Keevitus

(11-12-2019, 21:55 PM)Mart69x Kirjutas:  On teatuid töid kus kraapimise TIG on otstarbekam kui kõrgsagedus süütega TIG ja võib päästa väga suurest rahalisest välja minekust.

Enda harimise mõttes, et mis töödega tegu?
Kuna mul on olemas Kemppi elektrood inverter, siis sai mingi aeg ka TIG käpp juurde vaadatud, et seda roostevaba keevitamisel kasutada.
Aga ei saanud kuidagi selle kraapsüütega keevitada. Volframi ots jäi naksti detaili külge alustamisel ja ots jälle murdunud.
Eks ta minu viga ole, näinud kuidas profid muuseas ilma kõrgsüüteta leegi üles saavad.
         
Vasta

Mina olen kasutanud Stokkerist pärit Binzeli komplekti. Kui naksti kinni jääb tahab rohkem harjutamist saada Smile Roostevaba jaoks soovitan kindlasti gas lens tüüpi düüsi kasutada, tunduvalt lihtsam puhast tulemust saavutada.
Vasta

Probleem tekib siis kui keevitatav detail on mingi süsteemi osa, mis sisaldab elektroonikat ja eriti tundlikud on selles suhtes igasugu andurid, blokid jne. Kõrgsagedus süütega võib seal väga palju kurja teha ja mõttekam oleks kasutada kraape käivitust. Levinud kohad on igasugu toiduaine tööstuste liinid kus kõrgsageduse käivitusega on jama kokku keeratud, millest alguses arugi ei saa.
Vasta

(11-12-2019, 23:25 PM)meli666 Kirjutas:  
(11-12-2019, 21:55 PM)Mart69x Kirjutas:  On teatuid töid kus kraapimise TIG on otstarbekam kui kõrgsagedus süütega TIG ja võib päästa väga suurest rahalisest välja minekust.

Enda harimise mõttes, et mis töödega tegu?
Kuna mul on olemas Kemppi elektrood inverter, siis sai mingi aeg ka TIG käpp juurde vaadatud, et seda roostevaba keevitamisel kasutada.
Aga ei saanud kuidagi selle kraapsüütega keevitada. Volframi ots jäi naksti detaili külge alustamisel ja ots jälle murdunud.
Eks ta minu viga ole, näinud kuidas profid muuseas ilma kõrgsüüteta leegi üles saavad.
 
Omal ajal kasutasin lihtsat nippi .Pane suvaline grafiiditükk ( nt.mootorihari) stardipaikka ,krapsad üle selle ja leek ongi vahel.
Vasta

Ja kui süütamine käpas on siis lõpetamine on tunduvalt keerulisem  Big Grin (ilma et rv oksüdeeruks)
Vasta

Elektroodi inverterid on päris odavaks läinud isegi siinsel pinnal:
https://www.pmkaubamaja.ee/et/inverterke...-260a.html
100% kannatab lasta 200A, päris kõva sõna.
Vasta

Ma just vaatasin sama poe sama firma traatkeevitust. Oli teine ka päris normaalse hinnaga. Joutubes üks mees näitas erinevaid keevitusi ka. Polnud võrreldav päris 3f masinaga, aga muidu keevitas küll, et kodukasutajale piisata.
Vasta

Iseasi, mida nende kahesaja ampriga peale on hakata.
Lõigata ehk...
Masin vajab kohapeal proovimist. Huupi postikaubana ei julge küll osta.
Vasta

(06-06-2020, 20:16 PM)Janka Kirjutas:  Iseasi, mida nende kahesaja ampriga peale on hakata.
Lõigata ehk...
Masin vajab kohapeal proovimist. Huupi postikaubana ei julge küll osta.
kunagi ostsin ostast ca 100 ja 180a keevitab kahh 100%suuremat voolu ei saa kasutadakuna pole nii jämmut elektroodi.arvan küll,et selle raha eest vast võib osta.proovida tahaks ikka kallimat masinat kus pead vähemalt 2-3 sotti välja käima siis tahaks enne ikka teada mida selle eest saad.
Vasta

Mul omal 180a masin, aga enamus töid on 120-160 vahemikus. 180a või 200a onon tões kodukasutuses ainult lõikamiseks.
Vasta

(07-06-2020, 02:15 AM)maisalup Kirjutas:  Mul omal 180a masin, aga enamus töid on 120-160 vahemikus. 180a või 200a onon tões kodukasutuses ainult lõikamiseks.
selle3 vooluga keevitad paksu terast,aga kodus sellist naljalt ei leia,tõsi lõigata saab kah.
Vasta

Ma olen nii aru saanud et rohkem ampreid on ka selleks vaja et oleks kõrgem pinge, rohkem volte. Teatud elektroodid nõuavad seda. Kas see odav keevitus seda suudab teha, selles ma kahtlen. 
 Ise ostsin juurde ühe kasutatud 400a inverteri,  kannatab lasta 6mm elektroodi(vaja pole veel, aga tore teada et võimalik), tselluloosi elektroode ja teisi .
Head pikad juhtmed ja võimsuse reguleerimiseks pult.
Vasta

Ise pean parimaks ostuks 200A sinist Spratust. Väga paras 4 mm elektroodidele, mida majapidamises üsna palju. Isegi mu valgekraedest järeltulijad tegid sellega koroonapausi ajal väiksele Schaeffile uue, veits suurema kopa, siis veel palgihaaratsi pöördpeast augupuuri kopa asemele.  ATV`le sappa maa segamiseks randaali, akuvintsiga kallutava järelkäru. Ise metalli lõigata pole proovinud-vast liig. Üldiselt 70A plasma selleks. PS 140A Telvin on unustatud igaveks sissepoole garaaziuksele  rippuma.
Vasta

Ostsin kasutatud keevituse Telmig 180/2 Turbo.
Käpp on vahetatud, paigaldatud kemppi mmt25. 
Komplekteerisin co2 kustuti ning hapniku reduktoriga, nende sobitamiseks sain voolikupoest vahemuhvi. 
Ühendasin ballooni keevitusega ja kui kraani avasin siis hakkas käpast kohe gaasi tulema.

Gaasirõhk 1bar

Kaane alt hakkasin mööda voolikute näpuga ajama ja leidsin, et voolik läheb otse käppa ja solenoid puudub vahelt. Ei leidnud ka solenoid kaablit ega ka kohta kuhu selle võiks ühendada. 

Kas gaasi solenoid peaks käpas asuma? 
Ehk on kellegi samasugust aparaati või oskaks aidata, mis puudu või valesti on?

Pildimaterjali leib siit:
https://erinevadpildid.blogspot.com/2020...7.html?m=1
Vasta

Osadel hiinakatel jooksebki gaas otse käppa. Ning klapp on mehaaniline, päästiku taga. Kui vajutad natuke, hakkab gaas tulema, vajutad lõpuni, lülitatakse vool ja ettevedu sisse. Mõnel juhul on isegi vool koguaeg sees ja ainult etteannet lülitatakse nupust. Äkki sellel Telwinil peaks samasugune klapiga käpp olema?
Vasta

sellisel juhul kisu käpp lahti ja siis näha kohe on seal klappi või mitte.seda solenoidi ei tohiks ka ise keeruline sinna installida .kõppa ju tuleb pidevtoide ja lülitist läheb vool ajju,sealtsamast võtadki toite ja olemas ongi.
Vasta

(27-07-2020, 12:36 PM)tõnn Kirjutas:  Käpp on vahetatud, paigaldatud kemppi mmt25. 

Kaane alt hakkasin mööda voolikute näpuga ajama ja leidsin, et voolik läheb otse käppa ja solenoid puudub vahelt. Ei leidnud ka solenoid kaablit ega ka kohta kuhu selle võiks ühendada. 

(27-07-2020, 12:47 PM)olli Kirjutas:  Osadel hiinakatel jooksebki gaas otse käppa. Ning klapp on mehaaniline, päästiku taga.

(27-07-2020, 12:59 PM)muska71 Kirjutas:  sellisel juhul kisu käpp lahti ja siis näha kohe on seal klappi või mitte.

Selle jutu põhjal saab juba mingi pildi kokku panna? Smile




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

See telwin 180 tuleb tehasest ilma euro käpa ühenduseta (pehme kõri) Lisaks käpale on sinna ise lisatud Euro ühendus. Arvatavasti seal midagi valesti või tegemata jäetud. Siina teemas ka sellest jahutakse.
https://www.mig-welding.co.uk/forum/thre...uro.63036/
Vasta

eii näinud ka piltidel gaasi voolikut.
Vasta

Võtsin käpa lahti ja peale mikrolüliti ei olnud seal midagi.
Otsime siis solenoid 220v ning tähistusega NC ehk kui voolu peale ei tule siis on gaas kinni.
Kui kellegil midagi sellist on pakkuda siis kirjutage postkasti.
Abiks oleks ka mõni 12 või 24v solenoid kudi siis peab skeemitama.

Vastajaid tänades,

T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne