kurtna laat 2005 sügis
#41

Tänan kõiki vanatehnikahuvilisi, kes oma kohalolemisega tegid Restauraatorite Päevast vanatehnikaürituse!

Samas palun oma käitumise eest vabandust inimestelt keda Tagadil solvasin. Nimelt kasutasin vestlustes inimestega liigselt allegooriat, mida lihtsama vaatega inimesed ei suuda mõista samaselt minuga.
Kuna tegu oli vanamootorratta klubi poolt korraldatud vanatehnika üritusega, siis tutvustasin õhupallimüügi punkti juures kuidas meie esiisad tegid lambasoolikale sõlme otsa ja said oma asjad aetud. Tagantjärgi piinlik on mul ka parklasse mitte parkinud aasiast pärit autode omanike ees, kellega ma vestlesin meelitavalt. Ühiselt tõdesime, et \"seeme tuleb külvata ikka kohevasse peenrasse, mitte otse väetisesse\". Tagant järgi mõistan, et nad ei saanud sellest sõnademängust aru ja naeratasid ainult piinlikult kohmetudes.

Tunnen ka piinlikkust oma vastandliku suhtumise eest mis väljendus vahetegemises vanatehnikahuviliste ja cd-plaate, naiste kotte ning maitsetuid surnupärgi müüvate elanike vahel. Ühed eestlased ja eestimaalased ju kõik - võiksime sõbrustada koos!

Omalt poolt esitaksin selle aasta parimaks vanatehnika esemeks: HALLITANUD TAIGNARULL! Mis siis, et köögis kasutatav, ikkagi vanatehnika.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#42

Luther Kirjutas:IZ-49-le sain orig. eboniitkorpusega signaali...

Ja mina sain sama signaali (jäänused) IŽ-350le! Tegemist siis C-35ga ehk siis täis-eboniit-värgiga. Jäänused olid küll ilma kaaneta, aga kaas peaks mul kodus kusagil sellele olema. Korpus oli aga senini puudu.

Olen seda isendit otsinud taga 8 (loe: kaheksa) aastat ja see oli ainus suurem asi, mis minu IŽ-350 algkomplektsusest puudu oli.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#43

Sain mis tahtsin. Dnepri paagi kummid: 10.- tükk. võtsin kõik kolm ära. Pärast leidsin ühe mehe kastist veel ühe aga see maksis 50.- Uue paagi korgi sain ka 70.- ga
Vasta
#44

Otsisin korvikatet, õõtshoova otste katteid (need lapikud kausikesed), vana tüüpi sumpade \"mutreid\" dneprile ja ei saanud midagi Sad Tegelikult pole sest katki midagi, üritus oli tõeliselt \"impressive\" ja jalutamist uurimist jätkus tundideks, oli vahva päev!
Pisut tigedaks tegid küll kirvepakkujad- motopoest ostetud asjad kenasti välja pandud ja pakkumises +/- 50 eeku letihinnaga, lisaks muidugi lõunanaabrid, kellel kohati reaalsustaju hoopis kaduma kippus...
Ei ole ise kunagi nii suurt üritust korraldanud ja ei julge eriti suud täis võtta, aga üks mõtteraas seoses kaupade paabeliga tekkis: kas poleks mõte tehnika ja muu mudru lahku lüüa? Füüsiliselt võiks asi välja näha nii, et kasvõi needsamad tublid poisid, kes parkimist juhendasid, viskaksid kaupmeeste kaubale pilgu peale ja suunaksid need siis vastavalt kas tehnika poolele (mõtteline joon keset platsi) või leninlikku punanurka Wink. Samas- teadmata korralduse spetsiifikat võin oma mõttega ka rämedalt puusse panna, sel juhul SORRY Smile
Vasta
#45

Saak jäi kesiseks:67 paagi peale käiv tihend ja süütepool.Sõber Toomas kinkis tulevõru ka.
Kui inimene otsustab oma kola müüki tuua võiks enne S..a ka minema visata. Leidsin kastist vanatüübi 51 võru ja klaasi .Kastis oli veel VOBLA KOOS HAISVA VORSTIJUPIGA,JOGURTI PAKK JA SUITSUKONID...
Hea üritus oli.Kiluvargaid peaks ainult rohkem ohjeldama.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#46

veiks Kirjutas:Algul ehmatas päris ära, kui üks mees küsis m-72 esikahvli eest 3k ja purjus lätlane irbiti difri, amordi ja kardaani eest 500 euriSad. Lõpuks pilt selgines ja sai omandatud 250. - eest M-72 difri korpus ja käimakast.

seesamune mees kes küsis M72 esiharg eest (koos porilauaga) küsib alati metsikuid hindu. uurisin lihtsalt harki et mis küsib ja samamoodi K750 ja M72 vanatüübi silindrikaaned. M72 paari eest 2000.- Big Grin 5 telki eemal venelane/või lätlane küsis tüki eest 30EUR 450EEK !

Niiet hinnad on ja jäävad alati äärmusest äärmustesse.

Otsin eboniidist Iž-350 signaali ja M72 signaali cm-01 cm-02, militaar M72 kuuluvaid kanistreid, kanistri raame, kohvreid ja nende raame. dektarjovi relvakinnitus jalgasid ...
Vasta
#47

Olin esimest korda Kurtnas ja jäin üritusega väga rahule. Kohale sai mindud \'vanatehnikaga\' (jawa 360 aastast 1972), mis erinevalt paljudest lääne päritolu tsiklitest külastajate hulgas suurt huvi tekitas (ka mulle üllatuseks).
Lätlaste käest õnnestus mul ka päris palju vana JAWA varuosi saada, nt:
uus parempoolne küljekarp
uus \'lennuk\'
väga heas korras kroomkülgedega paak
hind kokku 500 EEK

2 õhufiltrit
uus kiigevõll koos puksidega ja kinnituskruviga
uued 18h ja 19h (haruldus) ketihammasrattad
hind kokku 600 EEK

uus süütelukk: 300 EEK

Eestlastelt:
uued poolikud tagaamordid 2 tk (vedru ja kroomkate puudu): 200 EEK
väga heas korras esiporilaud (kandiline): 200 EEK
heas korras tagaporilaud: 100 EEK
tagareflektorid 3tk=30 EEK ja 3tk=15 EEK
korralik käivitusvänt: 25 EEK
2 korralikku poriplekki: kokku 100 EEK
jne.
Kahjuks unustasin lätlaste käest järele pärida, kas sealmail ka sarnased vanatehnikaga seotud üritused toimuvad ....
Tulevikus olen kindel tulija ...
Vasta
#48

argo1974 Kirjutas:Kahjuks unustasin lätlaste käest järele pärida, kas sealmail ka sarnased vanatehnikaga seotud üritused toimuvad ....

Suviti Üksküla (Ikškile) laat... Kahjuks ei tea täpselt millal...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#49

Natuke pilte:
http://www.zone.ee/aandres22/Kurtna/
Vasta
#50

valdo Kirjutas:
argo1974 Kirjutas:Kahjuks unustasin lätlaste käest järele pärida, kas sealmail ka sarnased vanatehnikaga seotud üritused toimuvad ....

Suviti Üksküla (Ikškile) laat... Kahjuks ei tea täpselt millal...

Juuni 1. pühapäev ja Septembri 1. pühapäev

Dad.
Vasta
#51

Kuna olin kuulnud igasugu huvitavatest ettevõtmistest, mis kohapeal eelneval õhtul toimuvad, laekusin juba laupäeval umbes seitsme paiku. Oli väga vaikne. lind ka ei lennanud. Käisime sõbraga motomuuseumis väljapanekut kaemas ning läksime siis tagasi õlut tarbima. Kuskil 12 paiku oli juba nii vaikne, et lausa häbi oli oma mulinaga vaikust häirida. Läksime siis tuttu. Ärkasin umbes 5:30 ning kihutasin platsile. Tuuseldamist oli seal ligemale 10-11ni. Juppe sain IZ-le, Gaujale, Uralile. Hinnad olid laes ning seetõttu jätsin ära igasugused \"tagavaraks\" ostmised. Mind üldiselt ei häirinud need nõukogude talukraami müüjad, ostsin oma proualegi jakobsoni eest korraliku vasest uhmri.
Parimateks ostudeks olid gauja mootorikatted 50 eek, dnepri piduriklotsid 15 eek tükk. Vähevõitu tundus olevat mõistlike hindadega mootorratastele kuuluvat vanarauda. Kus oli, seal oli ära lakutud ning kirve hinnaga. Näituseks müütati ühes puhvetis karburaatoreid ning rattaid, mis olid üsna värskelt hõbedase aerosooliga üle värvitud. peab ikka loll olema, kui sellist karpat uue pähe ostad. Üldiselt jäin rahule ning külastan üritust veel.

Valdo - kuna ma sind ei trehvanud, saatsin Urmas Kaunistega muuseumi ühe vanemat sorti jalgrattakoti. Loodan, et said kätte ning oskad sellega ehk midagi targemat ette võtta, kui mina.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#52

Kas oleks mõtekas tulevikus platsile müüma LUBADA AINULT EELNEVALT REGISTREERUNUID KODANIKKE...?
Siis oleks müüjal kohustus panna kirja(deklareerida) mis suunitlusega kaupa müüja pakub...
Vasta
#53

Martin460 Kirjutas:Kas oleks mõtekas tulevikus platsile müüma LUBADA AINULT EELNEVALT REGISTREERUNUID KODANIKKE...?
Siis oleks müüjal kohustus panna kirja(deklareerida) mis suunitlusega kaupa müüja pakub...
Ja siis jääb papi või noormees kes koristab oma saraalust ja leiab sealt vanakoli
ning tahab seda äraanda Big Grin -värava taha.Orase müüja on aga netis reg. ja luband müüki tuua vanu õlleankru kraaneToungue
Me ei saa teri sõkaldest nii eraldada.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#54

jurka Kirjutas:
Martin460 Kirjutas:Kas oleks mõtekas tulevikus platsile müüma LUBADA AINULT EELNEVALT REGISTREERUNUID KODANIKKE...?
Siis oleks müüjal kohustus panna kirja(deklareerida) mis suunitlusega kaupa müüja pakub...
Ja siis jääb papi või noormees kes koristab oma saraalust ja leiab sealt vanakoli
ning tahab seda äraanda Big Grin -värava taha.Orase müüja on aga netis reg. ja luband müüki tuua vanu õlleankru kraaneToungue
Me ei saa teri sõkaldest nii eraldada.
Ei ole küll ise sellist laadi üritust kunagi korraldanud, kuid kontroll väravas et mida müüekse on küll võimalik ja peaks tõhus olema ning kui on ladunud mitteotstarbelise kauba letile siis korraldajal on õigus see lasta uuesti kinni pakkida kuni selleni välja, et platsilt minema saata.
Vasta
#55

Vanatehnikahuvilised tulevad sellele üritusele huvist lähtuvalt aga ülejäänud oma vaesusest lähtuvalt. Vaene inimene on teadupoolest näljane, vihane ja stressis. Vanatehnikahuvilistega saab rääkida ja midagi kokku leppida, vaestega aga mitte, neil on klapid silme ees ja kõrvadel ja nad ootavad ainult soomlaste busse ja müüvad asju enamasti eurodes, teadmata, et raha on vahetatav kursi alusel.
Seega on korraldajatel seni suurimaks probleemiks olnud emotsionaalse kontaktivõimetu kehviklus. Me ei ole loonud vanatehnikaliikumist sotsiaalsete probleemide lahendamiseks, meie makstud sotsmaksu eest peaksid sellega tegelema teised organisatsioonid. Paraku ei saa mitmed üritusel osalejad ärasaatmise jutust aru ja peksta pole ka nagu ilus ühes õigusriigis.

Novembri jooksul töötame välja edasise Restauraatorite Päeva tegevuskava ja teavitame vanatehnikaavalikkust sellest jaanuaris.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#56

Oh, Euroopa taustsüsteemis oleme armetumalt vaesed siin kõik. Olen näinud sel laadal neid vanatehnikahuvilisi ka küll ja küll, kes on Restauraatorite päeva lõpus silmnähtavalt närvis, tujust ära ja tülpinud kuna nad on kaasa tarinud kraami, mis on osutunud kaubanduskeeli mittelikviidseks. Nad ei ole saanud tagasi isegi seda summat mis tuli väravas müügipileti eest lunastamiseks anda. Aga nad pole ju kaupmehed ja me ei ootagi neilt seda.
Ostsin siis kunagi ühelt mehekeselt marjakorvi ja teiselt miskise mulle täiesti mittevajaliku metallosa ja vaat-nende nägu läks märksa paremaks.
Sestap, miks ei võiks me kuskil teha poolkinnise ürituse kasvõi foorumlastele ilma müügipiletite ja soomlaste-lätlaste ja kaljakappadeta? Vanasti ju filatelistid kogunesid ja vahetasid kraami ilma erilise tingel-tangelita.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#57

Mina sain 6 tk. GAZ-21 orig. uut kummi koos sisekummidega - 800 eek/tk
Ning mind isegi ei huvita kui keegi ütleb et see on kallis - säästetud aeg on kallim.
Samuti oli ostmise väärt uus GAZ-21 orig. karbuss - 500 eek. Kusjuures veel ostsin just lõikelaua - oli täitsa korralik.
Aga mis mind ausalt öeldes häirib siis mitte matroskad ja leninid aga roostes laskemoonad mida mõnes kohas oli näha. Arvan et kindlasti pole need kõik deaktiveeritud. See on väga tõsine probleem.

Veel väärib ühe tuttava lätlase ost - tagumised kangamordid Voglale, uued - 600 eek 2 tk.


Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne