Keevitus

Nii võtsin ka Stokkerist selle Telwin Technomig 210-e ligi. 

Kohe tekkis küsimus, et mis imelik liide tal on gaasiballooni ühendamiseks? Ehk kogenud kasutajad ütlevad kohe? Kaasas on igastahes tavaline kummivoolik ja rõngasklamber, kuid sellisele rõngasklambrit ju peale ei pane. Või paneb? Käib sinna äkki mingi kiirliitmik? Käisin Stokkeris ka aru pärimas aga need ei teadnud seal udumütsigi. 

[Pilt: 51685025350_cf6ef44b3f_c.jpg]IMG_20211114_180828[1] by Arvo Aljaste, on Flickr
Vasta

Voolikuklamber peale ja pehmem paksema seinaga voolik.Olin ise ka hädas sellega.Rõhu poolest piisab tavaline läbipaistev,aga seda pidama ei saa...suruõhu voolik parem ja kummist kütusevoolik veel parem.
Vasta

Õige asi on sinna see:

https://www.top-welding.com/ee/gas-bottl...04208.html

Aga miks selle mõõt nii saladus on, ei tea... Voolikuga saab vähemalt kindel olla, et ei lekki.
Vasta

See on Rectus 21 liitmik. Sobivad kõik ühilduvad kiirliited. Hydroscandis on sobivad NW5 tähistusega riiulikaup.
Vasta

Oi kurja. Terve see eepos sai otsast lõpuni läbi loetud. Natuke sain ikka targemaks ka, kuivõrd minu puhul tegemist amatöörist iseõppijaga. Märkasin, et põhiline jutt käib ümber elektroodide ning nendega keevitamise. Natuke juttu ka eri tootjatest, kuid väga vähe juttu (vaid paar postitust) gaasikeevitustest. Kas tänapäeval selle masinavärgiga tegelejaid enam ei leidugi? Küsimus tekkis sellepärast, et praegu sätin endale komplekti kokku. Olemas propaaniballoon, hapnikuballoon ning reduktorid ja kaks keevituspitsi. Tegemist 100% nõukaaegse kraamiga, sest see on hankimiseks amatöörile kõige odavam. Otsisin huvi pärast eneseharimiseks infot ka atsetüleeniballooni ning selle kasutamise kohta, kuid siin alafoorumis sellest juttu polnud. 
Endal esmajärjekorras vaja seda kraami metalli kuumutamiseks, et saaks kõrverad asjad sirgu painutada. Kokku keevitamiseks on olemas Kemppi Migger 220 aparaat. Loomulikult võib ka selle kohta arvamust avaldada, kellel kogemust on. Kuid teoreetiliselt ei teeks sugugi mitte halba ka see kui keegi jagaks kommentaare gaasisegudega jootmiseks. See ju minu teada ka tänapäeval võimalik? Või saab gaasiga vaid vaske/pronksi kokku joota?
Tänud info eest juba ette.
Vasta

Gaasikeevituse jaoks on atsetüleen ikka vajalik kuna temp. peab olema kõrge, propaaniga saad kuumutada ja kuumjoodiseid teha. Lisaks vasele on ka muid joodiseid, näit. hõbejoodised. Jagunemine on pehmed ja kõvad joodised. Klassikaline gaaskeevitus hakkab hingusele minema tõesti kuna moodsate keevitustehnoloogiatega saab tööd ära tehtud.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Rat rodi mehed ameerikas taasavastavad gaasiga keevitamist. Mingis rodi saates just kiruti, et on ikka kannatust vaja. Aga oluline, et oleks ajastutruu. Veidi kõver jne.
Vasta

(06-12-2021, 10:34 AM)hobiautod Kirjutas:  Rat rodi mehed ameerikas taasavastavad gaasiga keevitamist. Mingis rodi saates just kiruti, et on ikka kannatust vaja. Aga oluline, et oleks ajastutruu. Veidi kõver jne.

Ajastutruudusex võiks veel karbiidipütid ka välja otsida... Rolleyes

loll on loll olla.
Vasta

Tere.Mõtlesin,et püüan ka miskit uut õppida..
TIG keevitust.
Läksin kooli.
Eelnev kogemus elektroodiga noorpõlvest saadik.
Traat ka olemas ja natuke tegutsenud.
Gaasikeevitus ka ammu ammu kasutuses olnud...
Kuid nüüd juba unustuse hõlma vajunud..
Kuid see Tig.Hetkel algus ,kuid juba olen nii tark,et tean..mitte ei tule välja...
ehk natuke.Kuid õpin.
Ilmselt ostan sellise ka koju.Kuid kasutan seda ilmselt harva,siis peaks ballooni ostma.
Kas keegi oskab öelda kas seda kusagil on,või tõesti rendilugu vaid.?(argoon)
Vasta

Kui rentimine vastumeelne ja kasutad harva siis vast see ajab ka asja ära. Hea pisike taskusse pista

https://www.stokker.ee/argooni-ar-gaasib...d=12368770
Vasta

Ma nagu aru saanud, et atsetüleeniga ümberkäimisel on natuke rohkem kogemusi vaja kui mul hetkel olemas on. Alustuseks vajab juba ballooniga ümber käimine ning selle hooldamine rohkem tähelepanu. Samuti peaks minu teada esmajärjekorras mu vajadused rahuldama propaan. Sellega saan metalli vajaliku temperatuurini soojendada, et teda lihtsam töödelda oleks. Samuti sellega võimalik kõiksuguseid kinni jäänud ühendusi võimalik soojendada, et asjad jälle liikuma hakkaks. Tundub nagu algajale majandamiseks natuke "ohutum" kraam olevat, kui atsetüleen. See aga ei tähenda, et ühel ilusal päeval endale ka atsiballooni lisaks hangin ja info kohta huvi poleks. Esmajärjekorras huvitab riistapark. Gaasipitsid-voolikud jne. Mis vahe on pitsidel? Kas saab ühte pitsi ka teise gaasiga kasutada? Miks on lõikepits nii neetult pikk? Temperatuuri pärast? Millega tegutsemise ajal silmi kaitsta? Mingi kõhutunne ütleb, et isetumenev mask siin ei aita ja Ray-Bani päikeseprillid jäävad ka lahjaks?
Kui kellelgi Tartu kandis balloonide liigutamiseks käru on pakkuda siis olen pakkumistele avatud. Olin väga pikka aega kahtleval seisukohal, kas osta kusagilt teisest Eesti otsast täiskomplekt koos pitside-balloonide-voolikutega, kuid mingi kõhutunne ütles, et pole mõtet säärase asja järele pealinna sõitma hakata. Samuti olin kahtleval seisukohal kas osta balloon või rentida see gaasifirmast. Kahtlused lõppesid sellega, et sain Võrumaalt osta 40 euriga 50?liitrise nõukaaegse tühja hapnikuballooni. Uudishimu rahuldamiseks sõitsin selle muinsusega ka Elme messerist läbi, sest pudelil olid selle firma kirjad küljes. Vasuseks täitmisküsimustele oli, et tegemist on utiiliga. Nende käest võimalik välja osta vaid 40 liitrine pudel ja selle hind oli mõned nädalad tagasi 286 eurot. Suuremat, 50 liitrist võimalik vaid rentida... Loomulikult olin peale säärast infot natuke häiritud, sest utiil on ikkagi utiil ja siis on jama küllalt, kui selgub, et plaanist midagi välja ei tule. Rahu saabus õuele alles peale Tabiveres käimist, sest sealt sain 45 euro eest täis ballooni asemele. Tema polnud ka nõus niisama hapnikuballooni müüma vaid tahtis tühja taarat asemele saada. Ning kui sõbralt saadud reduktor balloonile otsa istus ilma ühegi vahejupita siis oli täiuslikkuse seitsmes aste praktiliselt saavutatud.  Smile
Karbiidi kasutamise kohta tean vaid niipalju, et sellega oli võimalik ennevanasti pauku teha ja kala püüda. Naabripoisile lõppes see paugutamine küll nutuselt. Sai endale pudelipõhja kõrisse/kaela, sest läks augu ääre peale kõõluma miks pauku juba kuulda pole. Aga mis materjal/kuidas kasutati jne. See täitsa tume maa, sest netist pole seda infot niiväga kusagilt võtta ja on vaid aja küsimus, kuna teadjamad inimesed lusika nurka viskavad ning kõik säärased tarkused endaga kaasa võtavad.
Vasta

(06-12-2021, 22:01 PM)pikk88 Kirjutas:  Ma nagu aru saanud, et atsetüleeniga ümberkäimisel on natuke rohkem kogemusi vaja kui mul hetkel olemas on. Alustuseks vajab juba ballooniga ümber käimine ning selle hooldamine rohkem tähelepanu. Samuti peaks minu teada esmajärjekorras mu vajadused rahuldama propaan. Sellega saan metalli vajaliku temperatuurini soojendada, et teda lihtsam töödelda oleks. Samuti sellega võimalik kõiksuguseid kinni jäänud ühendusi võimalik soojendada, et asjad jälle liikuma hakkaks. Tundub nagu algajale majandamiseks natuke "ohutum" kraam olevat, kui atsetüleen. See aga ei tähenda, et ühel ilusal päeval endale ka atsiballooni lisaks hangin ja info kohta huvi poleks. Esmajärjekorras huvitab riistapark. Gaasipitsid-voolikud jne. Mis vahe on pitsidel? Kas saab ühte pitsi ka teise gaasiga kasutada? Miks on lõikepits nii neetult pikk? Temperatuuri pärast? Millega tegutsemise ajal silmi kaitsta? Mingi kõhutunne ütleb, et isetumenev mask siin ei aita ja Ray-Bani päikeseprillid jäävad ka lahjaks?
Kui kellelgi Tartu kandis balloonide liigutamiseks käru on pakkuda siis olen pakkumistele avatud. Olin väga pikka aega kahtleval seisukohal, kas osta kusagilt teisest Eesti otsast täiskomplekt koos pitside-balloonide-voolikutega, kuid mingi kõhutunne ütles, et pole mõtet säärase asja järele pealinna sõitma hakata. Samuti olin kahtleval seisukohal kas osta balloon või rentida see gaasifirmast. Kahtlused lõppesid sellega, et sain Võrumaalt osta 40 euriga 50?liitrise nõukaaegse tühja hapnikuballooni. Uudishimu rahuldamiseks sõitsin selle muinsusega ka Elme messerist läbi, sest pudelil olid selle firma kirjad küljes. Vasuseks täitmisküsimustele oli, et tegemist on utiiliga. Nende käest võimalik välja osta vaid 40 liitrine pudel ja selle hind oli mõned nädalad tagasi 286 eurot. Suuremat, 50 liitrist võimalik vaid rentida... Loomulikult olin peale säärast infot natuke häiritud, sest utiil on ikkagi utiil ja siis on jama küllalt, kui selgub, et plaanist midagi välja ei tule. Rahu saabus õuele alles peale Tabiveres käimist, sest sealt sain 45 euro eest täis ballooni asemele. Tema polnud ka nõus niisama hapnikuballooni müüma vaid tahtis tühja taarat asemele saada. Ning kui sõbralt saadud reduktor balloonile otsa istus ilma ühegi vahejupita siis oli täiuslikkuse seitsmes aste praktiliselt saavutatud.  Smile
Karbiidi kasutamise kohta tean vaid niipalju, et sellega oli võimalik ennevanasti pauku teha ja kala püüda. Naabripoisile lõppes see paugutamine küll nutuselt. Sai endale pudelipõhja kõrisse/kaela, sest läks augu ääre peale kõõluma miks pauku juba kuulda pole. Aga mis materjal/kuidas kasutati jne. See täitsa tume maa, sest netist pole seda infot niiväga kusagilt võtta ja on vaid aja küsimus, kuna teadjamad inimesed lusika nurka viskavad ning kõik säärased tarkused endaga kaasa võtavad.

 No, see karbiit, kurjam veega reageeribki, et atsetüleeni välja hakkab ajama....



Sisekaitseakadeemia

(väga pikk ja põhjalik lugu atsetüleenist... ja hoiatustest temaga seoses)

loll on loll olla.
Vasta

(06-12-2021, 21:45 PM)Roland Kirjutas:  Kuid see Tig.Hetkel algus ,kuid juba olen nii tark,et tean..mitte ei tule välja...
ehk natuke.Kuid õpin.
 Suht üldsõnaline jutt Smile Mis siis täpsemalt käsil on? Must, RV või Alu? Mini Argooni pudelit pole küll mõtet soetada. Sellega võid käia kuskil objektil ja mingi pisikese töö ära teha, kuid mitte enamat.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

(07-12-2021, 00:41 AM)korvimees Kirjutas:  
(06-12-2021, 21:45 PM)Roland Kirjutas:  Kuid see Tig.Hetkel algus ,kuid juba olen nii tark,et tean..mitte ei tule välja...
ehk natuke.Kuid õpin.
 Suht üldsõnaline jutt Smile Mis siis täpsemalt käsil on? Must, RV või Alu? Mini Argooni pudelit pole küll mõtet soetada. Sellega võid käia kuskil objektil ja mingi pisikese töö ära teha, kuid mitte enamat.
TIG'i ga alustamiseks tasuks esmalt natuke aega varuda ning mõningad Youtube kanalid läbi sirvida ning vaadata. Inglise keelsetest soovitaks https://www.youtube.com/c/weldingtipsandtricks ning ka https://www.youtube.com/c/TheFabricatorSeries. Venekeelsetest https://www.youtube.com/c/TiGTULA ning https://www.youtube.com/c/ElizavetaWatson.

Kaitsegaasi ballooni saad osta või rentida tööstusgaasidega tegelevatest ettevõtetest. Hinnaindikatsiooni saad siit lehelt http://www.metanex.ee/toostusgaaside-hinnakiri/, ise sain veel suvel 105 euroga 3-ks aastaks ballooni rendi Messerist. Lisaks müüb ka veel balloone CEDO kaubandus ja edasi vahetad balloone nende juures makstes ainult sisu eest. Ühekordsete väikeste balloonide kasutamine on raha põletamine

Kuna kogu teema on väga mahukas, siis parem kirjuta, et mis sul hetkel olemas on ja mis raskust pakub, siis saab ka midagi täpsemalt soovitada. Peamine hea TIG õmbluse saamiseks on, et keevitatav materjal peab olema võimalikult puhas ning tööasend peab olema võimalikult mugav.
Vasta

(06-12-2021, 21:59 PM)Mart69x Kirjutas:  Kui rentimine vastumeelne ja kasutad harva siis vast see ajab ka asja ära. Hea pisike taskusse pista

https://www.stokker.ee/argooni-ar-gaasib...d=12368770
Depos sama taskuballoon täpselt poole odavam.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(07-12-2021, 08:06 AM)rocker Kirjutas:  
(06-12-2021, 21:59 PM)Mart69x Kirjutas:  Kui rentimine vastumeelne ja kasutad harva siis vast see ajab ka asja ära. Hea pisike taskusse pista

https://www.stokker.ee/argooni-ar-gaasib...d=12368770
Depos sama taskuballoon täpselt poole odavam.


Selle konkreetse argooni kohta ei tea kohe öelda Stokker vs. Depo aga juhin tähelepanu, et vaadake nipli keermeid !
võimalik et on ristkasutatavad võimalik et mitte.

Turul on nt. hapniku ja propaani seguga ehk kahe sarnase 1L pudeliga jootmise komplekt.
Üks tegija on Rothenberger ja teine on Kemper, esimest müüb nt. Bauhaus ja teist Tööriistamarket ja Taivoster näiteks
ja nendele pakutakse hapnikku samasuguses pudelis nagu see argoon ja mõlemal näevad need ühesugused välja kuni keermeni
mis on isegi sama diameetriga AGA keerme suund on erinev.
seega Kemperi ja Rothenbergeri hapnikud ei ole ristkasutatavad. 

jutt siis sellisest komplektist.

https://taivoster.ee/toode/kasitooriista...kover-555/
Vasta

(07-12-2021, 00:16 AM)IIIFFFAR Kirjutas:   No, see karbiit, kurjam veega reageeribki, et atsetüleeni välja hakkab ajama....



Sisekaitseakadeemia

(väga pikk ja põhjalik lugu atsetüleenist... ja hoiatustest temaga seoses)

Tänud. Igati informatiivne kirjatükk mis vähemasti lapsepõlvemälestused ja kõik muud kuuldud/loetud infokillud üheks tervikuks seob. Hetkel jään siiski selle juurde, et mulle propaanist praeguse seisu järgi täiesti piisab Smile
Vasta

(07-12-2021, 00:41 AM)korvimees Kirjutas:  
(06-12-2021, 21:45 PM)Roland Kirjutas:  Kuid see Tig.Hetkel algus ,kuid juba olen nii tark,et tean..mitte ei tule välja...
ehk natuke.Kuid õpin.
 Suht üldsõnaline jutt Smile Mis siis täpsemalt käsil on? Must, RV või Alu? Mini Argooni pudelit pole küll mõtet soetada. Sellega võid käia kuskil objektil ja mingi pisikese töö ära teha, kuid mitte enamat.
Ma mõtlesin,et õpin roostevabat ja alumiiniumi keevitama,
Arvasin,et mis see siis ikka ära on.Kuid algstaadium ja keeruline algajale.Kuid kui ikka selgeks saan siis
peaks omale sellise komplekti soetama.
Vasta

Kas peaks olema mõni tugev põhjus, miks mitte katkise trafoga Mig/mag keevituses kasutusele võtta omaaegne elektroodkeevitustrafo?
Vasta

(16-12-2021, 02:01 AM)altraditional Kirjutas:  Kas peaks olema mõni tugev põhjus, miks mitte katkise trafoga Mig/mag keevituses kasutusele võtta omaaegne elektroodkeevitustrafo?
Kui väljundpinge ja max vool on samas suurusjärgus, siis ei ole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne