kus on t-40 raaminumber
#1

Tere foorumlased!
Kas keegi oskab juhatada, kas T-40 erinevatel mudelitel on peale tagumise pirka veel kuskil nn kere või raami number.
ettetänades,
Sass
Vasta
#2

Üldjuhul peab olema.Tavaliselt vasakul poolraamil,kui poolraami ei ole vahetatud.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta
#3

peaks olema vasakul pool esisilla küljes
Vasta
#4

Kas keegi oskaks seda poolraami juttu täpsustada. Soovitati mulle ka miskile sisetundele põhinedes esimest vasakut nurka, aga vaatamata põhjalikule otsimisele ei leidnud sealt midagi. Esisillal ei usu seda olevat, kuna see on vahetatav agregaat ja eriti tihedasti vahetati seda just vedavatel isenditel. Samas räägivad mehed, kes 40-ga korduvalt ülevaatusel käinud, et numbrite vastavust vaadatakse ainult tagumise lipiku pealt. Oleks vaja traktoriga üks ARK-i käik teha, aga enne tahaks ise teada, kas kõik lipikud-numbrid korras on.

Sass1
Vasta
#5

Ei ole küll selles teemas väga kodus aga meie traktoril on see ees vasakul ja lihtsustamiseks lisan ka pildi    
Vasta
#6

Ilmselt siis võimalik, et osad isendid on tehasest ilma raaminumbrita välja sõitnud, või on erinevatel aastakäikudel numbri koht erinev.

Sass1
Vasta
#7

Vaatamata sellele, et esisild on vahetatav agregaat, on number selle küljes. Mitte küll sillatala küljes , vaid selle ülemise juraka küljes.Mul ei ole ühtegi traktorit käepärast, et vaadata, aga number on selle juraka vasakul küljel, mille külge kinnitub esisild. MTZ-idel on number vahetatava külgmise poolraami peal, aga Lipetski tehase omadel natuke eespool siis.Võib-olla on selle koha nimi esimene poolraam, aga igatahes mitte see vahetükk , mis vahelt välja käib. Minu vanal traktoril oli küll seal ees ,kohe suunatule kronšteini taga. Kui tegemist on tehase traktoriga , mida pole ümber ehitatud, siis vähemalt mingil osal oli number ka värvitud valge värviga vasakpoolse poolraami peale umbes kõrgsurvepumba ja astmelaua vahele 10cm kõrguste numbritega.
Vasta
#8

See värvitud variant poolraamil hakkas mind ennast ka mõttes kummitama, kuna mingid valge värvi jäägid on ähmaselt nähtaval.

Sass1
Vasta
#9

sass Kirjutas:...oli number ka värvitud valge värviga vasakpoolse poolraami peale umbes kõrgsurvepumba ja astmelaua vahele 10cm kõrguste numbritega.

   

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#10

Sillu pilt kinnitas mu kahtlusi :-). Ongi olnud number kunagi värvitud, aga paraku pole sellest suurt midagi järgi jäänud. Igatahes tänud kõigile asjalike nõuannete eest!

Sass1
Vasta
#11

Ise küsin, ise vastan. Eelkirjutaja "mindeioleolemas" pakkus välja õige koha. Pika otsimise peale õnnestus ka minu isendil sealt värvi alt number leida.
Sass1
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne