minu tänased seiklused ARKis
#1

asi algas sellest, et mõnda aega tagasi lubasin ühe automobiili vanarauaks ära vedada. Võtsin sealt ära mis seda vääris, lõikasin kere tükkideks ja sõitsin siis betooni street 6, eelnevalt helistasin ja küsisin , et mis ja kuidas.Öeldi, tood auto siia, dokumendid ja volitus näpus ja saad meilt lammutustõendi. Ulatasin mina siis rõõmsalt nimetet paberid dispetsherile kui kaunis blond neiu selle asemel et oodatud dokumenti ulatada küsis mult oopis
\"Kus on auto?\"
mina viipasin oma furgoonile, tema selle peale, et ei mingit dokumenti,utiili toodud auto peab olema ühes tükis,
\"Kui toote morgi inimese käe ja ütlete et see on peeter, siis ju teda vastu ei võeta\"
Ma küll proovisin vihjata DNA analüüsidele jne aga ei kedagi, neidis oli kategooriline ja mina tagasihoidlik. Viskasin siis auto tükid vanarauaunnikusse ja mõtsin, et ehk ark on mõnus ja ladus asutus kus toredad inimesed mu mure lahendatud saavad.
Seadsin sammud ARK sse. Esimene asi mis mind vastu võttis oli kohutav järjekord, 50 inimest ennem mind.
lõpuks sai see aeg veedetud ja esitasin dokumendid . Töötaja uuris ja puuris neid pabereid kuni ütles lõpuks, et volitus on utiliseerimiseks, mitte inimese esindamiseks ark. Seaduslikust aspektist on tal ju õigus, aga kui ma sama paberiga oleks auto andnud kuusakoskile, oleks ju lõpptulemus sama olnud, aga see selleks, kuna ka see teine asi jäi ühe dok puudulikuse tõttu esialgu vormistamata, siis võtsin uue järjekorranr (jälle peaaegu 50 inimühikut minust eespool) uuele teenendajale esitasin taas oma probleemi,tulemus oli sama aga väikeste lisanüansidega. Sain talt teda, et ilma lammutustõendita saab auto arvelt kustutada aastaks, siis auto ennistatakse . Taas rõõmusõnum, ehk siis tere tulemast nõiaringi!!
Lisaks veel, et auto kusakoskisse äraandmise tingimustes polnud kusagil mingit märget selle kohta, kas auto peaks olema ühes tükis või mitte.
Vasta
#2

Kahjuks on \"Kuusakoski\" asutus, kus seadused on kehtivad vastavalt näole! Sain seda omal nahal tunda 2 kuud tagasi, kui klient tellis Vaz 21011 äraveo vanarauaks. Auto oli täiesti komplektne aga kahjuks paberid puudu (põllukas). Sai viidud Betooni tänavale ja sealt teatati, et nemad ei saa vastu võtta ilma paberiteta. Aktsepteerisin täiesti seda nõudmist ja keerasin otsa ümber, eelnevalt küsisin, et mida või kuidas ma peaksin tegema, et masinat üle anda. Arvata võib, et tegu sama blondi neiuga, kes nähvas ülbelt, et ei ole tema asi. Küsisin veel, et kas lähen panen metsa äärde maha! Vastus oli: pange kui tahate! Loomulikult ma seda ei teinud ja viisin antud sõiduki ühe tuttava juurde, kes sai naerda natuke ja ütles, et ta viib selle kone ise homme \"Kuusakoski\" ja saab selle eest veel normaalse raha ka. Järgmine päev oligi komplektne auto viidud ja raha käes!
Tundub, et see süsteem \"Kuusakoski\" versus\"ARK\" on suht mäda hetkel ja kodanikud, kes soovivad oma \"vanarauda\" ära anda võivad päris kurja vaeva näha ja oma kallist aega raisata.
Samas ei tohiks takistuseks tegelikult olla see, et auto on tükkideks lõigatud. Kõigil ei ole sellist tehnikat, et masin tervenisti peale laadida ja minema viia.
Sulle \"hullmaks\" soovitus: võta omanikult volikiri \"ARK\"-is esindamiseks ja tee vastava sisuline avaldus, kus näitad, et auto on juba utiliseeritud. Selle avalduse alusel peaksid ta arvelt maha saama.
Vasta
#3

Kõrvalt nähtud kogemus ARK-ga. Olid kaks autot, millest alles vaid paberid ja number. Mindi kohalikku registrisse, räägiti jutt ära, et autosid pole ammu, alles vaid number/ämber, tahaks arvelt maha võtta.

Kuulati ära, paluti kirjutada selgitav avaldus ja öeldi, et kõik ok. Ei mingit segadust rohkem.

Miski ei takista sama skeemi ka veel eksisteeriva/esimese juhtumi masina puhul kasutamast.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#4

Aspelund Kirjutas:Kuulati ära, paluti kirjutada selgitav avaldus ja öeldi, et kõik ok. Ei mingit segadust rohkem.

Miski ei takista sama skeemi ka veel eksisteeriva/esimese juhtumi masina puhul kasutamast.

Jah, see skeem peaks töötama ka mitteeksisteeriva masina puhul, aga seda saab rakendada omanik, mitte puudulike volitustega esindaja. Samas pole ju esindajal ka mingit muret või seaduslikku vastutust, ainult südametunnistuse piinad, kui kokkulepe omanikuga aia taha läheb.

Kuidas Kuusakoski määratleb, mis on terve auto ja mis on ainult \"peetri käsi\", on ilmselt teadus omaette, mida tavainimene ei suudagi mõista Smile
Pidasin suvel sel teemal maha pika telefonivestluse vist sellesama blondi neidisega, jutt läks kohati väga lõbusaks, kui üritasin teada saada nende seisukohta, millal saab tervest autost \"ämber\", mille utiliseerimiseks pole dokumente vaja või milline on oluline osa autost, mille jaoks nõutakse dokumente. Mingit selgust loomulikult ei saanudki.
Natuke on isegi arusaadav, et kokkuostupunktile jääb mingi tõlgendamisvabadus, aga jamaks läheb asi siis, kui töötajal on ühel päeval näiteks paha tuju ja ta sind mitme tonni vanametalliga ukselt tagasi saadab, ning siis pead hakkama tasuma selle koli edasise transpordi, ladustamise ja muu asjaajamise kulusid.
Vasta
#5

Paldiski Kuusakoskis pole mul siiani probleeme tekinud. Kord läksin sinna ühte zigulli viima millel mite metall maha kisutuud ja pagasnik maha lõigatud (transpoartida oli parem). Läksin sinna, auto dokumendid käes ja sealt mingi neiu vaatas korra minu vanaraua koorma pool ja ütles, et see autot küll ei meenuta ja jättis dokumendid võtmata. Dokumendid seisavad siia maani laua sahtlis, ära pole sellepärast andnud, et pole minu nime peal need dokumendid ja pole mult neid küsitudki. Ühesõnaga siis, et Paldiski Kuusakoskile piisas siis sellest, et autol oli mitte metall eemaldatud ja pagass maha lõigatud ja nende jaoks oli see pleki hunnik mitte auto.
Vasta
#6

küllap see sõltub vastuvõtja fantaasiast, kas ta näeb plekikuhjas autot või mitteSmile teine kord sai ilma eriliste probleemideta arvelt maha auto, millel külg, pagasnik ja katus maha võetud
Vasta
#7

Kogu point on selles millises ARK'is käia. mul oli sama mure ja mustamäe ARK saatis pikalt, sauel aga kirjutasin avalduse, andsin numbrid ja asi korras.

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne