III põlvkonna pobeda Helsingi automuuseumis
#1

Sai eile pealelõunal käidud Helsingi automuuseumis:
Helsingi automuuseumEelnevalt teadsin seal oleva pobeda kohta vaid seda et pidi korralik eksmplar olema. Auto aastast 1956, III põlvkond, beez. Minu suureks üllatuseks oli see masin perfektne. Väga üksikud möödapanekud mõne poldi/mutriga, kuid auto ise oli vaatamist väärt. Niisiis soovitus: kes taastab pobedat või on lihtsalt auto suur fänn võtku see tee jalge alla. Tasub ära sest infot saate te palju.
Pilte pobedast

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#2

Olen rõõmus ja juhin tähelepanu porilapakale. Tea, kas on tegu NOKIA toodanguga, mida OY KONELA või mõni teine Soome edasimüüja on lasknud valmistada?
Soome Volgadel olen ka näinud vägagi eriskummalisi lapakaid, kus on ka vahel ladina tähtedega sõnumeid.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#3

Piibur Kirjutas:Olen rõõmus ja juhin tähelepanu porilapakale. Tea, kas on tegu NOKIA toodanguga, mida OY KONELA või mõni teine Soome edasimüüja on lasknud valmistada?
Soome Volgadel olen ka näinud vägagi eriskummalisi lapakaid, kus on ka vahel ladina tähtedega sõnumeid.
Ma ka rõõmus aga 1950-da aasta Pobeda varuosakataloogi järgi porilapakat sel masinal varustuses tegelikult ei ole. Võibolla III põlvkonna masinatel juba on-kel kataloog käepärast võiks järele kontrollida.
Veel üks asi: 50-da aasta kataloogi järgi on Pobi lävekarbile kinnitatud (liimitud) kummitihendi riba: ukse alaosas see aga puudub. Näitusemasinal on tihend kogu ukse perimeetril ja lävekarbil puudub-vastab see kataloogile?

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne