63 määrimine
#1

Käes on aeg oma Gaz ära määrida, õigemini on enamus tehtud kuid olen takistuse ees, nimelt ei tea kui palju läheb määret esisilda?  olen otsinud igalt poolt aga kusagil ei ole kirjas konkreetselt kui palju seda määret sinna panna, kas on seal süsteem et tuleb kusgilt välja või pannakse sinna teatud kogus mingi aja tagant?  tõsine mure sellega jubaSad
Vasta
#2

63 esisilda ja määret? Hmmm... pigemini käib seal konsistentse määrde asemel siiski transmissioonõli, nagu igal pool mujal jõuülekandes.

Tehasejuhendi järgi läheb seda õli sinna 3 liitrit. Kuna ülekanne hüpoidne ei ole, kõlbab ka mitte-hüpoidõli. Nt odavaimatest Vene TAD-17.

Muidugi, rattalaagrid tahavad saada ka 63-l konsistentset määret a la LITOL-24 (see on algsena soovitet solidoolist mäekõrguselt üle). Tehasejuhendi järgi ühele rattale 225 grammi.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

sillas sees käib loomulikult õli kuid määritakse ka välimisi pooltelgi. määrdeniplid asuvad mõlemal pool võrdsete nurkkiirustega kardaanliigeni korpuse peal. Valdo, kas oskad ka öelda mis aja tagant seda peab sinna panema ja kas siis lihtsalt lisataksegi see kogus ja kõik?
Vasta
#4

Kui ei tea, mis käänmikes toimub, võta lahti, pese läbi, kontrolli simmerit mis eraldab rummu sillast (ma võin nüüd fantaseerida, sest ei ole elus 63 silda lahti võtnud, küll aga paljude teiste 4x4 esisildu) ja käänmikule-püsikiirusliigendile-laagritele uus määre. soovitaks kaasaegsemaid määrdeid, on olemas lausa eraldi määrded ($$$) püsikiirusliigenditele. Odavad Li baasilised ka sobivad. Kui juba uus määre sees, siis piisab kui aeg-ajalt lisad. Peale ujumas käimist tasub kontrollida ja paari aasta tagant uuesti pesta/vahetada.

ps. uurisin ja tõesti ei tea, kas 63 silla-käänmiku-laagrite vahel on eraldus või ei. Kui juba käänmiku peal määrdeniplid, siis peaks seal eraldi määre olema ja tihendiga sillakorpusest eraldatud. Tihendi seisukorda tasub kontrollida. Ei tea küll ühtki esiveo silda, mille pööriseid sillaõliga määritaks.


Vasta
#5

seal käib määre kindlasti, ning minu teada on ka enamus jäikatel vedavatel esisildadel määre liigendis.ma lihtsalt tahaks olla kindel, et seda seal üldse on, ei tea ju kuidas eelmine omanik sellesse suhtus, aga samas ei saa ka umbes juurde panna, eks ma siis pean mingi päev selle töö ette võtma ja külje lahti kiskumaSmile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne