Tallinn enne ja pärast

miilits Kirjutas:Võtan eksimuse omaks, kuid Valdo, kas oled märganud,et selle ronimise koha peal oli suur apsakas, kaadris paistis hetkeks suitsev vabrikukorsten.

Homme vaatan, mul on DVD kodus.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Kotka pood
Vasta

Skännisin ühe posu pilte Tallinnast 80-ndatel, raamatust Nõukogude Eesti

Eesti NSV Ministrite Nõukogu hoone Toompeal, peasaalis peab istungeid Eesti NSV Ülemnõukogu
[Pilt: ensv_ministritenksmall.jpg]

Eesti Tarbijate Kooperatiivide Vabariikliku Liidu maja
[Pilt: etkvl_small.jpg]

Kauplus "Turist" Tallinna kesklinnas 1982 (praegu asub samas kohas ööklubi "Parlament")
[Pilt: kauplus_turist_small.jpg]

Narva mnt elamud
[Pilt: kodutarve_narva_mnt_small.jpg]

Tallinna Lennujaama sisevaade 1980
[Pilt: lennujaam_small.jpg]

Vaade Mustamäele
[Pilt: mustamae_small.jpg]

Kunagise Mustpeade vennaskonna hoone Pikas tänavas
[Pilt: mustpeade_maja_small.jpg]

Vaade Väike-Õismäe elamurajoonile (vt 2103'e all olevaid valge äärega rehve)
[Pilt: oismae_small.jpg]

Tallinlased suvepäeval Pirita rannas
[Pilt: pirita_rand_small.jpg]

Pirita rannahoone ja restoran 1980
[Pilt: rannahoone_small.jpg]

Pirita purjespordikeskus, rajati 1980 olümpiaregatiks
[Pilt: pirita_small.jpg]

Sadamasse siseneb Helsingi reisilt liinilaev "Georg Ots"
[Pilt: tallinna_sadam_small.jpg]

See pilt ei ole küll Tallinnast, aga silmale ikka hea vaadata, tegemist on Viru kolhoosi viljalõikusega.
[Pilt: niva_small.jpg]
Vasta

Lisan ka mõned fotod mis mul oli õnnestunud leida:

Hotell "Peteburg" 01,08,1899 (täna "St. Peterburg", "Beer Housi" kõrval)


Kunagi tavaline elumaja, aga 1920 aastal kinno "Grand Marina", aastal 1930 kinno "Ars". Teine foto tehtud 194... aastal, see on juba hävitatud kasiino saksa ohvitseride jaoks - täna aga see on Vene Kultuuri Keskus.


Nõukogu sõdurid Vabaduse väljakul ja Roosikrantsi tänaval, 28.09.1944.


Endine NLKP Keskkomitee hoone 1968 aastal (Täna - EV Välisministeeriumi hoone)


...ja Akadeemiline Raamatukogu selle vastas


Lillepaviljon aastal 1960.


Õismäe, ei ole teada mis aasta foto see on, aga tundub olla alles ehitatud.
(Harku järve jääb selja taga paremal) ja peaaegu sama vaatenurk aastal 01.07.1981.


01.04.1980


Sama koht 23.05.1980 (Harku järve jääb vasakul) ja täna

Piirita rand 01.07.1968 ja 1995 aastal.


Tallinna Lennujaam, 01.10.1984


15.09.1989
Vasta

(01-12-2008, 17:50 PM)tonis Kirjutas:  Kotka pood
Oijahh Rolleyes

Aga näed tarkus muudkui tuleb. Tiik paistab olema Õismäe viimane lisand. Kraanasid pole kuskil enam näha. Millal see veesilm sinna keskele tehti?
Vasta

Oli wist 1984-85 .Varem kindlasti mitte.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

(10-07-2009, 22:48 PM)PETSS Kirjutas:  Oli wist 1984-85 .Varem kindlasti mitte.

1985 suve lõpus oli tiik igaljuhul juba olemas. Ise käisin aastatel 1985-86 seal koolis ja klassiaknast avanes vaade tiigile...

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Päris palju huvitavaid pilte teil siin..
Aga kuskilt ei ole veel leidnud pilte selle kohta, milline oli Hendriksoni küür enne selle rekonstrueerimist (80-ndatel?) ja mis seal kohas enne viadukti oli (kui ma ei eksi, siis see ehitati sinna 1959?).
Vasta

Õismäe pildid. Kuigi olen põline nõmmekas, käisin Õikal koolis 1978-1985.
Kõige esimene ja kõige vanem pakuks aastaks 1976, sest 9.KK ei ole veel valmis ja vene kooli pole üldse olemas. Kool sai valmis suvi 1977 ja ema oli koolis õpetaja nr.1 (sest Mirme direktorina oli sinnani ainud töötaja Big Grin). Avati kool 1.september 1977 ja minu hilisem klass oli esimene täislend ehk 1977-1988, algusest lõpuni.
Tiik sai valmis jah 1985, sinnani oli suunal 9.KK-Õismäe2 pood kaanikraav segamini ehitusjäätmetega ja Õismäe1 suunal Kadaka poole lausa pool-soo. Kuna käisin tihtipeale Kadaka lõpp-peatusest jala kooli, siis oli mul kogu tulevane tiigi ala ruutmeetri kaupa peas Big Grin Ja kaanide püük oli vahetunnil poistele hobiks... pajuvõsa vohamise piiramisel oli meil seega suur roll. Igakord murdsid uue oksa...
Piltide põhjal saab tornide "tekke" järgi suhteliselt täpselt aastaid ritta seada. Näiteks kooli kõrvale ehitati torni mäletamisel 1979-80, siis sai poistega käidud torni katusel mööda serva jalutamas. Hiljem kolis samasse majja elama Rahumäe koolist 1.klassi klassiõde ja tuli 4.klassi paralleeli 80 sügis. Hiljem jätkus veel Sinilille ja tänase K-Rauta vastu tornide ehitamine. Julgeks väita, et suures piires sai tänane Väike-Õismäe valmis 1985, hiljem on lisandunud vaid pisemaid uusi hooneid, peamiselt sinna Õismäe2 kanti (Haabersti linnaosavalitsus), siseringi tornide taha maa-aluseid parklaid ja mõned välisringi kvartalite sisse ehitatud ärihooned peamiselt Astangu külje alla. Edit: kui mu mälu ei peta, siis viimane valminud paneel-korruselamu peaks olema kõige Mustamäe poolsem tornmaja Bussipargi külje all. See äkki saigi valmis 1985? Esimene ja teine said natuke varem, 1.kk minnes oli keskmisest üks klassivend ja ta oli jõudnud juba ka 17.kk käia. Lapsel oli ju põnev ehitusi jälgida Wink

Priit, algkooli suusatunnid toimusid tänase Loomaaia territooriumil.
Vasta

Selline pilt Tallinna reisilt, mälu järgi vist a.86.
Oleks huvitatud, mis otstarve on olnud sellel putkal?

[Pilt: tallinn.JPG]
Vasta

Kui Sa pead putkana silmas ratastega müügiletti, siis ilmselt see on ta ka olnud. Midagi on sellelt ilmselt müüdud, kuid kaup on nähtavasti jäägitult otsas. Ajalehed? Raamatud? ehk midagi taolist.

Tundub, et antud teisaldatav müügilett on jäänud ajutiselt tühjaks. Samas on huvitav vaadata antud objekti konstruktsiooni, mis on vist improviseeritud kontorimööbli ja poeriiulite baasil.
Vasta

Jah, seda küll.Smile Aitäh Sulle zazik vastuse eest! Endal peaks veel mõni üsna sarnane pilti kuskil olema. Riputan üles kui leian.
Vasta

[/align]soovitan raamatud
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?77046
"Tallinna arhitektuur "Eesti Raamat 1987
hulganisti pildi materjali. kahjuks pole hetkel aega lapse kõrvalt siia pilte sisse scännida.
Vasta

Täpselt teemasse:
http://wildernesscat.livejournal.com/393168.html
Vasta

(30-11-2009, 06:16 AM)miilits Kirjutas:  Täpselt teemasse:
http://wildernesscat.livejournal.com/393168.html

Ehh, sellega see sama teema omal ajal hakkaski.
Vasta

Andestust, esimene ots juba ununenud.
Vasta

Ma ei mäleta, kas sellest siin varem juttu on olnud, aga sel viimasel lingil toodud piltidest on Majaka tänav 2005 pilt 180 kraadi vales suunas tehtud. Vanal pildil olevad rõdudega majad jäävad Majaka tänavast Laagna tee poole, mujal on ainult tavalised hruðtsovkad.

Edit: Paistab, et lehe tegijad on ka teadlikud, lehe allosas on väike link paranduse ja selgitusega.
Vasta

(14-02-2007, 09:47 AM)eberhard Kirjutas:  
Martin256 Kirjutas:
eberhard Kirjutas:Ma arvan, et see koolimaja on siiski  E.Lenderi eragümnaasiumi hoone Kreutzwaldi tn ja  Kunderi tn nurgal. Pilt on tehtud koolimaja hoovi poolt. Tulekahju paistab möllavat hotelli "Kungla" kvartalis.
Lagipähe sai keset rahulikku päeva uhiuus korterelamu teiselpool Kr.waldi tänavat gümnaasiumi vastas. Ilmselt ei olnud ka õhuhäiret. Fotodelt paistab, et peale pauku jooksis kodanik kohe pildistama, esimene foto veel väriseb. Praegune elamu on samas mahus taastatud, kuid pihtasaanu oli värvitud fassaadiga. Aastat ei tea, kuid 1942 fotol on maja veel püsti.
Jah Sul on õigus, viimase fotoderea pilt on selgem, põleb mitte "Kungla" kvartalis, vaid otse koolimaja vastas üle Kreutzwaldi tänava.

Leidsin ühe arutelu SELLEL PILDIL toimuva kohta.
Võrreldes koolimaja asendit pildil ja aerofotol, tundub mulle, et antud tulekahju on Kreutzwaldi tänaval praeguse Raadiomaja kandis või lausa Kungla Hotelli koha peal. Võibolla ka samas suunas kaugemal.
Koolimaja vastas üle Kreutzwaldi tänava olev maja on ju pildil nähtav ja täitsa terve veel.

Pildistamise suund tundub igatahes olema põhjakirde ja põhjasuuna vahel, pildistatud kuskilt keskturu või keldrimäe kandist.
Vasta

Raadiomaja küll pihta ei saanud.See oli ju tollajal ka weel alles ehitusjärgus.Ma üritan uurida lähipäewadeks täpsemalt.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

(05-12-2009, 01:11 AM)PETSS Kirjutas:  Raadiomaja küll pihta ei saanud.See oli ju tollajal ka weel alles ehitusjärgus.Ma üritan uurida lähipäewadeks täpsemalt.
See tuli võib ka sadamas olla ja aasta ehk 1941 august. Maja, millele enne viitasin, on siiski veel alles (hävis 1942) ja raadiomaja on pildil näha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne