Punane Raamat
#81

Sm. Volgahuviline Kirjutas:Auto24-s müügis siis eespool mainitet Nõukogude ajal elektrimontööridele mõeldud tõstuk:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html

Võibolla kõikenägevad foorumiliikmete silmad on seda juba märganud- sel juhul jäin hiljaks.
Aga vähemalt enda jaoks oli see küll positiivne avastus, et selliseid masinaid veel meie mail eksisteerib.
Igatahes äratundmismuige tõi see auto näole küll Smile
Äratundmis rõõm ja nostalgiahoog oleks weel suuremad kui saaks pildi 51 baasil ja ümmarguse korviga masinast .Igatahes tänud Sm.Volgahuvilisele!!!!
Vasta
#82

Ennem leiame JJ tõesti BELAZi(mõni aasta tagasi oli neid weel Wäos ja Rummus).Aga kust leida JJ ZIS 110 ,ZIMi või GAZ13/14?Sealt puudub veel taksovariant Wolgast ja RAF977.Kui hästi läheb 2203 reisiwariant saabumas.Kumera taguotsaga LAZ ka weel tegelikult olemas .Aga küll aeg asjad paika paneb ja kindlasti saab ka neid isendeid seal näha.
Vasta
#83

Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt sellised autod nagu ZIS 101, ZIS 110, GAZ-12, GAZ-13 "Tšaika" jm. taolised masinad, jäävadki tänu oma rariteetsusele, Järva-Jaani varjupaiga jaoks üheks kaugeks unistuseks.
Eriti arvestades, milline nn. action ülalnimetatud mudelite omandamise pärast Venemaal praegu käib (kollektsionäärid versus restaureerimistöökojad jne.), siis kaduvväike lootus on mõnda neist kunagi Järva-Jaanis kohata.

Kui, siis kunagi tulevikus vast mõne kaasmaalasest erakollektsionääri piinlikult puhtas garaazis, punase sametvaiba peal Smile
Vasta
#84

GAZ 12 oleks saadaval,või vähemalt oli veel mõni kuu tagasi,seisukord oli äärmiselt õnnetu, järgi pole midagi peale sildadel kere,kuid plekk kõva.
Hinda küsiti 7000 eesti raha. Kui huvilisi leidub võiksime ju väikese korjanduse korraldada ja ehk õnnestub JJ. aktivistidel ka pisut hinda mõistlikumaks kaubelda Smile
Vasta
#85

heiki12 Kirjutas:GAZ 12 oleks saadaval,või vähemalt oli veel mõni kuu tagasi,seisukord oli äärmiselt õnnetu,  järgi pole midagi peale sildadel kere,kuid plekk kõva.
Hinda küsiti 7000 eesti raha. Kui huvilisi leidub võiksime ju väikese korjanduse korraldada ja ehk õnnestub JJ. aktivistidel ka pisut hinda mõistlikumaks kaubelda Smile
Ehk saaks tollest GAZ 12 mõne pildi ja weits rohkem teawet?
Vasta
#86

TAR Kirjutas:TA-dest tuleks kindlasti silmad lahti hoida kõikide TA-942-seeria ja TA-9 seeria furgoonide osas. Kahjuks kadus hiljuti maamunalt see siin: http://kodu.pri.ee/ta/index.php?sisu=baas&ID=219
[Pilt: 821_TA-942_TA_2.jpg]
saaremaal siuke täitsa olemas, jaanipäeva paiku oli veel alles
Vasta
#87

belazid kakerdavad siiani, väos, kivipurustaja ja kopa vahet!! kaarma dolomiidis saaremaal olid need asjandused olemas,kas praegast liiguvad ,seda ei tea, pole seal ammu kännu, mis sest et om 5km vahetRolleyes
Vasta
#88

guits112 Kirjutas:saaremaal siuke täitsa olemas, jaanipäeva paiku oli veel alles

Kui samasuguse ninaga (veidi eenduv ja radiaatorivõre keskosal nn "rist"), siis on tegu haruldusega! Mis tuleks minu arvates igal juhul päästa, kas siis JJ või kusagile mujale.

Mul on seni paganama kahju, et Tartu lähedane isend kaduva teed läks Sad

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#89

Idee hea aga kas see isend transporti kannatab ?Lisaks weel sõidukulud.Wajadusel nõus asja weidi kompenseerima.
Vasta
#90

PETSS Kirjutas:Wajadusel nõus asja weidi kompenseerima.

Millal mina mõne tõelise harulduse päästmist toetamata olen jätnud (kuigi endalgi uunikume palju ning ikka väga palju ressursse kulub nende taastamise peale)?

Ehk siis kui asi tõsine, olen käsi, nagu varemgi.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#91

Ma kardan toda ,et kas see Tartu isend sellist pikka maad kannatab vedamist.Tema aeg juba ammugi ümber,ime ,et senini säilinud on.Mina küll ei julgeks teda liigutada.See muidugi minu probleem.Abistajate suhtes pole mul kunagi kahtlusi olnud.Wabandan kui minust walesti aru saadi.
Vasta
#92

Keegi pole seda väidetavat Saaremaa isendit veel piltiga saanud...
Aga Saaremaal on kindlalt veel see 942T: http://kodu.pri.ee/ta/?cat=24&action=baas&ID=353
Vasta
#93

Kas see asi kasutusel või seisab niisama?
Vasta
#94

mrali Kirjutas:Keegi pole seda väidetavat Saaremaa isendit veel piltiga saanud...
Aga Saaremaal on kindlalt veel see 942T: http://kodu.pri.ee/ta/?cat=24&action=baas&ID=353
Hm, mina jälle sain aru, et sellest käibki kogu aeg jutt... Puhtteoreetiline idee oleks tõsta kuut peale ja saada niimoodi vähemalt väliselt enam-vähem originaalne ja komplektne sõiduk. Kui omanikul kastikat vaja, siis võib-olla pakkuda talle vahetusvarianti näiteks tavalise GAZ-53 (või ka mõnd muud marki sõiduki) vastu, mille eest tuleb muidugi arvatavasti raha välja käia. (Selle mõtte pakkuski tegelikult mrali väljaSmile). Kõik see eeldab muidugi aga kõigepealt seda, et mõni Saaremaal elav kaasfoorumlane käiks esmalt kohapeal asja uurimas ja omanikuga selle saadavusest juttu tegemas. See on muidugi juba omaette teema, kuidas see kõik tehniliselt teostatav olla võiks.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#95

[quote=Sillu]
MAZ-516 liikus Eestis kindlasti, kuid ilmselt väga vähe. Allesolemise poolelt võib pilt muidugi nutune olla...
[/quote
Otepää Autoremondi Tehasel nr 4 olid omal ajal vist МАЗ-514 (6x4)ja МАЗ-516 (6x2). Äkki lõunaeestlased oskavad täpsustada nende saatust!
Vasta
#96

mrali Kirjutas:ZIL-555: kumer kast
ZIL-4502: kandiline vaid taha kallutav kast, lühike teljevahe
ZIL-554: kandiline kolmele küljele kallutav kast, pikem teljevahe

Muidugi võib olla ka igasugu erikaste (ART-des ja EPT-des tehtuid),mis muudab pildi kirjumaks.

ZIL-4505:"kandiline kumer" kast, tahakallutav pikem teljevahe - tulid Eestisse EAM reg. seeria ajal, EW ajal tuli ka ZIL-4331 baasil. Üks Tartu firma tõi neid sisse ja paigaldas ZIL-dele diiselmootoreid. See imelik kastikuju on järg ZIL-555 kumerale kuna Jaapani kalluritootjad olla hakanud õiendama et see kumar on nende patenteeritud ja vene tootjad lihtsalt maha viksinud.
Vasta
#97

Veidi bussidest.
Tadžikistan oli Eestis olemas:"Dvigatel", "Baltijets", Sillamäe, vist oli ka "Punasel Retil"
Narva-Jõesuu edela osas mingi pioneeri laagri aias oli 1989-90 täis korras ЛАЗ-697 ЭСГ-numbriga - kas satub keegi sinna kanti???
Täiesti on jäänud kõrvale ЛАЗ-695/697M- seeria ülemineku mudelid, mida toodeti 2-3 aastat - vana esiots uus tagaosa. Eestis nr. seeriad ЭСК(vähe), ЭСЛ, EAE, EAK, vist veidi ka EAO. Üks korralik 695M asub Läänemaal Rõudes, teelt näha, Foorumi teistes teemades on läbi jooksnud.
Vasta
#98

695M on Varjupaigas olemas, kuid Rõude omal tuleb silm peal hoida (iseenesest täiskomplektne, kuid istmed Vene foorumi andmeil asendet 697 omadega).
Üks kumer 697 (kuid omajagu tööd vajav) olevat mõne aasta eest Lihulas rauda läinud Sad
Kumer 699 oli millaski 80te lõpus Haapsalus olnud kooperatiivil Reisitalitus, ent kadus väga ruttu. Mäletamist mööda osteti Paide KEK-ilt tollal.
Siis oli Eestis vast veel ka Kubanetse (toodetud samas tehases kus Kubanid, kuid UAZ-i baasil, ära oli kasutet UAZ-i originaalkabiin).

Progresside vms haruldasemate kolhoosibusside leidumise kohta oskab keegi veel lisada (Progressid liikusid peamiselt punaväes ja olid toodetud DDR-is Königs-Wusterhausenis asunud samanimelises NA autoremonditehases GAZ-ide agregaatide baasil)?
Vasta
#99

valdo Kirjutas:
guits112 Kirjutas:saaremaal siuke täitsa olemas, jaanipäeva paiku oli veel alles

Kui samasuguse ninaga (veidi eenduv ja radiaatorivõre keskosal nn "rist"), siis on tegu haruldusega! Mis tuleks minu arvates igal juhul päästa, kas siis JJ või kusagile mujale.

Mul on seni paganama kahju, et Tartu lähedane isend kaduva teed läks Sad
pole aega saarele minna, kuna peab sii mandril rygama. enne sept ei jöua!!!!aga ma lasin uurida, kes täpselt selle omanik on!!! isakodu 3km kaugusel, kui saaks kaubale vöiks ta sealt nii kauaks isajuurde tirida, ehk leiab kuskilt treileri ka et ta siis järvajaani vedada!!! igastahes panin uuringu käima tolle isendi yle!!
Vasta

guits112 Kirjutas:belazid kakerdavad siiani, väos, kivipurustaja ja kopa vahet!! kaarma dolomiidis saaremaal olid need asjandused olemas,kas praegast liiguvad ,seda ei tea, pole seal ammu kännu, mis sest et om 5km vahetRolleyes

AS Maardu Kivi BelAZ oli mõne kuu eest müügis 100k krooniga.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne