Keevitus

Tee ise endale keevitus.


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Sai muretsetud traatkeevitus, oleks vaja reduktorit AGA co2 balloonile, kas on midagi olulist mida ostmisel/tellimisel vaadata.
Vasta

Rotameetriga
Muu ei ole väga oluline mig puhul
Vasta

(10-01-2021, 16:55 PM)MOOTOR Kirjutas:  Kas keegi omab ühefaasilist Lincolni Powertec seeria keevitust? Või teab kontakti kellel on Powertec ühefaasiline keevitus?
 
Ühefaasilised Powerteci keevitused: POWERTEC 161C, 191C, 231C, 271C
Ise huvitub kõige rohkem just Powertec 191c mudelist, aga igasugune info on teretulnud.
Ka veel kui kellegil on pilti Powerteci ükskõik missuguse mudeli seest, eriti just pea trafost siis see oleks väga informatiivne.
Aitäh
Minu sõbral jäi just üks väga vähe tööd teinud Lincolni 3in1 (MMA/MIG/TIG) Powertec aparaat pimedaks. Diagnoos oli mingi juhtplokk/moodul ja rahulik 800 euri.
Vasta

Enda keevitust(lincoln) sai läbi puhutud siis ega sealt ka midagi remonditavat vastu ei paistnud, sama muidugi kõigi uuemate kohta mida seest näinud on ta siis esab, kemppi, fronius või telwin.. Nii ta kahjuks läheb, kas on ekstreem tingimuste masin või siis tahab olla soojas kuivas toas.
Vasta

(15-02-2021, 11:10 AM)MellMellMell Kirjutas:  Enda keevitust(lincoln) sai läbi puhutud siis ega sealt ka midagi remonditavat vastu ei paistnud, sama muidugi kõigi uuemate kohta mida seest näinud on ta siis esab, kemppi, fronius või telwin.. Nii ta kahjuks läheb, kas on ekstreem tingimuste masin või siis tahab olla soojas kuivas toas.
Mis keevitus teil on? Inverter või trafo? Olen kuulnud, et trafod onkarmimatele tingimustele vastupidavamad, sellepärast tahakski trafot. Minul hakaks keevitus olema soojustamatta aiamajas, mis ei ole ka kõige kuivem koht. Olen kuulnud et Lincolni Powerteci trafode elektroonika plokid on valatud vaigu sisse. Ilmselt on see tehtud sellepärast, et teha elektroonikat natukenegi niiskuskindlamaks, samas kui midagi läbi peaks kärsatama siis ei saa seda remontida. Sest tootja üteb, et see on ikkagi IP 23 H. Mida see H tähendab, seda mina ei tea.
Ja kas keegi teab mida tähendab i1eff 16.3A.
Vasta

Powertec i320C advanced.

IP23 see ka.

See H peaks olema masina enda kohta, High voltage apparatus vist?
Vasta

Fun with my first TIG welder!
I've added lift TIG to my arc welder. Got the parts online from Meld in Tartu.
100% Argon gas from Elme, 10-litre cylinder was €25 but I should have got a 20 litre, I'm using a lot of gas!
As I'm welding 0.75 -1.5mm metal on the van I'm using a 1.6mm "gold" tungsten electrode and 0.8mm filler rod made from MIG wire twisted using a drill to make it stiffer.
You don't always need a filler with butt or lap welds.
Starting with about 20amps then adjust as needed.
As its scratch/lift start, I found the best way is to use a small piece of copper to start the arc, then move to the workpiece. 

[Pilt: jDmYLPXl.jpg]
[Pilt: 0QnE7zOl.jpg]
Tea is very important!
[Pilt: R9OcbIXl.jpg]
First welds
[Pilt: tVOBsg6l.jpg]
[Pilt: J6YsmuDl.jpg]
First fillet weld
[Pilt: Cd5DP0Dl.jpg]
Learning slowly!
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne