .ga .Kas oli CU miga ehk ka ,täpselt ei mäleta ,see rohkem malmi keevitajate rida.
Vasta

https://app.alibaba.com/dynamiclink?touc...cene=buyer
EI tea kas on sitem masin kui kohalike müüdav uhke nimega 1000 eurone masin
Tekkis sportlik huvi hiinlastelt tellida keevitusaparaat....
Vasta

500 eest saab teiselt poolt lahte juba nii mõndagi asjalikku. Mina näiteks soetasin täitsa viisaka Migatronicu, 200A 3faasi. 300 euri, millest sai käbemaksu ka maha arvata. Tasub kuulutustel silma peal hoida.


=adv_search&PL[0]=advSearch.php?brand_type=tyokoneet@ad_status=@more=more?id=14705280@tb=tmp_find_agent&sortCol=price&ord=ASC]www.nettikone.com

www.tori.fi
Vasta

Nägu hakkas ketendma, nina, noh see on niigi punane. Algul süüdistasin päikest. A siis tuli meelde, et üleeile sai Svestra Centri akutõstuki kahvliraam rullikutekronsteinilt plasmaga lahti lõigatud(et traktori-kun`i jaoks eurokinnitused keevitada). Keevitusmask, üleüldse igasugune näokaitse oli maha jäänud. Kurjam, nüüd näen välja kui Tsernobõlis vabatahtlik. Ilmselt plasmaga alfa-beeta-gamma-röntkenikiirgust rohkem kui Mig keevitusel. Elame üle, aga õpetuseks küll.
Vasta

(16-06-2019, 12:07 PM)viplala Kirjutas:  Oskab keegi öelda, kas on võimalik kuskilt osta allergia vaba keevitust? Mul on juba aastaid nahaga probleem. Iga kord kui auto all sumpsi lühikeste pükste väel keevitan, tekivad üle terve keha punased täpid.

Sul on vist kasutuses sama keevitus mis minulgi...samamoodi lööb igakord see allergia välja...
Vasta

FB-s hakkas ZAK keevituse kuulutus silma.

Peaks olema T40 mootoriga see. Mille jaoks nii jõhkrat keevitust kasutati?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne