Keevitus

Sai muretsetud traatkeevitus, oleks vaja reduktorit AGA co2 balloonile, kas on midagi olulist mida ostmisel/tellimisel vaadata.
Vasta

Rotameetriga
Muu ei ole väga oluline mig puhul
Vasta

(10-01-2021, 15:55 PM)MOOTOR Kirjutas:  Kas keegi omab ühefaasilist Lincolni Powertec seeria keevitust? Või teab kontakti kellel on Powertec ühefaasiline keevitus?
 
Ühefaasilised Powerteci keevitused: POWERTEC 161C, 191C, 231C, 271C
Ise huvitub kõige rohkem just Powertec 191c mudelist, aga igasugune info on teretulnud.
Ka veel kui kellegil on pilti Powerteci ükskõik missuguse mudeli seest, eriti just pea trafost siis see oleks väga informatiivne.
Aitäh
Minu sõbral jäi just üks väga vähe tööd teinud Lincolni 3in1 (MMA/MIG/TIG) Powertec aparaat pimedaks. Diagnoos oli mingi juhtplokk/moodul ja rahulik 800 euri.
Vasta

Enda keevitust(lincoln) sai läbi puhutud siis ega sealt ka midagi remonditavat vastu ei paistnud, sama muidugi kõigi uuemate kohta mida seest näinud on ta siis esab, kemppi, fronius või telwin.. Nii ta kahjuks läheb, kas on ekstreem tingimuste masin või siis tahab olla soojas kuivas toas.
Vasta

(15-02-2021, 10:10 AM)MellMellMell Kirjutas:  Enda keevitust(lincoln) sai läbi puhutud siis ega sealt ka midagi remonditavat vastu ei paistnud, sama muidugi kõigi uuemate kohta mida seest näinud on ta siis esab, kemppi, fronius või telwin.. Nii ta kahjuks läheb, kas on ekstreem tingimuste masin või siis tahab olla soojas kuivas toas.
Mis keevitus teil on? Inverter või trafo? Olen kuulnud, et trafod onkarmimatele tingimustele vastupidavamad, sellepärast tahakski trafot. Minul hakaks keevitus olema soojustamatta aiamajas, mis ei ole ka kõige kuivem koht. Olen kuulnud et Lincolni Powerteci trafode elektroonika plokid on valatud vaigu sisse. Ilmselt on see tehtud sellepärast, et teha elektroonikat natukenegi niiskuskindlamaks, samas kui midagi läbi peaks kärsatama siis ei saa seda remontida. Sest tootja üteb, et see on ikkagi IP 23 H. Mida see H tähendab, seda mina ei tea.
Ja kas keegi teab mida tähendab i1eff 16.3A.
Vasta

Powertec i320C advanced.

IP23 see ka.

See H peaks olema masina enda kohta, High voltage apparatus vist?
Vasta

Fun with my first TIG welder!
I've added lift TIG to my arc welder. Got the parts online from Meld in Tartu.
100% Argon gas from Elme, 10-litre cylinder was €25 but I should have got a 20 litre, I'm using a lot of gas!
As I'm welding 0.75 -1.5mm metal on the van I'm using a 1.6mm "gold" tungsten electrode and 0.8mm filler rod made from MIG wire twisted using a drill to make it stiffer.
You don't always need a filler with butt or lap welds.
Starting with about 20amps then adjust as needed.
As its scratch/lift start, I found the best way is to use a small piece of copper to start the arc, then move to the workpiece. 

[Pilt: jDmYLPXl.jpg]
[Pilt: 0QnE7zOl.jpg]
Tea is very important!
[Pilt: R9OcbIXl.jpg]
First welds
[Pilt: tVOBsg6l.jpg]
[Pilt: J6YsmuDl.jpg]
First fillet weld
[Pilt: Cd5DP0Dl.jpg]
Learning slowly!
Vasta

On keegi kohanud lahendusi, kuidas tavalise MIG keevitusega saaks lasta pleki külge spotteri haakimisplaate või kuidas neid nimetadagi?
Iseenesest gaasi saaks kinni keerata, veorulli vastuse lahti lasta ja Kemppil on mul taimer ka peal. Traadidüüsi asemele mingi vasest või valgevasest vigur toota, mis plaati haarab?
Kuulaks maad enne hiinamaalt haakide tellimist ja katsetama hakkamist. Spotter koju soetada on liig mis liig, aga kui saaks kuidagi MIGiga väikesed asjad ära teha, oleks asjal jumet.
Vasta

Spotterite keevitusvool on väga kõrge oleneb materjali paksusest ja maetrjalidest aga rahulikul 1000+ ampreid ja kõvasti pealegi. Keevitusaeg millisekundites. Kui on selline MIG, mis suudab seda teha siis saaksid isegi proovida
Vasta

Sobib vist ka naljanurka. 350 A masin ja 7kg. Käpp ilma euro connectorita. See käpp ise vast kannatab max 150A. Omaette nali muidugi 350A ja 60% ning 271 A 100%

https://www.osta.ee/keevitus-migmma-350a...47586.html
Vasta

Spotteri teema jätkuks:

https://ebay.us/mfTh6I

Peaks toimima paremini kui mig käpast ümber ehitatud spotter. Samas ma olen näinud kuidas väga suure kolksu puhul keevitatakse auto kere külge mingi tummisem tükk millest hakatakse tirima, ja pärast lõigatakse see maha ja keevitus lihvitakse ära.. Kui on mingi vana käpa jäänus käepärast siis võib ju proovida aga üld juhul sealt ei lähe sellist voolu läbi.

See Osta.ee keevitus on selline mugav asi, et kui ta müüdud on, siis ega tarbijakaitse ka ei aita, eks need müüjad seal selle peale sihivadki. Müüb ju heauskne eraisik teisele heausksele eraisikule Big Grin
Vasta

https://www.olx.pl/d/oferta/mig-mma-350a...HTGyN.html 
750 zlotti ca 163 raha.

http://ehitus.pro/toode/inverterkeevitus...usseadmed/ 
Ligemalt saab 250 rahaga.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Kas keegi kasutab poolautomaat keevitusel täidistraati?
Kiideti Lincolni oma kuid hind on suht krõbe.
Ehk keegi müüks mulle proovimiseks jupi, vana lõppeva rulli.
Vasta

(19-03-2021, 15:30 PM)tõnn Kirjutas:  Kas keegi kasutab poolautomaat keevitusel täidistraati?
Kiideti Lincolni oma kuid hind on suht krõbe.
Ehk keegi müüks mulle proovimiseks jupi, vana lõppeva rulli.
Osta siis väike ca poole kilone kera.

https://www.stokker.ee/isekaitsev-taidis...Id=9879194
Vasta

Siin üks kera ka oksjonil

https://www.osta.ee/keevitustraat-lincol...38621.html
Vasta

Stokkeris soodukaga 1.7mm isekaitsev täidistraat, mis mõõdus tavalise mig traadiga ta võrdne on, sest on tal ju mingi pudi traadi sees mis tuleks nagu maha arvutada..
Vasta

(20-03-2021, 11:02 AM)Kult Kirjutas:  Stokkeris soodukaga 1.7mm isekaitsev täidistraat, mis mõõdus tavalise mig traadiga ta võrdne on, sest on tal ju mingi pudi traadi sees mis tuleks nagu maha arvutada..
düüsi mõõt on ikka määrav, sõltumata sellest millest see traat on
Vasta

(20-03-2021, 11:12 AM)honkomees Kirjutas:  
(20-03-2021, 11:02 AM)Kult Kirjutas:  Stokkeris soodukaga 1.7mm isekaitsev täidistraat, mis mõõdus tavalise mig traadiga ta võrdne on, sest on tal ju mingi pudi traadi sees mis tuleks nagu maha arvutada..
düüsi mõõt on ikka määrav, sõltumata sellest millest see traat on
Mulle tundub et räägime natuke mööda siin. Guugeldamise järgi saan ma aru et sama läbimõõduga täidistraat nõuab vähem volte/ampreid, sest on seal ju metalli vähem sees kui täistraadil. Elektroodi ju mõõdetakse ka metalli paksuse, mitte elektroodi katte paksuse pealt(tselluloosi omal väga õhuke ja roostevabal eriti paks kate).
 See et düüs peab traadile vastama on ju elementaarne.
Vasta

Kuna tekkis ka huvi täidistraadi vastu siis avastasin et täitsa olemas keevitusvarudes 2 rulli vastavat traati, tegin väikse katsetuse, üks siis + käpas ja teine - käpas(2 keskmist fotodel).  
 Traatkeevitusega üldse kogemust minimaalselt, mida peaks muutma seadetes voolu/traati peale/maha. Traat on 1.2mm filtub 7r
 
[Pilt: y4mcxNm6xiF0pDlhc5orUSvxV6XWq1yBwzgBUY7C...pmode=none]
[Pilt: y4mZehrEamK5K5QgRrICjcGJB9c-T7dqz3-cX5qm...pmode=none]
Vasta

Nii segane pilt, et mitte muhvigi ei saa aru. 
Võiksid ikka teha konkreetsed fotod konkreetsetest stiilidest (iga asi ikka eraldi pildina ilma kõrvaliste lisamustikateta!) ja siis juurde kirjutada, mis on mis.
Kas stiili *täidisega traat gaasiga ja *täidisega traat ilma gaasita ka oled proovinud?
Voolutugevuse ja traadi kiiruse keerab iga  mees ise paika, kui on  selline masin, millel keerata kannatab. Sest väga palju sõltub konkreetsest inimesest, kes parajasti aparaati käsitseb. See on nii kuradima individuaalne, et mina küll oma amprite  siia ülesse ladumisel mingisugust mõtet ei näe. Materjali paksus, keevituskäpa liigutamise muster ja -kiirus.... - need on iga konkreetse detaili kokkukleepimisel nii kuradima erinevad, et teistelt on seda kõike võimatu kopeerida ja ühest nõu pole olemas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne