Turuplatsi modereerimine
#21

Järjekordne revolutsionäär-maailmaparandaja välja ilmunud... Smile

Sellest on juba sada korda igal pool juttu olnud - kui vajvlphr rollfix soovib oma kahtlemata hinge poolest siia foorumisse sobiva Toyota küljest puuduolevatest juppidest kogukonnale teada anda, on korrektne viis teha Liikmete autode alla teema, oma projektist laialt-põhjalikult ja huvitavalt pajatada ning muuseas mokaotsast sealsamas teemas mainida, et vot selline vidin takistab progressi.

Lõppkokkuvõttes on foorumi algne idee tehnika-alase info vahetamine, mitte ost-müük. Kõik need reeglid on selleks, et müügikuulutuste ja üldhuvitavat infot sisaldavate postituste suhe ei oleks 1/2, nagu kunagi asjaga läks.
Vasta
#22

See on ikka vähe kummaline küll, et kui mõni düsgraaf küsib midagi segases keeles, tormavad paljud kohe usinalt kasvõi söögilauast katalooge sirvima. Kui aga soovid oma 24-ja aastasele Toyotale, mida üsna vähe liikumas juba on, 1,8 l. bens.mootori (veel harvem variant), süütejagajat- sõimatakse tolkamiks, revolutsinääriks-maailmaparandajaks. Lootsin selle foorumi olevat sobiv koht küsimaks nõnda vana mootori osa. Tundub, et eksisin. Muidu on siin kõik nii targad, aga 2Y mootor tundub vist kole moodne olevat.
Vasta
#23

Paha lugu jah.
Vasta
#24

Mida Sa L.p. Jesper targutad! Sel ajal, kui Sina alles mähkmetes jooksid, läksin mina sõjaväkke.
Vasta
#25

Krt. miks peab üksteist s..aga loopima?Saage kokku ja rääkige asjad selgeks.Nagu lasteaed(siis kui sina veel mähkmetes olid,läksin mina juba sõjaväkke),see ju on nagu 2 tatikat püüavad üksteist üle trumbata.
Vasta
#26

Mina arvan, et Dad ja Jesper käituvad äärmiselt jämedalt ja paistavad pidevalt sellega silma. Enne kui ise siin mingeid reegleid kehtestate tehke endale elementaarsed viisakalt suhtlemise reeglid selgeks. Ei pea igasse teie arust tobedasse küsimusse nii üleolevalt suhtuma. Saab ka viidata aadressile kus see teema juba läbi võetud.
Mis turuplatsi puutub, siis põhimõtteliselt on teil muidugi õigus, igasuguse jamaga pole mõtet siin kaubelda.

Tom.
Vasta
#27

rollfix Kirjutas:L.p. dad. Me ei ole isegi veel ,,sina,, peale üle läinud...........veel enam on kuidagi sobimatu mind tolkamiks nimetada. Kui hr. dadil endal lapsi on võib neid ju nii kutsuda.

Hr. Rollfix loeb ja TÄIDAB reegleid edaspidi.

Dad.
Vasta
#28

väike-tom Kirjutas:Mina arvan, et Dad ja Jesper käituvad äärmiselt jämedalt ja paistavad pidevalt sellega silma. Enne kui ise siin mingeid reegleid kehtestate tehke endale elementaarsed viisakalt suhtlemise reeglid selgeks. Ei pea igasse teie arust tobedasse küsimusse nii üleolevalt suhtuma. Saab ka viidata aadressile kus see teema juba läbi võetud.
Mis turuplatsi puutub, siis põhimõtteliselt on teil muidugi õigus, igasuguse jamaga pole mõtet siin kaubelda.

reeglid on kõigile ühised ja enne Turuplatsile postitamist tuleb LUGEDA reegleid, kui eksitakse reeglite vastu ja lihtsalt ülbitsetakse, siis on ka minu poolne rekatsioon vastav. Mul pole tõesti aega istuda 24/7 foorumi korda valvamas ja iga persooni käekõrval juhtida "õigele teele", sest isegi 5% kasutajatest teeb lähes 200 persooni, sestap on ka pandud kehtima teatav kogus juhtnööre ehk reegleid, millede täitmine ei ole raske ja on olnud varasemalt ja ka saab olema tulevikus ERANDEID Turuplatsi postitustes, siit omakorda ka see, et kui ma midagi kirjutan, siis mitte ainult ühele persoonile vaid ka kõigile ülejäänutele ning kui keegi arvab, et talle ei meeldi ja kavatseb solvuda, siis on see tõesti tema enda isiklik traagika.

Seega ka tulevikus ei ole mõtet tulla halama, kui rikutakse reegleid ja ei põhjendata ära erandi tegemise vajadust.

Dad.
Vasta
#29

Pean tunnistama oma viga et lugesin Turuplatsi reegleid ainult ühe korra. Paraku tundus mulle selle mootori tüüp küllalt harvaesinev. Siiras usus lootsin siit leida kedagi, kellel midagi vastavat veel vedelemas. Ehk lp. dad annaks nüüd nõu, mismoodi seda tüüpi postitusega välja tulla? Algul vabandada ette-taha, et alles 26 a.vidinal turjal? Minul tel.nr.avalik, annan ka aadressi, kui helistad. Oleksin hea meelega nõus kuulama/ lugema nõuandeid/ viiteid kuidas sellisele pea- uunikumile soovitud varuosa ostukuulutust vormistada.
Vasta
#30

Vabandan ette, et pole aega läbi tuhnida neid kuulutusi, kus on vaadatud reeglitest mööda aga võin kinnitada, et alati on selleks olnud ka piisavalt põhjust(kindlasti on ka postitusi, mis peaks olema eemaldatud aga 100% kontrolliks pole lihtsalt aega).
Üks näide, mille ma kiirustades otsisin:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=21285

Vanus ei anna küll välja aga juures on ilus selgitus, milleks neid tükke võiks keegi endale riiulile hoidu panna jne. Pikem seletus on sellisel puhul alati abiks, juba kas või see, et näidatakse ette ära tehnika vanus, eriti juhul kui on vähe esinev mudel, vanuseline piir lähedal jne. Põhjus selles, et moded ei ole liikuvad ensüklopeediad ja kõike ei jõua ju ka googeldada. Ntx Toyotad on minule väga tume maa ja kui see pole AA, AB, BA, BE ... sealt edasi mind need autod lihtsalt ei huvita ja seetõttu ka ei tea.

Seega pikem seletus on alati abiks nii teistele kui modedele.

Dad.
Vasta
#31

rollfix Kirjutas:Oleksin hea meelega nõus kuulama/ lugema nõuandeid/ viiteid kuidas sellisele pea- uunikumile soovitud varuosa ostukuulutust vormistada.
alusta palun pealkirjast. Sorri, aga pealkiri "Ostan" (mis Su kuulutuse pealkirjaks oli) ei vasta mitte ühegi nurga alt reeglitele.

Teet,
ei kavatse "personaalset konsultatsiooni" siia kirjutama hakata, kuna loodab tõesti, et Sa oskad ikka ise reegleid lugeda, nende mõttest aru saada ning nende järgi kuulutuse vormistada

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#32

Vabandust kui kedagi mu sõnavõtt häirib, aga minul tekkis küsimus, et kas mõned foorumlased ongi võrdsemad kui teised foorumlased?
Nimelt- reeglites on ju kirjas, et turuplatsil upitamist ei toimu (tavakasutajad ei saagi seda teha) ning kõik korrektuurid tuleb läbi viia olemasoleva (ava-) postituse muutmise teel.
Kogu austuse juures Aspelundi suhtes leian siiski, et äärmiselt ebaviisakas kaasfoorumlaste vastu on oma moderaatoriõiguste kasutamine reeglite rikkumiseks.

Ei taha vinguda, aga mind häirib kui "korrakaitsjad" rikuvad reegleid.

Jutt siis sellest teemast: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=22427
Vasta
#33

zazik Kirjutas:Vabandust kui kedagi mu sõnavõtt häirib, aga minul tekkis küsimus, et kas mõned foorumlased ongi võrdsemad kui teised foorumlased?
Nimelt- reeglites on ju kirjas, et turuplatsil upitamist ei toimu

Ei taha vinguda, aga mind häirib kui "korrakaitsjad" rikuvad reegleid.

Upitamine oleks tüütu siis, kui iga turuline seda pidevalt teeks, (vist sellest lähtudes ongi upitamisvõimalus kinni pandud?).
Kui moded seda võimalust vahest kasutavad, ei ole see massiline(paljukest nad ikka müüvad), ja ei tohiks kedagi segada.
Las olla modedel ka mõni "kirss tordi peal", selle eest, et neil mõningaid kohustusi on Wink
Vasta
#34

Kui juba kuulutuste upitamise põhimõtete arutamiseks läks, siis võiks sätestada mingi mõistliku ja küllalt pika perioodi, mille jooksul seda teha ei tohi. Selle perioodi möödumisel võiks selle aga anda vabaks. Minu arvates on aasta või äärmisel juhul kaks aastat selline mõistlik aeg - kasvõi foorumi kasutajad on selle ajaga palju muutunud/uuenenud. Kes ostab-müüb asju ärilisel eesmärgil, selle jaoks on aasta-kaks nagunii üle mõistuse pikk aeg.

Näiteks kui ma olen foorumis 2004. või 2005. aastal otsinud mingit spetsiifilist ja harva liikuvat detaili, siis ma võiksin mõne aja pärast seda taas otsida. Konkreetsemaks minnes on näiteks nii, et kuna ma olen 8. märtsil 2005 (pea kolm aastat tagasi) otsinud turuplatsi kaudu 1929. aasta jalgratta abimootori ÖWA puuduvaid detaile (vt http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=10663) ei saa ma sama soovi enam uuesti turuplatsile postitada. Minu nukker ÖWA aga ootab endiselt mitmeid detaile - kuni ma neid saanud pole, senikaua ma seda restaureerima ei hakka...

Mõnda pealtnäha levinudki sõiduriista detaili aga annab vahel üsna pikka aega taga ajada. Nii otsin ma viimased 11 (loe: ÜKSTEIST) aastat IÞ-350 originaalkomplektsusse kuulunud signaali S-35 (C-35), seda suure keermega kokkukrutitavat eboniitkorpusega ja eboniitkaanega isendit. Ei ole seda trehvanud viimased 11 aastat ei siin, Kurtna laatades, Üksküla laatadel ega ka mujal...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#35

Midagi pole teha aga moded on siiski võrdsemad Wink

Kuigi reegleid võiks täita samamoodi nagu teistelt seda nõutakse ... ma ise vähemalt üritan.

Dad.
Vasta
#36

valdo Kirjutas:Kui juba kuulutuste upitamise põhimõtete arutamiseks läks, siis võiks sätestada mingi mõistliku ja küllalt pika perioodi, mille jooksul seda teha ei tohi. Selle perioodi möödumisel võiks selle aga anda vabaks. Minu arvates on aasta või äärmisel juhul kaks aastat selline mõistlik aeg - kasvõi foorumi kasutajad on selle ajaga palju muutunud/uuenenud. Kes ostab-müüb asju ärilisel eesmärgil, selle jaoks on aasta-kaks nagunii üle mõistuse pikk aeg.

Täiesti nõus!
Mõistliku sagedusega uppimise vastu pole mul midagi (isegi kord kuus või kvartalis oleks mõistlik), antud juhul häiris just see, et teistel seda võimalust pole.
Seda enam, et müüdavad autod mahuvad napilt reeglitesse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne