Fotodest teemade juures
#1

Üks hiljutine \"minu masinad\" tüüpi postitus sisaldas viidet zone.ee lehele, kus olid \"minu masinate\" pildid. Sellega seoses üks väike õpetus kodanikele, kes samasugust postitust tulevikus teha plaanivad.

1. 0,3 MP resolutsiooniga Trust (või mõni muu noname) ei ole oma nimest hoolimata miski digikaamera, pigem selle kõverpeegli variant. Oma au ja uhkuse aka liiklusvahendi pildistamist tasuks sellega üldjuhul vältida.

2. Mõelge, mida te pildistada tahate. Larakas fotot garaažist, mille ühes nurgas paistab veidi mootorratta raami, ei vääri üldjuhul ülesse riputamist.

3. Udune foto pole midagi väärt. Miski arusaama pildistatavast objektist saab, aga siis? Võimaluse korral kasutage käsiteravustamist või veenduga digikaamera LCD-ekraanil, et aparaat ise teravustas ennast ikka õigele objektile, mitte näiteks seinale mootorratta taga.

4. Makro nupp on parematel mudelitel kasutamiseks, mitte iluasjana. Firmasilti raami esiosal võib ju pildistada küll, aga kasutage selleks lähivõtte aka makro režiimi. Siis on vähemalt võimalik sellelt midagi välja lugeda.

5. Fotograafia kui termin tähendab algselt valgusega joonistamist. Seega ei tasu loota, et laes rippuv 40w pirn tagab parima valguse oma massina pildistamiseks. Eriti veel odavate digide nõelasilmaobjektiiviga.
Digikaamera enda pisikene välklamp ei aita ka tavaliselt kaugemale kui paar meetrit. Sisuliselt on kolm varianti: tirige oma pildistatav objekt päikese kätte, muretsege korralik välk või lisavalgustus või kasutage pildi tegemisel tugijalga. Vastasel juhul saate miski pildile miski väriseva udukogu, mida pole kellelgi huvi vaadata.

6. Kui olete pildid teinud, vaadake need arvutis enne üle. Iga pilt ei vääri ülesse panemist, eriti need, mis udused või mõnel muul viisil ebakvaliteetsed. Kui sobivat pilti tehtute hulgas ei ole, minge fotokaga uuesti kohale ja tehke uued pildid. Tehke pigem palju pilte kui vähe, siis on hiljem võimalik valida. Igast situatsioonist soovitavalt mitu.

7. Enne pildi ülesse riputamist zone.ee või hot.ee kodulehel tehke pildile rezise. Mis huvi on vaadata fotot, millest täieliku ülevaate saamiseks pean ma seda mööda ekraani edasi-tagsi nihutama. Iga eraldi pikseli uurimine on muidugi huvitav, aga väiksem on parem. Üks abiks ja tasuta programm selleks asub siin: http://www.bome.com/tools/resizer/ Testitud, töötab väga hästi.

Ongi kõik.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

Lisaks siia juurde veel Popular Hotroddingu artikli auto pildistamisest: http://popularhotrodding.com/features/0506phr_pix/ Väga mõnus ülevaade eri nippidest, mis aitavad autosid kaunilt pildile jäädvustada.
Vasta
#3

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=8487

Puht juhuse tõttu on möödas aasta, minu samateemalisest sõnavõtust.
otsides auto teemalistest www-dest, sobivat liikurit, jääb üha enam silma (telefoni) minikaameraga tehtud pilte müügikuulutuste juures.
Just lehitsesin ühe autoklubi pildialbumit, kust leida kümneid albumeid, sadade ülesvõtetega, hetketi tekkis tunne, et tegu on filmikaadritega, kus 36 kaadrit sekundis on toimuvat jäädvustatud, seda ühest punktist ja pikema ajaühiku jooksul.

Tuleb meelde, kui 8 aastasena, just värskelt Smena 8M ostnuna, rõõmustasin iga kaadri üle, millelt midagi äratuntavat vastu vaatas...


Vasta
#4

noh, telefoniga klõpsimine nüüd suur patt vast pole. Annab midagi ikka edasi. Minagi seda kohati teen - kuna kaamera ostu ei pea otstarbekaks. Isegi telefoni pidi mulle töökoht ostma - nõnda kooner olen (või ei lase end tarbimismaaniast kaasa kanda - kes teab...).

aga see polnud see, mida tahtsin öelda. Tahtsin öelda, et mulle meeldib väga see, kuidas Luther on kaamerat kasutanud: http://pilt.ee/view/602801/
mina vähemalt nautisin neid pilte - aitäh Smile

t,
loodab et Tarmo ja Martin mind nüüd mädatomatitega pilduma ei asu



PS! Liig suur pilt pole probleem, kui kasutatav a netiühenduse kiirust piirab vaid arvuti võrgukaart/etherneti standard (100 BaseT ikka), kui pilt on piisavalt \"heas\" serveris ning kui brauser on Mozilla (mis mõistab ise pilti soovi korral kuvarile mahutada) Big Grin
Vasta
#5

Lisaksin Aspelundi jutule sadakorda korrutatud juttu: jäädvustatav objekt
tuleb pildi keskele, mitte serva nõnda, et veerand või pool objekti pildilt väljas! Tüüpiline häda. Ilus pilt oleks aga vasak esilatern (vms.) pildilt kadund!

Just a man!
Vasta
#6

jurkman Kirjutas:Mina ei saa aru, mis sunnib mobiilmölafoniga neid udukogusid mökerdama? Vale ego? Pildistamiseks on ikka fotoaparaat, aga mitte vibraator.

no samas sellisele inimeste loogikale ma pihta ei saa. Kui on öeldud, et pildid on kehva kvaliteediga (käepärase vahendiga tehtud), siis ei pea ju vaatama, kui oled veendunud, et Sul nende nägemine silme eest mustaks lööb ning oma arvamust enda teada hoida ei või.

mina näiteks ei loe ennast nii rikkaks, et osta asju, mida mul ehk kord-kaks aastas vaja on ja mida ma niikuinii endaga kaasas ei kanna. Ok, autopildid saaks ka tööjuurest võetud fotokaga tehtud - aga nende arvutissesaamiseks on ju üldjuhul vaja windowsimasinat, mingeid installiplaate, kaablit (sest fotokatel ju üldiselt infrapuna ega bluetoothi pole) jne. Ning selliste asjadega müttamine/otsimine on piisavalt tüütu ja aeganõudev tegevus, et sellest hoiduda.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne