Keevitus

Mul on Telmig 180/2. Tehasekäpaga. Gaasi päästetakse mehaaniliselt käpast. Olli kirjeldus on kohane.

(27-07-2020, 12:47 PM)olli Kirjutas:  Osadel hiinakatel jooksebki gaas otse käppa. Ning klapp on mehaaniline, päästiku taga. Kui vajutad natuke, hakkab gaas tulema, vajutad lõpuni, lülitatakse vool ja ettevedu sisse.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Käpa vahetus mehaanilist klappi omava vastu on mõnes mõttes parem. Või siis tuleb natuke tarkust solenoidile juurde õpetada niisama etteveo või trafo järgi lülitamise asemel. Kemppi ise näiteks lülitab solenoidi nõks varem lahti kui traat peale hakkab tulema ning pärast keevise lõppu laseb hea paar sekundit veel järel joosta gaasil. Mehaanilise klapiga käpaga on seda samamoodi võimalik teha kui vastav päästiku vajutamine sisse harjutada.
Vasta

(27-07-2020, 14:36 PM)olli Kirjutas:    ning pärast keevise lõppu laseb hea paar sekundit veel järel joosta gaasil.
mu telvin inverter teeb sama.
Vasta

Enne Lincoln Bester 190C ostmist soovitan Stokkerist kuluosade kohta küsida, isegi veorulle pole. Mõtlesin puhtalt plekitööks 0,6 traadiga kasutada, aga noojah...
Vasta

Stokkeris polegi midagi
Isegi mõnele tööriistale küsides universaalset 6mm kütusevoolikut mis kõigil muruniidukitel ja saagidel on tuleb vastus, et see on tellimisel. Neil poodides ladu ei ole, on olemas ainult müügisaalis seisev kaup, mida riiulis oma silmaga ei näe seda tuleb tellida. 
Järelteeninduse osas ei tasu loota absoluutselt stokkeri peale, pigem otsi mõni teine selle margi esindus, saad parema teeninduse...
Vasta

Ma sain oma igivana DecaMig'ile veorulli Purevast.
Stokkeris ja tööriistamaailmas analoogi polnud.
Aga jah, nende tarvikute müüjatega meil just eriti kelkida pole. Suvel, kui otsisin, siis netist kõigest neli-viis firmat leidsingi.  Üks koht oli veel rkrseadmed.
Vasta

Böhler/Selco pakub 5-aastast garantiid. Kas teadsite, et selleks peab igal aastal volitatud esinduses ehk Stokkeris hoolduses käima ja et traadisöödu mootoril on sellest hoolimata ainult 1 a. garantii? 2019 augustis küsisin Stokkerist kui kulukas on Genesis 2000 SMC hooldus 5 aasta vältel, vastust pole saanud siiani. Allikas: kirjavahetus Stokkeriga, Raivo Teder <raivo.teder@stokker.com>.
Edu.
Vasta

No mulle sealt samast lubati üht tööriista demoks suure suuga ja kui oli käes see hetk, et lähen ja võtan, siis lasti mind lihtsalt üle.
Vasta

Stokkeri saaga jätkub oma tõusude ja mõõnadega.

Sain telefoni otsa inimese "Andrus Paglant <andrus.paglant@stokker.com>" kes oskas küsimustele vastata ning möönis, et korralised iga-aastased hoolduskulud on fakt ning sisuliselt maksab seade selle võrra rohkem. Isegi orienteeruva rahanumbri sain pakkumisele kirja: ~30€ aastas mis kulub seadme ülevaatusele ning n.ö. läbipuhumisele.

Samal ajal esitasin https://www.selcoweld.com/en/products/in...0-smc.html veebivormi kaudu päringu tootja garantiitingimuste saamiseks. Ma ei tea mis häda on tootja(te)l avalikke dokumente registreerimisseinte taha varjata, aga fakt on, et Böhler/Selco garantiitingimusi ei saa enne lugeda kui oled ennast registreerinud ja selleks on vajalik seadme seerianumber. Lühidalt öeldes pead enne seadme ostma ja siis võid tagantjärgi ka garantiitingimusi lugeda kui oled end tootja juures registreerinud. Vaat nii.
Veebivormiga esitatud ingliskeelne palve garantiitingimuste väljastamiseks maandus meie Stokkerisse, "Roman Kovalkov <Roman.Kovalkov@stokker.com>" vastas nii:
Tsitaat:Garantii tingimused on järgmised. 30 päeva jooksul peale ostu sooritamist peate
Böhler veebilehe kaudu oma seade registreerima. Sisetatakse seeria number ja
programm automaatselt registreerib 5.aastase garantii.
Väga tore et vastati, aga tean seda isegi. Ma ei küsinud kuidas peaksin seadet registreerima vaid tootja garantiitingimusi. Jääb selgusetuks kas Roman ei saanud mu algset veebivormis esitatud küsimust kätte või ei oska ta inglise keelt. Saatsin vastuse kus küsisin uuesti tootjapoolseid garantiitingimusi, eks näis.

Rõõmustav on see, et keegi noorem müüja Viljandi Stokkerist võttis vaevaks asja uurida ning mulle ka omal algatusel tagasi helistada. Edastan info, et Lincoln Bester 190C keevituse 0,6-0,8 mm veorullid võiks umbes kuu aja pärast müügis olla, ~13€ tuuris.
Vasta

Böhler/Selco garantiitingimused
Vasta

Tundub ,et Stokkeris ei muutu midagi. Ostsin vist 13 või 14 aastal sealt keevituse ja kuna oli mitte leti  mudel siis tuli tellimise peale ,kuu läinud  nagu niuhti. Tuli siis müügimees aparaadiga kohale, pakkisime asja lahti aga mida polnud oli massi kaabel. Ütlesin ,et mine too poest mõne teise keevituse küljest kaabel ,tema vastu ei saa ja ei tohi ,tuleb tehasesse kirjutada ja nii läks veel kuu kuni see õnnetu kaabel tuli .Ei olnud nii häda ,et oleks mujalt ise kaabli ostnud.
Ja enamvähem iga asjaga mida küsid alla kolme nädala ei saa.
Vasta

Seal müüakse kenasid asju, aga leti taga seisab kesiganes. Oli juhus kui küsisin SDS saba kroonpuurile. Selle asemel, et uurida, kas seda tehakse, tõestati mulle ära kiirelt, et sellist asja ei tohi toota, kuna kroon ei kannata lööki. Justkui lööki ei saaks välja lülitada.
Ehituspoes oli vajalik asi leti peal olemas.
Teine juhus. Alaska saeraami ehitades palusin semul sealt kett võtta, nad kohapeal ootetööna teevad nii pika kui vaja. Peaaegu oleks saamata jäänud. Ütlesin plaadi ligikaudse pikkuse ja selle ka, et plaadi teen keti järgi. No ei ole võimalik, too plaat! Õnneks sõber taipas helistada ja toru tehnikule anda, 10 minutit materdasin, siis sai koostada küll.
Ma tean, et häid töömehi on aina raskem leida, aga need on mõlemad üsna vanad juhtumid. Siinseid jutte lugedes on kohe siuke äratundmisrõõm.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Otsisin aga ülesse leidsin. Pilti pole (aga googli andmetel õige asi). Kus on seal majas alles sellele SDS sabale nimi välja mõeldud.  Big Grin
https://www.stokker.ee/hoidik-sds-plus-c...1361361465

Sama asi aga tsentripuuri kiirlukustusega ja palju loogilisema nimega  Big Grin
https://www.stokker.ee/adapter-sds-plus-...Id=8704032

Ühe leidsin veel  Big Grin Big Grin Big Grin
https://www.stokker.ee/adapter-cds-m166-...1484160612
Vasta

Mulle on Stokkerist praegu alla keskmise mulje jäänud.
Mõnedele küsimustele pole neilt siiani vastuseid, samas
UK müüja vastas neile küsimustele poole tunni jooksul,
koos tootenumbrite ja kõige muu vajalikuga.

Teisalt on mul ühest UK müüjast 2012 paiku vilets mälestus,
pidin ligi 2000€ korstnasse kirjutama. Omad vitsad peksid
valusasti.

Ja lõpuks, mulle meeldivad head tööriistad ning kuigi kõige
hea ostmiseks nutsu ei jagu, siis mõne jaoks ikka. Kuid hea
tööriist on ainult see millega käsikäes on hea järelteenindus
ning antud juhul pole ma selles üldse veendunud.

Kas teie ostaksite sealt endale ligi ~1800€ maksva Selco keevituse?
Ma ei näe teistel tootjatel samaväärseid seadmeid või siis on need
tublisti kallimad, EWM Picomig näiteks.
Vasta

Ei ole nii uhkeid aparaate omanud/proovinud, kuid jääb arusaamatuks selle paremus lincolni või esab keevituse ees
Vasta

Hetkel veel stokkeri teeninduse kohta midagi halba öelda pole, tuleb kohaneda, ei ole enam mõtet loota, et kõik varuosad on kohe kohapeal.

Mida erilisem seeria, seda suurem on tõenäosus, et neid varuosasid varsti letist ei saa.. mõtlen juba ise ka, et võtta 0.8ne rullikute komplekt lisaks, aga hetkel mass tootmist ei tee, pole ka aimu mitu kg traati ennem läbi läheb kui rullikut vaja vahetada..

Rullik ei maksa kahjuks ka nii vähe, et ilma pikema mõtlemiseta neid kokku osta.

Rullik
Vasta

Kes meil üldse n.ö. nimega keevitusseadmeid müüvad?
Kas oskate midagi Cedo ja CEA kohta  öelda?

RKR : Kemppi
Spetselektroodi AS : Fronius
Alas-Kuul : ESAB
Cedo : CEA
GF Anapol : EWM
Stokker : Lincoln Electric, Telwin, Selco (Böhler)
Tallmac : Telwin
+ ehituskaubaga kauplejad, enamasti pakutakse Telwinit.
Vasta

(08-11-2020, 21:13 PM)Kalts Kirjutas:  Kes meil üldse n.ö. nimega keevitusseadmeid müüvad?
Kas oskate midagi Cedo ja CEA kohta  öelda?

RKR : Kemppi
Spetselektroodi AS : Fronius
Alas-Kuul : ESAB
Cedo : CEA
GF Anapol : EWM
Stokker : Lincoln Electric, Telwin, Selco (Böhler)
Tallmac : Telwin
+ ehituskaubaga kauplejad, enamasti pakutakse Telwinit.

Olnud kunagi CEA traatkeevitus. Oska halba miskit kosta. Praegu toimetan kasutatult ostetud CEA plasmalõikuriga, vist 2009 aastast. Jällegi, toimib ja etteheiteid pole.
Sealt nimekirjast on puudu üks võiks öelda esikolmiku tugev tegija keevituste maailmas. Merec: Wallius
Vasta

Ise sätiks CEA Esabi ja kemmpiga võrdsele pulgale, kui just ei võrdle võrreldamatuid asju, st asjad samast hinnaklassist.
Vasta

Cedo-ga suhtlemisest jääb ka selline maik nagu oleks küsimused midagi ebameeldivat.
Sestap helistasin ja uurisin mitu korda kui küsimustele poolikult vastati. Kuid mõni
küsimus on siiani vastuseta, tehnilised detailid seadme kohta.

Mis CEA tootjagarantii tingimustesse puutub, siis ei saanud neid ei Cedo ega CEA käest otse.
Cedo vastus küsimusele, miks neid pole, oli ebamäärane udutamine. Selle peale saatsin
ceaweld.com veebivormi kaudu palve garantiitingimuste edastamiseks, küsimus maandus
Itaalia vahemehe kaudu Cedo-s. Cedo-st öeldi, et küll seesama mees garantiitingimused mulle
saadabki. Ootasin ööpäeva, siis saatsin uuesti küsimuse garantiitingimuste kohta, nüüd juba
otse itaallase e-maili aadressile + Cedo. E-mailis viitasin EWM garantiitingimustele mida
igaüks võib nende veebilehelt lugeda, lisaks panin kaasa Böhleri garantii PDF-i.

Selle peale vastas itaallane:
Kood:
Dear Sir,

We are modifying our warranty conditions and the new one will offer up to 5 years warranty on a few items.
The new warranty will be ready  soon... very likely on December of January 2021.

Pls. talk with our distributor Mr Kaimo - CEDO - for further details

Thanks

Best Regards

Roberto Baccalà
Customer Care Manager
CEA S.p.A.

EWM-i peakorteriga pole pidanud suhtlema, nende garantiiga on asi selge, sest
igaüks võib seda https://www.ewm-group.com/en/ -> Warranty alt lugeda. Samuti
on Anapol igale küsimusele nii e-maili kui telefoni teel vastanud.

Stokker pole eelmisel nädalal saadetud küsimusele siiani vastanud. Küsisin Viljandi
Stokkeri töötajalt milline on kõige väiksem ja kergem gaasijahutusega käpp mis
Genesis/Uranos 2000 SMC külge läheb. Mul on terve pinu #20 (WP20) käpa jubinaid,
ei ole mõtet mingeid muid osi kasutavat käppa osta.

RKR-ga pole suhelnud, Kemppil puudub ahvatlev seade.

Spetselektroodi-ga pole suhelnud, Fronius on liiga kallis.

Alas-Kuuliga pole suhelnud, pärast seda kui ESAB tootmise Hiinasse kolis ei ole
lood kõige paremad. Liiga kallis ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne