Keevitus

(27-02-2022, 10:19 AM)pikk88 Kirjutas:  Iga asi omal ajal. Praegu tegelen vihmaveerenni kanduritega, sest töökojale on tarvis paigaldada rennid ja räästakastid ennem kui linnud pesade ehitamisega tegelema hakkavad. Kandurid tulevad 4x20 lattrauast ning nende vormimiseks kasutangi gaasikeevitust, et raud kuumaks ajada.
Kraanid said lahti keeratud peale seda kui pidasin nõu umbes täpselt kahe elukutselise sepaga ning kahe inimesega kes on eelmisel sajandil keevitajana leiba teeninud. Samuti sai nõu peetud kõigi sõprade-tuttavatega kes teemaga natukene kokku on puutunud. Lisaks sellele sai haiguslehel istudes läbi vaadatud hunnik videosid ning läbi loetud kogu materjal mida netist leida suutsin ning mis tundus kasulik olevat. Peale seda tundsin ennast piisavalt kindlalt, et käed taskust välja võtta ja tegudele asuda. Senimaani on kõik näpud alles.
Jätsid mainimata, et mismoodi siis toimisid. Mis järjekorras tegid? Atsetüleeniga sai ka katsetatud ja kinnipanekul paukus.
Vasta

Sai ka omale stokkerist Bester 190c ostetud,kuna on mitu projekti käsil kus keevitust on vaja ja külapealt teenuse otsimine hakkab ka ära tüütama.
https://www.stokker.ee/mig-keevitusseade...1211439386
Kuna pole pea 20 aastat keevitanud ja omalajal sai ka oma tarbeks töristatud peale tööd,siis võiks öelda,et masin igati vinks,eks esimesed õmblused olid sihukesed sittumised aga mida rohkem kasutasin seda rohkem hakkas välja tulema.
Sai ka odav Telwini mask ostetud kuna ei plaani igapäev seda tööd teha,aga peale mõnda aega keevitamist sain aru,et oleks pidanud ikka mõnikümmend eurot juurde panema ja isetumendava klaasiga maski ostma,vähe sellest,et tegemist oli ülestõstetav mask,lagunes päevalõpuks peavõru reguleerimis nupp ära,ei teagi kas peaks Stokkerisse selle tagasi viima.
https://www.stokker.ee/keevitusmask-tige.../332977460
Vasta

(12-03-2022, 21:23 PM)Joe_ Kirjutas:  
(27-02-2022, 10:19 AM)pikk88 Kirjutas:  Iga asi omal ajal. Praegu tegelen vihmaveerenni kanduritega, sest töökojale on tarvis paigaldada rennid ja räästakastid ennem kui linnud pesade ehitamisega tegelema hakkavad. Kandurid tulevad 4x20 lattrauast ning nende vormimiseks kasutangi gaasikeevitust, et raud kuumaks ajada.
Kraanid said lahti keeratud peale seda kui pidasin nõu umbes täpselt kahe elukutselise sepaga ning kahe inimesega kes on eelmisel sajandil keevitajana leiba teeninud. Samuti sai nõu peetud kõigi sõprade-tuttavatega kes teemaga natukene kokku on puutunud. Lisaks sellele sai haiguslehel istudes läbi vaadatud hunnik videosid ning läbi loetud kogu materjal mida netist leida suutsin ning mis tundus kasulik olevat. Peale seda tundsin ennast piisavalt kindlalt, et käed taskust välja võtta ja tegudele asuda. Senimaani on kõik näpud alles.
Jätsid mainimata, et mismoodi siis toimisid. Mis järjekorras tegid? Atsetüleeniga sai ka katsetatud ja kinnipanekul paukus.
Eespool kirjutasin ju selges eesti keeles mis järjekorras mina siiamaani teinud olen. Vaata postitust nr 1514
Vasta

Paksumaksu, kui "ei plaani igapäev seda tööd teha", siis vali selline isetumenev, millel saab patareisid vahetada - need kõige alumise riiuli omad on päikesepatareiga ja lähevad pika seismisega tuksi. Ma ise küll tegin südame kõvaks ja ostsin 3M-i, kui see viimati juhtus, aga toona jäi silma, et Beckys on selline üsna mitmes suunas reguleeritav loom saadaval: https://becky.ee/toode/wortex1-isetumenev-keevitusmask/ .
Vasta

Selle maski miinus on väike vaateväli,2x suurem palju parem.
Vasta

(17-03-2022, 16:18 PM)muska71 Kirjutas:  Selle maski miinus on väike vaateväli,2x suurem palju parem.

Mis omab tähtsust vaid siis, kui kanda maski pidevalt. Kui ainult keevitamiseks ette lasta, siis pole leegist väljapoole jääva osa suures ulatuses nägemine väga olulineSmile
Vasta

(15-03-2022, 21:35 PM)pikk88 Kirjutas:  
(12-03-2022, 21:23 PM)Joe_ Kirjutas:  
(27-02-2022, 10:19 AM)pikk88 Kirjutas:  Iga asi omal ajal. Praegu tegelen vihmaveerenni kanduritega, sest töökojale on tarvis paigaldada rennid ja räästakastid ennem kui linnud pesade ehitamisega tegelema hakkavad. Kandurid tulevad 4x20 lattrauast ning nende vormimiseks kasutangi gaasikeevitust, et raud kuumaks ajada.
Kraanid said lahti keeratud peale seda kui pidasin nõu umbes täpselt kahe elukutselise sepaga ning kahe inimesega kes on eelmisel sajandil keevitajana leiba teeninud. Samuti sai nõu peetud kõigi sõprade-tuttavatega kes teemaga natukene kokku on puutunud. Lisaks sellele sai haiguslehel istudes läbi vaadatud hunnik videosid ning läbi loetud kogu materjal mida netist leida suutsin ning mis tundus kasulik olevat. Peale seda tundsin ennast piisavalt kindlalt, et käed taskust välja võtta ja tegudele asuda. Senimaani on kõik näpud alles.
Jätsid mainimata, et mismoodi siis toimisid. Mis järjekorras tegid? Atsetüleeniga sai ka katsetatud ja kinnipanekul paukus.
Eespool kirjutasin ju selges eesti keeles mis järjekorras mina siiamaani teinud olen. Vaata postitust nr 1514
Jah on küll kirjas, siinkohal oli minu viga.
Vasta

(17-03-2022, 16:18 PM)muska71 Kirjutas:  Selle maski miinus on väike vaateväli,2x suurem palju parem.
Sellel maskil on võrreldes ülemise riiuli maskidega kindlasti veel sada puudujääki, aga küsija tundus hinnatundlik ning mõte oli ta vähemalt ühest lõksust mööda juhtida. Kui sa oskad pakkuda kaks korda suurema vaateväljaga, odavat (ütleme näiteks alla 200€) ja vahetatava patareiga maski, siis ära hoia oma teadmisi vaka all. Mina Eestist sellist ei leidnud, UK-st tellides oli üks variant, mille nimi mulle hetkel ei meenu, aga vajadusel võin järgi uurida.
Vasta

Osta.ee leiab ka hea hinnaga maske, ma sain 220 euriga uue täiskomplekti ventileeritava maski - Tecmen freflow V3
Kui vaja keevitada õues või külmas ruumis siis hea, ei lähe klaas uduseks
[Pilt: Tecmen-PAPR-Freflow-V3-System-Full.jpg]
Vasta

(17-03-2022, 21:33 PM)Jesper Kirjutas:  
(17-03-2022, 16:18 PM)muska71 Kirjutas:  Selle maski miinus on väike vaateväli,2x suurem palju parem.
Sellel maskil on võrreldes ülemise riiuli maskidega kindlasti veel sada puudujääki, aga küsija tundus hinnatundlik ning mõte oli ta vähemalt ühest lõksust mööda juhtida. Kui sa oskad pakkuda kaks korda suurema vaateväljaga, odavat (ütleme näiteks alla 200€) ja vahetatava patareiga maski, siis ära hoia oma teadmisi vaka all. Mina Eestist sellist ei leidnud, UK-st tellides oli üks variant, mille nimi mulle hetkel ei meenu, aga vajadusel võin järgi uurida.

Üks selline variant oleks Optrel P550 Neo. Kohaliku edasimüüja Spetselektroodi AS weebipoes välja ei ole pandud, kuid Euroopast tellides peaks ~200-ga kätte saama.
Veel on vahetatavate patareidega Böhler Guardian 50 ning 62 maskid. Tellima peab jällegi kahjuks piiri tagant.
Vasta

Kas Tig täitevardad sisaldavad midagi spetsiaalset komponenti, et ainult nendega võib keevitada?
Või sobib mingi suvaline metall traat samahästi?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kui siin juba teema maskide peale liikus siis ehk jagate kogemusi kes missugust maski töökojas üldse kasutab lisaks keevitusmaskile? Ise olen pikalt plaaninud osta mingit tolmumaski ja silma on jäänud näiteks 3M-i 6000 seeria täismaskid, kuid need pidada näo higistama ajama? Või osta lihtsalt mingi poolmask ja kaitseprillid, et tolmu kinni hoida ja kasvõi gaasikeevituse kasutamisel aurude sissehingamist vältida. Või et vältida nitrovärvidega värvimisel lendu seitsmendasse dimensiooni?
Vasta

Odavatest maskidest veel- suur klaas, vahetatav aku.
https://www.rparts.ee/toode/ideal-aps-95...usmask-lcd

Kas sellega tööd ka teha saab, ei tea.
Vasta

(18-03-2022, 18:26 PM)pikk88 Kirjutas:  Kui siin juba teema maskide peale liikus siis ehk jagate kogemusi kes missugust maski töökojas üldse kasutab lisaks keevitusmaskile? Ise olen pikalt plaaninud osta mingit tolmumaski ja silma on jäänud näiteks 3M-i 6000 seeria täismaskid, kuid need pidada näo higistama ajama? Või osta lihtsalt mingi poolmask ja kaitseprillid, et tolmu kinni hoida ja kasvõi gaasikeevituse kasutamisel aurude sissehingamist vältida. Või et vältida nitrovärvidega värvimisel lendu seitsmendasse dimensiooni?

Õnnestus odavalt hankida üks viimane Scott Automask pluss puhur sinna juurde. Ja seda kah jupikaupa nii, et puhur ühest ja mask teisest maailma nurgast. Mask ise tootmisest maas, Proflow puhureid on (suure summa eest muidugi) vabalt saada. Oksjonitel liigub ka odavamaid, kasutatuid.

   
Vasta

Tänan seda, kes optreli vihje andis. Selle raha eest tundub mulle väga hea asi.

Muide, tundub et saab veel soodsamalt - Esab Savage 40 105 eur + 9.50 transpordikulu.
https://www.industar.lv/e-shop/params/se...%20savage/

Tellimisel tuleb tähelepanelik olla - Esabit on nii vahetatava patareiga kui ilma. Mudel on sama, tootekoodis üks number varieerub.
Vasta

Kummaline, et netis on ääretult vähe juttu enesekaitsest sellise töö juures. Endale ostsin mingisuguse Telwini isetumeneva maski. Müüja seda soovitas ja ise ei oskanud midagi arvata millist võtta. Seepärast kuulasin müüjat. Maskina täiesti töötav asi. Kopsude kaitseks ostsin 3M-i 6000 seeria täismaski koos kõige kõvema filtrikomplektiga. Ja eile õhtul sattusin molokaustast lugema, kui ohtlik on näiteks tsingitud materjali keevitamine ilma korraliku ventilatasioonita ruumis. Neid mehi oli seal teemas ikka mitmeid, kes olid saanud kergema mürgituse ning oma kopsud välja oksendasid, kuid oli ka keegi kes oli oma pimesoole kaotanud peale kahe päeva pikkust oksendamist ning keegi olevat ka oma jalgadest ilma jäänud, sest hapnik ei jõudnud enam tänu mürgitusele jala arteritesse ning jalad olevat tänu sellele amputeeritud. Pole nagu naljaasi...
Samas põhiteema millest igalpool jutt käib on see, et tuleb silmi kaitsta. Muudele tühistele detailidele tähelepanu nagu eriti ei pöörata. Vähemasti mulle pole seniajani silma jäänud. Laske nüüd tulla, millele veel üks amatöör kindlasti tähelepanu peaks pöörama, kui endale keevituse ostab ja peale esimesi katsetusi ellu tahab jääda!
Vasta

Eks palju sõltub ka kus keevitad.Minu keevitamised 95% on kõik õues ja õues pole ka asi nii hull.Kui ruumis keevitan siis ei asu pea keevitamise kohal vaid ikka pisut kõrval,et toss saaks otse üles minna.Kui vaja tsingitud asja keevitada siis enne tuleb ikka tsingikiht maha või õhemaks käiata ja ega puhast tsingitud asja ei õnnestugi kvaliteetselt keevitada,tatistab mis kole...
Vasta

MetallipalavikAutor: Hubert Kahn

Metallipalavik on peamiselt tsingi-, vase- ja mangaaniaurude sissehingamisest tingitud kehatemperatuuri kiire tõus. Seda põhjustab metalliaurude tekitatud väikeste bronhide ja kopsusompude limaskesta pinna kahjustus, millelt eralduv muundunud koevalk imendub verre, tekitades metallipalavikule iseloomuliku reaktsiooni. Mürgistuse tekkele eelneb 3–4 tunni pikkune peiteperiood. Seejärel hakkab inimene tundma magusat maitset suus, ängistust ja surumistunnet rinnus, vahel tekib kuiv köha. Järgneb vappekülm ning temperatuuri tõus 38–39 °C-ni ja üle selle. Tekib peavalu, kohin kõrvades, roidumus, iiveldus, sageli valu kõhus, oksendamine. Kõik need nähud kestavad lühikest aega ja mööduvad tavaliselt 6–8 tunni pärast. Haige ärkab järgmisel hommikul hea enesetundega. Metallipalavik ei vaja spetsiaalset ravi.

Kõige sagedamini esineb metallipalavik keevitajatel ja inimestlel, kelle töökoha õhk on saastunud värviliste metallide aurudtega. Metallipalaviku ennetamise seisukohalt on oluline, et töökoht oleks varustatud kohtventilatsiooniga, vajaduse korral tuleb kasutada respiraatorit.


Olen selle laksu saanud. Hoolimata sellest, et eelnevalt pinnad puhastasid tsingist.
Vasta

Tsitaat:Laske nüüd tulla, millele veel üks amatöör kindlasti tähelepanu peaks pöörama, kui endale keevituse ostab ja peale esimesi katsetusi ellu tahab jääda!
Tuleohutus. Kergsüttivad materjalid, tolm õhus, lahustiaurud jne.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Lihtne asi, aga püksid võiks keevitamisel saabaste peale, mitte sisse, panna Smile

Keevitamine on üldse paras tervise tapmine. Nii kiirgus kui aurud - kõik on tervist kahjustav. Kiirgus ei kahjusta mitte ainult nägemist vaid ka kõike muud katmata nahka. Lisaks potensiaalne kuulmiskahjustus või võimalus käiates erinevaid kehaosi asjatundmatult amputeerida. Terasharjast lendab teravaid kiude; kui hooletu oled, võib ka lõikeketta tükkideks lüüa ja eriti kaitse puudumisel lõikajat ümber kujundada.

Ainus lohutus, et ega puutöö palju ohutum pole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne