kurtna laat 2005 sügis
#1
Question 

kas selline asi toimub ültse?
olen kuulnud, et vist peaks toimuma, aga kas seal ka mingeid tsikliosi sellel aastal on(IZ)?
Vasta
#2

karukoobaz Kirjutas:kas selline asi toimub ültse?
olen kuulnud, et vist peaks toimuma, aga kas seal ka mingeid tsikliosi sellel aastal on(IZ)?

Kurtna laata ei toimu enam ligi aasta. Samas kohas, samal ajal ja enam-vähem sama seltskonna ja suunitlusega toimub aga restauraatorite päev. Vahe laadaga seisneb selles, et tükkide vahetamisel ei ole esikohal mitte raha, vaid vanatehnika väärtustamine/taastamine Smile Ühte pikkade aastatega kujunenud traditsiooni ei saa ju ometi niisama ära kaotada. Vähemalt mina olen viimased ligi 15 aastat olnud igal mai ja oktoobri esimesel pühapäeval Kurtnas/Tagadis kohal. Ja loodan, et ka järgmised 15 aastat Wink

Mis pakutavatesse osadesse puutub, siis see sõltub loomulikult müüjatest ja vaevalt keegi oskab hetkel öelda, mida nad sinna otsustavad kaasa võtta. Viimase 15 aasta jooksul olen igatahes märganud tendentsi, et detailid on läinud järjest uuemaks - kui kunagi tegid ilma 1920-30ndate aastate tükid, siis praegu on seal segi kompott 1920ndatest 1980ndateni ja vahel ka uuemateni välja.

Loomulikult on suurem šanss leida sealt võimalikult uue masstoodsangus isendi varuosi kui mingi vanema (1920-30ndate) aparaadi spetsiifilist detaili. Sinu kolm-neli aastakümmet vana IŽ klassifitseerub selles mõistes loomulikult esimesse kategooriasse, millele liigub / on liikunud veel väga-väga palju mudru. Ka Kurtnal muideks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

ma kuskilt kuulsin jah, et seal see restauratsiooni värk on. a kas keegi viimasetel aastatel seal on käinud, kuidas muljed on(izi ja ültse vene masinate juppe on keegi seal kohanud, või midagi muud head ja huvitavat)?
Vasta
#4

unic moto lehel selline info http://www.unic-moto.ee/yritused/tagadi.html
Vasta
#5

karukoobaz Kirjutas:... kas keegi viimasetel aastatel seal on käinud, kuidas muljed on(izi ja ültse vene masinate juppe on keegi seal kohanud, või midagi muud head ja huvitavat)?

Loe mu eelmist vastust veel kord ja mõttega, enne kui uuesti küsid. Igaks juhul kordan üle juba öeldut:

- Ma ei ole viimase ca 15 aasta jooksul (sh ka viimased korrad ja sellekevadine) ÜHTKI üritust paadunud vanatehnika-austajana vahele jätnud.

- Sinu aastakäigu/vanuse Vene masstoodangu masinate juppe on olnud enamik kordi lademes. Samas ei oska lubada, kas Sa seekord mingile kindlale pulgale seal peale satud, sest see sõltub ikkagi sellest, mida müüjad sinna kaasa võtavad.

Ning veel. Kohapeal varu aega ja kannatust, sest üritus on ÜLISUUR nii osalejate arvult, pindalalt kui ka pakutava mudru nomenklatuurilt. Kui oled ostja ja tuled autoga, siis Sul veab, kui Sa saad auto pargitud poole kilomeetri kaugusele mudru vahetusplatsist. Kui oled mudru pakkuja, siis hea platsi saamiseks ei ole mõtet hiljem kui hommikul kell 5 enam tulla - lihtsalt kõik juba täis. Kevadel suutsin ühe ringi kõigile pakutavale peale teha napilt kolme tunni jooksul. Kümmekond aastat tagasi oli ürituse maht julgelt 5 (loe: VIIS) korda väiksem.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

küsimus selline, et kui ma seal midagi müüa tahan, kas siis peab ka registreerima või midagi?
Vasta
#7


///Sellest aastast ei korralda Eesti Vanamootorrattaklubi \"Unic-Moto\" enam vanatehnika LAATA Tagadil. Üritus on asendatud samas kohas toimuva RESTAURAATORITE PÄEVAGA. Mai ja oktoobri esimestel pühapäevadel kogunevad Tagadile inimesed, kes tegelevad vanatehnika restaureerimisega või saavad restauraatoreid nende töös ja hobis aidata. Ostmisest ja müümisest on märksa olulisem vanatehnika alase infoliikuvuse tagamine. Sellele üritusele ei ole oodatud inimesed keda huvitab raha või vanade asjadega kaubitsemine. Küll aga on oodatud inimesed keda huvitab Eesti tehnikaajalugu, selle säilitamine, ennistamine või ka lihtsalt uurimine.

RESTAURAATORITE PÄEVA puhul on ennekõike tegemist Eesti Vanamootorrattaklubi \"Unic-Moto\" klubilise üritusega kus tarbimisühiskonnale omased mõttemallid ei kehti.///

misasja see siis tähendab, et vanatehnikat seal polegi???/või olen ma asjast valesti aru saanud?

kas keegi on sinna ka minemas?
Vasta
#8

Oeh, hakkab jälle pihta...

Laat toimub. Osta saab. Müüa saab. Kõik lähevad sinna. Kõigi asjade juppe saab. Paanikaks pole põhjust.
Vasta
#9

okihBig Grin, ma igaks juhuks küsisin, sest ise pole varem käinud ja keegi midagi erilist pole kah rääkinud selle kohta! aga nüüd vist olen kindel minejaBig Grin
Vasta
#10

lähen kindlasti,paar viimast aastat olen käinud,enam vähem kõik mis vaja olen saand kuigi jah kannatust peab olema.
Vasta
#11

Mootorratturite jaoks on asfalt kattega parkla Sipelga poe ees. Autodega külastajatele on broneeritud tasuta terve põld, ei pea parkima väga tihedalt.
Kaubaga tulijad mahutavad endid ise sõbralikult RESTAURAATORITE PÄEVA territooriumile ära.
Osavõtumaks vanatehnikaga platsil viibijatele 100 krooni auto suuruse koha eest (auto ja käru 200) ilma tehnikata külalistele 10 krooni.
Kõik on sõbralikud!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#12

Minul oleks veel selline ettepanek.

Kas võiks reserveerida esimese rea põllul nendele inimestele, kes tulevad kohale tõepoolest vanatehnikaga. Eks mingisuguse vanusepiiri peaks seadma, kuid ilmselt saavad huvilised sellest ka ise aru, kas tema auto on väärt seisma esireas vaatamiseks teistele huvilistele.

Huvitavaid autosid on igal aastal platsil näha olnud, kuid tänapäevaste autode vahele kipuvad nad ära kaduma.
Vasta
#13

Kas restauraatorite päeva raames toimub ka vanatehnika näitus?
Vasta
#14

indreksirk Kirjutas:Minul oleks veel selline ettepanek.

Kas võiks reserveerida esimese rea põllul nendele inimestele, kes tulevad kohale tõepoolest vanatehnikaga. Eks mingisuguse vanusepiiri peaks seadma, kuid ilmselt saavad huvilised sellest ka ise aru, kas tema auto on väärt seisma esireas vaatamiseks teistele huvilistele.

Huvitavaid autosid on igal aastal platsil näha olnud, kuid tänapäevaste autode vahele kipuvad nad ära kaduma.
Pooldan Indreku ideed, kuid kuidas tagada korda seal rivis? Lihtsam viis parklasse sissesõidu juurde silt \"1. rida broneeritud üle 25 aasta vanustele autodele.\"
Vasta
#15

indreksirk Kirjutas:Minul oleks veel selline ettepanek.

Kas võiks reserveerida esimese rea põllul nendele inimestele, kes tulevad kohale tõepoolest vanatehnikaga...
Tõesti suurepärane idee!
Olen ka oma auto poole rasket kotti vedades kiiganud üksikuid kumeraid auto katuseid teiste vahel, aga ligemalt vaatama ei ole tihanud minna, sest mingi tüübi hiilimine autode vahel ärataks kindlasti kahtlust.
Indrekule 10 punkti!

Tom.
Vasta
#16

Oh noored-noored! Minu juba rähmased silmad on seda juba näinud kuidas me üritasime jõuga lahterdada külastajate vanatehnikat ja liisingusaane. Algselt Sipelga poe ette tsiklite parklasse, paraku jäi see väikeseks ja ei vasta tulekaitse eeskirjadele.

Esimesse ritta ei ole juhmide inimeste olemasolu korral võimalik sellist asja teha, sest kõik tahavad olla esimeses reas ja jobud lükatakse teise ritta ja eriti mökud kolmandasse ritta ja ülejäänutest ei taha mitte mõeldagi.
Ainus võimalus tekitada mingigi vanatehnika rida on tekitada see just jõuliselt ja psühholoogiliselt arukalt viimasesse ritta. St. alustada vanatehnika parkimist vähemalt 300 meetri kauguselt, tagumisest põllu servast. Iga vanatehnikahuviline sõidab mööda põldu taha serva ja leiab ise endale parkimise koha teiste vanatehnikasõprade vahel. Siis jääb ära ka külastajate kola kandamitega saagimine ja kriipimine vanatehnika vahel. Tagumises reas ei ole ka uniseid manööverdajaid, kes võiksid oma sõidustiiliga kahjustada uunikuid. Soovijad saavad ka pildistada vanatehnikat just vanatehnika taustal.
Loomulikult ei õnnestu selline omavastutuslik lahterdamine kohe esimesel korral aga alustada võiks.

Kõik kes seda loevad ja plaanivad tulla RESTAURAATORITE PÄEVALE mitte kaubeldava vanatehnikaga, on palutud parkima oma uunikud parkla põllu tagumisse serva.
(Märgistame serva) Armsad moderaatorid võivad seda üleskutset kasutada mistahes paremini reklaamival viisil.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#17

Vaat seda ma teada tahtsingi.
Nii et siis vanatehnika näitus ikkagi tuleb!
Vasta
#18

Kas oleks keegi, kes minu peale võtaks (Tallinnast) ?
Vasta
#19

Ja mis saab nugade/kahvlite ja muu saasta müüjatest. Kevadel oli neid ikkagi tohutult palju. Militariste on tõesti \"kurtna laada\" kaotamise ja \"restauraatorite päeva\" sünniga vähenenud. Korraldajate sõnul olevat kaasatoodud laadungit raske kontrollida. Kas tõesti? Konkreetne näide on ühe venelasest naisega. Ainuke mototehnikaga seostuv ese, mida ta pakkus oli chopperi kiiver. Ülejäänud kraam oli vase/tina ja teab mis muust sitast voolitud kandikud/noad/kahvlid ja muu kirbuturupask. Lisaks sellele tekitavad sellised inimesed probleeme. Ta oli oma pegott 206-ga parkind müügiplatsil täpselt teiste osalejate vahele (ehk siis vahekäiku, mis on mõeldud inimestele liikumiseks või lahkuvatele sõidukitele). Ja vot oligi vaja ühe sõidukiga lahkuda... tutkit... mutt ei liigu kuhugi. Võib-olla on ka korraldajatele antud situatsioon kevadest meeles. Tänu sellele tekkis veel ühe volga juppidega äritseva vanatoiga sõnavahetus. Jama kui palju. Selliste inimeste (kirbuturumüüjate) osakaal muidugi ürituses on paratamatu. Justkui nad pressivad/tungivad end läbi platsiväravate. Mõistetav, kui venelaste temperament ületab negatiivse hoiakuga korraldajate hea ja vastutuleliku iseloomu. Mul ei olnud plaanis korraldajaid solvata aga olen kindel, et mittekutsutud osalejate arvu annab kärpida.
Vasta
#20

Aga kas on ikkagi mõtet selle \"kirbuturupasa\" pärast nii verine olla... sest eks igasugune, omaniku vanasõidukiga samast ajastust pärit muu atribuutika leiab tihti tänuväärse koha... riided sõidukiga sõitja seljas, noad/kahvlid/taldrikud ajastukohases piknikukorvis, vimpel auto peegli küljes ja raketa tolmuimeja garaazis auto kõrval asuvas riiulis auto ajastukohaseks puhastuseks.

Võibolla on viga minu mailmavaates ja üldises vanaasjaarmastuses... aga elu ihtsalt on selline. Sama suhtumise võib tuua ka paljudest vanatehnika ajakirjadest, kus on müügirubriigis olemas eraldi koht ka muudele vanadele ja stiilsetele ajastukohastele esemetele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne