vaz 2101e mootorile laadimine
#21

saab panna küll aga pinguti tuleb uus teha. kui ei oska, pane puu klots vahele.
Vasta
#22

aga kas alumine osa hakkab täpselt?
Vasta
#23

VDO Kirjutas:küsimus selline kas mosu gene hakkab vazile peale?

Mõtle enne veidikenegi loogiliselt, kui selliseid küsimusi esitad.

1. Suvalise generaatori saab suvalisele autole (mootorile) peale panna, kui sa lahendad kinnitusküsimused, pingutusküsimused ja rihmaküsimused. Kaks esimest on tavaliselt veidi metallitööd (loe: veidi näpuharjutust koduses töökojas). Rihmaküsimus langeb lihtsamal juhul ära (sobib algne rihm ja -ratas); keerulisemal juhul tuleb Sul lasta treialil teha uus rihmaratas/vahepuks ning valida suvalisest kiilrihmaärist uus sobiva pikkuse ja profiiliga rihm.

2. Tuleb jälgida, et generaator/relee ja auto tarvitid oleksid sama nimipingega. Ehk siis 6V tarvititega autole 12V generaatori pealepanek (ja vastupidi) eeldab tarvitite väljavahetamist

3. Tuleb jälgida, et generaatori võimsus vastaks tarvitite võimsusele. Tavaliselt lõpeb tehase generaatorit vähem võimsama generaatori pealepanek kroonilise akutühjenemisega (eriti kui kasutada täistulesid, salongisoojendust ja raadiot korraga).

Mina olen isiklikult näinud igasuguseid lahendusi. Reeglina küll 1930ndate Lääne masinate generaatorite asendamist Vene omadega, 6V seadmete asendamist 12V omadega ja alalisvooluseadmete asendamist suurema võimsusega vahelduvvooluseadmetega.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#24

saab panna küll, kuid jah pinguti tuleb teha teine! Paar probleemi ka kohe - mosse genekas on suurem ja pingutus vahemik jääb väikeseks(nii, kui rihm natuke veninud/kulunud hakkab libisema, kuid pingutada saab minimaalselt v hakkab genekas vastu keret puutuma, mis pole üldse hea) teine probleem jah see, et mosse genekas on kohe "tabletiga", kuid paljudel vaz idel eraldi releega(01,011,02,03),peab vaatama kas asendatav generaator on "tabletiga" v mitte! Alumine kinnitus igatahes sobib. Mul äial 06´ele mosse genekas pandud - toimib, kuid nende rihmadega ikka paras jeblamine(pidevalt libisevad). Targem ikka originaal panna!
Vasta
#25

ma siiski katsetan sest see mul pole mingi lux vaz-vaid mingi lambist rallikas...Big Grin
Vasta
#26

ats97 Kirjutas:Mul äial 06´ele mosse genekas pandud - toimib, kuid nende rihmadega ikka paras ... (pidevalt libisevad).

Kiilrihmu saab hankida vastavatest firmadest pikkuse ja profiili järgi. Standardpikkusi on neil igatahes küllalt üksteise järel tihedalt. Ehk oleks libisemise korral mõistlik hankida veidi lühem, kuid sama profiiliga rihm?

Sai hiljuti oma puurpingile ja väikese puutöömasinale just aastakest pool tagasi uued rihmad hangitud...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne