Keevitus

Ma hästi aru ei saa, mis teema nüüd on. Plaanis miskine keevitus osta, mis tüüpi?
Garantii tingimuste üheks suuremaks aluseks on pikaajaline firma toimetamine.
Üldiselt nimega asjad kestavad hästi ja teab mis tonti miskiste eritigimuste alt otsida vaja pole.
Tartu Cedo on olnud küll asjalik. Igasugu meilidega pommitamine on nagu on. Mine parem kohale ja räägi silmast silma.
Vasta

(12-11-2020, 22:17 PM)meli666 Kirjutas:  ...
Tartu Cedo on olnud küll asjalik. ..
kinnitan, meie oleme igasugu asju sealt soetanud, sh keevitusi, alati saanud kvaliteetse asja ja nõu pealekauba. Garantiid pole vaja läinud.
Vasta

Mina ei saa aru miks müüjad oma kodulehtedele ei pane keevituste kohta vajalikku infot. Enamikul juhul peab ikka internetist ise süvati otsima eraldi. Või pannakse ainult mis on max voolutugevus.
Näide: https://www.keevitus.ee/et/keevitusseadm...-1196.html - no mitte m*****i.
Vasta

(12-11-2020, 22:17 PM)meli666 Kirjutas:  Ma hästi aru ei saa, mis teema nüüd on. Plaanis miskine keevitus osta, mis tüüpi?
Garantii tingimuste üheks suuremaks aluseks on pikaajaline firma toimetamine.
Üldiselt nimega asjad kestavad hästi ja teab mis tonti miskiste eritigimuste alt otsida vaja pole.
Tartu Cedo on olnud küll asjalik. Igasugu meilidega pommitamine on nagu on. Mine parem kohale ja räägi silmast silma.
Teemaks on traadikeevitus (MIG/MAG) ja "teemaks" kujunes peamiselt seepärast, et Stokker ajas närvi mustaks.
Stokkeriga alustasin 2019 augustis kui toona veel Selco (nüüd Böhler) garantiitingimusi ja seejärel hooldetingimusi
küsisin. Nüüd andsin infot asjade käigust. Kui ei taha ära loe, aga asjad on just täpselt nii nagu kirja said.

Garantii on midagi mis on paberil kirjas ja maksab ainult paber mitte see, et firma on 10+ aastat turul olnud ja
keegi ei kurda. Sellega ei soovi ma öelda, et firma järjepidevus ja tarbijate soosivad kommentaarid kuidagi ebaolulised
oleks, ei sugugi.

Kui müüja saadab mulle e-maili kus eraldi real ütleb, et võta "e-maili või telefoniga kontakti", siis eeldan, et mõlemad
on kasutatavad. Kui müüja soovib, et ma talle ainult helistaksin, siis miks mitte seda kohe öelda? Üldiselt on aga
tehnilistele küsimustele tihti e-maili teel lihtsam vastata (ja küsida...), sest saab vajalikke dokumente kaasa panna,
selle asemel, et üritada midagi ümber jutustada.

Ega ma miskit tonti garantii tingimustest otsinudki, kuid nende lugemine on midagi mida igaüks peaks enne suuremat
ostu tegema. Pealegi, kui garantii tingimused pole avalikult kättesaadavad, siis tekib küsimus, et mida nad küll varjavad?
Eriti kui mõnel on need avalikud.
Hea indikaator on lihtsalt müüjaga suhtlemine nii e-maili kui telefonitsi, no näiteks selleks, et garantii asjus selgust saada.
Kui isegi selles osas on suur segadus, küsimused jäävad vastuseta ja e-mailid unustatakse, siis... nojah.

Käisin täna Tartu Cedos proovimas, kahjuks oli reede õhtu ja paljutki ununes. Aga küll uurin edasi, kas ikka saab D200
pooli kasutada ja pildistan keevituse kaanele kleebitud protsesside nimekirja. Juhendis on nimelt sarnane tabel, aga
juures must-valgel kirjas
Kood:
WARNING: This table is merely an example, the welding programs
can be updated and extended. See the table on the welding ma-
chine for the correct list of the programs available.
Kuna juhendis on selline hoiatus, siis küsisin e-maili teel kolmapäeval 11 nov.  Cedo-st õiget, mudelikohast infot.
Kahjuks pole nad mulle siiani vastanud ning täna kohapeal olles unustasin pildistada. Tõde pole vaja painutada.
Vasta

(13-11-2020, 00:21 AM)honkomees Kirjutas:  
(12-11-2020, 22:17 PM)meli666 Kirjutas:  ...
Tartu Cedo on olnud küll asjalik. ..
kinnitan, meie oleme igasugu asju sealt soetanud, sh keevitusi, alati saanud kvaliteetse asja ja nõu pealekauba. Garantiid pole vaja läinud.
Aitüma, sellist laadi kommentaare ootasingi, eriti just pikaajalistelt foorumi kasutajatelt...
Vasta

kas ma mõistan õigesti

selle keevituse sisend on 32...42A ?

https://www.stahlwerk-schweissgeraete.de...00-ST-IGBT

ja selle oma on kuni 20A sest kaitse on 20A ?

https://www.telwin.com/en/prodotti/?id=8...rec=821069

kui ma nii aru sain siis stahlwerki vajadus on 4mm2 toitekaabel ja kust selline pistik leitakse
samas sama tulemuse saavutamiseks on telwin oluliselt vähem nõudlik saab vabalt 2,5mm2 kaabliga hakkama ?

või kus mul valesti läks ?
Vasta

https://www.esvika.ee/toode/joupesa-sein...44-sinine/
https://www.esvika.ee/toode/joupistik-1f...44-sinine/
Vasta

Jah minu paha. 
Vormistasin küsimuse halvasti. 
Poe tooteid tean aga kust kodus see võimalus leida. 

Paljudel on üldse kodus üle 32 A vaba voolu ühel faasil saadaval.?

Paljudel on ainult 32A peakaitse ja selle taga on ju veel midagi tarbimas tavaliselt.

Vähemalt mulle tundub see liiga palju, et ühte faasi koormata. 

Juhul kui see on üldse nii nagu ma aru sain.
Vasta

Eks ta rohkem võimekama töökoja värk ole see aparaat.
Aeg on õnneks niipalju edasi arenenud, et täna on juba rohkem valikuid.
2015, kui endale inverter MMA soetasin, arvati kah, et kümne amprise kaitsme taha inverter üldse ei sobivat jne...
Asi pigem selles, et see arvaja oli endale ostnud sama tüüpi masina 2010 ja tolleaegsed aparaadid tõepoolest alla 16A jutule ei võtnudki.
Minu Castolin aga töötab kenasti ka 10A kaitsme ja 25-meetrise 1,5-ruuduse pikenduskaabli järel Smile
Vasta

Mul on 35A 3f ja puhtalt 1faas on garaages ja ülejäänud jagunevad ka maja peale... Aga seda 32A on vaja ainult max vooluga, enamasti jääb tarbitav võimsus 10-16A...
Vasta

(16-11-2020, 09:05 AM)MeelisV Kirjutas:  Paljudel on üldse kodus üle 32 A vaba voolu ühel faasil saadaval.?

Paljudel on ainult 32A peakaitse ja selle taga on ju veel midagi tarbimas tavaliselt.

Vähemalt mulle tundub see liiga palju, et ühte faasi koormata.

Ma arvan, et kui sul on reaalselt vaja 200+ A, siis võimaluse korral hangi kohe 3f seade.
Nii palju kui olen ringi vaadanud tundub 1f tegelik piir olevat 180A kandis, kodukasutaja
mõttes kellel on ~ 25A peakaitse. Kui alajaam on lähedal ja kaablid/ühendused viimase
peal, siis ehk pole 1f seadmega häda, aga muidu tunduvad 1f seadmete numbrid ka mulle
natuke ilustatuna.
Vasta

Mul garaažis peakaitse 32A.
Jõupistikus 25 ja tavalises 220v pistikutes 10.
Jõupistikust käitan Decamigi. Kui palju see keevitamise ajal traadi sisse ampreid põrutab, pole mul õrna aimugi.
Kõik käib tunde järgi ja praetud sellega ka 12mm rauda.
Elektroodkeevitus ehk siis Castolini MMA töötab neistsamadest 10 ampriste kaitsmete taga olevatest pistikutest. Keevitusvool, mida olen kasutanud jääb tema puhul reeglina 60-90A vahele, aga on tulnud ka tarvidust 130 amprise puraka järele. Toimib kõik probleemideta.

   
Vasta

Selguse mõttes lisan et ma otse ei otsi ja kohe ei osta keevitus aga huvilisena vaatan kuulan maad. 
Ei ole see 200A minu piir või norm. Aga lihtsalt võrdlusena kuidas ühel tootjal on 20A ja teisel 40A
Mõlemad olid ju +/- 200A masinad. Kuidas siis telwin saab vähemaga hakkama? 

Mulle tundub üldse üle 20A ühe faasi pealt tarbija kuidagi vägistamisena.

Kindlasti ei meeldi ka "võimekama töökoja" elektri süsteemile ja elektrikule selline ebavõrdne tarbimine. 

Kahjuks pole infot võtta kui palju tarbiks üks ja teine nt. 0,5....1...1,5...2 mm pleki laskmisel vms.
Vasta

Selle  stahalwerki andmetega seal miskit nihu paar tudvustust saksakeelsetes videotes näitab et on miinimum vajadus 16 ampert võrgule ja et kaabel keevitusel on 3x2,5 ruutu
Vasta

Mul kodus juba ca 10 aastat 180A stahlwerk, pisemad plekitööd sai 10A kaitsmega ära teha, suuremate tööde jaoks enamasti on 16A piisanud ja vahest on ka tarvis läinud 20A kaitset, kuid see ainult pikka aega täiskoormusel lõigates. Eks seal sees on kondensaatorite vahe, stahlwerkil on ilmselt veidi lahjemad ja ei suuda nii palju voolu salvestada mitte töötamise ajal, et saaks pisema ampriga hakkama ja tahab paremat voolu saada. Olen võrreldes lincolni ja froniuse aparaatidega tunnetanud seda, et 20 ampri juures keevitavad kallimad aparaadid ühtlasemalt. Kord sai aga proovitud 63A peakaitsme all keevitada 4mm elektroodiga ja seal tegi ka see stahlwerk väga ilusat tööd. Üldiselt 35 amprise peakaitsmega pole mul ka veel puudujääke olnud, masinal oli mul kirjas ka vist 20A kaitse suurus
Vasta

Tartu Froniuse esindaja ei suutnud 2 päeva ja kolmekordse küsimise peale TransSteel 2700c varuosade nimekirja saata.
Spetselektroodi veebist allalaetavas tehnilises juhendis on aga kirjas, "An overview of the available feed rollers can be found in the spare parts lists."
CEA veorullid, juhtmoodulid jms. on tehnilises juhendis kirjas, EWM-il samuti. Saatsin Cedo-le möödunud nädalal terve pinu küsimusi küll rullide, juhtmoodulite jms. kohta, täielik vastus tuli tööpäeva jooksul.
Vasta

(19-11-2020, 16:51 PM)Kalts Kirjutas:  Tartu Froniuse esindaja ei suutnud 2 päeva ja kolmekordse küsimise peale TransSteel 2700c varuosade nimekirja saata.
Spetselektroodi veebist allalaetavas tehnilises juhendis on aga kirjas, "An overview of the available feed rollers can be found in the spare parts lists."
CEA veorullid, juhtmoodulid jms. on tehnilises juhendis kirjas, EWM-il samuti. Saatsin Cedo-le möödunud nädalal terve pinu küsimusi küll rullide, juhtmoodulite jms. kohta, täielik vastus tuli tööpäeva jooksul.

Kas on minul midagi lugemata jäänud või on siin osa probleemist kirjeldamata jäänud? Läbiv teema austet ksf jutus on garantiitingimused ja varuosad? Kas tegu on mingi suurema tootmisettevõttega? Miks ma küsin? Lihtsalt sellepärast, et hobikasutajal on suht keeruline vähegi korralikumat aparaati garantiiajal nii ära kurnata, et see juba remonti ja varuosi vajaks. (Muidugi kui inimene vähegi oma asju hoiab) 
 Selleks, et aparaat vajaks juba uusi veorulle, juhtmooduleid jne, ei piisa mõne rulli traadi aparaadist läbiajamisest. Smile




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

Kasutan esabi rebelit. Masina enda menüüs on kulutarvikute varuosakoodid kirjas. Alas-kuulist muidugi kysimise peale saab ka, ei pea vuristama koode ette.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

Ei midagi isiklikku ega solvavat ja väga tore kui inimene teeb korraliku kodutööd soetatava seadme puhul. Kuid kui vaesel müügimehel satub selliseid iga päeva jooksul olema +10 tk ning kogu tootevalik on ca +10 000 toodet ja ka muud tööd peale küsimustele vastamist (kui küsimused tuleb veel omakorda tehasest üle küsida) vajavad ka tegemist siis on küll vist kuul pähe päeva lõpuks. Ega müügimees jumal ei ole, et kõike teab peast ja enamasti otsib ta seda sama infot kasutusjuhendist või varuosa jooniselt või internetist. Võibolla ei vastata kiiresti selle pärast, et oodatakse tehase inimeselt vastust ja see viibib kuna euroopas koroona jne.. Tihti küsitakse küsimust ainult küsimuse pärast ja selle teadmisega kas 2000 eurose keevituse veorull maksab 50 eurot või 70 eurot ei olegi midagi tarka teha. Vaevalt, et ostad masina, mis niiväga ei meeldi kuid määravaks saab veorulli maksumus kuna see on 20 eurot väiksem ja vaja läheb seda võibolla 10 aasta pärast. Samuti võiks ju pommitada küsimusega kõiki müüjaid, et kui juhuslikult peaks balloon ümber kukkuma ja reduktor lõhub ära displei palju see siis maksab. Smile Ei tahaks olla automüüja nahas kui hakataks 30+ tuhat autot ostma siis saab vastata küll kepsu mõõtude, käigukasti õli margi, kolbide maksumuse, ventika rihma mõõdu, laepolstri kangatüübi ja termostaadi rakendumise temepratuuri  jneee kohta.  Smile Smile Smile

Ei midagi isiklikku ja paluks mitte solvuda Smile
Vasta

Tegelikult täna uue keevituse ostmisel on küll mõistlik põhjalikult uurida, mida müügihind sisaldab, mis maksavad kuluosad (froniusel kõik oma tükid), kui palju maksavad lisa programmid. Juhtub äike juhtmesse lööma on ka plokkide vajadus reaalne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne